Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:58 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: stř říj 26, 2011 8:34 pm 
Offline

Registrován: stř říj 26, 2011 8:12 pm
Příspěvky: 1
Zdravím! Všimol som si, že vo výpise menirálov HS sú aj prvky, ktoré sú všeobecne označované ako škodlivé/nevhodné pre ľudský organizmus \":shock:\" , ako napr. olovo, ortuť...:

Mercury Hg 80 <0.03ppm AAS
Lead Pb 82 0.10ppm AAS
Plutonium Pu 94 <0.001ppm FSK
Cobalt Co 27 0.60ppm AAS
Nickel Ni 28 0.13ppm AAS

V tématike sa nevyznám a netuším či sú to vysoké obsahy a či môžu mať negatívny vplyv na zdravie. Zaujímal by ma Váš názor. Vďaka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: stř říj 26, 2011 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
lubos257 píše:
Zdravím! Všimol som si, že vo výpise menirálov HS sú aj prvky, ktoré sú všeobecne označované ako škodlivé/nevhodné pre ľudský organizmus \":shock:\" , ako napr. olovo, ortuť...:

Mercury Hg 80 <0.03ppm AAS
Lead Pb 82 0.10ppm AAS
Plutonium Pu 94 <0.001ppm FSK
Cobalt Co 27 0.60ppm AAS
Nickel Ni 28 0.13ppm AAS

V tématike sa nevyznám a netuším či sú to vysoké obsahy a či môžu mať negatívny vplyv na zdravie. Zaujímal by ma Váš názor. Vďaka.

Pocházíme z moře, stejně jalo ta sůl a dá se tedy předpokládat, že tyto minimální dávky nám, nijak neškodí. Některé jsou naopak v rozumných dávkách i potřebné, čili to je vždy o množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: ned úno 26, 2012 9:22 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 26, 2012 8:52 am
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Zdravim p. Zajicek,

pri kupani vo vani v ruzovej himalajskej soli som si vsimol, ze po nej zostalo vela nerozpustenych krystalikov aj po cca 45 min. kupania.
Zaujalo ma to, tak som si spravil pokus z dvoch druhov tejto ruzovej soli, cca 1/2 lyzicky som miesal tak 5 min. v pohari studenej vody. V obidvoch poharoch zostali nerozpusene krystaliky, v jednej viac, v druhej menej. Je to prosim prirodzene u himalajskej soli, alebo sa jedna o primiesavanie nejakeho sajrajtu vyrobcami? Nie su tieto nerozpustne krystaliky na zavadu pri konzumacii tejto soli, v kupeli mi to samozrejme nevadi. Pripajam ilustracne foto. Na oboch balenia je uvedene ze sol je neupravena a nerafinovana.
Dakujem za Vas cas a Vasu odpoved.


Přílohy:
himalajska pokus 02.JPG
himalajska pokus 02.JPG [ 37.87 KiB | Zobrazeno 22100 krát ]
himalajska pokus 01.JPG
himalajska pokus 01.JPG [ 30.33 KiB | Zobrazeno 22100 krát ]

_________________
Za 8 mesiacov zo 120kg na 80kg Jardovým systémom, bez hladovania, bez trápenia, v plnej sile a vitalite.
Pálenie záhy, peľová alergia, vyšší tlak, syndróm vyhorenia - vyliečené do mesiaca!
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pon úno 27, 2012 10:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Gabriel píše:
Zdravim p. Zajicek,

pri kupani vo vani v ruzovej himalajskej soli som si vsimol, ze po nej zostalo vela nerozpustenych krystalikov aj po cca 45 min. kupania.
Zaujalo ma to, tak som si spravil pokus z dvoch druhov tejto ruzovej soli, cca 1/2 lyzicky som miesal tak 5 min. v pohari studenej vody. V obidvoch poharoch zostali nerozpusene krystaliky, v jednej viac, v druhej menej. Je to prosim prirodzene u himalajskej soli, alebo sa jedna o primiesavanie nejakeho sajrajtu vyrobcami? Nie su tieto nerozpustne krystaliky na zavadu pri konzumacii tejto soli, v kupeli mi to samozrejme nevadi. Pripajam ilustracne foto. Na oboch balenia je uvedene ze sol je neupravena a nerafinovana.
Dakujem za Vas cas a Vasu odpoved.

Ve většině nečištěných solí se vyskytuje nějaký nerozpustný podíl a považoval bych to tedy za normální, určitě tam nikdo nic nepřidává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 12:03 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Jardo, jsem zde zcela offtopic, ale nemohu se s vámi zkontaktovat mailem zdravi@zdravi-az.cz. Něco jsem objednával, ale vždy se mi to vrátí. Nereagoval jste ani na SZ. Máte ještě jiný mail? Nejsem computerový typ, takže chybu sám neodhalím... T.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 12:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
tomaso píše:
Jardo, jsem zde zcela offtopic, ale nemohu se s vámi zkontaktovat mailem zdravi@zdravi-az.cz. Něco jsem objednával, ale vždy se mi to vrátí. Nereagoval jste ani na SZ. Máte ještě jiný mail? Nejsem computerový typ, takže chybu sám neodhalím... T.

To je divné na oboje mě denně chodí desítky zpráv od mnoha různých lidí a nikdo s tím evidentně nemá problém. Můžete tedy využít i skype, to funguje také, nebo mě zavolejte na telefon uvedený na hlavních stránkách pod mojí fotografií, ale chce to trpělivost, mnoho mých hovorů s klienty překračuje hodinu a telefon se pak tváří jako obsazený, nebo vypnutý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 11:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Dík, zkusím znovu mail...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 11:30 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Bežne sa predáva jedna morská soľ (vypadol mi názov...asi niečo "Marine"..neviem..) v modrej krabici... 1kg.... Minule som si ju kúpil, lebo himalájsku mali vypredanú... Pozeral som si zloženie tej morskej soli, a bolo tam napísané : Sodík : 39% ......... ostatné minerály tam neboli spomenuté (ale logicky tam budú, z čoho iného by sa soľ skladala)...
1kg spomínanej morskej soli stojí LEN 69centov (hrubozrná).... V čom bude horšia od himalájskej, ktorá má tiež nejakých 37-39% sodíku, ale 400g sa dá zohnať za minimálne 1,35€ ?
Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 12:23 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
NOWOCAYN píše:
Bežne sa predáva jedna morská soľ (vypadol mi názov...asi niečo "Marine"..neviem..) v modrej krabici... 1kg.... Minule som si ju kúpil, lebo himalájsku mali vypredanú... Pozeral som si zloženie tej morskej soli, a bolo tam napísané : Sodík : 39% ......... ostatné minerály tam neboli spomenuté (ale logicky tam budú, z čoho iného by sa soľ skladala)...
1kg spomínanej morskej soli stojí LEN 69centov (hrubozrná).... V čom bude horšia od himalájskej, ktorá má tiež nejakých 37-39% sodíku, ale 400g sa dá zohnať za minimálne 1,35€ ?
Ďakujem za odpoveď.

Napriklad v cistote. Morska sol sa ziskava z mora, v ktorom plavu toxicke latky, ropa. Himalajska sol je z pramora, vtedy bolo este ciste. Takisto si myslim, ze predsalen, ked nieco sedimentuje prirodnou cestou miliony rokov, tak to bude nabite lepsim koktailom mineralov, ako ked nieco sedimentuje v nejakej chemickej tovarni par hodin. Domnievam sa teda, ze himalajska sol bude obsahovat sirsie spektrum mineralov, nez morska sol.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 2:25 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Xion píše:
Napriklad v cistote. Morska sol sa ziskava z mora, v ktorom plavu toxicke latky, ropa. Himalajska sol je z pramora, vtedy bolo este ciste. Takisto si myslim, ze predsalen, ked nieco sedimentuje prirodnou cestou miliony rokov, tak to bude nabite lepsim koktailom mineralov, ako ked nieco sedimentuje v nejakej chemickej tovarni par hodin. Domnievam sa teda, ze himalajska sol bude obsahovat sirsie spektrum mineralov, nez morska sol.

A náš kyslík sa zas skladá z látok, kde "poletujú" exhaláty a rôzne svinstvo ... A ? ... Načo robíme detoxikácie ?. Preto - čo sa čistoty týka - tak mi je to u soli fuk, hlavne, ak ju chcem používať na kúpele... Ale čo sa týka minerálov, tak môžeme len špekulovať, či má himalájska v sebe rôznorodejšie minerály, alebo či sú vo väčšom množstve.... Tak či tak, obe majú sodík okolo 38-39% obsahu... takže si myslím, že zbytok minerálov bude dosť podobný... A keďže kilo himalájskej soli by som získal za nejakých 3,40€ (v porovnaní s kilo tej konkrétnej morskej za 69 centov), tak ako kúpeľová soľ u mňa vyhráva tá morská, pokiaľ mi ešte tú podobnosť v mineráloch teoreticky potvrdí napríklad Jarda. \":)\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 8:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
A náš kyslík sa zas skladá z látok, kde "poletujú" exhaláty a rôzne svinstvo ... A ? ... Načo robíme detoxikácie ?. Preto - čo sa čistoty týka - tak mi je to u soli fuk, hlavne, ak ju chcem používať na kúpele... Ale čo sa týka minerálov, tak môžeme len špekulovať, či má himalájska v sebe rôznorodejšie minerály, alebo či sú vo väčšom množstve.... Tak či tak, obe majú sodík okolo 38-39% obsahu... takže si myslím, že zbytok minerálov bude dosť podobný... A keďže kilo himalájskej soli by som získal za nejakých 3,40€ (v porovnaní s kilo tej konkrétnej morskej za 69 centov), tak ako kúpeľová soľ u mňa vyhráva tá morská, pokiaľ mi ešte tú podobnosť v mineráloch teoreticky potvrdí napríklad Jarda. \":)\"

Tak podobnost vám potvrdím, ale na konzumaci raději tu himálajskou, na koupele je to jedno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 8:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
jakou tu himalajskou sul kupovat ? nasel jsem JEMNOU nebo HRUBOU a nejake dalsi jine nazvy

pripadne pokud ma nekdo odkaz na himalajskou sul kde ji kupuje a ma to uz overene tak sem s nim , diky

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: úte dub 02, 2013 10:22 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 08, 2011 8:28 am
Příspěvky: 13
gorol píše:
jakou tu himalajskou sul kupovat ? nasel jsem JEMNOU nebo HRUBOU a nejake dalsi jine nazvy

pripadne pokud ma nekdo odkaz na himalajskou sul kde ji kupuje a ma to uz overene tak sem s nim , diky

Já jí kupuji na koros.cz a vždy v pohodě. Mají jí běžně i v Makru, ale za nehoráznou cenu. Určitě bude i ve většině bio obchodech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2013 12:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
gorol píše:
jakou tu himalajskou sul kupovat ? nasel jsem JEMNOU nebo HRUBOU a nejake dalsi jine nazvy

pripadne pokud ma nekdo odkaz na himalajskou sul kde ji kupuje a ma to uz overene tak sem s nim , diky

Je lepší ta hrubější a taková růžová s názvem Hality.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Solanka na plet
PříspěvekNapsal: úte srp 27, 2013 9:16 pm 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 9:30 pm
Příspěvky: 43
Zaujimala by ma odpoved na jednu cisto kozmeticku otazku. Teraz v lete som zistila, mojej pleti prospieva jemny postrek mineralnou vodou zn. Avene. Ako tu tak prechadzam forum, narazila som na temu o remineralizacii organizmu pitim vody s rozpustenou himalajskou solou. Bohuzial nie som schopna to vypit. Otazka znie: mohla by som pouzit slabsiu solanku v rozprasovaci na plet? Neskodilo by to? Uvedomujem si, ze je to viac-menej banalna otazka, ale vcelku by ma zaujimal aj nazor pana Zajicka. Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz