Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:48 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zánět vedlejších nosních dutin
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2012 2:31 am 
Offline

Registrován: stř dub 11, 2012 1:58 am
Příspěvky: 3
zdravim,

tiez mam dlhodobe problemy s dutinami, islo to postupne asi od mojich 14 rokov (teraz 27), vytvoril sa mi pekny chronicky zapal, mal som takmer stale upchaty nos a ked do toho nebodaj prislo este nejake prechladnutie alebo viroza, tak som mal o zabavu postarane...hlieny vsetkych farieb, aj z beznej nadchy som sa dostaval pomaly 2 tyzdne kym sa to ako-tak vratilo k normalu. Vzdy ked som navstivil ORL oddelenie, dostal som antihistaminika (obcas aj antibiotika) a nejaky sprej alebo kvapky. Niektore ucinkovali lepsie, niektore horsie, ale casom som sa dostal k tomu, ze ucinkovali len kratko po aplikacii a potom sa nos upchal este viac. To ma doviedlo az k operacii (2005), kde mi odstranili vrstvu zhrubnutej sliznice a upravili septum, ktore sa v zadnej casti nejako vykrivilo alebo co. Po zahojeni to bola uplna pohoda, neporovnatelny rozdiel v kvalite dychania. Ale citim, ze casom sa to opat zhorsuje. Sice ovela pomalsie, lebo uz nie som tak casto chory ako predtym (aj 6-7x do roka, teraz 2-3x), navyse za tie roky od operacie som si dal mozno 3x nasivin pri nadche, co je neporovnatelne menej ako nespocetne davky kvapiek a sprejov pred operaciou. Proste si nechcem nicit sliznicu tymi svinstvami co znizia jej prekrvenie, no po dlhsom case sposobia opacny efekt. Tak ci tak dochadza k miernemu zhorsovaniu, obcas sa mi stane, ked si lahnem spat tak mam stazene dychanie cez lavu nosnu dierku, takisto je sekrecia hlienov vyssia ako v case po operacii (zas nie taka hrozna ako pred nou). Vadi mi to, lebo tie hlieny v kuse zatekaju do hrdla, nie je to nejake extremne mnozstvo, ale zbiera sa to a snazim sa to potom vyplut, co je nie vzdy mozne a spolocensky obmedzujuce. Dalsia vec je, ze tieto hlieny potom sposobuju aj zapach z ust, co je takisto neprijemna zalezitost.

Chcem sa teda opytat, s cim by som mal zacat? Nechcem sa opat dostat do stavu spred 8 rokov, takisto nechcem do seba hadzat mnozstvo liekov, sprejov a kvapiek, uzil som si toho uz dostatok.

ps: bola tu diskusia o posilnovani, nedavno som s tym zacal, snazim sa aj upravit stravu, ale ta kulturisticka mi nevyhovuje, jest niekolko malo druhov potravin s minimalnymi obmenami, kazdy den prakticky to iste mi pride trochu zvratene. Chcem si vybudovat nejaku svalovu hmotu a vyformovat postavu, ale nie za kazdu cenu a nie za co najkratsi cas spojeny s prehnanym treningom a kvantami monotonneho zradla.

Dakujem za Vase zastavenie.

//edit: este dodam, ze v detstve som mal problemy so zapchou, casto som nutkanie na vyprazdnenie potlacil (ani neviem, preco som to robil) a potom sa dostavila zapcha, casto dost silna ze mi takmer nic nechcelo zabrat. Pamatam si aj stolicu s krvou tvrdu ako kamen. Teraz sa mi to sice uz nestava, ale nie je to ani uplne idealne, obcas musim trochu potlacit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět vedlejších nosních dutin
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2012 9:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
thundabird píše:
zdravim,

tiez mam dlhodobe problemy s dutinami, islo to postupne asi od mojich 14 rokov (teraz 27), vytvoril sa mi pekny chronicky zapal, mal som takmer stale upchaty nos a ked do toho nebodaj prislo este nejake prechladnutie alebo viroza, tak som mal o zabavu postarane...hlieny vsetkych farieb, aj z beznej nadchy som sa dostaval pomaly 2 tyzdne kym sa to ako-tak vratilo k normalu. Vzdy ked som navstivil ORL oddelenie, dostal som antihistaminika (obcas aj antibiotika) a nejaky sprej alebo kvapky. Niektore ucinkovali lepsie, niektore horsie, ale casom som sa dostal k tomu, ze ucinkovali len kratko po aplikacii a potom sa nos upchal este viac. To ma doviedlo az k operacii (2005), kde mi odstranili vrstvu zhrubnutej sliznice a upravili septum, ktore sa v zadnej casti nejako vykrivilo alebo co. Po zahojeni to bola uplna pohoda, neporovnatelny rozdiel v kvalite dychania. Ale citim, ze casom sa to opat zhorsuje. Sice ovela pomalsie, lebo uz nie som tak casto chory ako predtym (aj 6-7x do roka, teraz 2-3x), navyse za tie roky od operacie som si dal mozno 3x nasivin pri nadche, co je neporovnatelne menej ako nespocetne davky kvapiek a sprejov pred operaciou. Proste si nechcem nicit sliznicu tymi svinstvami co znizia jej prekrvenie, no po dlhsom case sposobia opacny efekt. Tak ci tak dochadza k miernemu zhorsovaniu, obcas sa mi stane, ked si lahnem spat tak mam stazene dychanie cez lavu nosnu dierku, takisto je sekrecia hlienov vyssia ako v case po operacii (zas nie taka hrozna ako pred nou). Vadi mi to, lebo tie hlieny v kuse zatekaju do hrdla, nie je to nejake extremne mnozstvo, ale zbiera sa to a snazim sa to potom vyplut, co je nie vzdy mozne a spolocensky obmedzujuce. Dalsia vec je, ze tieto hlieny potom sposobuju aj zapach z ust, co je takisto neprijemna zalezitost.

Chcem sa teda opytat, s cim by som mal zacat? Nechcem sa opat dostat do stavu spred 8 rokov, takisto nechcem do seba hadzat mnozstvo liekov, sprejov a kvapiek, uzil som si toho uz dostatok.

ps: bola tu diskusia o posilnovani, nedavno som s tym zacal, snazim sa aj upravit stravu, ale ta kulturisticka mi nevyhovuje, jest niekolko malo druhov potravin s minimalnymi obmenami, kazdy den prakticky to iste mi pride trochu zvratene. Chcem si vybudovat nejaku svalovu hmotu a vyformovat postavu, ale nie za kazdu cenu a nie za co najkratsi cas spojeny s prehnanym treningom a kvantami monotonneho zradla.

Dakujem za Vase zastavenie.

//edit: este dodam, ze v detstve som mal problemy so zapchou, casto som nutkanie na vyprazdnenie potlacil (ani neviem, preco som to robil) a potom sa dostavila zapcha, casto dost silna ze mi takmer nic nechcelo zabrat. Pamatam si aj stolicu s krvou tvrdu ako kamen. Teraz sa mi to sice uz nestava, ale nie je to ani uplne idealne, obcas musim trochu potlacit.

Vše co řešíte pochází ze zaneseného střeva a musíte to tedy řešit dole, nemá cenu se tím zabývat nahoře, tím řešíte pouze důsledek, ale ne příčinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět vedlejších nosních dutin
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2012 1:47 pm 
Offline

Registrován: stř dub 11, 2012 1:58 am
Příspěvky: 3
Precital som si niektore vase clanky a urcite tu ocistu slanou vodou skusim. Zaujala ma ale aj ocista nosnych dutin, vzhladom na to, ze mam s nimi problemy tak by bolo asi dobre s tym zacat. Isty cas po operacii som si na odporucanie lekarov preplachoval dutiny Vincentkou a to tak, ze som si male mnozstvo nalial do dlane, jemne potiahol jednou a potom druhou dierkou, nechal trochu posobit a potom som vyfukal..v prvych dnoch sa mi takto uvolnilo dost necistot. Aky mate nazor na preplachovanie dutin Vincentkou? Vdaka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět vedlejších nosních dutin
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2012 8:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
thundabird píše:
Precital som si niektore vase clanky a urcite tu ocistu slanou vodou skusim. Zaujala ma ale aj ocista nosnych dutin, vzhladom na to, ze mam s nimi problemy tak by bolo asi dobre s tym zacat. Isty cas po operacii som si na odporucanie lekarov preplachoval dutiny Vincentkou a to tak, ze som si male mnozstvo nalial do dlane, jemne potiahol jednou a potom druhou dierkou, nechal trochu posobit a potom som vyfukal..v prvych dnoch sa mi takto uvolnilo dost necistot. Aky mate nazor na preplachovanie dutin Vincentkou? Vdaka.

To je taky jenom slaná voda, čili klidně ano, ale vlastní urina je levnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět vedlejších nosních dutin
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2012 10:40 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Jarda píše:
To je taky jenom slaná voda, čili klidně ano, ale vlastní urina je levnější.

Zkoušela jsem nedávno průplach urinou a ačkoliv jsem se stravovala dost slušně, urina neskutečně pálila, šlo to od okolí pod očima až do čela, nakonec jsem v rychlosti musela udělat slanou vodu ( z mořské neraf. soli, himalájku tet nemám,ale to je jedno ) a tou průplach zdárně dokončit, má tedy urina takto štípat? Jednou se mi povedlo se přechytnout a udělat průplach himalájkou smíchanou s KCL, tak to bylo taky brutální štípání. Jak by působila soda bikarbona, zkoušel to někdo?
JInak koupání očí v urině dává blahodárný pocit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět vedlejších nosních dutin
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2012 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Zkoušela jsem nedávno průplach urinou a ačkoliv jsem se stravovala dost slušně, urina neskutečně pálila, šlo to od okolí pod očima až do čela, nakonec jsem v rychlosti musela udělat slanou vodu ( z mořské neraf. soli, himalájku tet nemám,ale to je jedno ) a tou průplach zdárně dokončit, má tedy urina takto štípat? Jednou se mi povedlo se přechytnout a udělat průplach himalájkou smíchanou s KCL, tak to bylo taky brutální štípání. Jak by působila soda bikarbona, zkoušel to někdo?
JInak koupání očí v urině dává blahodárný pocit.

Většinou neštípe, nicméně po některých pálivých potravinách to je dost náročné. Soda asi také nic moc, ale to bude individuální, mě tedy vadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět vedlejších nosních dutin
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 7:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/25406 ... ricky.html
Citace:
Na trh se dokonce velmi brzy dostane nosní sprej vyráběný z výtažků chilli papriček, který potlačuje zánět ve vedlejších nosních dutinách, jenž způsobuje chronickou rýmu.

Jen nevím, jestli už se někde dá chilli sprej do nosu sehnat. Pokud nevěříte bulvárnímu plátku, tak o totožných výsledcích studie informujou i důvěryhodná zahraniční media.

BTW v jiný studii bylo zjištěno, že na zánět dutin vůbec nezabíraj antibiotika. Obzvlášť u tohodle problému mě to to zjištění vůbec nepřekvapuje. Antibiotika jsou prostě všelék.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět vedlejších nosních dutin
PříspěvekNapsal: pon dub 23, 2012 10:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/254066-nejlepsi-lek-na-rymu-chilli-papricky.html
Citace:
Na trh se dokonce velmi brzy dostane nosní sprej vyráběný z výtažků chilli papriček, který potlačuje zánět ve vedlejších nosních dutinách, jenž způsobuje chronickou rýmu.

Jen nevím, jestli už se někde dá chilli sprej do nosu sehnat. Pokud nevěříte bulvárnímu plátku, tak o totožných výsledcích studie informujou i důvěryhodná zahraniční media.

BTW v jiný studii bylo zjištěno, že na zánět dutin vůbec nezabíraj antibiotika. Obzvlášť u tohodle problému mě to to zjištění vůbec nepřekvapuje. Antibiotika jsou prostě všelék.

Antibiotika na záněty v horní části těla jsou nesmysl. V naprosté většině případů je problém v zaneřáděném střevě a to antibiotika pouze zhorší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zánět dutin
PříspěvekNapsal: stř bře 20, 2013 8:52 am 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
Dobrý den,
mohla bych vás poprosit, co byste doporučil na léčbu zánětu nosních dutin? Antibiotika mi dát zatím nechtějí, protože kojím, tak jsem dostala jen kapky. Trochu se mi to vrazilo do uší, hučí mi v hlavě. Už dlouho proplachuji nos několikrát denně urinou a dělám si urinové klystýry, bohužel to zatím nepomáhá. Myslíte, že by pomohly kapky uriny- do nosu - do uší? kolik denně? Co je nejlepší inhalovat?
Předem děkuji za Vaše rady!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dutin
PříspěvekNapsal: stř bře 20, 2013 9:45 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
zdravyzivot píše:
Dobrý den,
mohla bych vás poprosit, co byste doporučil na léčbu zánětu nosních dutin? Antibiotika mi dát zatím nechtějí, protože kojím, tak jsem dostala jen kapky. Trochu se mi to vrazilo do uší, hučí mi v hlavě. Už dlouho proplachuji nos několikrát denně urinou a dělám si urinové klystýry, bohužel to zatím nepomáhá. Myslíte, že by pomohly kapky uriny- do nosu - do uší? kolik denně? Co je nejlepší inhalovat?
Předem děkuji za Vaše rady!

Inhalovat kren, cibuli a bylinne ceje. Jist a pit cesnek, cibuli, jablecny ocet, zazvor, kren, ... cim vic tim lip
A predevsim se doporucuje ten jablecny ocet, 1-2 lzice do sklenice horky vody, pripadne pridat med a pit aspon 2x denne a rovnez kloktat.
To jsou me jak vyctene tak vyzkousene postupy.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dutin
PříspěvekNapsal: stř bře 20, 2013 7:55 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
Děkuju. Ten křen, uvařit vodu a pak do ní nastrouhat křen? On z té vody vůbec nebyl cítit...má to být taková síla, jako když ho jíte? Asi budu muset dát větší množství...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dutin
PříspěvekNapsal: stř bře 20, 2013 9:20 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="zdravyzivot":30yazmw3]Děkuju. Ten křen, uvařit vodu a pak do ní nastrouhat křen? On z té vody vůbec nebyl cítit...má to být taková síla, jako když ho jíte? Asi budu muset dát větší množství...[/quote:30yazmw3]
Sorry, pit a kloktat jablecny ocet, zazvorovy caj a vodu s kajenskym peprem. A zvykat a jist cesnek, cibuli a kren tak aby to co nejvic dutiny protahlo. Kren a cibuli strouham na keramickym struhatku a nejprve k tomu strkam nos a inhaluju a pak to snim. A co je fakt dobry, trochu kajenskyho pepre na hrbet ruky a snupnout do obou nosnich direk a pro otrle vodou s kajenskym peprem nos proplachnout, jinak normalne se doporucuje vyplachovat roztokem soli. Samozrejme radsi otestovat se slabsi koncentraci.
Na rymu a ucpany nos mi to vzdy zabralo a melo by to pomoct i na dutiny.
Na strankach kde jsem to nasel meli nejvetsi uspech s jablecnym octem s medem.

A tady napriklad http://voices.yahoo.com/natural-home-re ... 93458.html
doporucuji neti se salkem vody a lzickou soli, cichat k palivemu koreni jako salsa, kren, kajensky pepr, wasabi aby teklo z nosu a oci, jist ananas protoze obsahuje enzym bromelain, a naparovani, ohrat ve velke nadobe vodu, naklonit se nad ni a dat pres hlavu rucnik a 15 minut inhalovat. lze pridat nekolik kapek oreganoveho oleje.

A jeste Jardova krenova kasicka:

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
30yazmw3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dutin
PříspěvekNapsal: čtv bře 21, 2013 11:03 am 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
Děkuju moc za podrobné info \":-)\"

Již druhý den piji jen jablečné šťávy, sice budu zase po této nemoci vypadat jak z Dachau, ale už je mi to jedno, chci se uzdravit. Očistu střev dělám.

Tak já jdu zase něco zkoušet.
děkuju moc, hezký jarní den!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dutin
PříspěvekNapsal: čtv bře 21, 2013 1:27 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
Ještě dotaz. Když piji celý den jablečnou šťávu, mám si k tomu dělat vitamín C - kys.askorbová, soda, trochu vody, nebo bych si tim zničila žaludek, když se to má brát během jídla?
Nebo si mám jen tu kyselinu sypat do šťávy?
Tím pádem teď asi křen, česnek a podobný věci nemám jíst ne? Radši až zase do jídla.
Je vůbec k něčemu to proplachování nosu, když mi to nezabránilo ani mi to nepomáhá. Nebo radši i přesto proplachovat stále? Kolikrát denně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dutin
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2013 1:57 pm 
Offline

Registrován: stř bře 20, 2013 2:32 pm
Příspěvky: 25
dobrý den. Pokud se nechcete dopracovat k těm atb, ihned vysaďte mléko a vše z něj, mouku a řepný cukr. Pokud kojíte, dítěti těžko bude chutnat příchuť cibule apod. a nevím, snad po pálivém koření to taky nebude ono, tak aby jedlo, jak má. Do nosu sprejem koloidní stříbro a vdechnout, do krku taktéž toto pořád, dokud bude co smrkat, pokud se k němu teď nedostanete, kupte si vincentku ve spreji, ten sprej pak upotřebíte i jinak, ostatně můžete doplnit vincentkou z lahve za pár korun. Dělejte důsledně očistu střeva. Berte to vážně, jinak vám zůstanou chronické problémy a může se vám to vracet. Doplňujte vápník kvůli kojení, namočte mák na noc, ten ho má velmi mnoho a pak rozmixujte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz