Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:54 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bolesti hlavy
PříspěvekNapsal: ned úno 06, 2011 10:26 am 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Dobrý deň Pán Zajíček, píšem vám ohľadom mojej matky, ktorú už dlhšiu dobu bolí hlava a ucho. Prechádza aj stresovým obdobím. Radil som jej, že bolo dobre skúsiť preplach čreva, že malo by to pomôcť. Ona mi veľmi neverí a chce radu od vás. Každý deň pije tak 1-3 kávy. Čo jej poradíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti hlavy
PříspěvekNapsal: ned úno 06, 2011 10:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Dobrý deň Pán Zajíček, píšem vám ohľadom mojej matky, ktorú už dlhšiu dobu bolí hlava a ucho. Prechádza aj stresovým obdobím. Radil som jej, že bolo dobre skúsiť preplach čreva, že malo by to pomôcť. Ona mi veľmi neverí a chce radu od vás. Každý deň pije tak 1-3 kávy. Čo jej poradíte?

Mohu potvrdit, že jí radíte dobře, také káva brzdí vstřebávání vody do těla a tím pádem zhoršuje defekaci, což je v tomto případě jednoznačně špatně. Chce to klidně i několik klystýrů po sobě a vysoké zavodnění těla, ideálně čistou vodou. Také je vhodné upravit pH do hodnot 7,5-7,8 pH, což funguje podobně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti hlavy
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2011 12:48 am 
Offline

Registrován: ned dub 03, 2011 12:29 am
Příspěvky: 5
Dobry den,moje 16 ti leta dcera trpi od 6 lre bolestmi hlavy ktere doprovazelo zvraceni a prujem .Doktori nikdy nic nenasli a diagnostikovali migrenu.Na kterou ji lecili ,dochazela i na neurologii ale bez nalezu.Ted uz jsou bolesti bez zvraceni a prujmu ale stale jsou.Nechci ji stale cpat chemii ale nevim co jineho by ji pomohlo.Vyzkouseli jsme i kapky od dr.jonase .
Jednou ji pomohl vitamin B6 a delsi dobu byla bez bolesti ale doktori tomu neprikladali vyznam.dekuji za vas nazor


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti hlavy
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2011 9:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
monako píše:
Dobry den,moje 16 ti leta dcera trpi od 6 lre bolestmi hlavy ktere doprovazelo zvraceni a prujem .Doktori nikdy nic nenasli a diagnostikovali migrenu.Na kterou ji lecili ,dochazela i na neurologii ale bez nalezu.Ted uz jsou bolesti bez zvraceni a prujmu ale stale jsou.Nechci ji stale cpat chemii ale nevim co jineho by ji pomohlo.Vyzkouseli jsme i kapky od dr.jonase .
Jednou ji pomohl vitamin B6 a delsi dobu byla bez bolesti ale doktori tomu neprikladali vyznam.dekuji za vas nazor

Tento problém plyne vždy ze zaneseného střeva a tam je také potřeba ho řešit, čili čistit střevo a to i v době kdy přímo potíže zdánlivě nemá. Vitamíny skupiny B většinou v těle likvidují parazité, čili i zde by asi bylo vhodné podstoupit odčervení a vůbec se starat o přítomnost parazitů v těle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti hlavy
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2011 6:31 pm 
Offline

Registrován: ned dub 03, 2011 12:29 am
Příspěvky: 5
Jarda píše:
Tento problém plyne vždy ze zaneseného střeva a tam je také potřeba ho řešit, čili čistit střevo a to i v době kdy přímo potíže zdánlivě nemá. Vitamíny skupiny B většinou v těle likvidují parazité, čili i zde by asi bylo vhodné podstoupit odčervení a vůbec se starat o přítomnost parazitů v těle.

dekuji za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti hlavy
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2011 6:53 pm 
Offline

Registrován: ned dub 03, 2011 12:29 am
Příspěvky: 5
hledala jsem odcerveni u lidi ale bohuzel nemuzu nic najit co by jste poradil dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti hlavy
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2011 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
monako píše:
hledala jsem odcerveni u lidi ale bohuzel nemuzu nic najit co by jste poradil dekuji

Do vyhledavače napište výraz „trojčátko“ a asi vám bude vše jasné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti hlavy
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2013 4:21 pm 
Offline

Registrován: ned led 06, 2013 4:41 pm
Příspěvky: 13
Zdravím Vás pane Jardo,
více než 15 let trpím na migrény. V současné době min. 1 za týden, plus problémy s očima při práci na PC. Často migréna přes oči začíná. Mám za sebou trojčátko, pokračuji s udržovacími dávkami, komplet chemické odčervováky, snažím se pravidelně provádět klystýr (na akutní fázi bolesti nemá vliv), 4x očista jater (poprvé nic, podruhé asi 100 malých 1 -3 mm + tak 10 větších přes 0,5 cm, třetí očista tak 10 maličkých, čtvrtá očista nic). Na sladké chuť nemám. Detoxikuji už 3. rok (čínská medicína, jonášovky, plazma...).
Koupila jsem odšťavňovač a týden teď jedu ovoce, zelenina, ořechové mléko, sirná patlanina.....apod. Co se týče pH, jsem ranní ptáče, vrchol křivky mám kolem 10 hod. dopol. Zpravidla ráno kolem 3 - 4h. mám pH 6,00 - málokdy méně, kolem 10 hod. se dostane na 7 nebo lehce nad. Víc ani náhodou. Kolem 19 - 20 hodiny mám pH 6,0 - 6,3 a padám únavou. Dvakrát denně používám odkyselovací tablety.
Při bolesti hlavy mám pH kolem 6,6.
Zároveň před a po jídle užívám betain od Swansonu.
Po veškerém úsilí mám pocit, že někde dělám něco špatně.......

Co si o tom myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti hlavy
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2013 4:29 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 9:40 pm
Příspěvky: 23
PavlaH píše:
Zdravím Vás pane Jardo,
více než 15 let trpím na migrény. V současné době min. 1 za týden, plus problémy s očima při práci na PC. Často migréna přes oči začíná. Mám za sebou trojčátko, pokračuji s udržovacími dávkami, komplet chemické odčervováky, snažím se pravidelně provádět klystýr (na akutní fázi bolesti nemá vliv), 4x očista jater (poprvé nic, podruhé asi 100 malých 1 -3 mm + tak 10 větších přes 0,5 cm, třetí očista tak 10 maličkých, čtvrtá očista nic). Na sladké chuť nemám. Detoxikuji už 3. rok (čínská medicína, jonášovky, plazma...).
Koupila jsem odšťavňovač a týden teď jedu ovoce, zelenina, ořechové mléko, sirná patlanina.....apod. Co se týče pH, jsem ranní ptáče, vrchol křivky mám kolem 10 hod. dopol. Zpravidla ráno kolem 3 - 4h. mám pH 6,00 - málokdy méně, kolem 10 hod. se dostane na 7 nebo lehce nad. Víc ani náhodou. Kolem 19 - 20 hodiny mám pH 6,0 - 6,3 a padám únavou. Dvakrát denně používám odkyselovací tablety.
Při bolesti hlavy mám pH kolem 6,6.
Zároveň před a po jídle užívám betain od Swansonu.
Po veškerém úsilí mám pocit, že někde dělám něco špatně.......

Co si o tom myslíte?

Já jsem na tom úplně stejně, jsem zvědavá, co Jarda ještě poradí \":)\"

Každopádně mám zkušenost, že trochu zabírají dlouhodobě mega dávky hořčíku. Nicméně pořád hledám příčinu a po vytrvalostním studiu migrén a všeho okolo nich docházím k názoru, že je to díky špatnému trávení. Tělo nestráví potravu (nedostatek HCL, oslabená slinivka apod.), ve střevech se tvoří plyny a vnitřní otrava a plyny způsobí bolest. Zkuste si tuto souvislost vypozorovat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti hlavy
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2013 9:11 pm 
Offline

Registrován: ned led 06, 2013 4:41 pm
Příspěvky: 13
Test na HCl jsem dělala a je jí málo, takže zkouším ten betain. A uvidíme, co zmůže intenzivnější klystýrování. Každopádně teď zkouším sledovat pH a zjistila jsem, že před migrénou mi několik dní po sobě nejde přes noc pH pod 6, když vstávám, tak je většinou kolem 6,5.
Před půl hodinou jsem vypila 1/4 litru vepřového vývaru a pořád se drží na 6,9. Nehnulo se ani o kousek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti hlavy
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 7:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
PavlaH píše:
Zdravím Vás pane Jardo,
více než 15 let trpím na migrény. V současné době min. 1 za týden, plus problémy s očima při práci na PC. Často migréna přes oči začíná. Mám za sebou trojčátko, pokračuji s udržovacími dávkami, komplet chemické odčervováky, snažím se pravidelně provádět klystýr (na akutní fázi bolesti nemá vliv), 4x očista jater (poprvé nic, podruhé asi 100 malých 1 -3 mm + tak 10 větších přes 0,5 cm, třetí očista tak 10 maličkých, čtvrtá očista nic). Na sladké chuť nemám. Detoxikuji už 3. rok (čínská medicína, jonášovky, plazma...).
Koupila jsem odšťavňovač a týden teď jedu ovoce, zelenina, ořechové mléko, sirná patlanina.....apod. Co se týče pH, jsem ranní ptáče, vrchol křivky mám kolem 10 hod. dopol. Zpravidla ráno kolem 3 - 4h. mám pH 6,00 - málokdy méně, kolem 10 hod. se dostane na 7 nebo lehce nad. Víc ani náhodou. Kolem 19 - 20 hodiny mám pH 6,0 - 6,3 a padám únavou. Dvakrát denně používám odkyselovací tablety.
Při bolesti hlavy mám pH kolem 6,6.
Zároveň před a po jídle užívám betain od Swansonu.
Po veškerém úsilí mám pocit, že někde dělám něco špatně.......

Co si o tom myslíte?

Členka Barča vám sice píše, že také čeká na moji odpověď, ale přitom si celkem dobře odpověděla sama. Co tam ovšem vynechala, to jsou laktobacily a ty právě mohou velice dobře potlačit projevy plynatosti, což je stěžejně důležité. Vyzkoušejte megadávky laktíků a ideálně z několika skupin, tedy kefírové, termofilní, spórující a oponentní kvasinky. Toto zní dost složitě, ale v praxi tak 5 dnů dávejte denně 2-10 tablet Ultra Laktobacily "40 mld" Forte, 1-2 tablety Lactocare, 1-2 tablety Enterol a případně i v rozumném množství kefír. Za uvedených podmínek je vysoká šance zlomit dysbiózu ve střevě a nahodit přirozené prostředí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti hlavy
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 7:20 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 12:32 am
Příspěvky: 66
Od doby, kdy mi začala menopauza trpím na silné bolesti hlavy, jde zřejmě o hormonální nerovnováhu. Nic mi na bolesti nepomáhá a někdy mám chuť skočit z okna. Je to zoufalé!..Má někdo nějakou radu, jak si pomoct?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti hlavy
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 7:39 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
pisnicka12 píše:
Od doby, kdy mi začala menopauza trpím na silné bolesti hlavy, jde zřejmě o hormonální nerovnováhu. Nic mi na bolesti nepomáhá a někdy mám chuť skočit z okna. Je to zoufalé!..Má někdo nějakou radu, jak si pomoct?

Mi bolela hlava odmalička a velmi často a hodně moc. Snad to bylo hormonálním bordelem, snad způsobem přemýšlení, snad životem ve velkoměstě. Od té doby, co jsem dospělý, bydlím na venkově a snad trošku zmoudřel, hlava bolí velmi málokdy. Zvostala je citlivost na změny tlaku vzduchu. Což je přesně teď, včera a dnes. Řeším to velmi jednoduše, 800 mg ibuprofenu. Za deset minut je klid a vím, že jsem si nijak neuškodil, stane se to tak jednou za rok. Ty to budeš možná mít častěji.
Bolest hlavy je strašlivá věc, teta má migrény (což má ale zcela jiné příčiny a způsoby řešení), tráví třeba dva dny v zatemnělé místnosti a chodí sem a tam než padne). Mi bolívala hlava tak, že jsem sháněl pistoli (a sehnal ji) nebo jsem stál v sedmém patře na bakoně a koukal dolů.
Za mne - vzít si Ibalgin a nic neřešit. Ono se to časem srovná, neboj.
A ještě něco. Bolest hlavy něco signalisuje, jako každá bolest. Ale je to tak strašné, že tě to může dostat do šokového stavu a zcela se ti změní metabolismus, a to je šok navrch a pak už to jede exponenciálně. Já jsem si s tím přestal hrát. Jde o to, přerušit tu dráhu, po které tělo informuje o něčem, co není v pořádku. Ty mechanismy vylepšení, či kompensace jsou již nastartovány, tělo si poradí. Jde jen o to, aby´s ty o tom nevěděla a necítila to. Protože ty sama k tomu přispěješ pravděpodobně něčím kontraproduktivním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti hlavy
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 8:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv srp 25, 2011 2:08 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Ostrava
Bylo období, kdy mě po několik let šíleně bolela hlava 4 - 6 x v týdnu. Občas se do toho vyskytla migréna. Měla jsem náročné zodpovědné zaměstnání, vedla jsem menší kolektiv, do toho studovala vysokou školu. Sváděla jsem bolesti hlavy na krční páteř, kde mám degenerativní změny, chodila jsem na masáže, což vedlo k dočasné úlevě a masér se vždy podivoval, jak mám zatuhlé svaly kolem krční páteře. Když nazrál čas a já jsem se rozhodla nechat dobře placeného, ale vyčerpávajícího zaměstnání, přišla v pravou chvíli úžasná nabídka, kdy jsem se mohla vrátit ke své původní profesi. Ani chvíli jsem nezaváhala. V té době mi osvícený lékař, ke kterému jsem se dostala kvůli jinému problému po prohlídce řekl, že jsem překyselená a nepředepsal mi žádné léky \":!:\" , ale knihu Kurta Tepperweina - Pryč s kyselostí. Kniha se pro mne stala modlou, začala jsem hledat informace na internetu, čímž jsem se dostala až na stránky pana Zajíčka. Změnila jsem zcela jídelníček, začala s očistami, beru nějaké doplňky stravy, přiměřeně sportuji a výsledek? Tři roky nevím, co je bolest hlavy, shodila jsem během prvních tří měsíců 10 kg, získala energii, zvýšila se fyzička. Začal mi nový život.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti hlavy
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 8:50 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 11, 2011 12:01 pm
Příspěvky: 11
Mám podobnou zkušenost jako Damila. Mívala jsem časté migrény a i další četné problémy, které se zhoršovaly s čím dál větším zápřahem v práci a stresem z debilního šéfa. Když mě chytila migréna nečekaně v práci, nestíhala jsem ani dojet domů a už cestou jsem někde zvracela. Řešení ve zkratce: dala jsem výpověď, "náhodou" našla stránky pana Zajíčka, změnila jídelníček, začala s očistami a hladovkami, zhubla, zkrásněla, mám víc energie a je mi fajn. Mám novou práci a hlava mě už bolí jen výjimečně, a to když pokazím něco ve stravování. Na to pak velmi rychle zabírá kvalitní klistýr a pro příště se líp ovládat \</div

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz