Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:10 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bechtěrevova nemoc
PříspěvekNapsal: čtv lis 08, 2012 12:41 am 
Offline

Registrován: stř lis 07, 2012 11:54 pm
Příspěvky: 21
Milý Jardo,

jednak jsem chtěl poděkovat za skvělý web, ze kterého se mnohé učím a čerpám. Mnoho materiálů, velmi přínosné věci. A jednak jsem se chtěl optat na Bechtěreva. (hledal jsem to tu, ale asi se nikdo zatím neptal. Omlouvám se, pokud jsem to přehlédl.)

Je mi 31, už od 22 se s tím peru. Prášky jsem vyřadil dvou letech neúspěchů. Po přečtení plus a ryzik nové tzv.biologické léčby jsem už zcela od západní medicíny odešel. Objevil jsem ayurvedu (byl jsem i za ind.doktorem) a mnohá cvičení, fyzická i dechová, přečetl jsem si i o duchovních příčinách, zkusil masáže, kryokomoru. Vše tohle mi pomohlo. Ayurveda, jak jsem se dozvěděl, Bechtěreva vyléčit umí - sám jsem s jedním uzdraveným mluvil, ale znamenalo by to nejspíš odjet do Indie a chvíli tam pobýt u jejich doktorů - a na to teď nemám peníze. Možná někdy. Rád bych ale zvěděl od Vás ještě nejakou radu... neb toho jistě ještě mnoho nevím. A Vy jistě něco, co já ne. Stuhlá, až necitlivá záda a občasná bolest svalová i v páteři (i když už rozhodně ne jako dřív) se stále hlásí o slovo. Naposledy se mi do rukou dostal Čertův dráp (Harpagophytum procumbens). Teprve vyzkouším...

Pokud by se vám dostávalo času, budu moc rád za vaši radu. Děkuju Otakar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bechtěrevova nemoc
PříspěvekNapsal: čtv lis 08, 2012 10:08 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Otakar píše:
Milý Jardo,
Stuhlá, až necitlivá záda a občasná bolest svalová i v páteři (i když už rozhodně ne jako dřív) se stále hlásí o slovo. Naposledy se mi do rukou dostal Čertův dráp (Harpagophytum procumbens). Teprve vyzkouším...

Na tyto neduhy mému známému údajně pomáhá koupel z marihuany, prý spí po ní v klidu až do rána, následně magnetoterapie, která má analgetický účinek, na přístroji biomag monai je vyloženě program na bechtěrevovu nemoc /poř. cena je děsná, je snad lepší sehnat přes inz./

Ten čertův dráp mě zaujal, můžete se prosím trošku podrobněji o něm rozepsat, užíváte ho vnitřně nebo i jako masážní gel?

Moje babička se nechala zlákat před 5ti lety na operaci kyčlí - umělé klouby, něco jí museli zmastit, prý moc krvácela a něco jí špatně asi přišili ( vazy, nervy nebo co ) od té doby má hrozné bolesti, uhýbá jim vychýlením těla, z čehož pramení i křivení se v zádech s následnými bolestmi. Je to mechanické poškození, zatím jí kromě léků od bolesti ( pěkný svinstva ) nic nepomáhá, proto mě nyní zaujal ten čertův dráp, zda by byl přínosem a v jaké formě? Děkuji předem.

Šla by z dračího drápu udělat domácí mast a zhruba asi jak ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bechtěrevova nemoc
PříspěvekNapsal: čtv lis 08, 2012 12:29 pm 
Offline

Registrován: stř lis 07, 2012 11:54 pm
Příspěvky: 21
Citace:
Ten čertův dráp mě zaujal, můžete se prosím trošku podrobněji o něm rozepsat, užíváte ho vnitřně nebo i jako masážní gel?

Paní Jano, děkuju za nápad s tím konopím, o tom jsem neslyšel. Vím, že někteří bechtěrevici si dávají koupele z bylin, ale zatím nevím z jakých a jak to dělají. Zkusím pohledat. Můžete popsat ten postup vaseho známého?

Jinak o tom drápu bych také rád věděl, zda jde udělat mast, třeba Jarda bude vědět. Kamarádka mi říkala, že mám udělat výluh a pít. Ale je to prý hrozně hořké, tak sbírám odvahu \":D\" Dám sem vědět, zda jsem to zvládl \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bechtěrevova nemoc
PříspěvekNapsal: ned lis 11, 2012 9:55 pm 
Offline

Registrován: stř lis 07, 2012 11:54 pm
Příspěvky: 21
Ďáblův dráp je strašně hořký. Rozhodl jsem se to nepít. Ale když mi není dobře od žaludku, žvýkám jeden kousek v puse, je to hrozné, ale je mi pak lépe. Zda to bude mít vliv na Becht. se jistí až časem asi...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bechtěrevova nemoc
PříspěvekNapsal: čtv lis 15, 2012 12:26 am 
Offline

Registrován: stř lis 07, 2012 11:54 pm
Příspěvky: 21
Pane Jardo, našel jsem ještě na fóru rozhovor o revmatoidní artritidě, kde píšete o syrné patlanině na záněty. Jelikož je Bechtěrev taky zánět, lze to použít? Jen myslím, že jsem o kyselině močové v tomto případě (bechtěrev) neslyšel.... Děkuju moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bechtěrevova nemoc
PříspěvekNapsal: čtv lis 15, 2012 9:24 pm 
Offline

Registrován: úte čer 19, 2012 7:18 pm
Příspěvky: 22
Paní Hana Bláhová spojuje Bechtěreva taky s parazity. Možná by nebylo od věci se nechat změřit a odčervit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bechtěrevova nemoc
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 4:06 pm 
Offline

Registrován: stř lis 07, 2012 11:54 pm
Příspěvky: 21
Kacaba píše:
Paní Hana Bláhová spojuje Bechtěreva taky s parazity. Možná by nebylo od věci se nechat změřit a odčervit...

To jsem nikdy neslyšel. Má to být autoimunitní onemocnění, ne bakteriální...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bechtěrevova nemoc
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 7:30 pm 
Offline

Registrován: úte čer 19, 2012 7:18 pm
Příspěvky: 22
Nemluvím o bakteriích, ale o parazitech, kteří vyvolávají také autoimunitní onemocnění. Například by mohlo jít o měchožila nebo jiný druh tasemnice, škulovec apod. Od lékařů se to samozřejmě nedozvíš \":-)\" Neříkám, že měchožila máš, ale je to možné...

o měchožilovi jako o původci Bechtěreva, se dočteš zde (až na konci článku)

http://janoch.borec.cz/nemoci/nemoc2.html

co všechno mohou paraziti způsobit, se dozvíš např. zde, ale na fóru je taky vlákno o parazitech



Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
16qwzhiq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bechtěrevova nemoc
PříspěvekNapsal: ned lis 18, 2012 12:57 am 
Offline

Registrován: stř lis 07, 2012 11:54 pm
Příspěvky: 21
Hmm, děkuju tedy, podívám se na to...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bechtěrevova nemoc
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2012 11:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Otakar píše:
Milý Jardo,

jednak jsem chtěl poděkovat za skvělý web, ze kterého se mnohé učím a čerpám. Mnoho materiálů, velmi přínosné věci. A jednak jsem se chtěl optat na Bechtěreva. (hledal jsem to tu, ale asi se nikdo zatím neptal. Omlouvám se, pokud jsem to přehlédl.)

Je mi 31, už od 22 se s tím peru. Prášky jsem vyřadil dvou letech neúspěchů. Po přečtení plus a ryzik nové tzv.biologické léčby jsem už zcela od západní medicíny odešel. Objevil jsem ayurvedu (byl jsem i za ind.doktorem) a mnohá cvičení, fyzická i dechová, přečetl jsem si i o duchovních příčinách, zkusil masáže, kryokomoru. Vše tohle mi pomohlo. Ayurveda, jak jsem se dozvěděl, Bechtěreva vyléčit umí - sám jsem s jedním uzdraveným mluvil, ale znamenalo by to nejspíš odjet do Indie a chvíli tam pobýt u jejich doktorů - a na to teď nemám peníze. Možná někdy. Rád bych ale zvěděl od Vás ještě nejakou radu... neb toho jistě ještě mnoho nevím. A Vy jistě něco, co já ne. Stuhlá, až necitlivá záda a občasná bolest svalová i v páteři (i když už rozhodně ne jako dřív) se stále hlásí o slovo. Naposledy se mi do rukou dostal Čertův dráp (Harpagophytum procumbens). Teprve vyzkouším...

Pokud by se vám dostávalo času, budu moc rád za vaši radu. Děkuju Otakar

Tak pokud vezmeme v úvahu že jde o zánětlivé onemocnění, tedy itidu, je třeba podpořit nadledvinky a každopádně celkově vygruntovat organizmus. Celkově na itidy vždy platí velký přísun omega 3 mastných kyselin a radikální omezení příjmu omega 6 mastných kyselin. Uvedená bylina je dobrá a v souvislosti se záněty se běžně používá ve formě mastí na bolavá místa. Dle mého názoru by mohla pomoci i Godzila a odstranění parazitů z těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bechtěrevova nemoc
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2012 11:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Na tyto neduhy mému známému údajně pomáhá koupel z marihuany, prý spí po ní v klidu až do rána, následně magnetoterapie, která má analgetický účinek, na přístroji biomag monai je vyloženě program na bechtěrevovu nemoc /poř. cena je děsná, je snad lepší sehnat přes inz./

Ten čertův dráp mě zaujal, můžete se prosím trošku podrobněji o něm rozepsat, užíváte ho vnitřně nebo i jako masážní gel?

Moje babička se nechala zlákat před 5ti lety na operaci kyčlí - umělé klouby, něco jí museli zmastit, prý moc krvácela a něco jí špatně asi přišili ( vazy, nervy nebo co ) od té doby má hrozné bolesti, uhýbá jim vychýlením těla, z čehož pramení i křivení se v zádech s následnými bolestmi. Je to mechanické poškození, zatím jí kromě léků od bolesti ( pěkný svinstva ) nic nepomáhá, proto mě nyní zaujal ten čertův dráp, zda by byl přínosem a v jaké formě? Děkuji předem.

Šla by z dračího drápu udělat domácí mast a zhruba asi jak ???

Tak mast určitě z toho dělat lze i když nevidím důvod se s tím patlat, když je na netu běžně k mání. Patrně by se dal použít stejný způsob výroby jako u konopí, ale s jistotou to nevím, nikdy jsem se tím nezabýval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bechtěrevova nemoc
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2012 11:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Otakar":3pqtpy24]Paní Jano, děkuju za nápad s tím konopím, o tom jsem neslyšel. Vím, že někteří bechtěrevici si dávají koupele z bylin, ale zatím nevím z jakých a jak to dělají. Zkusím pohledat. Můžete popsat ten postup vaseho známého?

Jinak o tom drápu bych také rád věděl, zda jde udělat mast, třeba Jarda bude vědět. Kamarádka mi říkala, že mám udělat výluh a pít. Ale je to prý hrozně hořké, tak sbírám odvahu \":D\" Dám sem vědět, zda jsem to zvládl \":)\"[/quote:3pqtpy24]
Hořké a kyselé věci opravují

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bechtěrevova nemoc
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2012 11:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Otakar píše:
Pane Jardo, našel jsem ještě na fóru rozhovor o revmatoidní artritidě, kde píšete o syrné patlanině na záněty. Jelikož je Bechtěrev taky zánět, lze to použít? Jen myslím, že jsem o kyselině močové v tomto případě (bechtěrev) neslyšel.... Děkuju moc.

Určitě ano, jde o výborný zdroj omega 3 mastných kyselin a to itidy tlumí výborně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bechtěrevova nemoc
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2012 11:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Otakar píše:
To jsem nikdy neslyšel. Má to být autoimunitní onemocnění, ne bakteriální...

Autoimunita je blbost, nevěřte na bludy, tělo nikdy nenapadá svoje tkáně jen tak, vždy musí být plesnivé, nebo zaparazitované a pak je teprve likviduje, protože mu nic jiného nezbývá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bechtěrevova nemoc
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2012 4:42 pm 
Offline

Registrován: stř lis 07, 2012 11:54 pm
Příspěvky: 21
Jarda píše:
Dle mého názoru by mohla pomoci i Godzila a odstranění parazitů z těla.

Dobrý den Jardo, moc jsem nikde nenašel, co je to Godzila, vyhodilo mi to jen Meduňku. To je správné? To jste myslel?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz