Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 226 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned bře 11, 2012 2:56 pm 
Offline

Registrován: pon srp 08, 2011 12:06 pm
Příspěvky: 11
Jarda píše:
Tak céčko je antioxidant a OXY vlastně oxidant, čili dohromady patrně ne. Nedodávat deficitní hořčík je blbost, to raději dodejte více kyseliny chlorovodíkové. Draslík, při tak velkém deficitu asi stravou nesrovnáte doporučuji chlorid draselný.

v tom případě, dá se nějak rámcově říct, jak dlouho po sobě je dobré nedávat/dávat Oxy s triphalou nebo dalšími antioxidanty? Napadlo mě, že třeba zelený čaj je taky antioxidant, takže když si dám hrnek zeleného čaje, kdy bych pak mohla dát Oxy - před nebo po a jaký časový rozestup? Na noc je lepší dát Oxy, aby to sedlo alespoň ty dvě hodiny po jídle, což problém není - večeře v sedm nejpozději v osm, spát chodím kolem 10-11 večer, ale kdy tam dát tu triphalu? Nebo jak se v noci probudím tak dát tu triphalu?

Kyselina chlorovodíková - dodávám 3x denně kapsli betainu HCl 550. Stačilo by to? Jednu dávám po snídani, pak oběd a pak večeře, zatím nejím čistě syrovou stravu, je mi z toho zima \":-)\" takže dušená zelenina, rýže, jáhly. Hlavně po vajíčku dávám betain HCl vždy. Větší dávky - dvě kapsle naráz nebo více jak ty tři během dne mi dělají v břiše nepříjemně kyselo. hlavně v horní části.

Hořčík tedy dodávám, ale pomalu už nevím, kdy co brát \":-)\" takže ten si dávám jak si vzpomenu někdy v noci, když se probudím nebo před spaním, když mám triphalu, nevím jestli sanogel by to nestáhnul taky z těla. Někdy ráno. Po určité dobu jsem měla po sememenším množsví hořčíku stavy malátnosti, průjem a pocit zástavy srdce a tím pádem strašnou úzkost, že dozajista umírám \":-)\" ale vypozorovala jsem, že co dodávám draslík, byť v tom sušeném ovoci, tak horčík snáším lépe.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 11, 2012 4:09 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Abundantia píše:
v tom případě, dá se nějak rámcově říct, jak dlouho po sobě je dobré nedávat/dávat Oxy s triphalou nebo dalšími antioxidanty? Napadlo mě, že třeba zelený čaj je taky antioxidant, takže když si dám hrnek zeleného čaje, kdy bych pak mohla dát Oxy - před nebo po a jaký časový rozestup? Na noc je lepší dát Oxy, aby to sedlo alespoň ty dvě hodiny po jídle, což problém není - večeře v sedm nejpozději v osm, spát chodím kolem 10-11 večer, ale kdy tam dát tu triphalu? Nebo jak se v noci probudím tak dát tu triphalu?

Kyselina chlorovodíková - dodávám 3x denně kapsli betainu HCl 550. Stačilo by to? Jednu dávám po snídani, pak oběd a pak večeře, zatím nejím čistě syrovou stravu, je mi z toho zima \":-)\" takže dušená zelenina, rýže, jáhly. Hlavně po vajíčku dávám betain HCl vždy. Větší dávky - dvě kapsle naráz nebo více jak ty tři během dne mi dělají v břiše nepříjemně kyselo. hlavně v horní části.

Hořčík tedy dodávám, ale pomalu už nevím, kdy co brát \":-)\" takže ten si dávám jak si vzpomenu někdy v noci, když se probudím nebo před spaním, když mám triphalu, nevím jestli sanogel by to nestáhnul taky z těla. Někdy ráno. Po určité dobu jsem měla po sememenším množsví hořčíku stavy malátnosti, průjem a pocit zástavy srdce a tím pádem strašnou úzkost, že dozajista umírám \":-)\" ale vypozorovala jsem, že co dodávám draslík, byť v tom sušeném ovoci, tak horčík snáším lépe.

Když se podíváte na složení oxy,tak zjistíte že obsahuje kyselinu askorbovou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 10:15 am 
Offline

Registrován: pon srp 08, 2011 12:06 pm
Příspěvky: 11
"v tom případě, dá se nějak rámcově říct, jak dlouho po sobě je dobré nedávat/dávat Oxy s triphalou nebo dalšími antioxidanty? Napadlo mě, že třeba zelený čaj je taky antioxidant, takže když si dám hrnek zeleného čaje, kdy bych pak mohla dát Oxy - před nebo po a jaký časový rozestup? Na noc je lepší dát Oxy, aby to sedlo alespoň ty dvě hodiny po jídle, což problém není - večeře v sedm nejpozději v osm, spát chodím kolem 10-11 večer, ale kdy tam dát tu triphalu? Nebo jak se v noci probudím tak dát tu triphalu?

Kyselina chlorovodíková - dodávám 3x denně kapsli betainu HCl 550. Stačilo by to? Jednu dávám po snídani, pak oběd a pak večeře, zatím nejím čistě syrovou stravu, je mi z toho zima \":-)\" takže dušená zelenina, rýže, jáhly. Hlavně po vajíčku dávám betain HCl vždy. Větší dávky - dvě kapsle naráz nebo více jak ty tři během dne mi dělají v břiše nepříjemně kyselo. hlavně v horní části.

Hořčík tedy dodávám, ale pomalu už nevím, kdy co brát \":-)\" takže ten si dávám jak si vzpomenu někdy v noci, když se probudím nebo před spaním, když mám triphalu, nevím jestli sanogel by to nestáhnul taky z těla. Někdy ráno. Po určité dobu jsem měla po sememenším množsví hořčíku stavy malátnosti, průjem a pocit zástavy srdce a tím pádem strašnou úzkost, že dozajista umírám \":-)\" ale vypozorovala jsem, že co dodávám draslík, byť v tom sušeném ovoci, tak horčík snáším lépe.


Když se podíváte na složení oxy,tak zjistíte že obsahuje kyselinu askorbovou."


no ano, právě proto mě překvapilo, že se tady výše psalo, že nemíchat s Céčkem a antioxidanty. Ostatně předpokládám, že většina populace, která třeba nezná tady to fórum, by to asi tak dopodrobna neřešila...což je škoda, já bych ráda z toho co užívám měla co možná největší užitek, navíc, když to není za pár korun.

Omlouvám se, nevím jak udělat to, aby byly jen tři citace, takže předchozí texty jsou kurzívou \":oops:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 10:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Abundantia píše:
v tom případě, dá se nějak rámcově říct, jak dlouho po sobě je dobré nedávat/dávat Oxy s triphalou nebo dalšími antioxidanty? Napadlo mě, že třeba zelený čaj je taky antioxidant, takže když si dám hrnek zeleného čaje, kdy bych pak mohla dát Oxy - před nebo po a jaký časový rozestup? Na noc je lepší dát Oxy, aby to sedlo alespoň ty dvě hodiny po jídle, což problém není - večeře v sedm nejpozději v osm, spát chodím kolem 10-11 večer, ale kdy tam dát tu triphalu? Nebo jak se v noci probudím tak dát tu triphalu?

Kyselina chlorovodíková - dodávám 3x denně kapsli betainu HCl 550. Stačilo by to? Jednu dávám po snídani, pak oběd a pak večeře, zatím nejím čistě syrovou stravu, je mi z toho zima \":-)\" takže dušená zelenina, rýže, jáhly. Hlavně po vajíčku dávám betain HCl vždy. Větší dávky - dvě kapsle naráz nebo více jak ty tři během dne mi dělají v břiše nepříjemně kyselo. hlavně v horní části.

Hořčík tedy dodávám, ale pomalu už nevím, kdy co brát \":-)\" takže ten si dávám jak si vzpomenu někdy v noci, když se probudím nebo před spaním, když mám triphalu, nevím jestli sanogel by to nestáhnul taky z těla. Někdy ráno. Po určité dobu jsem měla po sememenším množsví hořčíku stavy malátnosti, průjem a pocit zástavy srdce a tím pádem strašnou úzkost, že dozajista umírám \":-)\" ale vypozorovala jsem, že co dodávám draslík, byť v tom sušeném ovoci, tak horčík snáším lépe.

Osobně se domnívám, že odstup dvě hodiny musí vyhovovat. Ty tablety betainu také, nicméně to obilí by jste měla vyřadit s ním je vždy jenom problém a zařadit jang koření, třeba pálivá paprika, zázvor a další. Vždy je potřeba si při těchto příznacích skočit do laboratoře a nechat si udělat za cca 250,-Kč základní vyšetření na minerály, což jsem zde již mnohokrát popisoval, tak si to dohledejte. Hořčík je nutné pít v roztoku vody po celý den, jinak průjem je normální reakce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 10:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Abundantia píše:
"v tom případě, dá se nějak rámcově říct, jak dlouho po sobě je dobré nedávat/dávat Oxy s triphalou nebo dalšími antioxidanty? Napadlo mě, že třeba zelený čaj je taky antioxidant, takže když si dám hrnek zeleného čaje, kdy bych pak mohla dát Oxy - před nebo po a jaký časový rozestup? Na noc je lepší dát Oxy, aby to sedlo alespoň ty dvě hodiny po jídle, což problém není - večeře v sedm nejpozději v osm, spát chodím kolem 10-11 večer, ale kdy tam dát tu triphalu? Nebo jak se v noci probudím tak dát tu triphalu?

Kyselina chlorovodíková - dodávám 3x denně kapsli betainu HCl 550. Stačilo by to? Jednu dávám po snídani, pak oběd a pak večeře, zatím nejím čistě syrovou stravu, je mi z toho zima \":-)\" takže dušená zelenina, rýže, jáhly. Hlavně po vajíčku dávám betain HCl vždy. Větší dávky - dvě kapsle naráz nebo více jak ty tři během dne mi dělají v břiše nepříjemně kyselo. hlavně v horní části.

Hořčík tedy dodávám, ale pomalu už nevím, kdy co brát \":-)\" takže ten si dávám jak si vzpomenu někdy v noci, když se probudím nebo před spaním, když mám triphalu, nevím jestli sanogel by to nestáhnul taky z těla. Někdy ráno. Po určité dobu jsem měla po sememenším množsví hořčíku stavy malátnosti, průjem a pocit zástavy srdce a tím pádem strašnou úzkost, že dozajista umírám \":-)\" ale vypozorovala jsem, že co dodávám draslík, byť v tom sušeném ovoci, tak horčík snáším lépe.


Když se podíváte na složení oxy,tak zjistíte že obsahuje kyselinu askorbovou."


no ano, právě proto mě překvapilo, že se tady výše psalo, že nemíchat s Céčkem a antioxidanty. Ostatně předpokládám, že většina populace, která třeba nezná tady to fórum, by to asi tak dopodrobna neřešila...což je škoda, já bych ráda z toho co užívám měla co možná největší užitek, navíc, když to není za pár korun.

Omlouvám se, nevím jak udělat to, aby byly jen tři citace, takže předchozí texty jsou kurzívou \":oops:\"

Pokud někoho citujete, tak alespoň napište koho, pak není problém příspěvek upravit. Citace je nad políčkem do kterého píšete příspěvek pod tlačítkem Quote a klidně můžete i svůj příspěvek znovu upravovat, to funkce fóra umožňují.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 7:51 pm 
Offline

Registrován: pon srp 08, 2011 12:06 pm
Příspěvky: 11
Jarda píše:
Osobně se domnívám, že odstup dvě hodiny musí vyhovovat. Ty tablety betainu také, nicméně to obilí by jste měla vyřadit s ním je vždy jenom problém a zařadit jang koření, třeba pálivá paprika, zázvor a další. Vždy je potřeba si při těchto příznacích skočit do laboratoře a nechat si udělat za cca 250,-Kč základní vyšetření na minerály, což jsem zde již mnohokrát popisoval, tak si to dohledejte. Hořčík je nutné pít v roztoku vody po celý den, jinak průjem je normální reakce.

Obilí už minimalizuji, pravda je, že na sebe až tak nechci spěchat, když jsem byla zcela bez příloh lítal mi cukr i inzulin velmi dolů, navíc mi to bránilo v běžném životě i sportu, takže pro stabilitu a vlastní pocit tam nějaké dávám, ale máte pravdu, snížím je, všechno postupně. Vlastně máčená pohanka, spařené jáhly, domácí celozrn. kvasový žitný chléb a rýže basmati, v porovnání s "ostatní" populací těch příloh až tak zase nemám.
Co se koření týče, kurkumou nešetřím právě naopak, zázvorem rovněž, s pálivou paprikou mám problém - kopřivka, zařazuji postupně. Česnek.
Laboratoř: ionty v normě - i draslík z 3,8 vylezl na 4,2 za čtvrt roku \":-)\" z toho mám radost, ale selenu a chromu méně než málo, zinku a mědi těsně pod hranicí - proto ty jáhly pro měď. Hraniční hodnota směrem dolů hormonu T4 u štítné, ale TSH i T3 normal, vit. D slabší, ale ne nijak extra, ten si dodávám hlavně v zimě. Za čtvrt roku mám v plánu vlas. test a tak zhruba i krev.

Spíše bych to viděla u sebe na málo enzymů a kyseliny v žaludku, takže chci užívat měsíc betain 3x denně, jak jsem psala a před vařeným jídlem trávicí enzymy. Hořčík je jasný, ten dodávám a raději méně a průběžně přes celý den - to tedy upravím. A po tom měsíci bych viděla dále. Nechci hned nasypat od všeho všechno. Podle vlasů jsem měla málo jak toho draslíku tak i sodík byl v mínusu -26, což jsou pro homeostázu nejdůležitější minerály, tak jsem doplnila himalajskou solí něco z těch prvků, teď ten draslík vypadá už taky lépe, cítím se léle a snad už i to trávení je lepší, myslíte, že to je dobrá úvaha?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 1:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Abundantia píše:
Obilí už minimalizuji, pravda je, že na sebe až tak nechci spěchat, když jsem byla zcela bez příloh lítal mi cukr i inzulin velmi dolů, navíc mi to bránilo v běžném životě i sportu, takže pro stabilitu a vlastní pocit tam nějaké dávám, ale máte pravdu, snížím je, všechno postupně. Vlastně máčená pohanka, spařené jáhly, domácí celozrn. kvasový žitný chléb a rýže basmati, v porovnání s "ostatní" populací těch příloh až tak zase nemám.
Co se koření týče, kurkumou nešetřím právě naopak, zázvorem rovněž, s pálivou paprikou mám problém - kopřivka, zařazuji postupně. Česnek.
Laboratoř: ionty v normě - i draslík z 3,8 vylezl na 4,2 za čtvrt roku \":-)\" z toho mám radost, ale selenu a chromu méně než málo, zinku a mědi těsně pod hranicí - proto ty jáhly pro měď. Hraniční hodnota směrem dolů hormonu T4 u štítné, ale TSH i T3 normal, vit. D slabší, ale ne nijak extra, ten si dodávám hlavně v zimě. Za čtvrt roku mám v plánu vlas. test a tak zhruba i krev.

Spíše bych to viděla u sebe na málo enzymů a kyseliny v žaludku, takže chci užívat měsíc betain 3x denně, jak jsem psala a před vařeným jídlem trávicí enzymy. Hořčík je jasný, ten dodávám a raději méně a průběžně přes celý den - to tedy upravím. A po tom měsíci bych viděla dále. Nechci hned nasypat od všeho všechno. Podle vlasů jsem měla málo jak toho draslíku tak i sodík byl v mínusu -26, což jsou pro homeostázu nejdůležitější minerály, tak jsem doplnila himalajskou solí něco z těch prvků, teď ten draslík vypadá už taky lépe, cítím se léle a snad už i to trávení je lepší, myslíte, že to je dobrá úvaha?

Tak úvaha dobrá, výsledky podle všeho také a měď, zinek, chrom a selen klidně z tablet. Jinak asi vše správně a určitě bych pokračoval v nastoupeném směru.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2012 8:55 pm 
Offline

Registrován: pon srp 08, 2011 12:06 pm
Příspěvky: 11
Jarda píše:
Tak úvaha dobrá, výsledky podle všeho také a měď, zinek, chrom a selen klidně z tablet. Jinak asi vše správně a určitě bych pokračoval v nastoupeném směru.

Děkuji Vám za rady, budu se jimi řídit. Jenom bych se ještě chtěla zeptat, ten betain HCl můžu využívat celou tu pixlu? Je tam 90 tablet po těch 550mg, vychází mi to tak na měsíc, když dám denně tři...jak poznám, že už netřeba dodávat? Zrovna dnes jsem měla k vajíčku dvě tobolky, pro zkoušku a zoufale mě pálilo břicho, knedlík jsem měla skoro až v krku. čekala jsem až bude za hodinu a půl, abych se napila vody. Po jedné tobolce mi to nedělá nijak citelně dobře ani špatně. Nemůže si to tělo na to zvyknout a samo už pak netvořit? Stejně tak ty enzymy? Ty mám ale jenom na 10 dní, vzala jsem malou krabičku, když se jich bere 6 denně.
Co se mědi, zinku, chromu a selenu týče, dám je na dobu jednoho měsíce. Mám je na cestě, ještě bych potom napsala, jaké mám zvolit dávkování, sama se v tom moc nevyznám a nechci to podhodnotit ale ani se nepředávkovat \":-)\" ještě jednou děkuji...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 17, 2012 5:35 pm 
Offline

Registrován: pon říj 03, 2011 4:56 pm
Příspěvky: 5
stevo69 píše:
Takže môžem brať peroxid v 30% koncentracii

pre: Stevo69- Velmi by ma zujimala tvoja skusenost s 30% peroxidom vodika. Diky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 19, 2012 12:30 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[b:2g65rjmy]Co je to řízené dýchaní[/b:2g65rjmy]
http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2009080023

Hranice lidského věku se reálně neustále prodlužuje. Je stále větší počet lidí, kteří se dožívají vysokého věku. Na druhé straně je stalé více zdravotních problémů...

Velmi nám pomáhá pravidelný pohyb, protože jím zvyšujeme příjem kyslíku pro tvorbu životní energie. Ale pozor, když hodně zatěžujeme tělo tělesnými cviky a chceme si dokazovat, že to ještě zvládneme. Do organismu se dostává více kyslíku a tak se tvoří mnoho volných radikálů, které jsou příčinou dosud neobjasněného přetrvávání svalové bolesti, která je prvním upozorněním a příznakem nemoci. Nadměrnou tvorbu volných radikálů v důsledku oxidativního stresu vyvolaného tělesným cvičením považuje za přímou příčinu nemoci.

Jednou z cest je naučit se dýchat tak, aby nám vědomé dýchání pomáhalo stabilizovat naši vitalitu a aktivitu. Správné okysličení naší krve rozhoduje o našem trvalém zdraví a duševní pohodě. Nabízí se nám hodně způsobu dýcháni a kyslíkové terapie, které nám přinášejí částečnou pomoc a řešení dílčích problému. Největším přínosem pro nás je naučit se řídit své dýcháni sami, tak abychom nikoho nepotřebovali a nebyli na ničem a nikom závislí.

Jednou z možných nových cest je řízené dýchání, plný nádech a dlouhý výdech formou cviků Tao (čchi kung), a Tibetské rity (dechová cvičení). Tyto cviky jsou nenáročné a zvyšují úroveň naší mimovolné schopnosti se uzdravit. Posilují žlázy a vnitřní orgány. Stimulují organismus, vyrovnávají hladinu energie a zlepšují funkci samotných vnitřních orgánů. Stabilizují zdraví a posilují naše sebevědomí.

V praxi je prokázáno, že vnitřní cviky a uvedené rity jsou opakem fyzických tělesných cviků a různých sportů, které nám dávají okamžitou tělesnou krásu, ale často nám zatěžuji chod vnitřních orgánů a narušují jejich jemnou činnost. Teprve využíváním obou těchto systémů lze dosáhnout dokonalé harmonie. [u:2g65rjmy]Vnitřní cviky mám pomáhají udržovat pružnost a vláčnost celého nervového systému. Odstraňují stres a napětí a přispívají k dosažení dlouhověkosti. Všechny závažné zdravotní problémy mají svou příčinu v nervových problémech; jsou-li nervové impulsy pomalé, jsou pomalejší i fyzické a mentální reakce, a tím dochází k projevu zrychlení stárnuti těla i duševních schopností.[/u:2g65rjmy]

Před tím, než začneme s vnitřními cviky tao (qigong), je dobře začít různá dechová cvičení. K tomu se hodí nejvíc letní měsíce dovolené, kdy máme více času na svou osobnost a můžeme se více věnovat svému tělu a zdravotnímu stavu. Dýchání a jeho příznivé účinky jsou uvedeny jako hlavní ve východní medicíně nejen na nemoci, ale právě na uvolnění proti depresi, úzkosti a dalším vnitřním nervovým problémům. V souvislosti s přirozenou imunitou je kladem takového dýchání důraz na vyvážení ionizace krve a vědomí závislosti na dýchání. Vyrovnává hladinu kyselin a zásad, které se každým nadechnutím vyrovnávají.

Prohloubené dýchání

- zvyšuje sekreci životně důležitých hormonů a celého endokrinního systému
- výrazně zvyšuje tráveni, laikovou výměnu a vyměšování - pomoci práce bránice
- umožňuje hluboký spánek
- dochází k lepšímu prokrveni mozku, posiluje vědomi, vyjasňuje mysl a zdokonaluje
paměť i všechny duševní schopnosti.
- dochází ke zklidnění emocí a napomáhá ke klidu a pohodě.

Jeden ze způsobu, jak se nenásilně naučit vědomému řízenému a kontrolovanému dýchaní, je začít prodýchávat čakry:


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 19, 2012 12:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Abundantia píše:
Děkuji Vám za rady, budu se jimi řídit. Jenom bych se ještě chtěla zeptat, ten betain HCl můžu využívat celou tu pixlu? Je tam 90 tablet po těch 550mg, vychází mi to tak na měsíc, když dám denně tři...jak poznám, že už netřeba dodávat? Zrovna dnes jsem měla k vajíčku dvě tobolky, pro zkoušku a zoufale mě pálilo břicho, knedlík jsem měla skoro až v krku. čekala jsem až bude za hodinu a půl, abych se napila vody. Po jedné tobolce mi to nedělá nijak citelně dobře ani špatně. Nemůže si to tělo na to zvyknout a samo už pak netvořit? Stejně tak ty enzymy? Ty mám ale jenom na 10 dní, vzala jsem malou krabičku, když se jich bere 6 denně.
Co se mědi, zinku, chromu a selenu týče, dám je na dobu jednoho měsíce. Mám je na cestě, ještě bych potom napsala, jaké mám zvolit dávkování, sama se v tom moc nevyznám a nechci to podhodnotit ale ani se nepředávkovat \":-)\" ještě jednou děkuji...

Tak předávkovávat se je blbost, prostě toho berte tolik, aby vám evidentně chodilo trávení, což je u každého jiné, třeba vám stačí jedna tableta po každém jídle, nebo jen jedna třeba v poledne, to je u každého jiné. Jinak ty minerály za jeden měsíc nesrovnáte, je třeba je dodávat minimálně tři měsíce a pak udělat kontrolní testy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 12:48 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
DECHOVÁ CVIČENÍ
http://www.reiki-cz.com/reiki-techniky.php?id_t=4

Bez dechu to nejde...

Když nám učitelka pilates a jógy hned na první hodině sdělila, že neumíme dýchat, přijala jsem to s lehkým despektem. Přece mně, s mým od přírody hlubokým dechem, nebude říkat, že neumím dýchat. Záhy jsem však musela přiznat, že měla pravdu. Proces dýchání je pro nás takovou samozřejmostí, že si jej ani neuvědomujeme, a v mnohých případech dýcháme nesprávně. Proto je třeba začít právě tady, od tohoto základu, který byl již vzorních starověkých východních kultur považován za alfu a omegu všeho. Určitou výhodu zde budou mít ti, kdo praktikují Hatha-jógu. Ostatní, málo platné, si ta dechová úskalí budou muset prožít naplno.

Jednu věc bych ale přece jen ráda zdůraznila. Platí pro všechny a týká se všech cvičení uvedených v této knize.

NIKDY NEPŘECHÁZEJTE KE SLOŽITĚJŠÍMU CVIČENÍ, ANIŽ JSTE DOKONALE ZVLÁDLI PŘEDCHOZÍ.

Základní dechová cvičení jsou rozdělena do čtyř týdnů, ale dokud nebudete zvládat jeden cvik s naprostou volností, nezačínejte s dalším, i kdyby vám jeden cvik měl trvat měsíc či déle.
1. týden 8 x 8 x 8

Nejvhodnější doba pro cvičení je čas před jídlem, naopak nedoporučuji provádět nácvik pozdě večer. Tyto cviky mají aktivující působení a mohly by způsobit ztížené usínání. Navíc, mají začátečníci zpravidla co dělat, aby zvládli mohutný příliv jim doposud neznámé energie.
Cviky provádíme třikrát denně po 15-ti minutách.

Prvních 5 minut věnujte přípravě na cvičení. Soustřeďte se na přání poznat bioenergii a předávat ji těm, kteří vaši pomoc potřebují. Ulehněte a uvolněte všechny svaly tak, abyste nepociťovali žádné fyzické napětí. Jestli to umíte, tak zapomeňte, že nějaké tělo vůbec máte. Je pochopitelné, že pro taková cvičení je vhodný volný oděv, který vám nebrání v hlubokém dýchání. Poté začněte cvičit plný hluboký dech. Vaše břišní dutina se přitom rozšíří a vzduch bude proudit pod žebra do hrudního koše.

Plný hluboký dech provádějte v rytmu:

nádech - 8 sekund,

zadržení dechu - 8 sekund,

výdech - 8 sekund.

Celková délka tohoto dechového cyklu je 24 sekund.

Použijeme-li terminologii Východu, vzniká vaším dechem rovnostranný trojúhelník, jehož každou stranu tvoří 8 sekund. Trojúhelník je odedávna symbolem harmonie a tento cvik má za úkol navodit ve vás základní vědomí harmonie s vlastním tělem. Při provádění tohoto cviku zjistíte, že to zdaleka není tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Začnete pozorovat určité tendence ke spěchu. Budete mít potřebu dýchat častěji, možná pocítíte i únavu. Nepřerušujte však cvičení. Tento první cvik je nezbytný proto, abyste se naučili řídit dech, rozvíjet vůli a také, abyste se utvrdili ve vlastním rozhodnutí ovládnout bioenergii.

2. týden 10 x 10 x 10

Následující cvik je také třeba procvičovat třikrát denně, před jídlem. Je poněkud složitější než předchozí cvičení.

Po pětiminutové přípravě si ucpěte pravou nosní dírku a zhluboka se nadechněte. Nádech provádíte levou nosní dírkou po dobu 10-ti sekund. Na dalších 10 sekund zadržíte dech a vydechujete pravou nosní dírkou opět po dobu 10-ti sekund.

Celý dechový cyklus tedy trvá již 30 sekund, takže během 10-ti minut provedete 20 dechových cyklů. Po prvních 10-ti cyklech vystřídejte nosní dírky u nádechu a výdechu.

Jestliže zjistíte, že je tento nácvik pro vás příliš obtížný, vraťte se k předchozímu cvičení a po týdnu přejděte na 30-ti sekundový cyklus. Postupný přechod můžete provádět tak, že ráno budete cvičit cyklus 10 x 10 x 10, v poledne a večer cyklus 8 x 8 x 8 sekund. Dále zařadíte interval 10x10x10 i v poledne a teprve poté přejdete na plné cvičení tohoto dechového cyklu. Nepřestávejte cvičit, dokud tento cvik nebudete provádět dokonale uvolněným dechem.

3. týden 15 x 10 x 15

Cvičení třetího týdne je podstatně náročnější než předchozí,. takže je mu třeba věnovat velkou péči a pozornost. Při tomto cvičení už střídáme nosní dírky po každém dechovém cyklu a navíc se doba nádechu a výdechu prodlužuje z 10-ti na 15 sekund. Pozor! Doba zadržení dechu musí zůstat stejná.

Dech ve 40-ti sekundovém cyklu vám bude dělat největší problémy. Musíte jej však zvládnout, chcete-li pokročit ve svém vlastním vývoji. Jakékoliv uspěchání může mít za následek nepříjemné dechové obtíže. Nepostupujte dál, dokud cvik dokonale nezvládnete.

4. týden 20 x 10 x 20

Cvičení čtvrtého týdne je systémově stejné, jako předchozí. Prodlužuje se pouze čas. Každý nádech a výdech bude nyní trvat 20 sekund. Doba zadržení dechu však zůstává stejná -10 sekund. Celková doba cvičení se rovněž prodlužuje z 15-ti na 30 minut, včetně 5 minutové přípravy.
Ten, kdo prováděl cvičení poctivě, pocítí již v průběhu čtvrtého cviku zvláštní příjemný duševní stav a příliv energie. Je to důsledek nahromadění energetické síly v organismu. Namísto bývalé slabosti nastoupí síla. Barva pleti zřetelně ukáže, jak hodnotné je toto energetické nabíjení pro organismus. Místo vyčerpání budete mít pocit plnosti.

Až pocítíte, že jste zvládli i toto čtvrté cvičení, můžete si dále doplňovat energii dechem jednou denně v libovolnou hodinu, ale tak, aby celková doba cvičení trvala alespoň 30 minut.

Po zvládnutí těchto čtyř cyklů už můžete soustředit svou pozornost na prodloužení doby dýchacího cyklu. Dýchací svaly se už zpevnily natolik, že mohou snášet rozumný tlak bez problémů. Nejvhodnější pro takové cvičení je časné ráno, kdy jste ještě v posteli. Délka plného dechu se může prodlužovat, ne však za cenu zadržovaného dechu.

Dále uvedená tabulka představuje maximální hranici dechových cvičení, jsou-li prováděna bez dozoru zkušeného léčitele či učitele jógy.
Trvání plného dechu
(dechového cyklu) - Nádech - Zadržení - Výdech
24 sekund 8 sekund 8 sekund 8 sekund
30 sekund 10 sekund 10 sekund 10 sekund
40 sekund 15 sekund 10 sekund 15 sekund
50 sekund 20 sekund 10 sekund 20 sekund
60 sekund 26 sekund 8 sekund 26 sekund

Uvedená cvičení jsou stanovena pro funkci běžně vyvinutých plic průměrně zdravého člověka. Vždy je však třeba brát v úvahu individuální stav organismu. Proto v případě jejich nedostatečného zvládnutí je třeba každý cyklus procvičovat podle potřeby. Spěch a křečovité úsilí fungují v tomto případě jako silně brzdící faktor.

Malá technická pomůcka: hodinky se vteřinovou ručičkou si dejte do úrovně očí tak, abyste nemuseli očima těkat. Zbytečně to rozptyluje a odvádí pozornost.

Když zvládnete svůj dech, projeví se ve vás najednou pocit, kterému se na Východě říká "pohyb ducha". V tomto stavu budete dobře cítit životní energii, rozváděnou nervy a krví po celém těle. Pak už nemoc začíná ztrácet vládu nad organismem a každá únava je záhy odstraněna. Dokonce pocity jako hlad a žízeň jsou podřízeny síle vůle. Východ tvrdí - pevnost ducha je nejlepším lékem proti tělesné churavosti. Tajemství života spočívá v hlubokém dechu a rozumném životním řádu.

(Použito z knihy "Bioenergie bez záhad", Radmila Zemanová, BABTEXT 1991)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 9:40 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
...máte někdo zkušenosti s GOX KYSLÍKEM,dal by se použít místo inhalátoru při alergii a potížemi s dýcháním
http://www.e-sportshop.cz/02260027-gox- ... hu-4l-.htm

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2012 7:08 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Bude následovat "seriál" příspěvků, k nácviku kvalitního (plného!) dýchání
(od odbornic přes rehabilitaci, konzultovaná s nejlepšími českými fyzioterapeuty...)

1.) Rozhýbejte své břicho - svůj život

Nejprve se podívejte na své břicho.
Je-Ii ochablé. obtloustlé. střeva
jsou přeplněná. není divu. že
i vaše duše je ochablá. Jste skleslí.
hlava je prázdná. špatně se soustřeďujete.
Jako byste neměli dostatek energie.
Ono to ve vás opravdu dostatečně
neproudí. Nemáte ani příliš chuť se hýbat.
Nemusíte.

Zůstaňte sedět, jen vyrovnejte páteř.
Položte dlaně na břicho, s hlubokým
výdechem vtáhněte břicho a přitlačte
je dlaněmi k páteři. Při nádechu tlačte
břichem do dlaní. To opakujte 1 0x po
sobě několikrát za den. Je to cvik. který
můžete cvičit kdykoliv. (Nejde-Ii vám to.
12
přejděte k podkapitole Dýchání. cvik 1 2,
str. 27.)
Tak jste začali aktivovat své břišní svaly.
Možná, že jste se nakonec docela s chutí
zhluboka nadechli a narovnali. Dokonce
máte pocit. že se něco přfjemného
událo. Nedalo to ani tak mnoho práce.
Přitom jste poznali. že takto se dá cvičit
kdykoliv. i když sedíte za volantem a čekáte
na zelenou.
Možná máte už i chuť
pokračovat ve cvičení.

Zkuste cvik 2. Jedna dlaň na Mše,
druhá na podbřišku.' s výdechem vtahujte
celé břicho, pupek i pOdbřišek.
S nádechem je zatlačte do dlani: Jestli
se podbřišek ani nehne. nedivte se. Bývá,
zvláště u starších lidí, velmi ochablý, což
ovlivňuje orgány uložené v něm. Zkoušejte
to znovu. opřete se a vtáhněte větší silou.
abyste břicho skutečně rozhýbali. alespoň
10x.
Nyní už možná cítíte. že se tělo i mysl
opravdu oživily a vy máte dokonce chuť se
zvednout a jít něco dělat. Sláva. začali jste
cvičit. Tak pokračujte. Možná. že byste
ještě potřebovali rozhýbat šíji a ramena.
aby vás přestalo bolet i za krkem.

Když jste zjistili. že i jednoduché hýbání
břišní stěnou je účinné. najdete si možná
ještě chvilku na cvičení vleže na zádech.
Treba ráno. když ještě ležíte v posteli,
nebo když přijdete z práce a potřebujete
se přeladit. • vydechnout než se pustíte
do další práce.

(z knihy Kombercová-Svobodová:Autorehabilitace páteře)


Naposledy upravil muflon dne ned dub 08, 2012 9:44 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2012 7:16 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Navazuje na předchozí:

2. Dýchání

Držení těla oVlivňuje průběh
dýChání. Jakmile se tělo - přirozeně,
ne křečovitě - napřímí, hrudník
i bránice se mohou rozvinout k plnému
dýchání.
Není proto divu, že při převážně sedavém
způsobu života téměř 80 % populace
nesprávně dýchá Vyzkoušejte si to sami.
Posadte se ke stolu a předkloňte se nad
něj , jako když na něm píšete Změnilo se
vaše dýchání? Jakmile jste se naklonili
nad stůl, stáhlo se břicho, takže bránice
se nemůže volně pohybovat a pohyb
spodních žeber je omezen . Pohyblivá zůstala
pouze horní část hrudnlku . Dýchání
je tedy nedostatečné a namáhavé. V takové
poloze mnozí pracují po celý den,
tak sedí také mnoho dětí ve školách . Vznik
é napětí se každý samozřejmě snaží
nějak uvolnit, např tím, že natáhne nohy,
čímž pánev i páteř ztrácí oporu, hlava
a ramena padají dopředu, v šiji a ramenech
se vytváří trvalé napětí. Jak se vám
dýchá v této pozici?

Dech je zdrojem života pro každou
buňku, každý orgán. Dechem život začíná
a končí. Bez jídla vydržíme mnoho
dnů, bez pití několik hodin , bez dechu
jen několik minut. Proto je pro život důležitější
než jídlo.
Vzduch, který vdechujeme, je zdrojem
kysllku Vzduch, který vydechujeme, obsahuje
odpadové látky, kterých se orga-
nismus zbavuje. Správné dýchání pozitivně
ovlivňuje všechny funkce - krevní
oběh, trávení. zažívání, svalovou a mozkovou
činnost. Při nesprávném dýchání je
organismus špatně vyživován i špatně
čistěn a jeho funkce se zpomalují. Vznikají
obtíže jako únava, nespavost, nechutenství,
špatné trávení, metabolické poruchy
a další.
Při správném dýchání je organismus vyváženější.
Zlepšuje se mozková činnost
a spolu s tím i soustředěnost, pozornost,
zlepšují se reakce, neboť nervová
soustava je schopna lépe zpracovávat
nejrůznější pOdněty jako celek. Správné
dýchání dodává tělu energii, ale také je
zklidňuje a vyladuje . Proto také pOdporuje
dobrý spánek.

Protože všechny funkce organismu
a všechny naše prožitky jsou spojeny
s dechem, můžeme jeho prostřednictvím
na ně působit a ovlivňovat i svůj psychický
stav. Při cvičení, spojíme-Ii ho se správným
dýcháním, dosahujeme lepšlho
účinku. Proto stojí za to věnovat pozornost
svému dýChání a naučit se je
správně rozvÍJet.
(z knihy Kombercová-Svobodová:Autorehabilitace páteře)


Naposledy upravil muflon dne ned dub 08, 2012 9:44 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 226 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz