Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:02 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 362 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2010 11:18 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to jarda : Práveže surovú stravu zahŕňam denne len toľko : 1-2 jablká či 1-2 hrušky, 50 gramov suš. ovocia ( nesíreného, sušeného do teploty 43 stupňov celzia ), kaleráb, oriešky/semená, 4 x týždenne surová cibuľa, denne hrsť surových obilnín ( namáčaných 12 hodín, a len pohánka, pšeno, ryža ). Ostatné potraviny varím, resp. tepelne spracuvávam - a to aj obilniny, no nie hrsť, ale už väčšie množstvo. Pomaly ale chcem prejsť na viac surovej stravy, a variť len to, čo sa variť musí ( obilniny ) + dávať himalájsku soľ len do studenej vody, a variť, až keď sa soľ rozpustí. Ostávam radšej v "strede" - medzi makrobiotikou, vegánstvom a vitariánstvom ( čiže mix ) + vnímam svoje telo, ako na čo reaguje. Ďakujem Vám za odpovede, pán Jarda.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2010 6:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to jarda : Práveže surovú stravu zahŕňam denne len toľko : 1-2 jablká či 1-2 hrušky, 50 gramov suš. ovocia ( nesíreného, sušeného do teploty 43 stupňov celzia ), kaleráb, oriešky/semená, 4 x týždenne surová cibuľa, denne hrsť surových obilnín ( namáčaných 12 hodín, a len pohánka, pšeno, ryža ). Ostatné potraviny varím, resp. tepelne spracuvávam - a to aj obilniny, no nie hrsť, ale už väčšie množstvo. Pomaly ale chcem prejsť na viac surovej stravy, a variť len to, čo sa variť musí ( obilniny ) + dávať himalájsku soľ len do studenej vody, a variť, až keď sa soľ rozpustí. Ostávam radšej v "strede" - medzi makrobiotikou, vegánstvom a vitariánstvom ( čiže mix ) + vnímam svoje telo, ako na čo reaguje. Ďakujem Vám za odpovede, pán Jarda.

To je v pořádku, já také nejsem vitarián i když to tak někdy vypadá. Snažím se o co nejpřírodnější postup a nekopíruji jakýkoliv stravovací směr, protože jsem přesvědčen, že každým si lze uškodit a to nechci. Vařené potraviny občas také jím, ale velice zřídka, pouze ze společenských důvodů. Obilniny s lepkem jsou velice škodlivé na střeva a doporučuji se jich postupně zříci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: ned úno 21, 2010 2:12 pm 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Snad davám příspěvek do správné sekce. Ráda bych se zeptala, jak co nejrychleji srovnat organismus po předávkování solí. Normální stolní sůl už několik měsíců nejím, nicméně včera jsem snědla v salátu poměrně velké množství oliv, které měly být údajně nesolené. Již při konzumaci se mi to zdálo divné, nicméně teprve následně jsem si to i potvrdila i po prohledání stránek výrobce. Večer mi bylo ještě dobře, ale od rána mi je zle, jsem bez energie, také jsem strašně vysušená, opuchlá a i když se snažím co nejvíce hydratovat, situace se moc nelepší. Nemáte, prosím, nějakou radu, jak se ozdravit? Děkuji moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: ned úno 21, 2010 8:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Inka píše:
Snad davám příspěvek do správné sekce. Ráda bych se zeptala, jak co nejrychleji srovnat organismus po předávkování solí. Normální stolní sůl už několik měsíců nejím, nicméně včera jsem snědla v salátu poměrně velké množství oliv, které měly být údajně nesolené. Již při konzumaci se mi to zdálo divné, nicméně teprve následně jsem si to i potvrdila i po prohledání stránek výrobce. Večer mi bylo ještě dobře, ale od rána mi je zle, jsem bez energie, také jsem strašně vysušená, opuchlá a i když se snažím co nejvíce hydratovat, situace se moc nelepší. Nemáte, prosím, nějakou radu, jak se ozdravit? Děkuji moc.

Pokud tam byla použita normální kuchyňská sůl, tedy chlorid sodný, tak vám sodík vytlačil z buněk draslík a navázal na ně vodu. K odstranění je samozřejmě ideální obrácený proces a klidně můžete aplikovat draselnou sůl, chlorid draselný, který zase vytlačí ten sodík. Tato sůl ovšem již není běžně dostupná a proto musíte sníst něco s vysokým obsahem draslíku. Nejbohatší zdroj v našich podmínkách jsou fazole a po nich brambory, nebo nastudujte další potraviny s vysokým obsahem draslíku. Ideální a rychle aplikovatelná pomoc, je tedy vypít lehce vstřebatelnou šťávu ze syrových brambor, což by mělo problém rychle vyřešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: ned úno 21, 2010 10:46 pm 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
děkuji moc za pomoc, hned jsem aplikovala syrovou bramboru, nemám sice odšťavňovač, ale nastrouhala jsem si alespoň do salátu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 9:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Pěkný článek o mléku...
http://www.zdravavyzivahronov.com/vse-o ... te-se-sami


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 3:03 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Host píše:

Nojo, a zlaty kliniec nakoniec o nahradeni mlieka sojovym. \":lol:\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 7:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
[quote="Xion":3lonn8yj]Nojo, a zlaty kliniec nakoniec o nahradeni mlieka sojovym. \":lol:\"[/quote:3lonn8yj]Jo, ten závěr je trochu strange, ale je to psané pro laickou veřejnost, která neoblomně věří v zázračně-léčivé účinky bílého patoku, přesně jak mu vtlouká do palice každá komerční reklama \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 9:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
[quote="Host":ll2wjc66]Jo, ten závěr je trochu strange, ale je to psané pro laickou veřejnost, která neoblomně věří v zázračně-léčivé účinky bílého patoku, přesně jak mu vtlouká do palice každá komerční reklama \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 10:33 pm 
Offline

Registrován: úte bře 02, 2010 10:20 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat co tedy jíst? Pořád jen ovoce a zeleninu? A co si upéct vlastní chléb doma? Samozřejmě bez Vámi zavrhovaného droždí. Nebo myslíte že už samotná třeba i celozrnná mouka škodí? A co vajíčka a maso na to máte jaký názor? Také se prodává třeba mléko pohankové a tak podobně. Už tak měsíc se snažím přejít na zdravou stravu a tak nevím jestli i bio jídlo je vlastně špatné,jako jogurty a mléko.
A taky dost jím ty chlebíčky racio,rýžové,pšeničné atd..ty taky škodí? Můžete my poradit čím nahradit to pečivo. Děkuji moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 5:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
elisen píše:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat co tedy jíst? Pořád jen ovoce a zeleninu? A co si upéct vlastní chléb doma? Samozřejmě bez Vámi zavrhovaného droždí. Nebo myslíte že už samotná třeba i celozrnná mouka škodí? A co vajíčka a maso na to máte jaký názor? Také se prodává třeba mléko pohankové a tak podobně. Už tak měsíc se snažím přejít na zdravou stravu a tak nevím jestli i bio jídlo je vlastně špatné,jako jogurty a mléko.
A taky dost jím ty chlebíčky racio,rýžové,pšeničné atd..ty taky škodí? Můžete my poradit čím nahradit to pečivo. Děkuji moc.

Klidně si upečte chleba z celých žitných zrn, tradiční technologií z kvásku a budete překvapena jak chutná chleba, což jste zatím asi nezažila. Není to sice žádný ideál, ale alespoň neškodí. Maso a vejce velice okrajově a pouze tak jak píšu, jiné úpravy jsou vždy kyselinotvorné. Pokud si ta mléka doma vyrobíte, což zde všude doporučuji, tak ano, ale z obchodní sítě se zdravě žít nedá, na tom nic nevymyslíte. Bio, nebo nebio, tady řeším stále, použijte mozek, bio se tady vyprodukovat nedá. Ty škodí naprosto stejně jako cokoliv jiného z obchodu, pokud to nesežere ani plíseň, tak jak to může být prospěšné pro člověka. Máčené, případně vařené pseudoobiloviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 6:37 pm 
Offline

Registrován: úte bře 02, 2010 10:20 pm
Příspěvky: 5
díky,příště prosím bez urážek...když si na zahradě pěstuju mrkvev nebo jablka tak asi bio budou že...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 10:13 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
elisen : tvoje jablká budú zdravšie ako konvenčné, ale nebudú také čisté ako si myslíš... no vždy je to lepšia varianta. A keď budeš piť "bio mlieko" a jesť "bio mäso", tak za pár rokov ( XY ) dostaneš "bio rakovinu". Radšej konvenčnú zeleninu, ovocie, oriešky a pseudoobilniny, ako hovädzie a mlieko z Himalájí.
to all : Mimochodom, dnes v posilňovni radil jeden "kamoš" dievčaťu na odvodnenie to, nech prestane používať soľ, čo jej samozrejme prišlo ako strelené ( ako by ochutila mäso s ryžou ? ). Vyriešil som to jednoducho - navrhol som jej soľ himalájsku, ktorú samozrejme nikto z posilňovne nepoznal. No na druhej strane, bez soli by si "cvičenci" nevedeli predstaviť život ... čím by ochutili toľko mäsa, cestovín a ryže ? Našťastie, ja to neriešim. Zredukoval som príjem bielkovín z 1,1g/kg hmotnosti tela na 0,8g/kg hmotnosti tela, a som spokojný. Aha, a aby som sa vyjadril ku téme \":)\" , solím len himalájskou, a len málo.
Inak slovné spojenie "biele jedy" je fakt podarené : mlieko, soľ ( kuchynská, morská ), cukor, múka.... sranda, že sú všetky biele/belavé...zabudol som ešte na nejaký biely jed, ktorý používa väčšina populácie v kuchyni ?

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 10:46 am 
Offline

Registrován: úte bře 02, 2010 10:20 pm
Příspěvky: 5
Pěkný den a kdepak je k sehnání ta himalájská sůl? Maso moc nejíme,tak jednou za týden. Dost tu stravím řeším taky proto že mám malé dítě. A jogurty miluje \":?\" ,je to těžké s tím jídlem v dnešní době. Samý bludy a lži...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 12:42 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Elisen : himalájsku soľ predávajú aj v supermarketkoch ( niektorých ), ale skôr v bio-obchode.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 362 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz