Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:43 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte pro 18, 2012 1:54 pm 
Offline

Registrován: úte pro 18, 2012 1:36 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den všem, mám za sebou 5 úspěšných očist jater, při několika stovky "kamenů". Nechala jsem si udělat biochemický rozbor v Motole, výsledek je v příloze. Může mi k tomu někdo kompetentní podat vysvětlení? Je tam chybně uveden materiál "moč", i když jsem uvedla, že se jedná o žlučové kameny a ne močové, ale myslím, že to není podstatné. Blanka


Přílohy:
Játra - biochemické vyšetření2.jpg
Játra - biochemické vyšetření2.jpg [ 37.5 KiB | Zobrazeno 86529 krát ]


Naposledy upravil Hokisek dne stř pro 19, 2012 11:25 am, celkově upraveno 2
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte pro 18, 2012 3:36 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Hokisek píše:
Dobrý den všem, mám za sebou 5 úspěšných očist jater, při několika stovky "kamenů". Nechala jsem si udělat biochemický rozbor v Motole, výsledek je v příloze. Může mi k tomu někdo kompetentní podat vysvětlení? Je tam chybně uveden materiál "moč", i když jsem uvedla, že se jedná o žlučové kameny a ne močové, ale myslím, že to není podstatné. Blanka

Ne ze bych mel poneti jak se dela analyza podle infracerveneho spektra, ale pokud to je z povrchu kulicek, tak by vysledek mohl byt ovlivneny tim, ze se kulicky opatlaly olejem pri pruchodu strevem.
Vite o tom nekdo neco?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2012 2:03 pm 
Offline

Registrován: úte pro 18, 2012 1:36 pm
Příspěvky: 8
Na internetu jsem našla, co obnáší infračervená spektroskopie a nezdá se, že by to byla jen analýza povrchu vzorku.
"Pevné vzorky bývají mlety v malém vibračním mlýnku s KBr.Tento výsledný homogenní prášek je potom slisován do tenké tablety, která je dále analyzována.
Další variantou je tzv. nujolovátechnika, ve které je práškový vzorek homogenizován s malým množstvím parafinového oleje a výsledná suspenze je potom měřena mezi dvěma KBrnebo NaClokénky ve formě tenké vrstvy. Vzhledem k tomu, že parafinový olej silně absorbuje v oblasti valenčních a deformačních vibrací C-H vazeb, je měření v Nujoludoplňováno měřením v oleji Fluorolube, kerýje polymerem –(CF2-CFCl)-. Nevýhodou této techniky je obtížné dosažení stejnoměrné tloušťky vrstvy a technika tudíž není vhodná pro kvantitativní analýzu."
zdroj: http://www.vscht.cz/ktk/www_324/lab/texty/ana/IC.pdf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2012 3:44 pm 
Offline

Registrován: úte pro 18, 2012 1:36 pm
Příspěvky: 8
Dotazem v biochemické laboratoři /ved. laboratoře Bc. Bunešová/ jsem si ověřila, že infračervenou spektroskopií se dělá rozbor celého vzorku nejen jeho povrchu, tzn. vzorky se skutečně skládají z mastných kyselin s převahou kyseliny linolové.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 22, 2012 9:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Hokisek píše:
Dobrý den všem, mám za sebou 5 úspěšných očist jater, při několika stovky "kamenů". Nechala jsem si udělat biochemický rozbor v Motole, výsledek je v příloze. Může mi k tomu někdo kompetentní podat vysvětlení? Je tam chybně uveden materiál "moč", i když jsem uvedla, že se jedná o žlučové kameny a ne močové, ale myslím, že to není podstatné. Blanka

Tak vzhledem k tomu, že by se u jaterních kamenů mělo jednat převážně o cholesterol, není asi uvedený výsledek v rozporu. Cholesterol je látka tukové povahy, která je součástí každé naší buňky a to co bylo zjištěno je také tuk. Výsledek říká, že jde převážně o omega 6 mastnou kyselinu a použitý oliváč má převahu omega 9. Konkrétně za studena lisovaný olivový olej obsahuje přibližně 80% nenasycených mastných kyselin - nejvýznamnější z nich je kyselina olejová (patří do kategorie omega-9 kyselin). Z 12-15 % jsou v oleji zastoupené nasycené tuky a velmi malé množství volných mastných kyselin, které jsou určujícím znakem kvality olivových olejů. V kvalitním olivovém oleji najdeme také lecitin a široké spektrum vitamínů (E, A), minerálů a fytochemických látek. Pokud se tedy v něčem nepletu, tak z uvedeného bych soudil, že to z oliváče nebude. Možná by bylo dobré znát přesné složení cholesterolu z hlediska zastoupených omega kyselin a porovnat výsledky, ale to již neovládám.


Přílohy:
Játra - biochemické vyšetření2.jpg
Játra - biochemické vyšetření2.jpg [ 37.5 KiB | Zobrazeno 86405 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 24, 2012 3:00 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Cholesterol je sice "tukové povahy", ale neskládá se z mastných kyselin (jako třeba tuky). Neobsahuje vůbec žádnou kyselinu linolovou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 26, 2012 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
Cholesterol je sice "tukové povahy", ale neskládá se z mastných kyselin (jako třeba tuky). Neobsahuje vůbec žádnou kyselinu linolovou.

To je možné, já tam píšu, že složení cholesterolu neznám, ale dotaz zněl kde se tam tedy vzala.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2013 8:59 pm 
Offline

Registrován: pon úno 04, 2013 8:45 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, mám již po druhé podrážděnou slinivku a našli mi při ultrazvuku 15mm kameny, je mi 24 a chtějí mi vyndat žlučník, mám z toho strach protože si myslím že tam není jen tak protože se dá vyndat. Proto se chci zeptat, pomůže mi tato očista jater a co má vůbec společného se žlučníkem?? jsme momentálně Týden na silné dietě po druhém podráždění slinivky a dělá mi to velké starosti.. pomůže mi očista?? a není to v mém případě nebezpečné?? nebo mi doporučíte operaci a nic neřešit?? Děkuji Vám za pokud možno brzkou odpověď cca ve středu mám termín a nejradši bych operaci nepodstupoval. Děkuji Pavel


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2013 10:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pavelj. píše:
Dobrý den, mám již po druhé podrážděnou slinivku a našli mi při ultrazvuku 15mm kameny, je mi 24 a chtějí mi vyndat žlučník, mám z toho strach protože si myslím že tam není jen tak protože se dá vyndat. Proto se chci zeptat, pomůže mi tato očista jater a co má vůbec společného se žlučníkem?? jsme momentálně Týden na silné dietě po druhém podráždění slinivky a dělá mi to velké starosti.. pomůže mi očista?? a není to v mém případě nebezpečné?? nebo mi doporučíte operaci a nic neřešit?? Děkuji Vám za pokud možno brzkou odpověď cca ve středu mám termín a nejradši bych operaci nepodstupoval. Děkuji Pavel

Osobně bych si v tom šťourat nenechal, ale rozhodnutí je na vás, jsou ze popsány postupy jak se těch kamenů pomalu zbavit, čili si to nastudujte a začněte. Teprve po základním pročištění bych viděl rozumné se pouštět do této očisty, jinak se vám může kámen seknout a to pak skončí operací. Také připomenu, že dieta, nebo hladovka, nikdy nikoho nezabije, naopak většinu nemocí dobře řeší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 06, 2013 11:04 am 
Offline

Registrován: úte pro 18, 2012 1:36 pm
Příspěvky: 8
Zde je odpověď doc. ing. Kamily Míkové, CSc. z VŠCHT /CSc. v oboru chemie a analýza potravin/ na moji otázku ohledně složení cholesterolu z hlediska mastných kyselin:
"Cholesterol není tuk, patří pouze k doprovodným látkám lipidů. Je to sterol, patří mezi terpenoidy (viz obr.) a tudíž neobsahuje žádné mastné kyseliny (tedy ani omega kyseliny). Pokud v biochemickém rozboru převládala kyselina linolová, tak bude nejspíš zdrojem olivový olej."
Takže mně to stále vychází tak, že vyloučené "kameny" nejsou žlučové kameny, ale olivový olej. Ráda bych, kdyby mě někdo přesvědčil o opaku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 06, 2013 12:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Když to vezmu čistě podle svých zkušeností, tak proč jsem tedy při prvních 3 očistách vyloučila slušné množství cholesterolových kamenů různých odstínů a při dalších nic (max. možná chol. bláto)? Přitom bylo použito stejné množství oleje (dokonce i stejná láhev)....tohle by zas mohl někdo vysvětlit mě? Pokud to tedy NEjsou usazeniny z jater, tak proč se ze stejného oleje nejdřív 3x po sobě vytvoří "kameny" a pak 4x nic???

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 06, 2013 7:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Souhlas s tím co píše prokera. Ze začátku toho za ty roky má v sobě člověk hromadu a vyletují z něho balvany. Postupem je toho čímdál míň a to i přesto, že používám už delší dobu maximální dávky oleje i šťávy. Někdy vyletí řádově desítky ks ovšem někdy téměř nic a to dělám v ideálním čase a pořád stejným postupem. Pokud by to byl jen olej, logika mi říká, že by toho mělo vylétávat pořád stejně a ne čímdál míň... No a ikdyby to nebyly kameny, minimálně si pročistíš střeva což není na škodu tuplem \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 06, 2013 11:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Hokisek píše:
Zde je odpověď doc. ing. Kamily Míkové, CSc. z VŠCHT /CSc. v oboru chemie a analýza potravin/ na moji otázku ohledně složení cholesterolu z hlediska mastných kyselin:
"Cholesterol není tuk, patří pouze k doprovodným látkám lipidů. Je to sterol, patří mezi terpenoidy (viz obr.) a tudíž neobsahuje žádné mastné kyseliny (tedy ani omega kyseliny). Pokud v biochemickém rozboru převládala kyselina linolová, tak bude nejspíš zdrojem olivový olej."
Takže mně to stále vychází tak, že vyloučené "kameny" nejsou žlučové kameny, ale olivový olej. Ráda bych, kdyby mě někdo přesvědčil o opaku.

No, obávám se, že nikdo takový zde k dosažení není a je otázkou zda je podstatné znát co a proč z člověka leze. Pokud mu to zlepší zdravotní stav jak zde mnoho členů z vlastní zkušenosti potvrzuje, je na to třeba vědět i proč se tak děje? Asi bych zvážil i odpovědi jichž se vám již dostalo, na tom je také kus logiky, kterou by také musel někdo vysvětlovat, ale není důvod, pokud očista funguje, já osobně se v tom nešťourám, mě to fungování stačí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 07, 2013 12:05 am 
Offline

Registrován: úte říj 16, 2012 1:18 pm
Příspěvky: 34
Hokisek píše:
Dobrý den všem, mám za sebou 5 úspěšných očist jater, při několika stovky "kamenů". Nechala jsem si udělat biochemický rozbor v Motole, výsledek je v příloze. Může mi k tomu někdo kompetentní podat vysvětlení? Je tam chybně uveden materiál "moč", i když jsem uvedla, že se jedná o žlučové kameny a ne močové, ale myslím, že to není podstatné. Blanka

Ahoj, dlouho mě vrtalo hlavou, zda ony kameny opravdu nejsou jen olejovým shlukem.
Moderní medicína sice má své mouchy, ale co se týče určení typu materiálu (tedy chemický rozbor)
je myslím poměrně schopná.
To, že kamínky vycházejí postupem času méně si vysvětluju tím, že tělo nemá tolik sil takové množství oleje zaráz odbourávat
a vylučovat a tudíž se prostě někde usadí.
Nechci být rejpal, jen mi to vrtalo hlavou kvůli obavám, abych si touto procedurou spíše neublížila.
Chtěla bych se zeptat, jaké příznivé pocity máte po jejím provedení? jaké zlepšení kvality života vnímáte?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 07, 2013 12:16 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Evidentně se tím člověk žádných kamenů nezbaví a zlepšení stavu je jen placebo efekt.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz