Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 8:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mnohočetné divertikly
PříspěvekNapsal: čtv čer 09, 2011 11:08 am 
Offline

Registrován: pon čer 06, 2011 9:31 pm
Příspěvky: 1
Vážený pane Zajíčku,

obracím se na Vás s prosbou, nebo-li dotazem, jak uzpůsobit svůj jídelníček.
Při kontrole tlustého střeva mi byly zjištěny mnohočetné divertikly. Je vhodné občasné použití slané vody nalačno na čištění trávícího ústrojí, tak jak to doporučujete na Vašich stránkách? Napište mi prosím, jaké potraviny bych měla ze svého jídelníčku vyloučit. Je možné nějakou metodou mnohočetné divertikly úplně odstranit?

Mnohokrát Vám děkuji za odpověď.
Květa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "mnohočetné divertikly"
PříspěvekNapsal: čtv čer 09, 2011 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Květoslava píše:
Vážený pane Zajíčku,

obracím se na Vás s prosbou, nebo-li dotazem, jak uzpůsobit svůj jídelníček.
Při kontrole tlustého střeva mi byly zjištěny mnohočetné divertikly. Je vhodné občasné použití slané vody nalačno na čištění trávícího ústrojí, tak jak to doporučujete na Vašich stránkách? Napište mi prosím, jaké potraviny bych měla ze svého jídelníčku vyloučit. Je možné nějakou metodou mnohočetné divertikly úplně odstranit?

Mnohokrát Vám děkuji za odpověď.
Květa

Tak odstranit se určitě dají, ale musíte střeva pravidelně čistit a upravit životosprávu. Ideální je celkové vynechání pěti bílých jedů a většího objemu masa. Stolice se pak stane měkčí a samovyklouzávací, což přestane střevo unavovat a roztahovat a výchlipky se pozvolna stáhnou. O stravě i metodách čištění je zde informací mnoho, tak si to nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mnohočetné divertikly
PříspěvekNapsal: pon lis 26, 2012 1:15 am 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
(využívám již dříve založeného vlákna s pravděpodobně podobným problémem)

Dobrý den pane Zajíčkui, potřebuji Vás poprosit o radu pro jednu mou - a teď nevím, zda napsat "klientku, "pacientku". (Nejsem žádný léčitel, ani se za něj nevydávám, ale nechci odmítnout pomoc známým, kteří vidí, že evidentně jsem v 60 zdravější než jsem byl v 50...)

Nahoře píšete, že úpravou životosprávy a čištěním střeva se výchlipky upravují. V našem případě se jedná (zmínim se pouze o opatřeních ve vztahu k tránicí soustavě) o 40letou (necelých) ženu, dříve s mnohaletou zácpou. Po úpravě životosprávy něco přes rok, poté zahájila čištění střeva - soustředěnou klystýrovou kůrou a dále periodicky opakovanými klystýry. Podobně též čištění žaludku. Stolice v pořádku podle našich (myšleno jako nás na tomto fóru) kritérií - nemaže, poloměkká, pravidelná ranní. Problém je v tom, že velmi málo ustupuje nadýmání. Ne velké, ale malé nadýmání (takové nad kterým sám mávnu rukou - každy občas pšoukne), které ovšem je velmi bolestivé. Bolest se soustřeďuje pouze do levého podžebří. Z toho usuzuji na tzv. "levou" appendicitidu, tedy divertukuly. Chtěl bych se zeptat na Vaši zkušenost
- zda byste sázel na stejnou příčinu,
- zda jsme pouze netrpěliví anebo v tomto případě je Šankha prakšálana nezbytná,
- zda doporučíte nějaký speciální postup pro řešení tohoto problému. Myslíte např. že nasazení adsorbentů (zelený jíl, sanogel, yucca) by zde pomohlo? Kyslíková terapie (MgO2)?

Děkuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mnohočetné divertikly
PříspěvekNapsal: pon lis 26, 2012 9:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
zadane píše:
(využívám již dříve založeného vlákna s pravděpodobně podobným problémem)

Dobrý den pane Zajíčkui, potřebuji Vás poprosit o radu pro jednu mou - a teď nevím, zda napsat "klientku, "pacientku". (Nejsem žádný léčitel, ani se za něj nevydávám, ale nechci odmítnout pomoc známým, kteří vidí, že evidentně jsem v 60 zdravější než jsem byl v 50...)

Nahoře píšete, že úpravou životosprávy a čištěním střeva se výchlipky upravují. V našem případě se jedná (zmínim se pouze o opatřeních ve vztahu k tránicí soustavě) o 40letou (necelých) ženu, dříve s mnohaletou zácpou. Po úpravě životosprávy něco přes rok, poté zahájila čištění střeva - soustředěnou klystýrovou kůrou a dále periodicky opakovanými klystýry. Podobně též čištění žaludku. Stolice v pořádku podle našich (myšleno jako nás na tomto fóru) kritérií - nemaže, poloměkká, pravidelná ranní. Problém je v tom, že velmi málo ustupuje nadýmání. Ne velké, ale malé nadýmání (takové nad kterým sám mávnu rukou - každy občas pšoukne), které ovšem je velmi bolestivé. Bolest se soustřeďuje pouze do levého podžebří. Z toho usuzuji na tzv. "levou" appendicitidu, tedy divertukuly. Chtěl bych se zeptat na Vaši zkušenost
- zda byste sázel na stejnou příčinu,
- zda jsme pouze netrpěliví anebo v tomto případě je Šankha prakšálana nezbytná,
- zda doporučíte nějaký speciální postup pro řešení tohoto problému. Myslíte např. že nasazení adsorbentů (zelený jíl, sanogel, yucca) by zde pomohlo? Kyslíková terapie (MgO2)?

Děkuju

Tak vyhodnocujete to asi správně i když takto na dálku je to z mé strany dost slušné jasnovidectví. Příčin může být více, ale tato je nejpravděpodobnější. Celkový výplach střeva pomocí šanky by asi zvládl více, nicméně také nebude samospasitelný, nejlepší je v takovém případě hydrocolonterapie. Adsorbenty je určitě dobré dodávat, vyčistí povrch sliznice a navíc většinou slouží i jako zdroj křemíku, který dělá sliznicím vyloženě dobře. Každopádně potlačit zánětlivé procesy, čili omega 3 mastné kyseliny a podpora nadledvinek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mnohočetné divertikly
PříspěvekNapsal: pon lis 26, 2012 9:44 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
Děkuju. Hydrocolon naplánujeme a jíl zařadíme.
Omeg-3 užívá už rok, 1 kapsli http://www.swansonvitamins.com/swanson- ... -150-sgels denně. Obecně by to mělo být OK. Myslíte, že v případě pravděpodpobného zánětlivého procesu bude zapotřebí více?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mnohočetné divertikly
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
zadane píše:
Děkuju. Hydrocolon naplánujeme a jíl zařadíme.
Omeg-3 užívá už rok, 1 kapsli http://www.swansonvitamins.com/swanson- ... -150-sgels denně. Obecně by to mělo být OK. Myslíte, že v případě pravděpodpobného zánětlivého procesu bude zapotřebí více?

Tak to si trochu nastudujte, dá se jít mnohem výše a řekl bych že to bude i potřeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Divertikuloza criev a klyzma...
PříspěvekNapsal: stř úno 11, 2015 1:15 am 
Offline

Registrován: čtv úno 05, 2015 2:22 pm
Příspěvky: 3
Dobrý deň,chcela by som poprosiť o radu,či môžem používať, resp. robiť očistu klystírom, ked som pred 3 rokmi bola hospitalizovaná s akútnou divertikulitídou a pred dvomi rokmi som pri havárii prišla o slezinu.V operačnej jazve, 30cm dlhej, priečne nad žalúdkom sa mi vytvoril pruh,ktorý imunolog nedoporučuje operovať kvôli poklesu bunkovej imunity na polovicu najnižšej referenčnej hodnoty. čiže aj kvôli tej hernii sa bojím začať s klystírmi. Práve pri lystíre sa vyžaduje poloha, pri ktorej mám pocit,že sa mi orgány vytláčajú von, pod kožu. Možno by mi postačil sťahovací pás..Rada by som poznala Váš názor, či teda klystír nemôže zhoršiť už existujúcu divertikulozu čriev a či poloha pri ňom ma nemôže ohroziť z hľadiska tej hernie,ktorá je situovaná vpravo cca nad žlčníkom. Mám 53 rokov. Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divertikuloza criev a klyzma...
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2015 11:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Sisi24663 píše:
Dobrý deň,chcela by som poprosiť o radu,či môžem používať, resp. robiť očistu klystírom, ked som pred 3 rokmi bola hospitalizovaná s akútnou divertikulitídou a pred dvomi rokmi som pri havárii prišla o slezinu.V operačnej jazve, 30cm dlhej, priečne nad žalúdkom sa mi vytvoril pruh,ktorý imunolog nedoporučuje operovať kvôli poklesu bunkovej imunity na polovicu najnižšej referenčnej hodnoty. čiže aj kvôli tej hernii sa bojím začať s klystírmi. Práve pri lystíre sa vyžaduje poloha, pri ktorej mám pocit,že sa mi orgány vytláčajú von, pod kožu. Možno by mi postačil sťahovací pás..Rada by som poznala Váš názor, či teda klystír nemôže zhoršiť už existujúcu divertikulozu čriev a či poloha pri ňom ma nemôže ohroziť z hľadiska tej hernie,ktorá je situovaná vpravo cca nad žlčníkom. Mám 53 rokov. Dakujem

Co se týká dirtikulitidy, tam nevidím problém a jednoznačně doporučuji, ideální by bylo provádět nálevy urinou, tam se dociluje bezkonkurenčně nejlepších protizánětlivých výsledků, Ohledně té kýly nedovedu odpovědět, ale předpokládám, že negativní vliv by se tím vytvářet neměl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz