Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 10:51 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Oberon
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 6:46 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Jaké máte zkušenosti s přístrojem Oberon?

Hodně let už o něm slýchám a když mi paní v krámku s bylinkami nabídla 3 hodinovou diagnostiku a metaterapii za 500, váhala jsem jen chvilku. Nerada věci odsuzuju aniž je vyzkouším a i když mi princip, na jakém to má fungovat, připadal nedůvěryhodný, chtěla jsem to vyzkoušet na vlastní kůži.

Šla jsem do toho s tím, že paní neprozradím, co mě trápí a počkám, co naměří. Už je to 2 týdny zpátky, takže si nepamatuju uplně vše, ale pokusím se zrekonstruovat alespoň to zásadní:
1) už 9 měsíců mě trápí problémy s klouby - Oberon nic závažného nezjistil. Jen tvrdil, že mám horší levý loket a levou kyčli, ale ty mě nebolí o nic víc než pravý loket a pravá kyčel či jiné klouby - Oberon neuspěl.

2) Půl roku mám na levém vaječníku bolestivou cystu. Ačkoli přístroj dostal za úkol zdiagnostikovat podrobně celé ženské orgány, nenašel nic - Oberon neuspěl.

3) Přístroj tvrdil, že mám anemii - o cca 10 dní později jsem byla na odběru krve a mám erytrocyty 4,88 (norma 3,5 - 5) a hemoglobin dokonce 152 (norma 115-153) - tedy hodně daleko od anemie - Oberon neuspěl.

4) Mám přemnoženou kvasinku - pozitivní plivací test, nadýmání po sladkém, někdy svědění pohl.orgánů - přístroj jí asi 3x někde označil, ale to je dost málo na to, že si myslím, že jí mám pěkně rozbujelou - Oberon neuspěl.

5) Tvrdil, že mám intoleranci na lepek - mám testy z alergologie, lepek mé tělo opravdu netrápí.

6) Mám podle něj zánět střeva. Zánět tedy určitě ne, to by se hned ukázalo v krvi. Pochopitelně nějaké podráždění tam asi je, ale kdo má v dnešní době střevo úplně v pořádku? Snad jen pan Zajíček.

Oberon pak tvrdil, že mam náběh na osteoporózu, změny na děložním čípku a parazita tu a onde, což jsou věci, které si jen tak neověřím (snad jen ten děložní čípek gynekoložka vyvrátí).

Prostě suma sumárum, podle mě je to pofuk. A i kdyby to snad něco měřilo, tak když to nezměří takto očividné problémy, jak to má změřit něco, o čem ještě nevím.

Pak paní provedla "metaterapii" - kdy Oberon měl mému tělu ukázat, jak má správně fungovat. Ale člověk při tom nic nemá cítit a ani potom nemůže čekat nějaké citelné zlepšení. Tak k čemu to je?

Na závěr jsem paní poprosila, zdali by mohla mojí složku zavřít a zdiagnostikovat mě jako někoho jiného, prostě aby přístroj nevěděl, že jsem to já. Chtěla jsem pochopitelně vidět, co si vymyslí tentokrát. Paní na to rezolutně řekla, že to se nesmí dělat. Možná je škoda, že jsem jí nezkusila nabídnout další peníze abych měla další důkaz. Ale pro mě ty předchozí docela stačily. Paní, co s tím pracuje, tomu očividně věřila. Možná se k tomu tady sama vyjádří, dala jsem jí kontakt na tyto stránky.
Ale mě to tedy rozhodně nepřesvědčilo.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oberon
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 7:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Jaké máte zkušenosti s přístrojem Oberon?

Hodně let už o něm slýchám a když mi paní v krámku s bylinkami nabídla 3 hodinovou diagnostiku a metaterapii za 500, váhala jsem jen chvilku. Nerada věci odsuzuju aniž je vyzkouším a i když mi princip, na jakém to má fungovat, připadal nedůvěryhodný, chtěla jsem to vyzkoušet na vlastní kůži.

Šla jsem do toho s tím, že paní neprozradím, co mě trápí a počkám, co naměří. Už je to 2 týdny zpátky, takže si nepamatuju uplně vše, ale pokusím se zrekonstruovat alespoň to zásadní:
1) už 9 měsíců mě trápí problémy s klouby - Oberon nic závažného nezjistil. Jen tvrdil, že mám horší levý loket a levou kyčli, ale ty mě nebolí o nic víc než pravý loket a pravá kyčel či jiné klouby - Oberon neuspěl.

2) Půl roku mám na levém vaječníku bolestivou cystu. Ačkoli přístroj dostal za úkol zdiagnostikovat podrobně celé ženské orgány, nenašel nic - Oberon neuspěl.

3) Přístroj tvrdil, že mám anemii - o cca 10 dní později jsem byla na odběru krve a mám erytrocyty 4,88 (norma 3,5 - 5) a hemoglobin dokonce 152 (norma 115-153) - tedy hodně daleko od anemie - Oberon neuspěl.

4) Mám přemnoženou kvasinku - pozitivní plivací test, nadýmání po sladkém, někdy svědění pohl.orgánů - přístroj jí asi 3x někde označil, ale to je dost málo na to, že si myslím, že jí mám pěkně rozbujelou - Oberon neuspěl.

5) Tvrdil, že mám intoleranci na lepek - mám testy z alergologie, lepek mé tělo opravdu netrápí.

6) Mám podle něj zánět střeva. Zánět tedy určitě ne, to by se hned ukázalo v krvi. Pochopitelně nějaké podráždění tam asi je, ale kdo má v dnešní době střevo úplně v pořádku? Snad jen pan Zajíček.

Oberon pak tvrdil, že mam náběh na osteoporózu, změny na děložním čípku a parazita tu a onde, což jsou věci, které si jen tak neověřím (snad jen ten děložní čípek gynekoložka vyvrátí).

Prostě suma sumárum, podle mě je to pofuk. A i kdyby to snad něco měřilo, tak když to nezměří takto očividné problémy, jak to má změřit něco, o čem ještě nevím.

Pak paní provedla "metaterapii" - kdy Oberon měl mému tělu ukázat, jak má správně fungovat. Ale člověk při tom nic nemá cítit a ani potom nemůže čekat nějaké citelné zlepšení. Tak k čemu to je?

Na závěr jsem paní poprosila, zdali by mohla mojí složku zavřít a zdiagnostikovat mě jako někoho jiného, prostě aby přístroj nevěděl, že jsem to já. Chtěla jsem pochopitelně vidět, co si vymyslí tentokrát. Paní na to rezolutně řekla, že to se nesmí dělat. Možná je škoda, že jsem jí nezkusila nabídnout další peníze abych měla další důkaz. Ale pro mě ty předchozí docela stačily. Paní, co s tím pracuje, tomu očividně věřila. Možná se k tomu tady sama vyjádří, dala jsem jí kontakt na tyto stránky.
Ale mě to tedy rozhodně nepřesvědčilo.

Já bych neřekl, že Oberou je podfuk, to by pak nefungovala ani Salvia a další přístroje založené na stejném principu. Problém spatřuji ne v zařízení samotném, ale v tom, kdo ho obsluhuje. Jde pokud vím o velice citlivé zařízení a stačí nepatrná odchylka a už to funguje jinak. Pokud tedy tuto diagnostiku chce člověk absolvovat, tak by si měl nejprve zjistit nějaké reference o dotyčném, který přístroj bude obsluhovat. Pak je možné pomocí tohoto zařízení dostat velice slušné výsledky i když já osobně věřím spíše na analýzu vlasů a mikroskop s temným polem, kde jsou výsledky přímo vidět a jsou nezpochybnitelné, což u Oberonu nikdy platit nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oberon
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 7:34 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Odchylka čeho od čeho? Nezpozorovala jsem, že by se tam dalo něco odchýlit, naopak mi to připadalo docela blbovzdorný.
Zdali funguje Salvia netuším a už to zjišťovat nehodlám \</div

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Naposledy upravil Kometa dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oberon
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 8:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
[quote="Kometa":w0pbx264]Odchylka čeho od čeho? Nezpozorovala jsem, že by se tam dalo něco odchýlit, naopak mi to připadalo docela blbovzdorný.
Zdali funguje Salvia netuším a už to zjišťovat nehodlám \</div

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oberon
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 8:46 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Mně tam u toho seděli dokonce 2, náhodou šel okolo pán, co to taky dělá a delší dobu, takže to přeci jen bylo trochu jištěný. Ale ono tam nejsou jen křivky, jsou tam i jen pouhé značky ukazující na stupeň problému 1-6 a napsaný druh problému (ještě s dalším číslem, ale to už nevím, co značí). Ty křivky znázorňují jak je to onemocněné rozvinuté- na jaké úrovni či jak dlouho to už v člověku je.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oberon
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 9:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Mně tam u toho seděli dokonce 2, náhodou šel okolo pán, co to taky dělá a delší dobu, takže to přeci jen bylo trochu jištěný. Ale ono tam nejsou jen křivky, jsou tam i jen pouhé značky ukazující na stupeň problému 1-6 a napsaný druh problému (ještě s dalším číslem, ale to už nevím, co značí). Ty křivky znázorňují jak je to onemocněné rozvinuté- na jaké úrovni či jak dlouho to už v člověku je.

Jak jsem již napsal, sám jsem to nikdy neviděl, ani jsem se nezúčastnil měření, znám to pouze z doslechu i když je otázkou, jak moc věrohodně, ale ten člověk, co mě postup popisoval je celkem důvěryhodný, ovšem mohu se mýlit. Měření na Salvii jsem se dokonce účastnil i když ne přímo jako pacient, pouze jako na čumendu a to u paní Bláhové, která patří ke špičkám této diagnostiky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oberon
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 10:17 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Byl jsem na Oberonu a dojem mám celkem dobrý. Chyby se asi můžou vyskytnout, ale jde i o něco jiného: my (laboratoř a alopatická medicína) rozpoznáme problém, když už relativně dlouho trvá.
Nechci mluvit za Oberon, ale jinak všechny alternativní metody vidí problém dlouho dopředu, teprve v jeho začátcích a v době, kdy je ještě dobře řešitelný.

Já jsem kupř. v roce 1989 navštívil léčitelku (irisdiagnostika + byliny) s astmatem. Čekal jsem zázračný čaj na průdušky. Když mluvila o žlučníku a tlustém střevě, moc jsem ji nevěřil. Loni jsem byl na operaci žlučníku a klystýr je momentálně moje nejůčinnější léčebná metoda... \":wink:\" \":D\"

..a tak trochu to může být i s tím Oberonem. Najde třeba chyby, které se ještě fyzicky neprojevují, ale už by se měly řešit....

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oberon
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 11:40 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Taky mam s léčiteli zkušenosti.

Zrovna dneska jsem našla lejstro od reflexní diagnostiky - střevo podle ní úplně v pořádku (dnes vím, že nebylo).

Také jsem byla u léčitele co tvrdil, že abych se uzdravila, musím jíst maso (nejím a jsem na tom mnohem líp, tak asi to i dotáhnu dokonce bez něj).

Je mi líto, ale já tomu programu nemůžu věřit, že vidí do budoucnosti, když nevidí ani přítomné a závažné problémy. Když tam sedím, bolí mě v podbřišku a ono to hlásí, že vaječník zcela OK.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oberon
PříspěvekNapsal: stř zář 15, 2010 7:18 am 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Existujou nějaký falešný Oberony, možná to bude tento případ.... nebo má špatný softwar a nefunguje to..... \":?\" \":(\"

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oberon
PříspěvekNapsal: stř zář 15, 2010 8:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Taky mam s léčiteli zkušenosti.

Zrovna dneska jsem našla lejstro od reflexní diagnostiky - střevo podle ní úplně v pořádku (dnes vím, že nebylo).

Také jsem byla u léčitele co tvrdil, že abych se uzdravila, musím jíst maso (nejím a jsem na tom mnohem líp, tak asi to i dotáhnu dokonce bez něj).

Je mi líto, ale já tomu programu nemůžu věřit, že vidí do budoucnosti, když nevidí ani přítomné a závažné problémy. Když tam sedím, bolí mě v podbřišku a ono to hlásí, že vaječník zcela OK.

Každá diagnostika má své mouchy a vychází z logiky nesvéprávného pacienta. Pokud vezmete svůj osud do svých rukou, což je jediné rozumné řešení, tak se prostě zeptáte, informace vytřídíte a použijete pouze to, co se vám jeví logické. Vyžaduje to ovšem velkou zodpovědnost a tu zde lidé za své vlastní zdraví nejsou ochotni přijmout. Na to je nastavena i legislativa, kdy debil se nažere nějakých jedovatých prášků a za jeho kretenizmus může doktor, který mu je předepsal, jak dementní uvažování celého národa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oberon
PříspěvekNapsal: ned bře 10, 2013 8:05 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Osobně znám dva lidi, co byli na vyšetření přístrojem Oberon, ale vždy byla diagnóza chybná a přímo nesmyslná. Nemoci, které oba lidé prokazatelně měli, tento přístroj neukázal. Zato ukázal nemoci, které prokazatelně neměli. Kdyžs se člověk začne zajímat o princip tohoto přístroje, tak mu musí být jasné, že Oberon je obyčejný podvod, stejně tak všechny ostatní přístroje pracující na bázi biorezonance.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oberon
PříspěvekNapsal: ned bře 10, 2013 12:26 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Ates, bohužel i já musím s Vámi souhlasit, i podle referencí známých, kteří tímto "vyšetřením" prošli. Jsem trochu mezi dvěma mlýnskými kameny: moji nejlepší přátelé jsou klasičtí a velmi obětaví lékaři a zvěrolékaři, kteří sice nezavrhují jiné způsoby léčby, ale na mé oblíbené téma " naše ZOO v těle" jsou už téměř alergičtí, v lepším případě se baví \":-)\" a nakloněni hladovkám, které jsem před lety držela, vůbec nejsou. Ani MMS a CDS "neprošlo". A Oberon a Salvii označují jako podvod- např. na diagnostiku parazitů... Já je i učím ( pravidelné celovečerní kurzy výtvarných oborů \":-)\"), takže mé neustálé dotazy mohou být protřásány ze všech stran i ostatními, ale ... Na druhé straně hledám sama a věřím Jardovi a lidem na fórech, kteří také používají svůj vlastní rozum a zkušenosti... Zajímavou zkušenost jsem měla s lékařem Indem ( sama jsem tři roky žila v Indii), který vystudoval ve Státech, měl tam i špičkově zařízené pracoviště a jeho maminka, lidová léčitelka v Indii, měla v léčení bez jakéhokoli přístroje větší úspěchy než on... tož zakotvil v Česku, to mu asi připadalo jako zlatá střední cesta \":-)\". Na diagnostiku z kapičky krve jsem zvědavá, shodou náhod ( existují ???) si mě vybrali na rekvalifikaci v oblasti, která k tomu, aby se člověk dobře cítil, také patří ... tak se těším, že budu smět nahlédnout pod pokličku. Je to velké dobrodružství... jen neumřít dřív, než se člověk dá svépomocí a s podporou a zkušenostmi podobně hledajících dohromady \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oberon
PříspěvekNapsal: pon bře 11, 2013 2:15 pm 
Offline

Registrován: sob dub 14, 2012 11:44 pm
Příspěvky: 2
Já mám taky zkušenost s Oberonem, a sice dvakrát s dvěmi různými terapeutkami. První sezení jsem absolvovala půl roku před tím, než se mi fyzicky projevila předpověď z měření - kromě zatížení lymfatického systému, zanesení cév kolem trávicího systému a v mozku i porucha v oblasti žlučníku, čemuž jsem tenkrát nepřikládala důležitost a ani jsem tomu nevěřila. Pak za půl roku nastaly fyzické potíže s trávením.Tenkrát jsem však nedostala za své peníze žádné konkrétní výsledky vyhodnocení, pouze pár povšechných rad (zapperovat lymfatický systém, apod.). Po objevení potíží (po tom půl roce) jsem si zašla na jiné měření k jiné paní - dostala jsem 4stránkový output s výsledky (konkrétní zátěže na konkrétním orgánu se závažností zatížení), dostala jsem návrh léčby, zakoupila léčebné prostředky (doplňky). Dnes je tomu 3 měsíce. Nicméně jsem stále "hledající". Potíže se ani po terapii nevytratily.
Oberon zřejmě "pozná" budoucí problém a disharmonii a pozná i současný problém (poznal existující zánět míšního kořene), záleží ale na terapeutovi a kvalitě poskytnutých služeb. A pak taky na rozumovém vyhodnocení a následné nasazené terapii. Asi by tam musel být člověk pečený-vařený, aby viděl skutečné výkyvy a momentální stavy a pak je mohl nějak klasifikovat. Protože se vždycky jedná o momentální stav.
Takže shrnuto a podtrženo - něco na tom bude, ale chce to jako všechno dotáhnut do konce, chodit na kontroly a následné terapie, aby to fungovalo. A přesto zbude určité procento lidí, na které to nebude fungovat, protože jsou na úrovni CNS nastavení jinak, mají určité programy v mozku, přes které se hned tak nějaké terapie nepřenese. A tak nezbývá, stejně jako u klasické medicíny, než zkoušet a hledat. Avšak snad s menšími následky vyplývajících z použití léčivých prostředků, ale o to více s většími následky na našich peněženkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oberon
PříspěvekNapsal: úte bře 19, 2013 1:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
koňadra píše:
Já mám taky zkušenost s Oberonem, a sice dvakrát s dvěmi různými terapeutkami. První sezení jsem absolvovala půl roku před tím, než se mi fyzicky projevila předpověď z měření - kromě zatížení lymfatického systému, zanesení cév kolem trávicího systému a v mozku i porucha v oblasti žlučníku, čemuž jsem tenkrát nepřikládala důležitost a ani jsem tomu nevěřila. Pak za půl roku nastaly fyzické potíže s trávením.Tenkrát jsem však nedostala za své peníze žádné konkrétní výsledky vyhodnocení, pouze pár povšechných rad (zapperovat lymfatický systém, apod.). Po objevení potíží (po tom půl roce) jsem si zašla na jiné měření k jiné paní - dostala jsem 4stránkový output s výsledky (konkrétní zátěže na konkrétním orgánu se závažností zatížení), dostala jsem návrh léčby, zakoupila léčebné prostředky (doplňky). Dnes je tomu 3 měsíce. Nicméně jsem stále "hledající". Potíže se ani po terapii nevytratily.
Oberon zřejmě "pozná" budoucí problém a disharmonii a pozná i současný problém (poznal existující zánět míšního kořene), záleží ale na terapeutovi a kvalitě poskytnutých služeb. A pak taky na rozumovém vyhodnocení a následné nasazené terapii. Asi by tam musel být člověk pečený-vařený, aby viděl skutečné výkyvy a momentální stavy a pak je mohl nějak klasifikovat. Protože se vždycky jedná o momentální stav.
Takže shrnuto a podtrženo - něco na tom bude, ale chce to jako všechno dotáhnut do konce, chodit na kontroly a následné terapie, aby to fungovalo. A přesto zbude určité procento lidí, na které to nebude fungovat, protože jsou na úrovni CNS nastavení jinak, mají určité programy v mozku, přes které se hned tak nějaké terapie nepřenese. A tak nezbývá, stejně jako u klasické medicíny, než zkoušet a hledat. Avšak snad s menšími následky vyplývajících z použití léčivých prostředků, ale o to více s většími následky na našich peněženkách.

Celkem správně shrnuto, ono to funguje, ovšem záleží na schopnostech terapeuta a zde to bohužel dělá spousta nezkušených pseudoodborníků což do problému vnáší zmatek. Vždy je třeba aby člověk dost přemýšlel nad tím čemu uvěří a co už nebude akceptovat, prostě zdravý selský rozum, ke kterému zde velice často nabádám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oberon
PříspěvekNapsal: stř bře 20, 2013 9:26 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Neznáte někdo slušného terapeuta v karlovarském kraji?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz