Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:11 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Candida vs. Ovoce - Mýty nebo fakta?
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2013 11:41 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
Několikrát už sem vidět jak tu někdo píše že ovoce je plné sacharidů a proto není vhodné pro ty co mají přemnožení Candidy. Jste si jisti že to tak je? Přece jen není cukr jako cukr. Kromě toho ovoce je silně zásadité a logicky je hodně proti Candidě. Takže si nemyslím že sacharidy z ovoce krmí candidu. Jak to vidíte vy?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2013 11:55 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="Jantar":1dnqrjxt]Několikrát už sem vidět jak tu někdo píše že ovoce je plné sacharidů a proto není vhodné pro ty co mají přemnožení Candidy. Jste si jisti že to tak je? Přece jen není cukr jako cukr. Kromě toho ovoce je silně zásadité a logicky je hodně proti Candidě. Takže si nemyslím že sacharidy z ovoce krmí candidu. Jak to vidíte vy?[/quote:1dnqrjxt]
Tady

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1dnqrjxt


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 8:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jantar píše:
Několikrát už sem vidět jak tu někdo píše že ovoce je plné sacharidů a proto není vhodné pro ty co mají přemnožení Candidy. Jste si jisti že to tak je? Přece jen není cukr jako cukr. Kromě toho ovoce je silně zásadité a logicky je hodně proti Candidě. Takže si nemyslím že sacharidy z ovoce krmí candidu. Jak to vidíte vy?

Ono jde dost o to jaké ovoce a v kterém ročním období a klimatickém pásmu. V našich podmínkách by se přirozeně dostal člověk k ovoci ve velice omezeném období roku a v tom období je pro něho většinou i prospěšné a kandidu většinou nenabudí, ale valit do sebe ve velkém tropické ovoce v zimním období, to považuji za hovadinu a kandidu to bude provokovat asi slušně. Ono známé úsloví "Všeho s mírou", má něco do sebe.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 9:16 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
V kotlině se v zimě jedla uskladněná zelenina a jablka. Obojí je tak živé, že to přečká celou zejmu. Mlsouni si můžou i leccos fermentovat, zakvasit, to vydrží déle, a jest i pro někoho lépe stravitelné.
Přes léto si jezte čerstvé ... co vám chutná a snesete to, třešně, jahody, borůvky, rybíz, meruňky, rajčata, je toho mraky.
Tropické ovoce je kravina.
Ovšem, kdo to snese, proč ne?
Jde o to, že si tady nepovídáme jako rovný s rovným.
Já nejni su ani severní mírnej pás, já su seveřan, miluju hory, led, vítr a chlad. Někdo zas je jižan.
A v tej samej kotlině.
Takže my se tady informujeme, doplňujeme.
A každý si musí vybrat to své.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 6:59 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Tady není možné dát jednoznačnou odpověď. Ovoce má v sobě určité množství cukru, nicméně je zároveň nositelem neuvěřitelného spektra látek, které dokáží přinést tělu prospěch a léčit.

Hodně záleží v jakém stavu je mikroflora daného člověka a zdali je typově uzpůsoben na příjem ovoce. Tak jako tak bych doporučil úplně v prvních fázích ovoce vynechat, případně jíst jenom borůvky, maliny, ostružiny, které mají málo cukru a vysoké množství antioxidantů a až po čase zkoušet začleňovat třeba pár jahod, kyselé jablko apod.
Jsou experti na problematiku, například DrMccomb, který doporučuje rozumnou míru ovoce ihned od začátku diety. Je možné najít svědectví lidí, kteří kandidozu řešili a vyřešili dietou založenou na ovoci.
Mě trvalo více jak rok než jsem mohl sníst kyselé jablko bez nepříjemných následků.

Mnohem tolerantnější co se ovoce týče bych byl u dětí a v případě diety jim ovoce nabídla jako alternativu klasických sladkostí - snad vyjma banánů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 7:02 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jeden tip jak do sebe dostat méně cukru a ovoce jsou lehce zkvašená jabka. Pár nastrouhaných jablek se dá na max 2 dny do trochy syrovátky z domácího kefíru a nechá se pracovat podobně jako pracuje zelí.
Je nutné ale dodržet lhůtu max dvou dnů (v těchto teplých dnech i méně), jinak se může tvořit alkohol. Jablka takto už nejsou sladká, je možné je tedy dochutit stévií.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 23, 2013 10:51 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 21, 2011 4:15 pm
Příspěvky: 24
Když jsem v první fázi protikvasinkové diety (podle té excelové tabulky) a před dvěma týdny, těsně před zahájením diety, jsem dělala první očistu jater, můžu jaterní očistu opakovat? Je lepší čistit

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 24, 2013 7:11 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Záleží určitě množství a počítat cukry celkově za den.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2013 12:27 am 
Offline

Registrován: sob kvě 21, 2011 4:15 pm
Příspěvky: 24
Obávám se, že obsah cukrů v ovoci zjistím asi těžko \":-)\" Nicméně plán je takový: čtvrtek - jen jablka, žádné jiné jídlo, na pití čistá voda. Pátek - jablečný mošt (bez jakýchkoliv přísad a konzervantů, jen pasterovaný - odšťavňovač zatím bohužel nemáme). Oba dny dvakrát za den 15 grepových kapek s vodou a dvě lžíce jablečného octa do 3 dl vody + jednou za den lžíce oregána. Přes den průběžně xylitolové bonbóny (93% xylitolu, k dostání v DM drogerii). Laktobacily teď asi nemají smysl vzhledem k tomu, že se všechno ze střev vypláchne.

Jako první jídlo k zastavení sifonu mám v plánu vařený květák, pak už zase jen syrová zelenina. A jako ovoce na start tentokrát grep vzhledem k jeho kyselosti.

Takže zkusím a uvidím \":-)\" pH se po celém dni na jabkách drží hezky, v poledne kolem sedmi i bez odkyselující směsi, což se mi zatím běžně nedaří. Tak snad to půjde dobře i dál.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 29, 2013 3:26 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Možná, že ovocný cukr je v tom opravdu nevinně. Sama bych si tak tipla.

Nemůžou být v záležitosti candidy na vině spíš kyseliny z nedostatečně zralého ovoce? Překyselení pak samozřejmě rozhází celé vnitřní prostředí a organismus je minimálně více náchylný k rozmnožení všeho možného, vč. candidy.

Mám totiž podezření, že většina lidí jí ovoce nedostatečně zralé. Stačí sledovat v obchodech, v jakém stádiu "zralosti" si ovoce vybírají. Třeba nad ideálně zralým, žlutým hroznem nebo flekatým banánem ohrnují nos, zatímco radostně sahají po hruškách tvrdých jako kámen nebo napůl zelených meruňkách.

Mimochodem, před pár dny jsem v jednom pochybném časopisu narazila na článeček vypočítávající zásadité a kyselé potraviny. Mezi kyselinotvorné zařadili mj. pomeranče, meruňky, broskve, meloun, jablka, fíky... Což mi tedy připadá jako pěkná hloupost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 18, 2013 6:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Jeden tip jak do sebe dostat méně cukru a ovoce jsou lehce zkvašená jabka. Pár nastrouhaných jablek se dá na max 2 dny do trochy syrovátky z domácího kefíru a nechá se pracovat podobně jako pracuje zelí.
Je nutné ale dodržet lhůtu max dvou dnů (v těchto teplých dnech i méně), jinak se může tvořit alkohol. Jablka takto už nejsou sladká, je možné je tedy dochutit stévií.

To je docela zajímavá finta a myslím, že výsledný produkt může být i docela chutný.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 18, 2013 6:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Zuzka K. píše:
Obávám se, že obsah cukrů v ovoci zjistím asi těžko \":-)\" Nicméně plán je takový: čtvrtek - jen jablka, žádné jiné jídlo, na pití čistá voda. Pátek - jablečný mošt (bez jakýchkoliv přísad a konzervantů, jen pasterovaný - odšťavňovač zatím bohužel nemáme). Oba dny dvakrát za den 15 grepových kapek s vodou a dvě lžíce jablečného octa do 3 dl vody + jednou za den lžíce oregána. Přes den průběžně xylitolové bonbóny (93% xylitolu, k dostání v DM drogerii). Laktobacily teď asi nemají smysl vzhledem k tomu, že se všechno ze střev vypláchne.

Jako první jídlo k zastavení sifonu mám v plánu vařený květák, pak už zase jen syrová zelenina. A jako ovoce na start tentokrát grep vzhledem k jeho kyselosti.

Takže zkusím a uvidím \":-)\" pH se po celém dni na jabkách drží hezky, v poledne kolem sedmi i bez odkyselující směsi, což se mi zatím běžně nedaří. Tak snad to půjde dobře i dál.

Já myslím, že problém nebude, ale reakce těla se za daných podmínek docela blbě odhadují, přeci jen tím rozvíříte množství toxinů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 18, 2013 6:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
merti píše:
Možná, že ovocný cukr je v tom opravdu nevinně. Sama bych si tak tipla.

Nemůžou být v záležitosti candidy na vině spíš kyseliny z nedostatečně zralého ovoce? Překyselení pak samozřejmě rozhází celé vnitřní prostředí a organismus je minimálně více náchylný k rozmnožení všeho možného, vč. candidy.

Mám totiž podezření, že většina lidí jí ovoce nedostatečně zralé. Stačí sledovat v obchodech, v jakém stádiu "zralosti" si ovoce vybírají. Třeba nad ideálně zralým, žlutým hroznem nebo flekatým banánem ohrnují nos, zatímco radostně sahají po hruškách tvrdých jako kámen nebo napůl zelených meruňkách.

Mimochodem, před pár dny jsem v jednom pochybném časopisu narazila na článeček vypočítávající zásadité a kyselé potraviny. Mezi kyselinotvorné zařadili mj. pomeranče, meruňky, broskve, meloun, jablka, fíky... Což mi tedy připadá jako pěkná hloupost.

Tak s tou zralostí ovoce máte plnou pravdu a právě s tím souvisí i ta zmínka v časopise, zralé plody reagují zásadotvorně, ale nezralé bohužel dosti často kyselinotvorně, čili to omyl není.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 19, 2013 12:44 pm 
Offline

Registrován: pon srp 19, 2013 12:38 pm
Příspěvky: 44
Jantar píše:
Několikrát už sem vidět jak tu někdo píše že ovoce je plné sacharidů a proto není vhodné pro ty co mají přemnožení Candidy. Jste si jisti že to tak je? Přece jen není cukr jako cukr. Kromě toho ovoce je silně zásadité a logicky je hodně proti Candidě. Takže si nemyslím že sacharidy z ovoce krmí candidu. Jak to vidíte vy?

Každý cukr krmí candidu, ať je to fruktoza, glukoza nebo sacharoza, vždy je to potrava pro candidu a další plísně! Při protiplísňové dietě je tedy nutné vynechat kromě cukru samotného i ovoce a med!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz