Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 9:55 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lis na olej
PříspěvekNapsal: ned pro 23, 2012 10:59 am 
Offline

Registrován: ned pro 23, 2012 9:22 am
Příspěvky: 4
Ahoj přátelé. Prosím o radu. Chtěl bych si ze lněných semen vylisovat čerstvý olej doma. Abych měl jistotu jakým procesem prošel, na rozdíl od kupovanéo. Tam ta jistota není nikdy a v dnešní době věřte výrobcům. \":|\"
Holandský lis ne.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: ned pro 23, 2012 11:06 am 
Offline

Registrován: ned pro 23, 2012 9:22 am
Příspěvky: 4
Možná není patrné co chci. Sháním lis ruční, nebo elektrický.

Díky Libor


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: ned pro 23, 2012 10:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Babočka2 píše:
Ahoj přátelé. Prosím o radu. Chtěl bych si ze lněných semen vylisovat čerstvý olej doma. Abych měl jistotu jakým procesem prošel, na rozdíl od kupovanéo. Tam ta jistota není nikdy a v dnešní době věřte výrobcům. \":|\"
Holandský lis ne.

Děkuji

Obávám se, že v tomto druhu zboží není mnoho co vybírat, na trhu je toho tak málo, že ruční znám jen ten co nechcete a elektrická zařízení to je cenově opravdu rána. Navíc se nedají v malém smysluplně využít, čili zde vidím problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: pon pro 24, 2012 1:34 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Babočka2 píše:
Možná není patrné co chci. Sháním lis ruční, nebo elektrický.

Díky Libor

Pripravujeme oba typy lisu, jak rucni, tak elektricky.

Elektricky zatim pouze jako nastavec k odstavovaci OMEGA. Pak mozna i pro jine odstavovace, pokud se podari rozumne vyresit uchyceni a prechod na hridel.

Vzhledem k tomu, ze je treba dosahnout jak kvalitu, tak i prijatelnou cenu, nejde to tak rychle, jak by bylo potreba.
Bylo nutne navrh nekolikrat predelat, aby se maximalne usetrily operace pri vyrobe.
Kazda operace bohuzel znatelne zvysuje cenu konecneho vyrobku.

I tak se cene toho holanskeho asi prilis nepriblizime.
Z druhe strany je treba ten holansky pro lnene semeno tak na jedno pouziti.
Pak uz jenom opravujete a upravujete.
Rozumneho vysledku se mi ale stejne dosahnout nepodarilo.
Takze jsem ho nakonec pouzil pouze jako inspiraci pro muj navrh rucniho lisu.
Ten holansky lis nedoporucuji kupovat, pokud mate v umyslu lisovat tvrdsi semena, lis to ve zdravi neprezije.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: pon pro 24, 2012 9:12 am 
Offline

Registrován: ned pro 23, 2012 9:22 am
Příspěvky: 4
Našel jsem tyto:
http://german.alibaba.com/product-gs/mo ... 77768.html

http://german.alibaba.com/product-gs/sm ... 96517.html
ČÍNA!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: pon pro 24, 2012 9:15 am 
Offline

Registrován: ned pro 23, 2012 9:22 am
Příspěvky: 4
Ale nevím, jak to objednat, ani kolik za to chtějí.


http://german.alibaba.com/product-gs/wa ... 35243.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: pon pro 24, 2012 10:12 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Cena tam je. Možno tento ešte ale tie druhé???


Přílohy:
Lis.jpg
Lis.jpg [ 259.01 KiB | Zobrazeno 35369 krát ]

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: pon pro 24, 2012 12:17 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Babočka2 píše:

Ten prvni lis je vhodny uz pro lisovnu oleju.
Ten druhy lis je klasicka cinska kopie te holanske PITEBY.

Objednat a dovezt to z Ciny neni zadny velky problem.
Otazka zni, zda jste ochoten zaplatit tu castku, co je u toho prvniho uvedena plus dopravu, plus celni poplatky.
Podle toho, jak se uvadeji ceny na Alibabe, tak pocitejte s tou cenou 5.960,- USD/kus.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: pon pro 24, 2012 12:30 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Babočka2 píše:
Ale nevím, jak to objednat, ani kolik za to chtějí.


http://german.alibaba.com/product-gs/wa ... 35243.html

Cenu tam mate take uvedenu a pocitejte s tou cenou 1.500,- USD/kus, ta nizsi cena je vetsinou uvadena pro odber 1000 az 10.000 kusu.

Zase, objednat to neni problem, ale konecne cena bude jeste vyssi o logistiku, dopravu a procleni.

Tyto objednavky z ciny maji jednu ne nepodstatnou nevyhodu.
Cinani zasadne nedodavaji zadne nahradni dily, takze pokud se poroucha nejaka dulezita soucastka, tak je cely stroj na vyhozeni nebo to znamena si tu soucastku nechat nekde vyrobit.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: sob úno 16, 2013 3:24 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
inzenyr píše:
Pripravujeme oba typy lisu, jak rucni, tak elektricky.

Elektricky zatim pouze jako nastavec k odstavovaci OMEGA. Pak mozna i pro jine odstavovace, pokud se podari rozumne vyresit uchyceni a prechod na hridel.

Vzhledem k tomu, ze je treba dosahnout jak kvalitu, tak i prijatelnou cenu, nejde to tak rychle, jak by bylo potreba.
Bylo nutne navrh nekolikrat predelat, aby se maximalne usetrily operace pri vyrobe.
Kazda operace bohuzel znatelne zvysuje cenu konecneho vyrobku.

I tak se cene toho holanskeho asi prilis nepriblizime.
Z druhe strany je treba ten holansky pro lnene semeno tak na jedno pouziti.
Pak uz jenom opravujete a upravujete.
Rozumneho vysledku se mi ale stejne dosahnout nepodarilo.
Takze jsem ho nakonec pouzil pouze jako inspiraci pro muj navrh rucniho lisu.
Ten holansky lis nedoporucuji kupovat, pokud mate v umyslu lisovat tvrdsi semena, lis to ve zdravi neprezije.

Inzenyr

Konecne se mi podarilo dokoncit oba prototypy lisu na olej. Jedna rucni lis a jednak lis pro elektricky i rucni pohon. Prvni varianty je urcena pro odstavovac OMEGA.
Dalsi varianty je mozne navrhnout pro dalsi odstavovace s horizontalnim snekem a vykonem alespon 150W, vcetne Angela, pripadne pro rucni pohon.

Obrazky k lisum na olej a video ze zkusebniho lisovani lneneho seminka na lisu pro odstavovac OMEGA najdete na serveru ULOZTO:

http://www.ulozto.cz/xscjoKJ/omega-liso ... leje-1-avi

http://www.ulozto.cz/x4bXwA8/omega-liso ... leje-2-avi

http://www.ulozto.cz/xB4EHmG/omega-lis-jpg

http://www.ulozto.cz/xCAUVFb/rucni-lis-jpg

Jeste zakladni parametry lisu pro odstavovac OMEGA:
Litr lneneho oleje se vylisuje asi za 100 minut, pomer objemu lneneho seminka k objemu vylisovaneho oleje je 5:1, teplota vylisovaneho oleje je 36°C, odpad z lneneho seminka je dokonale suchy, jak je videt na videu. Pri lisovani neni primo nutna asistence, OMEGA s lisem pracuje bez problemu a v pripade nejakeho problemu se zastavi. Po pul hodine se OMEGA zahrala na maximalni teplotu 40°C na prave strane pod drzadlem, v ostatnich mistech mela teplotu od 32°C do 38°C. Lis na olej se musi hned po pouziti, dokud je teply rozebrat, aby rozebrani slo snadno a lis se odpadem nezalepil. Umyti trva asi 5 minut a muzete lisovat znova.

Olej mel spickovou chut jako olej z konopneho seminka a uz jsem ho polovinu spotreboval. \":-)\"

Jeste mne ceka vyzkouset rucni lis na olej a pak zkusim, jestli OMEGA prezije lisovani ostropercoveho seminka. O lis starost nemam, tim se da v pohode vykolejit vlak. \":-)\"

Inzenyr


Přílohy:
Rucni_lis_na_olej.jpg
Rucni_lis_na_olej.jpg [ 77.36 KiB | Zobrazeno 34725 krát ]
Omega_lis_na_olej.jpg
Omega_lis_na_olej.jpg [ 74.44 KiB | Zobrazeno 34725 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: sob úno 16, 2013 8:55 am 
Offline

Registrován: sob čer 26, 2010 9:09 am
Příspěvky: 32
klobuk dole, ak je to tak odolne a funkcne zariadenie ako pisete. Zatail som nemal cas pozriet tie videa- az vecer, ale urcite sa vyrobok stretne s velkym ohlasom. Za tabor Angela, ktory je tu pocetne zastupeny sa prihovaram na dopracovani aj varianty pre neho \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2013 6:46 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 25, 2011 11:27 am
Příspěvky: 2
Výborná správa \":)\" Ako dopadol test s ostropestrecovými semienkami?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2013 10:17 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Lenka K. píše:
Výborná správa \":)\" Ako dopadol test s ostropestrecovými semienkami?

Lis pro OMEGU i OMEGA ostropercove seminko utahnul, akorat jsem mel nejake stare seminko, protoze v nem bylo jenom par kapek oleje, prestoze odpad byl dokonale suchy.
Takze jsem si netroufl nasypat plnou nasypku semene, aby nedoslo k poskozeni lisu. Lis musi byt alespon trosku mazany vylisovanym olejem, jinak se odpadem zadre a zastavi. Zatim provadim zkousky na jednom prototypu a druhy mam v zaloze, pokud ten prvni poskodim.
Problem by jeste mohl delat mak, ten je take hodne suchy.
Take zkusim.

Zato rucni lis nefungoval vubec, lis se naplnil seminkem a dalsi odmital posovat dovnitr.
Takze mne napadla alternativa k lisu na OMEGU pridelat drzak na stul a kliku a je z nej rucni lis. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 9:20 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
.
vynikající práce tenhle lis, ano ano!

inzenyr píše:
Problem by jeste mohl delat mak, ten je take hodne suchy.
Inzenyr

mák by doufám příliš problémový být nemusel, protože na tom předchozím OMEGÁckém lisu jsem měl výtěžnost 200 ml lněného, 210 ml sezamového a 185 ml makového oleje (pokaždé z půlkila suroviny), tak i z máku by mělo vytékat oleje dost, to by mělo být v pohodě. No, pro test pak přeji hodně zdaru.
A to jsem testoval "jen" s mákem kupovaným z obchodu, ještě jsem neměl "náš domácí" z pole, který by třeba mohl mít - pěstován s láskou - výtěžnost vyšší (ale hlavně chuť má skvělejší), takového domácího máku bych pak mohl lisovat tuny :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 1:17 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jindra píše:
.
vynikající práce tenhle lis, ano ano!

mák by doufám příliš problémový být nemusel, protože na tom předchozím OMEGÁckém lisu jsem měl výtěžnost 200 ml lněného, 210 ml sezamového a 185 ml makového oleje (pokaždé z půlkila suroviny), tak i z máku by mělo vytékat oleje dost, to by mělo být v pohodě. No, pro test pak přeji hodně zdaru.
A to jsem testoval "jen" s mákem kupovaným z obchodu, ještě jsem neměl "náš domácí" z pole, který by třeba mohl mít - pěstován s láskou - výtěžnost vyšší (ale hlavně chuť má skvělejší), takového domácího máku bych pak mohl lisovat tuny \":-)\"

Jindro,
jakmile dam dohromady druhy prototyp pro OMEGU, tak ho dostanes na testovani.
Ja jsem s nim ohrome spokojeny, protoze jeho umyti je otazka par minut, takze neni problem si vylisovat jenom potrebne mnozstvi oleje.
Jedine co se potreba dodrzovat je pred lisovanim namaznout valeckove lozisko olejem.
Chce to povolit pred mytim 4 srouby vyndat lozisko a po umyti kapnout na lozisko olej a sesroubovat.
Jde to tam i nejakou dobu nechat, ale pak by se to muselo mazat silikonovou vaselinou, aby to neslo umyt saponatem.
Ted navrhuji k tomu lisu rucni pohon, takze kdo nema v dane chvili OMEGU, tak bude muset trochu maknout. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz