Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: pát kvě 18, 2012 10:16 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 18, 2012 9:58 pm
Příspěvky: 1
ja vas prosim o radu pred tyzdnom som mala krce v bruchu a potom som dostala hnacku zobrala som si probiotika a endiex..mala som dojem ze sa to zlepsuje aj ked som kazdy den mala stolicu ale uz to nebolo take zle a po tyzdni som zas dostala hnacku ale v bruchu nemam krce ani ma neboli nemam nutkanie na zvracanie ani teplotu skor mam pocit ze som hladna ale cokolvek zjem dostanem hnacku dnes som bola u lekara a dostala som talbetky loperamid a prasok smecta. dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 6:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
evula píše:
ja vas prosim o radu pred tyzdnom som mala krce v bruchu a potom som dostala hnacku zobrala som si probiotika a endiex..mala som dojem ze sa to zlepsuje aj ked som kazdy den mala stolicu ale uz to nebolo take zle a po tyzdni som zas dostala hnacku ale v bruchu nemam krce ani ma neboli nemam nutkanie na zvracanie ani teplotu skor mam pocit ze som hladna ale cokolvek zjem dostanem hnacku dnes som bola u lekara a dostala som talbetky loperamid a prasok smecta. dakujem

Jezte pár dní nedráždivé potraviny jako avokádo, nebo papáyu a větší množství probiotik, tím by se mělo trávení upravit, nicméně nějaký klystýr by také nebyl na závadu, střeva se vyčistí od šmejdů a pak fungují normálně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: čtv črc 05, 2012 4:54 am 
Offline

Registrován: ned kvě 15, 2011 11:03 am
Příspěvky: 20
Dobrý deň pán Jarda chcem sa vás opýtať či možné aby prujem nabral takých rozmerov že sa počas spánku nevedome mala časť dostane von stalo sa mi to teraz po 2 noci a bojím sa už aj zaspať. je to vôbec možné. mal som taký pocit ťažoby pre dvoma dňami tak som dal klistir a odvtedy ide nemohol som si tým klistirom nejak ublížiť ked sa to v noci počas spánku trochu uvoľní. ďakujem za skorú odpoveď a prajem pekný deň. musím este podotknúť že prvú noc to bolo po večernom klistire. túto noc by to mohla asi vysvetliť kyslá kapusta na večeru hoci som ten prujem este nemal celkom zvládnutý pod kontrolou. neviem z čoho to mohlo nabrať taký veľký rozmer este sa mi to nikdy nestalo. mohli by to spôsobiť para orechy z tesca ktoré som zjedol naraz hneď 100g alebo neumyte broskyne keďže som nemal kde či kefir v tychto teplých dňoch bol by toho schopný ? este raz vďaka za váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: čtv črc 05, 2012 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
iandu píše:
Dobrý deň pán Jarda chcem sa vás opýtať či možné aby prujem nabral takých rozmerov že sa počas spánku nevedome mala časť dostane von stalo sa mi to teraz po 2 noci a bojím sa už aj zaspať. je to vôbec možné. mal som taký pocit ťažoby pre dvoma dňami tak som dal klistir a odvtedy ide nemohol som si tým klistirom nejak ublížiť ked sa to v noci počas spánku trochu uvoľní. ďakujem za skorú odpoveď a prajem pekný deň. musím este podotknúť že prvú noc to bolo po večernom klistire. túto noc by to mohla asi vysvetliť kyslá kapusta na večeru hoci som ten prujem este nemal celkom zvládnutý pod kontrolou. neviem z čoho to mohlo nabrať taký veľký rozmer este sa mi to nikdy nestalo. mohli by to spôsobiť para orechy z tesca ktoré som zjedol naraz hneď 100g alebo neumyte broskyne keďže som nemal kde či kefir v tychto teplých dňoch bol by toho schopný ? este raz vďaka za váš čas.

Tak pokadit se po uvedených potravinách je klidně možné nejen v noci, ale i ve dne. Dokonce si vzpomínám na veselou rychlou příhodu v mém mládí, kdy jsem se v cca 10 letech na rodinné dovolené narval řádně melounem a již cestou k chatě jsem cítil, že to není ono, výrazně jsem přidal a chata jak na potvoru zamčená, to byla poslední kapka a kalhoty byly plné. Rozhodně bych to neviděl jako něco strašného, většině lidí se to stane a patrně to odezní se srovnáním stavu stolice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2012 10:19 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 02, 2011 11:09 am
Příspěvky: 59
Bydliště: Lysá nad Labem
Jarda píše:
Tak pokadit se po uvedených potravinách je klidně možné nejen v noci, ale i ve dne. Dokonce si vzpomínám na veselou rychlou příhodu v mém mládí, kdy jsem se v cca 10 letech na rodinné dovolené narval řádně melounem a již cestou k chatě jsem cítil, že to není ono, výrazně jsem přidal a chata jak na potvoru zamčená, to byla poslední kapka a kalhoty byly plné. Rozhodně bych to neviděl jako něco strašného, většině lidí se to stane a patrně to odezní se srovnáním stavu stolice.

Jo meloun, to je dobrej střelec \":D\" Teď jsem se vrátil z dovolený a dal si hned melounovou očistu, to by člověk nevěřil jak je to rychlý a kolik toho jde ven \":shock:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: pon črc 16, 2012 11:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Majsa píše:
Jo meloun, to je dobrej střelec \":D\" Teď jsem se vrátil z dovolený a dal si hned melounovou očistu, to by člověk nevěřil jak je to rychlý a kolik toho jde ven \":shock:\"

Ano, rychlost je v tomto případě celkem obdivuhodná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: stř srp 29, 2012 12:55 pm 
Offline

Registrován: ned čer 17, 2012 9:11 pm
Příspěvky: 6
Dobrý deň, mal som Candidu a robil som si asi pred týždňom test, tak už je to negatívne, nakoľko som dodržiaval diétu, ale pred 3 dňami som mal večer teplotu 39 C, kŕče v bruchu do dnes a hnačku, a neviem čo by to mohlo byť ?? stravujem sa , ovocie a zelenina, a varené jedlo už len minimálne, ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 11:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jano píše:
Dobrý deň, mal som Candidu a robil som si asi pred týždňom test, tak už je to negatívne, nakoľko som dodržiaval diétu, ale pred 3 dňami som mal večer teplotu 39 C, kŕče v bruchu do dnes a hnačku, a neviem čo by to mohlo byť ?? stravujem sa , ovocie a zelenina, a varené jedlo už len minimálne, ďakujem

Někdy takto probíhá čištění těla od toxinů nalepených na střevní stěně, což je většinou při lepším pozorování vidět i ve stolici jako hnědožlutý smradlavý sliz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: úte srp 13, 2013 8:22 pm 
Offline

Registrován: sob črc 06, 2013 9:34 pm
Příspěvky: 6
Při dlouhodobých průjmech určitě není radno si zahrávat, vždy to značí nějaký problém, takže v první řadě pokud s tím má někdo delší problémy by měl jít k lékaři. A vlastně i v druhé řadě, protože na internetu si můžete najít spoustu rad i spoustu diagnóz, ale pouze váš lékař může odhalit problém resp. původce problému. Jinak jak tady píše muflon o tom roztoku, tak s tím též souhlasím, akorát že já jej kupuji již hotový, jmenuje se to normálně rehydratační roztok a je to v pytlíčkách a pokud je člověk ve stavu, když nedokáže v podstatě nic pozřít, protože z něj všechno hned letí, je to výborná věc, aby se tělo zase zavodnilo a člověk nezkolaboval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Průjem
PříspěvekNapsal: úte srp 27, 2013 12:12 pm 
Offline

Registrován: úte srp 27, 2013 12:02 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, můžu pomocí lymfotapingu, o kterém jsem se dočetla na http://www.lymfoterapeut.cz/ pomoci od průjmu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průjem
PříspěvekNapsal: pon zář 16, 2013 8:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Martina Janečková píše:
Dobrý den, můžu pomocí lymfotapingu, o kterém jsem se dočetla na http://www.lymfoterapeut.cz/ pomoci od průjmu?

Na to asi nedostanete jednoznačnou odpověď, jedině vyzkoušet, ale moc bych tomu nevěřil, většinou jde o kvasinky, nebo minerální rozvraty a ty je potřeba odstranit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: úte bře 04, 2014 10:16 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
ahoj,
manzelka ( moment. kojacia matka ) dostala hnacku a obcas nevolnost zaludka ( krce ).
trva to uz druhy tyzden. ryza, banany, laktobcily , cierna cokolada,.... vela tekutin. ale zatial bez efektu.

tak neviem co dalej. lekarom a liekom sa chceme vyhnut. mame pocit ze to este nieje take neunosne
ale tak ako a cim to zastavit aby nenastal pripadny problem, poradte nam osvedcene babske recepty.
please.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: stř bře 05, 2014 8:36 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
dushan74 píše:
ahoj,
manzelka ( moment. kojacia matka ) dostala hnacku a obcas nevolnost zaludka ( krce ).
trva to uz druhy tyzden. ryza, banany, laktobcily , cierna cokolada,.... vela tekutin. ale zatial bez efektu.

tak neviem co dalej. lekarom a liekom sa chceme vyhnut. mame pocit ze to este nieje take neunosne
ale tak ako a cim to zastavit aby nenastal pripadny problem, poradte nam osvedcene babske recepty.
please.

Nekde jsem nasel domaci lecbu prujmu, pisou tam, kolika lidem co pomohlo.
43x jablecny ocet. Zakladni doporuceni je 1-2 lzice BIO jablecnyho octa do 1/4 litru vody 2x denne.
27x pomohla kurkuma, pul lzicky rozmichat ve vode a rychle vypit
8x skorice, rozdrtit tycku skorice a prelit varici vodou a vypit nebo prasek ze skorice do jidla
8x aktivni uhli, 2 kapsle jednou az nekolikrat denne.

Dr Christopher pise, ze pricin prujmu muze byt rada, ale jeden z hlavnich, ze to muze byt fakticky zacpa, kdy prochazeji pouze tekutiny. Takze pro tento pripad doporucuje ocistu strev. Mimoto doporucuje, z toho co lze u nas sehnat, napriklad ryzovou vodu, varit 20 minut hnedou ryzi ve vode a tu vodu pak scedit a vypit nebo pit caj z dubove kury.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: stř bře 05, 2014 9:35 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
dushan74 píše:
ahoj,
manzelka ( moment. kojacia matka ) dostala hnacku a obcas nevolnost zaludka ( krce ).
trva to uz druhy tyzden. ryza, banany, laktobcily , cierna cokolada,.... vela tekutin. ale zatial bez efektu.

tak neviem co dalej. lekarom a liekom sa chceme vyhnut. mame pocit ze to este nieje take neunosne
ale tak ako a cim to zastavit aby nenastal pripadny problem, poradte nam osvedcene babske recepty.
please.

Jste odezdikezdista. Si myslíte, že mikrobiální vyšetření atd. je nesmysl? Že farmaceutickolékařský průmysl je tvrdý a bezohledný byznys, neznamená, že nemá nějakou oporu v realitě. Stojí nás všechny značné peníze tak ať je alespoň k něčemu užitečný, třeba v diagnostice (přítomnost druhu salmonella enterica atd. bába neurčí).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: čtv bře 06, 2014 10:46 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Souhlas se Zdeňkem! Je třeba udělat tzv. kultivaci stolice - rozbor, co průjem způsobuje a se to nechat zajít tak daleko....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz