Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát úno 25, 2011 10:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
kupila som vcera kilo kyseliny askorbovej v liekopisnej kvalite a na nadobe je expiracia, ja som myslela, ze to ma viac menej dlhodobu trvanlivost. ako mam brat toto vazne? za tu dobu pochybujem, ze ju stihneme spotrebovat...

Vůbec se tím nezabývejte, tam je životnost neomezená, uvědomte si, že je to konzervant.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 25, 2011 10:37 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Vůbec se tím nezabývejte, tam je životnost neomezená, uvědomte si, že je to konzervant.

Veď práve pre toto ma to zmiatlo, nechápem, načo to tam vôbec potom píšu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 25, 2011 10:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Veď práve pre toto ma to zmiatlo, nechápem, načo to tam vôbec potom píšu.

Určitě je na to nějaký důležitý předpis a bez toho se to nedá obchodovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 10:40 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Kúpil som si 50g sušených plodov šípok (spolu s jadrovníkmi...). Oddelil som jadierka (možno 15 ich ostalo) od hlavnej časti šípok, pomlel som tú tmavočervenú časť šípok, a vzniklo 20g tmavočerveno-bordového prášku. Za 1,15€.
Otázka : semená sa nedajú použiť ? Neobsahujú bioflavonoidy tiež ? Ostalo ich nejakých 30g...

Dnes začínam s megadávkami (aspoň na moje pomery) vitamínu C. Doteraz som denne užíval 2g, no pred pol hodinou (stále na lačno, lebo som si robil klystír) som si dal 7g vitamínu C s asi 1,5g šípkového prášku. Zopakujem okolo 15-tej hodiny a potom večer, dokopy 21gramov vit. C a 4,5g šípkového prášku. Budem postupovať dovtedy, dokiaľ nedostanem hnačku, potom príjem trochu znížim.
Ako fajn, že existuje práškový vitamín C za takú príjemnú cenu.... \":D\"
edit : dal som o 14:00 ďalší vit. C, tentoraz 11gramov, a nič...žiadna hnačka.
Ale - trebalo mi močiť.... zo zvedavosti som ochutnal stredný prúd uriny, či má na ňu vit. C vplyv..... a mal..... bola horká ako nikdy doteraz... vyslovene silne horká.... Neznamená to, že ma vit. C prekysľuje a vyplavuje z môjho tela zásadité minerály, ktoré potom "nahodia" takú silne horkú chuť mojej urine ?....
Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 9:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Kúpil som si 50g sušených plodov šípok (spolu s jadrovníkmi...). Oddelil som jadierka (možno 15 ich ostalo) od hlavnej časti šípok, pomlel som tú tmavočervenú časť šípok, a vzniklo 20g tmavočerveno-bordového prášku. Za 1,15€.
Otázka : semená sa nedajú použiť ? Neobsahujú bioflavonoidy tiež ? Ostalo ich nejakých 30g...

Dnes začínam s megadávkami (aspoň na moje pomery) vitamínu C. Doteraz som denne užíval 2g, no pred pol hodinou (stále na lačno, lebo som si robil klystír) som si dal 7g vitamínu C s asi 1,5g šípkového prášku. Zopakujem okolo 15-tej hodiny a potom večer, dokopy 21gramov vit. C a 4,5g šípkového prášku. Budem postupovať dovtedy, dokiaľ nedostanem hnačku, potom príjem trochu znížim.
Ako fajn, že existuje práškový vitamín C za takú príjemnú cenu.... \":D\"
edit : dal som o 14:00 ďalší vit. C, tentoraz 11gramov, a nič...žiadna hnačka.
Ale - trebalo mi močiť.... zo zvedavosti som ochutnal stredný prúd uriny, či má na ňu vit. C vplyv..... a mal..... bola horká ako nikdy doteraz... vyslovene silne horká.... Neznamená to, že ma vit. C prekysľuje a vyplavuje z môjho tela zásadité minerály, ktoré potom "nahodia" takú silne horkú chuť mojej urine ?....
Ďakujem za odpoveď.

Šípky se většinou zpracovávají celé, tedy i semínka. Jinak postup je celkem dobrý, ovšem je vhodné dodávání kyselinotvorného vitamínu C kompenzovat dodáváním zásad, nebo si rovnou dělat neutrální formu C askorbát. Možná vás i překyseluje, ale nic nevplavuje, toho bych se za tak krátkou dobu nebál.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 24, 2011 11:44 am 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Tohle není sice o nachlazení...ale vitamínem C mj. ke zdravějšímu těhotenství a porodu \":)\"
(http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf)

Má osobní zkušenost:
Ve druhém trimestru jsem brala kolem 10 g denně, pak jsem se rozhodla navyšovat a dolézt pozvolna k průjmu, což se nedařilo, ve třetím trimestru jsem pár týdnů brala až kolem 50 g denně. Pak postupné snižování na asi 17-20 g denně.
Porod začal den před termínem, a to odtokem plodové vody bez kontrakcí, dítě se narodilo po 13.5 hodinách. Kontrakce jsem měla jen posledních 40 minut. Stahy snesitelné a daleko daleko příjemnější než poprvé. Porodní poranění žádné, hráz byla tentokrát zvýhodněna nejen céčkem, ale i vhodnou porodní polohou, a tréninkem s epi-no. Během porodu (za těch 13.5h) jsem užila postupně 65 g AS (ze 45 gramů kyseliny askorbové + asi 20 g sody).
Dítě se narodilo ve 14:55, do večera jsem vypila ještě AS z 18 g kyseliny askorbové. Druhý a třetí den po porodu užívám denně AS z asi 35 g kyseliny askorbové. Bez projímacích účinků.
Já i dítě jsme naprosto v pořádku. Novorozenci jsem první a druhý den podala orálně asi 20 mg kyseliny ve vodě, více moc nechtěl. Třetí den už nic, určitě má dostatek z mateřského mléka.
Všechna pozitiva tohoto porodu lze přičíst různým vlivům a můj osobní prožitek nemůže "potvrdit" žádnou teorii, nicméně je zcela v souladu s pozorováními dr. Klennera.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2013 7:45 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ake mate skusenosti s touto liecbou na nadchu?
Za ten cas co som to skusal naposledy, som dostal 2x nadchu, teraz znovu, a chcel som sa jej co najrychlejsie zbavit, tak som vyskusal tento postup. Uz minule som si vsimol, ze to nielenze nefungovalo, ale dokonca nadchu mi to vyrazne zhorsilo. To iste sa mi stalo teraz. Davam cca 4g kazde 2 hodinky rozpustene v pomaracnovej stave, za den dam nieco pod 30 gramov.
Prekvapilo ma, ze takato davka nepohne s touto neprijemnou chorobou, ale naopak, zhorsi ju. Odkedy som to zacal davat, citim sa este horsie, dutiny mam viac zapalene, kycham 3x viac, a tecie mi z nosa 2x viac vody. A to som sa chcel aspon trochu zbavit tohto neprijemneho stavu. V podstate, horsie a burlivejsie nadchy som nemal za cely zivot, ako pri pokuse vyliecit ich vitaminom C.
Problem je, ze tie davky su tak na hranici, vyssie uz ist nemozem, lebo obcas mi prijde tazko po tej davke, hlavne ked si dam askorbat sodny (kyselinu askorbovu znasam lepsie). Alebo je to malo, a kvoli nadche treba ist na 60 gramov denne? Preco sa mi stav pri 30 gramoch zhorsil oproti stavu, jak keby som nic nebral?

Mam pocit, ze tato liecba na nadchu nepomaha, co je vyrazne v rozpore podla knizky Liecby vitaminom C, kde by to malo byt pomaly zakladne pouzitie na najbeznejsi druh choroby.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2013 9:05 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Xion píše:
Ake mate skusenosti s touto liecbou na nadchu?
Za ten cas co som to skusal naposledy, som dostal 2x nadchu, teraz znovu, a chcel som sa jej co najrychlejsie zbavit, tak som vyskusal tento postup. Uz minule som si vsimol, ze to nielenze nefungovalo, ale dokonca nadchu mi to vyrazne zhorsilo. To iste sa mi stalo teraz. Davam cca 4g kazde 2 hodinky rozpustene v pomaracnovej stave, za den dam nieco pod 30 gramov.
Prekvapilo ma, ze takato davka nepohne s touto neprijemnou chorobou, ale naopak, zhorsi ju. Odkedy som to zacal davat, citim sa este horsie, dutiny mam viac zapalene, kycham 3x viac, a tecie mi z nosa 2x viac vody. A to som sa chcel aspon trochu zbavit tohto neprijemneho stavu. V podstate, horsie a burlivejsie nadchy som nemal za cely zivot, ako pri pokuse vyliecit ich vitaminom C.
Problem je, ze tie davky su tak na hranici, vyssie uz ist nemozem, lebo obcas mi prijde tazko po tej davke, hlavne ked si dam askorbat sodny (kyselinu askorbovu znasam lepsie). Alebo je to malo, a kvoli nadche treba ist na 60 gramov denne? Preco sa mi stav pri 30 gramoch zhorsil oproti stavu, jak keby som nic nebral?

Mam pocit, ze tato liecba na nadchu nepomaha, co je vyrazne v rozpore podla knizky Liecby vitaminom C, kde by to malo byt pomaly zakladne pouzitie na najbeznejsi druh choroby.

priznam sa, nezabera ani mne ani mojim detom.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2013 11:12 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ake maximalne velke davky si skusal? Aj nad 30 gramov?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2013 11:22 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Xion píše:
Ake maximalne velke davky si skusal? Aj nad 30 gramov?

u deti som sa nad 1500mg nedostala, uz ich prehnalo a ja tak max 10-15g. viac som nezniesla.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2013 11:33 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
Moje zkušenosti s vitaminem C.
Již před mnoha a mnoha lety asi tak 25ti, jsem vždy v rámci zlepšení zdravotního stavu zakoupila vitamin C nebo nějaký multivitam (jiné vitaminy se asi tenkrat ani nedostaly koupit, nevím) a začala užívat. SNad pokaždé se mi stalo, že jsem nejpozději do týdne dostala rýmu ....
Před třemi lety jsem vitamin C opět koupila, tentokrát v sypací podobě a začala užívat. Množství jsem nijak neřešila, denně asi půl lžičky. Opět jsem dostala parádní rýmu, kterou jsem měla snad celou zimu.
Letos na podzim jsem opět zkusila Vitamin C, pochopitelně znovu rýma ke které se přidaly průdušky. Nějak toto nechápu. Začne se snad nějak tělo čistit, či co. Pokud ano, je to velice nepřijemné a já s vitaminem C, končím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2013 11:49 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Ram píše:
Moje zkušenosti s vitaminem C.
Již před mnoha a mnoha lety asi tak 25ti, jsem vždy v rámci zlepšení zdravotního stavu zakoupila vitamin C nebo nějaký multivitam (jiné vitaminy se asi tenkrat ani nedostaly koupit, nevím) a začala užívat. SNad pokaždé se mi stalo, že jsem nejpozději do týdne dostala rýmu ....
Před třemi lety jsem vitamin C opět koupila, tentokrát v sypací podobě a začala užívat. Množství jsem nijak neřešila, denně asi půl lžičky. Opět jsem dostala parádní rýmu, kterou jsem měla snad celou zimu.
Letos na podzim jsem opět zkusila Vitamin C, pochopitelně znovu rýma ke které se přidaly průdušky. Nějak toto nechápu. Začne se snad nějak tělo čistit, či co. Pokud ano, je to velice nepřijemné a já s vitaminem C, končím.

ještě než bych ho totálně zavrhla, zkusila bych ho zreagovat se sodou bikarbonou ve vodě ....
Možná bych ho zkusila smíchat se štávou z rajčete ( podle pana Hromady )
Možná bych ho zkusila smíchat s lecitinem a projet UTZV čističkou = liposomal C

Já beru denně větší lžičku nakopeček ( občas přebytky vyloučí organismus lehkým průjmem, asi záleží kolik zrovna jím cečkových ovozelů ), když míchám rajčata, tak jsou to dost vysoké dávky cečka a vpodstatě se tím léčí nachlazení, chřipky a pod., no a liposomal C to jsou opět vyšší dávky, cečko je zapouzdřeno lecitinem....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2013 11:59 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
jani píše:
ještě než bych ho totálně zavrhla, zkusila bych ho zreagovat se sodou bikarbonou ve vodě ....
Možná bych ho zkusila smíchat se štávou z rajčete ( podle pana Hromady )
Možná bych ho zkusila smíchat s lecitinem a projet UTZV čističkou = liposomal C

Já beru denně větší lžičku nakopeček ( občas přebytky vyloučí organismus lehkým průjmem, asi záleží kolik zrovna jím cečkových ovozelů ), když míchám rajčata, tak jsou to dost vysoké dávky cečka a vpodstatě se tím léčí nachlazení, chřipky a pod., no a liposomal C to jsou opět vyšší dávky, cečko je zapouzdřeno lecitinem....

Ja nevim, ja uz o dalsi rymu opravdu nestojim, možna ještě zkusit ty rajčátka posypaná, ale snad až později. S tou sodou jsem zkoušela, a jestě mi to dokonce chutnalo, jak dobrá limonáda.
Liposomal C kde to prodávají??? To je nějaký vylepšený vitamin C ????


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2013 12:19 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Ram píše:
Liposomal C kde to prodávají??? To je nějaký vylepšený vitamin C ????

kdesi v zahraničí za dost vysoký peníz, já si to dělám sama, obšlehla jsem to od kluků z jiného fora :

Dávka na 4 dny v dávkování 4g / 1den:
16g (2 zarovnané polévkové lžíce) práškového vit.C rozpustit ve 120ml kvalitní vody (používám vodu z vlastní filtrační sestavy, kde je i kapilárka). Nutno sem tam promíchat, dokud nebude vše důkladně rozpuštěno.
18g (3 zarovnané polévkové lžíce) granulovaného sojového lecitinu nasypat do 240ml kvalitní vody, promíchat a nechat cca. 10 minut v klidu. Pak teprve vzít mixér a promíchat to v mixéru, tím se vše důkladně rozpustí.
Nalít rozpuštěné céčko do rozpuštěného lecitinu a opět chviličku pomixovat mixérem.
Nalít vše do ultrazvukové čističky a nastavit maximální čas chodu (většinou 480 sekund, což je 8 minut), mít horní kryt čističky otevřený a jak to začne jakoby bublat lehce vždy promíchat. Po dojetí časovače to zopakovat ještě 2x, čímž se dostaneme na 24 minut a pak to pustit ještě aspoň na 6 minut, čili celkem 30 minut. Za tuto celkovou dobu by se mělo céčko z větší části propojit s lecitinem. Pak to nalít do sklenice s víčkem a vložit do lednice na nejméně chladné místo. Před použitím je to nutné ale vždycky nejdříve protřepat, aby se promíchala lecitinová vrstva na dně sklenice. Po několika těchto protřepáním s časovým odstupem by se již neměla tato vrstva lecitinu na dně sklenice tvořit.

* Používal jsem plastovou polévkovou lžíci, kde sedí uvedené gramáže. U jiných díky jejich rozdílné velikosti a hloubce se to může mírně odlišovat.

Užívání:
1 až 4 den - ráno a večer 45ml roztoku (řečí Slávka džusu ). Tím by se mělo za den docíli 2x 2g liposomal vit.C, nebo to lze užít i najednou, čili 90ml (4g), ale tohle už každý pro svoji kyselost a množství asi nevypije. Taky doporučuji před každým použitím onen džus protřepat a pak teprve užít.

Jelikož se uvádí, že vznikne v nejlepším případě max. 70% liposomal vit.C, což je v přepočtu nějakých 11.2g, tak zbývajících 30%, což je zase nějakých 4.8g by mělo být pouze volně rozpuštěno ve vodě s lecitinem. * V praxi to bude určitě rozdílnější, takže to berte pouze jako teoretický údaj. Nicméně za ty 4 dny do sebe každý dostane, tak či tak 16g céčka, které má ale dle zdrojů mnohem vyšší účinnost, jako by se jednalo o daleko vyšší dávku vit.C., díky jeho efektnější vstřebatelnosti do organismu, právě z důvodu provázatelnosti s tukem v podobě sojového lecitinu.

P.S. Dostačující ultrazvuková čistička se pohybuje na internetu v cenách od cca. 600 do 900kč. Určitě je ale využitelná i na jiné věci v domácnosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2013 1:33 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ram, maju sa na mysli megadavky vitaminu C, nie pol lzycky denne.
Tych 15 gramov, to je tiez este malo. Hranica megadavky si myslim, ze zacina tak nad 20 gramov.
Tiez sa mi blbo stupa nad 20 gramov, citim, ze travenie sa dost brani.

Nad hnackou som rozmyslal, a moja hypoteza je taka, ze telo vyvola hnacku predtym, aby sa tam ten vitamin C dostal, aby sa ho cez cistejsie crevo vstrebalo viac a nepremiesal sa s bordelom, ktory tam je.

Rajciny v zime? To si myslim, ze v pomaranci, ktory ma normalne sezonu ked ho dovezu, bude toho viac, nez v zimnej sklennikovej rajcine.

Inak vsimol som si zaujimavu vec. Nadchu mam stale jak svina, preklinam ze som bral to Ccko, ale vsimol som si, ze zapal hrdla to zlepsilo. Ale ktovie, ci by neodisiel taktiez sam, nemam to ako porovnat.
Mozno to teda ucinkuje len na tu cast choroby, ktora je za zapalom hrdla, ale za nadchou nie. A mozno to neucinkuje vobec.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz