Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 9:31 am 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 5:20 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Bratislava
Jarda píše:
Na dospělého dvakrát, až třikrát denně kávová lžička lékořice a k tomu za den 1000 mg B5 a 100 mg B1. Užívá se maximálně 8 týdnů a pak musí být pauza, jinak to dost škodí ledvinám.

Ladvinám škodí lékořice alebo aj vitamíny B? Pravidelné užívanie minerálov nemôže škodiť tiež?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Bohuš píše:
Ladvinám škodí lékořice alebo aj vitamíny B? Pravidelné užívanie minerálov nemôže škodiť tiež?

Lékořice, ty béčka se dají brát pořád a velké množství neupotřebitelných minerálů pochopitelně také.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2012 10:57 pm 
Offline

Registrován: pát pro 23, 2011 10:30 am
Příspěvky: 4
ahojte,

aku B5 (kys. panthotenova, panthenol) pouzivate? Mne sa zda vsetko drahe. 20 tabliet po 100 mg stoji tak od 4 euro a pri davke 1000 mg denne to mam na dva dni. Cize 2 eura na den a ak to mam brat 3 mesiace ... nemate nejaky tip na lacny zdroj?
Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 8:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
hubarka píše:
ahojte,

aku B5 (kys. panthotenova, panthenol) pouzivate? Mne sa zda vsetko drahe. 20 tabliet po 100 mg stoji tak od 4 euro a pri davke 1000 mg denne to mam na dva dni. Cize 2 eura na den a ak to mam brat 3 mesiace ... nemate nejaky tip na lacny zdroj?
Dakujem.

To musíte do zahraničí, třeba zde http://www.swansonvitamins.com/SW065/ItemDetail v místních podmínkách je vysoká monopolizace, tak proč nevyšroubovat cenu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 8:42 am 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Dobrý den zdravím pana Jardu i vás všechny- když jsem marně sháněla po našich lékárnách B5
tak nakonec se mi zadařilo díky stránkám "Zdraví AZ " najít tento obchod swanson.cz- který je v Ostravě a koupit si tam nejen B5- tak si to prohlédněte i vy ostatní ,kteří to nevíte. Krásné dny v téhle krizové době:roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 11:00 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 02, 2011 11:09 am
Příspěvky: 59
Bydliště: Lysá nad Labem
Dobry den,chtel jsem se zeptat,jestli jsou jeste nejake zpusoby,jak podporit nadledvinky?Nikdy jsem s nimi problemy nemel,az po prechodu na zdravou stravu,ale ty to nepricitam,pze vim,ze k tomu mam dispozice po mame,ta s nima trpi uz dlouho,ale neresi to.. Beru 14dni lekorici i becka podle navodu,ale nepocituji zadne zlepseni.Do toho uz jsem na 40ti kapkach lugolu.Trpim zimomrivosti,ted kdyz jsou ty vedra, tak se konecne zahreju, jsem celkove unavenej,ztratil jsem libido, a picha me v miste nadledvinek,proste vsechno co nasvedcuje jejich hypofunkci..Daji se jeste nejak podporit nebo se mam trpelive drzet jen becek a lekorice?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte kvě 01, 2012 4:00 pm 
Offline

Registrován: ned led 02, 2011 10:19 pm
Příspěvky: 29
Majsa píše:
Dobry den,chtel jsem se zeptat,jestli jsou jeste nejake zpusoby,jak podporit nadledvinky?Nikdy jsem s nimi problemy nemel,az po prechodu na zdravou stravu,ale ty to nepricitam,pze vim,ze k tomu mam dispozice po mame,ta s nima trpi uz dlouho,ale neresi to.. Beru 14dni lekorici i becka podle navodu,ale nepocituji zadne zlepseni.Do toho uz jsem na 40ti kapkach lugolu.Trpim zimomrivosti,ted kdyz jsou ty vedra, tak se konecne zahreju, jsem celkove unavenej,ztratil jsem libido, a picha me v miste nadledvinek,proste vsechno co nasvedcuje jejich hypofunkci..Daji se jeste nejak podporit nebo se mam trpelive drzet jen becek a lekorice?

Dobry den,

o nadledvinky se jiz zajimam hodne dlouho, protoze si myslim, ze je to 1 z mych problemu.
Precetl jsem na toto tema jiz spoustu materialu a pokusim se Vam tedy odpovedet.
Pokud ovladate anglictinu, vysla o nadledvinkach skvela kniha od dr. Wilsona "Adrenal Fatigue The 21st Century stress syndrome".
Tuto knihu jsem Vam ulozil zde: http://www.ulozto.cz/xqqRmog/adrenal-fatigue-james-wilson-pdf

Jsou zde skvele popsany priciny vycerpani nadledvinek (Stres, nedostatek odpocinku, strach, uzkost ve vztazich a praci,
kofein, toxiny v tele, chronicka virova infekce, alergie, traumata atd...).

Symptomu vycerpanych nadledvinek je spousta, ale hlavni jsou - unava, nedostatek energie, neschopnost zvladat denni ukoly, zadne libido, omezena schopnost snaset stres, caste virove onemocneni, toceni hlavy pokud se rychle postavite a hlavne psychicke problemy. Zde patri deprese a uzkost. Prave ta uzkost je nejcasteji zminovana na ostatnich forech. Casto zde patri i
stavy hypoglycemie, kdy se clovek citi lepe po jidle jez pred nim. Je toho ale opravdu sposta.

Jak se v knize doctete, tak zaklad pro fungovani nadledvinek je vitamin C, B5, E, B6, Horcik, Vapnik
Dale jsou zde zminene byliny - lekorice, Ashwagandha, Korejsky zensen (Panax Ginseng), Eleutherococ, Zazvor, Ginko, Rhodiola.

Obecne ale plati pro tezsi pripady adrenal fatigue, ze pouze vitaminy a byliny nestaci pro nastartovani nadledvinek na 100%.
Jedna se predevsim o zmenu zivotniho stylu.
Je nutne:

1. Zjistit, co Vam nejvice bere energii - je nutne se vyvarovat stresu
2. Jidlo - je nutna pravidelna a dobra strava - viz kniha
3. Je dulezite dostatecne solit zdravou soli (Himalajska, Celtic).
4. Je nutne se vyvarovat alergiim na jidlo - predevsim cukr, bila mouka (hlavne psenicna)
5. Je nutne pravidelne cvicit - zde bych doporucil hlavne jogu.

Existuje cviceni jogy zamerene primo na posileni nadledvinek http://www.ulozto.cz/xQXxjzE/cviceni-kundalini-yoga-detox-destress-avi

Zkusenosti lidi a doporuceni:

1. Obecne funguje tzv. "zlata trojka" na nadledvinky - Lekorice, Ashwagandha + trezalka. Trezalka je tam hlavne na uklidneni -
dodava serotonin. Ashwagandha je prirodni stimulant GABA aminokyseliny, takze je rovnez skvela na potlaceni stresu a
hlavne Ashw. je skvela pro spravnou funkci stitne zlazy.
2. Co se tyka Lekorice, tak nejlepsi zkusenosti jsou s s lekorici cinskou (Glycyrrhiza uralensis) a ne nasi Lekorici lysou (ikdyz ta
taky funguje).
3. Skvele vysledky ma taky jiaogulan, shizandra cinska, kopriva !!! a taky vceli pyl - ten je hodne doporucovan.
4. Rhodiola a Eleutherococ u nekoho chvili funguje a pak spise dochazi k prudkemu poklesu

Jod a nadledvinky
Nadledvinky a stitna zlaza jsou parovy organ, takze je nutne podporovat je vzajemne.
Ale obecne jsem se docetl, ze pokud maji lide problem s nadledvinkami je nutne resit nejprve nadledvinky a az se trosku
vzchopi, zacit dodavat jod. Protoze pokud rychle nastartujeme stitnou zlazu, tak nadledvinky nestihaji.
Je to popsano: http://www.drrind.com/therapies/metabolic-faqs
Obecne to jsou dobre stranky pro vycerpane nadledvinky.
Podivejte se na curezone.org a prectete si zkusenosti lidi s jodem pri vycerpanych nadledvinkach.
Takrka vsichni doporucuji Lugol dodavat az se nadledvinky vzchopi.
Napr: http://www.curezone.org/forums/fm.asp?i=1896032#i
Nevim jestli s tim bude Jarda souhlasit ale hodne lidi to opravdu zminuje.

Zkuste si precist jeste tyto stranky: http://www.drrind.com/therapies/metabolic-temperature-graph
Je tady dobre popsano jak se ma merit teplota pro stanoveni zda ma clovek vycerpane nadledvinky, problem se stitnou zlazou,
jake dela pokroky atd. Je to moc pekne zpracovane.


Z meho pohledu se mi jevi jako skvela kombinace Lekorice, Ashwagandha (prave kvuli stitne zlaze), jiaogulan, vceli pyl + vitaminy a mineraly.


Naposledy upravil Nick34 dne úte kvě 01, 2012 5:53 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte kvě 01, 2012 5:28 pm 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:49 am
Příspěvky: 12
Díky za skvělé info, Nick34. Kouknu na to taky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte kvě 01, 2012 10:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 02, 2011 11:09 am
Příspěvky: 59
Bydliště: Lysá nad Labem
Parada.Dekuju moc za vycerpavajici odpoved.Podle tech symptomu v tom vidim dokonale nejen sebe,proste stavy hypoglykemky,kdy po prezrani se, se dostavi pocit blaha,ale i problemy rodinnych prislusniku..Urco vse prozkoumam.

Jinak tu ashwagadhu muzu koupit tuto?
http://www.tinktura.eu/byliny-a-caje-by ... 000g-p-153


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob kvě 05, 2012 7:08 am 
Offline

Registrován: ned led 02, 2011 10:19 pm
Příspěvky: 29
Majsa píše:
Parada.Dekuju moc za vycerpavajici odpoved.Podle tech symptomu v tom vidim dokonale nejen sebe,proste stavy hypoglykemky,kdy po prezrani se, se dostavi pocit blaha,ale i problemy rodinnych prislusniku..Urco vse prozkoumam.

Jinak tu ashwagadhu muzu koupit tuto?
http://www.tinktura.eu/byliny-a-caje-by ... 000g-p-153

Dobry den,

ja pouzivam tuto: http://www.swanson.cz/ashwagandha-100pcs-450mg
Lide na forech se snazi nejcasteni pouzivat tzv. organic ashwagandha, v cestine to je asi neco jako BIO.
Je to ale drazsi a nevim jestli se da koupit u nas:
http://www.swansonvitamins.com/HHH003/ItemDetail?n=4553


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 7:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Majsa píše:
Dobry den,chtel jsem se zeptat,jestli jsou jeste nejake zpusoby,jak podporit nadledvinky?Nikdy jsem s nimi problemy nemel,az po prechodu na zdravou stravu,ale ty to nepricitam,pze vim,ze k tomu mam dispozice po mame,ta s nima trpi uz dlouho,ale neresi to.. Beru 14dni lekorici i becka podle navodu,ale nepocituji zadne zlepseni.Do toho uz jsem na 40ti kapkach lugolu.Trpim zimomrivosti,ted kdyz jsou ty vedra, tak se konecne zahreju, jsem celkove unavenej,ztratil jsem libido, a picha me v miste nadledvinek,proste vsechno co nasvedcuje jejich hypofunkci..Daji se jeste nejak podporit nebo se mam trpelive drzet jen becek a lekorice?

Tak odpověď člena Nick34 je natolik vyčerpávající, že nemám co dodat, dle toho klidně můžete postupovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 7:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nick34 píše:
Dobry den,

o nadledvinky se jiz zajimam hodne dlouho, protoze si myslim, ze je to 1 z mych problemu.
Precetl jsem na toto tema jiz spoustu materialu a pokusim se Vam tedy odpovedet.
Pokud ovladate anglictinu, vysla o nadledvinkach skvela kniha od dr. Wilsona "Adrenal Fatigue The 21st Century stress syndrome".
Tuto knihu jsem Vam ulozil zde: http://www.ulozto.cz/xqqRmog/adrenal-fatigue-james-wilson-pdf

Jsou zde skvele popsany priciny vycerpani nadledvinek (Stres, nedostatek odpocinku, strach, uzkost ve vztazich a praci,
kofein, toxiny v tele, chronicka virova infekce, alergie, traumata atd...).

Symptomu vycerpanych nadledvinek je spousta, ale hlavni jsou - unava, nedostatek energie, neschopnost zvladat denni ukoly, zadne libido, omezena schopnost snaset stres, caste virove onemocneni, toceni hlavy pokud se rychle postavite a hlavne psychicke problemy. Zde patri deprese a uzkost. Prave ta uzkost je nejcasteji zminovana na ostatnich forech. Casto zde patri i
stavy hypoglycemie, kdy se clovek citi lepe po jidle jez pred nim. Je toho ale opravdu sposta.

Jak se v knize doctete, tak zaklad pro fungovani nadledvinek je vitamin C, B5, E, B6, Horcik, Vapnik
Dale jsou zde zminene byliny - lekorice, Ashwagandha, Korejsky zensen (Panax Ginseng), Eleutherococ, Zazvor, Ginko, Rhodiola.

Obecne ale plati pro tezsi pripady adrenal fatigue, ze pouze vitaminy a byliny nestaci pro nastartovani nadledvinek na 100%.
Jedna se predevsim o zmenu zivotniho stylu.
Je nutne:

1. Zjistit, co Vam nejvice bere energii - je nutne se vyvarovat stresu
2. Jidlo - je nutna pravidelna a dobra strava - viz kniha
3. Je dulezite dostatecne solit zdravou soli (Himalajska, Celtic).
4. Je nutne se vyvarovat alergiim na jidlo - predevsim cukr, bila mouka (hlavne psenicna)
5. Je nutne pravidelne cvicit - zde bych doporucil hlavne jogu.

Existuje cviceni jogy zamerene primo na posileni nadledvinek http://www.ulozto.cz/xQXxjzE/cviceni-kundalini-yoga-detox-destress-avi

Zkusenosti lidi a doporuceni:

1. Obecne funguje tzv. "zlata trojka" na nadledvinky - Lekorice, Ashwagandha + trezalka. Trezalka je tam hlavne na uklidneni -
dodava serotonin. Ashwagandha je prirodni stimulant GABA aminokyseliny, takze je rovnez skvela na potlaceni stresu a
hlavne Ashw. je skvela pro spravnou funkci stitne zlazy.
2. Co se tyka Lekorice, tak nejlepsi zkusenosti jsou s s lekorici cinskou (Glycyrrhiza uralensis) a ne nasi Lekorici lysou (ikdyz ta
taky funguje).
3. Skvele vysledky ma taky jiaogulan, shizandra cinska, kopriva !!! a taky vceli pyl - ten je hodne doporucovan.
4. Rhodiola a Eleutherococ u nekoho chvili funguje a pak spise dochazi k prudkemu poklesu

Jod a nadledvinky
Nadledvinky a stitna zlaza jsou parovy organ, takze je nutne podporovat je vzajemne.
Ale obecne jsem se docetl, ze pokud maji lide problem s nadledvinkami je nutne resit nejprve nadledvinky a az se trosku
vzchopi, zacit dodavat jod. Protoze pokud rychle nastartujeme stitnou zlazu, tak nadledvinky nestihaji.
Je to popsano: http://www.drrind.com/therapies/metabolic-faqs
Obecne to jsou dobre stranky pro vycerpane nadledvinky.
Podivejte se na curezone.org a prectete si zkusenosti lidi s jodem pri vycerpanych nadledvinkach.
Takrka vsichni doporucuji Lugol dodavat az se nadledvinky vzchopi.
Napr: http://www.curezone.org/forums/fm.asp?i=1896032#i
Nevim jestli s tim bude Jarda souhlasit ale hodne lidi to opravdu zminuje.

Zkuste si precist jeste tyto stranky: http://www.drrind.com/therapies/metabolic-temperature-graph
Je tady dobre popsano jak se ma merit teplota pro stanoveni zda ma clovek vycerpane nadledvinky, problem se stitnou zlazou,
jake dela pokroky atd. Je to moc pekne zpracovane.


Z meho pohledu se mi jevi jako skvela kombinace Lekorice, Ashwagandha (prave kvuli stitne zlaze), jiaogulan, vceli pyl + vitaminy a mineraly.

Opravdu špičkové zpracování odpovědi a mohu říci, že v pár detailech poučila vaše odpověď i mě, nicméně u toho jódu je to opravdu s otazníkem jak u koho, ovšem pokud je člověk již dost v háji, tak je to vždy jak u koho a obecně platné postupy na některé jedince prostě fungovat nemusí. V každém případě je nutné zajistit co možná absolutní klid a relax, ideálně někde mimo běžné prostředí ve kterém problém vznikl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2012 1:57 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Nadledvinky

Jsou již dlouho považovány za "žlázy naléhavosti". Dříve
se věřilo, že svůj výměšek do krve vstříknou v případech , kdy
je člověk vystaven náhlému nebezpečí. Tedy když musel buď
boj ovat nebo běžet, aby se zachránil. Později se ukázalo,
že hormon této žlázy je tak důležitý, že bez něj člověk do čtyř
sekund umírá. Připomeňme si náhlou smrt kyanidem, který
zastaví veškerou oxidaci v těle. Adrenalin j e látkou, která
oxidaci umožňuje .
Oxidace je ohněm života. Výměšky nadledvinek j sou tak
důležité, že tělo má více míst, kde je tvoří a uchovává. Je to
mozek, velká nervová ganglie-uzliny, zadní část podvěsku
mozkového, pohlavní žlázy i ojedinělá místa v ledvinách.
To vysvětluje , proč člověk zůstane naživu i p o odstranění
nadledvinek.
Chemický proces filtrace j edovatých látek ledvinami závisí
na oxidaci, která j e doslova procesem spalování. Již samotná
skutečnost, že nadledvinky se nacházej í blízko ledvin a nervového
uzlu - plexus solaris, poukazuje na závislost ledvin
na oxidaci. Pod nátlakem mohou být ledviny donuceny k tak
překotnému vylučování, že se zničí. Krevní tlak stoupne
na neúnosnou míru a doj de k srdečnímu infarktu či k j in é
oběhové poruše .
Další funkcí nadledvinek j e regulace svalové činnosti.
Nejen ve střevu, ale kdekoliv j inde v těle. Pracuj í-li střeva
správně, dochází k pravidelnému vyměšování bez j akékoliv
námahy.
Čl ověk, v jehož chemickém složení převládá adrenalin,
j e tzv. adrenální typ. Zřídka trpí zácpou, pokud j eho chemie
j ater zůstává normální. Dojde-li u tohoto typu k nadměrné
akumulaci j edu, pak j eho tělo reaguj e zvýšenou střevní aktivitou,
někdy až do fáze průjmu. D omnívám se, že nemoci způsobené
nadledvinkovou hyperaktivitou z ahrnuj í průjem,
nemoci ledvin, rakovinu a mnohé jiné, včetně obezit. Tyto
poruchy, pokud již nedošlo k úplnému zničení tkáně, reagují
na stejný typ léčení, j aký byl popsán u podvěsku mozkového
a štítné žlázy.

(zdroj: Bieler - Jídlo jako lék)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2012 8:32 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Petr 2 píše:
Chtel bych upozornit na par veci:
1. zboznovanost pro lecbu nejakym stromem muze byt jen diky tomu jak byla briza v davnych dobach uctivana proto ze ten strom byl proste nenahraditelnej pro nektere aplikace a lide s k nemu vypestovali svym zpusobem vztah byt uz byl treba zalozeny na placebo efektu.

2. ikdyz muze byt neco pravdy na bodu 1. kaslu na to \":)\" Momentalne je vhodny cas na sber listu, je krasne mlady zelenoucky listky a uz sem vyzkousel z takovych listku a jehned caj a mohu rict ze dochuceny citronem a medem je vynikajici, kam se hrabe nejaky cinsky caj plny kofeinu! A co je vynikajici pro moje chutove bunky (predpokladam) a je to z luna prirody nebude tak spatne i pro telo. \":)\")
Zatim piju slabsi caj asi 3 den a zda se mi ze nektere deklarovane ucinky to ma, bohuzel se objevily i nektere ktere sem necekal, napr. syndrom suchych oci u pocitace a svedeni ocni spojivky. Ale nechci to ukvapit preci jen je brzy na hodnoceni a soudy.
Cest a slava brize. \":)\"

Bohuzel tyto ucinky "syndrom suchych oci u pocitace a svedeni ocni spojivky" se u mne taky objevily, otazkou je jestli je to normalni. \":?:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2012 8:49 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Petr 2 píše:
Bohuzel tyto ucinky "syndrom suchych oci u pocitace a svedeni ocni spojivky" se u mne taky objevily, otazkou je jestli je to normalni. \":?:\"

U mně též svědění očí, čaj piji více jak týden


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz