Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 111 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: pon dub 22, 2013 8:20 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
mam praskovu chlorellu, ktoru som kupila pre deti ( 3 a 5 rokov).
tu odporucate denne 10-15g pre dospeleho, pre dieta do 25 (40)kg - rozne podla zdroja, sa odporuca POLOVICNA DAVKA, SAMOZREJME ZACINAT OPATRNE.
ALE ZDROJ, ODKIAL SOM KUPILA CHLORELLU, UVADZA AKO doporucenu dennu davku 2-5g denne.
zaujima ma, ci v pripade tak malych deti, sa nedrzat radsej tejto opatrnejsej cesty, ake mate skusenosti s chlorellou pri detoch?
dalej ma zaujima sposob podania, bezne som citala odporucenie tak 20 minut pred jedlom, detom vsak planujem zamiesat chlorellu do rannej stavy, je potrebny ten odstup od jedla, alebo to mozem spolu s tou stavou?
dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: úte dub 23, 2013 9:48 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jak je to s tím rizikem předávkování železa chlorellou a spirulinou....???

viz

Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:01 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2013 8:35 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
mam praskovu chlorellu, ktoru som kupila pre deti ( 3 a 5 rokov).
tu odporucate denne 10-15g pre dospeleho, pre dieta do 25 (40)kg - rozne podla zdroja, sa odporuca POLOVICNA DAVKA, SAMOZREJME ZACINAT OPATRNE.
ALE ZDROJ, ODKIAL SOM KUPILA CHLORELLU, UVADZA AKO doporucenu dennu davku 2-5g denne.
zaujima ma, ci v pripade tak malych deti, sa nedrzat radsej tejto opatrnejsej cesty, ake mate skusenosti s chlorellou pri detoch?
dalej ma zaujima sposob podania, bezne som citala odporucenie tak 20 minut pred jedlom, detom vsak planujem zamiesat chlorellu do rannej stavy, je potrebny ten odstup od jedla, alebo to mozem spolu s tou stavou?
dakujem.

V dávce většinou není problém a je zpravidla dobře snášena, ale chuť nic moc, asi tím práškem děti moc neuctíte. Začněte tedy tou nižší dávkou a jak si zvyknou tak klidně zvyšujte. Naše dcera jí chlorellu stále a to od malička a žádné předávkování se nikdy nekonalo. V nasypání prášku do jídla problém nevidím, to nemůže nijak vadit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2013 8:37 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":24ndjm0u]Jak je to s tím rizikem předávkování železa chlorellou a spirulinou....???

viz:

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 11:27 am 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Prosím, když nemohu zelené čerstvé ( často jezdím mimo domov ), vozím s sebou chlorellu; má se brát nalačno, nebo to nevadí, kdy? Moc děkuji, \":-)\" Dag. Aha, už jsem se dočetla, že asi nevadí, kdy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 8:22 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
V dávce většinou není problém a je zpravidla dobře snášena, ale chuť nic moc, asi tím práškem děti moc neuctíte. Začněte tedy tou nižší dávkou a jak si zvyknou tak klidně zvyšujte. Naše dcera jí chlorellu stále a to od malička a žádné předávkování se nikdy nekonalo. V nasypání prášku do jídla problém nevidím, to nemůže nijak vadit.

ta zatial davam 2g denne, husta kasicka na lyzicke a zjedia bez problemov, v malickom mnozstve vody to moc nechceli, cize vyhovuje viac koncentrovanejsia masa \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: stř kvě 22, 2013 10:52 am 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Prosím o radu: téměř měsíc užívám chlorellu, snažím se víc pít, přesto mám stále zácpu, ač jsem na ni nikdy netrpěla, spíš naopak. Četla jsem na internetu i tady, že někdo má po ní stejné problémy; jak je to možné ? Mám ji tedy přestat brát? Cena i kvalita vyšší, slibovala jsem si od ní něco zcela jiného \":-)\"... Děkuji, Dag.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2013 11:33 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Saurah píše:
Prosím, když nemohu zelené čerstvé ( často jezdím mimo domov ), vozím s sebou chlorellu; má se brát nalačno, nebo to nevadí, kdy? Moc děkuji, \":-)\" Dag. Aha, už jsem se dočetla, že asi nevadí, kdy...

Já bych řekl, že jak vám to vyhovuje, žádná omezení neznám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2013 11:34 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Saurah píše:
Prosím o radu: téměř měsíc užívám chlorellu, snažím se víc pít, přesto mám stále zácpu, ač jsem na ni nikdy netrpěla, spíš naopak. Četla jsem na internetu i tady, že někdo má po ní stejné problémy; jak je to možné ? Mám ji tedy přestat brát? Cena i kvalita vyšší, slibovala jsem si od ní něco zcela jiného \":-)\"... Děkuji, Dag.

Toť otázka, ono si na ní je třeba chvilku zvykat, čili spíše bych snížil dávku, přidal tekutinu, tuk a hořčík a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 11:36 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 04, 2013 11:07 pm
Příspěvky: 1
Mám dotaz ohledně zelených potravin. Momentálně (již dlouhou dobu) jím chlorellu v kombinaci s hlívou ústřičnou (vím, že to není zel. potravina). Uvažuji ještě nad mladým ječmenem a spirulinou. Můžu vše dohromady kombinovat?

Jsem vytrvalostní sportovec, běhám maratony a delší závody, i 100 a více km. Myslím, že spotřebu minerálů a podobných látek mám dost velkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: pát črc 05, 2013 9:36 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="otilrak":1l0jb0v4]Mám dotaz ohledně zelených potravin. Momentálně (již dlouhou dobu) jím chlorellu v kombinaci s hlívou ústřičnou (vím, že to není zel. potravina). Uvažuji ještě nad mladým ječmenem a spirulinou. Můžu vše dohromady kombinovat?

Jsem vytrvalostní sportovec, běhám maratony a delší závody, i 100 a více km. Myslím, že spotřebu minerálů a podobných látek mám dost velkou.[/quote:1l0jb0v4]
Proč by měl být problém, běžně už dlouhou dobu kombinuju chlorelu spolu se spirulinou, leckdy i najednou, a hlíva je dobrá volba, jediné s čím bych houbu nekombinoval je ovoce, šťávy, mléčné výrobky...(resp.záleží jaké máte trávení, ono houby jsou sami o sobě těžší na strávení takže přidávat k nim množství čehokoli dalšího těžšího na strávení, už je pouze o stavu trávicích šťáv u daného člověka.

Jinak Vás vítám na tomto fóru...Přispějte svýma zkušenostma z běhání, nebo stravování, ve vlákně Vytrvalostní sport-úprava jídelníčku:


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorella pyrenoidosa
PříspěvekNapsal: sob srp 31, 2013 5:56 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
otilrak píše:
Mám dotaz ohledně zelených potravin. Momentálně (již dlouhou dobu) jím chlorellu v kombinaci s hlívou ústřičnou (vím, že to není zel. potravina). Uvažuji ještě nad mladým ječmenem a spirulinou. Můžu vše dohromady kombinovat?

Jsem vytrvalostní sportovec, běhám maratony a delší závody, i 100 a více km. Myslím, že spotřebu minerálů a podobných látek mám dost velkou.

Pokud tu kombinaci strávíte, nevidím v tom problém. Dlouhodobá zátěž opravdu hodně likviduje tělo a je třeba mu dost podstrojovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bolest hlavy po uzivani chlorelly
PříspěvekNapsal: sob lis 09, 2013 8:43 pm 
Offline

Registrován: sob říj 01, 2011 9:56 pm
Příspěvky: 4
Neviete niekto, cim to je, ze po uziti chlorelly ma bolieva hlava?
Sona


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest hlavy po uzivani chlorelly
PříspěvekNapsal: ned lis 10, 2013 7:53 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Tak vaze na sebe tezke kovy a ruzne toxiny co vim.
Ted si ji chci take koupit \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest hlavy po uzivani chlorelly
PříspěvekNapsal: sob lis 30, 2013 11:18 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Sona píše:
Neviete niekto, cim to je, ze po uziti chlorelly ma bolieva hlava?
Sona

Většinou je to kvůli uvolňování toxinů a po nějaké době by měl tento problém odeznít.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 111 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz