Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:12 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob srp 16, 2008 11:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Klystýr a mikroklyzma

Předpokládám, že toto vlákno bude mít asi nejvíce diskutujících obeznámených s problematikou. Nevím jak muži, ale ženy ve většině případů zkušenost mají, alespoň pokud rodily. Sice to je zkušenost ve většině případů negativní, ale zde jde většinou o personál a prostředí nemocnice. Navíc doma jde o něco zcela jiného a tím pádem i zkušenost je zcela odlišná. Zvláště u několikadenní zácpy jde o úlevu, která určitě nepříjemná není a trochu toho ne zcela běžného počínání se bohatě vyplatí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Klystýry a antikoncepce
PříspěvekNapsal: pon úno 09, 2009 5:56 pm 
Offline

Registrován: pon úno 09, 2009 5:52 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, při snaze vyřešit svůj dlouhodobý problém se zácpou jsem při hledání na internetu narazila i na Vaše stránky. Nedávno jsem si zakoupila domů sadu na provádění klystýrů, což je pro mě nejpřijatelnější řešení, neboť nechat si provádět zákrok lékařem - to je pro mě až to nejkrajnější... Aplikaci zvládám bez problémů a není to nic zlého, jak se člověk obával, ale napadla mě jedna věc.... Užívám hormonální antikoncepci, kde upozorňují, že v případě průjmů mám použít i jinou antikoncepci, že v tomto případě ochrana není 100%. Při klystýru si ale vlastně také uměle navodím "průjem"... Varování o spolehlivosti antikoncepce se týká pouze celého způsobu trávení, nebo i za použití klystýru bych měla mít obavy o správném vlivu antikoncepce? Dokážete mi odpovědět na mou otáku? Rozumíte, co mám na mysli? Za odpověď předem díky! J.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pravidelný klystýr
PříspěvekNapsal: pon úno 09, 2009 6:23 pm 
Offline

Registrován: pon úno 09, 2009 5:52 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, všude se vychvaluje očista střeva jako prevence... Chci se zeptat, zda pravidelné provádění klystýrů doma je bezpečné? Můžu si nějakým způsobem ublížit (perforace střeva apod.) a nebo pokud budu jednat instinktivně a reagovat na vlastní pocity, nemělo by se nic stát??? Za odpověď díky.J.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýry a antikoncepce
PříspěvekNapsal: pon úno 09, 2009 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Akjaj píše:
Dobrý den, při snaze vyřešit svůj dlouhodobý problém se zácpou jsem při hledání na internetu narazila i na Vaše stránky. Nedávno jsem si zakoupila domů sadu na provádění klystýrů, což je pro mě nejpřijatelnější řešení, neboť nechat si provádět zákrok lékařem - to je pro mě až to nejkrajnější... Aplikaci zvládám bez problémů a není to nic zlého, jak se člověk obával, ale napadla mě jedna věc.... Užívám hormonální antikoncepci, kde upozorňují, že v případě průjmů mám použít i jinou antikoncepci, že v tomto případě ochrana není 100%. Při klystýru si ale vlastně také uměle navodím "průjem"... Varování o spolehlivosti antikoncepce se týká pouze celého způsobu trávení, nebo i za použití klystýru bych měla mít obavy o správném vlivu antikoncepce? Dokážete mi odpovědět na mou otáku? Rozumíte, co mám na mysli? Za odpověď předem díky! J.

Musím říci, že špatně chápete i základní důvod očisty střeva. Klystýr je řešení nečistoty a propustnosti střevní stěny, nikoliv prostředek k řešení zácpy a rozhodně nemůže trvale nahrazovat dietologické chyby ve stravování, které jsou příčinou trvalé zácpy. Prostudujte si velice důkladně texty těchto stránek a pokud dodržíte, co píšu, tak není problém navodit spontánní defekaci minimálně 1x denně, nejlépe 2x - 3x denně, samozřejmě bez klystýru. Přečtěte si fórum (Životní osudy), téma (Špatné vyprazdňování), z čehož doufám snadno pochopíte, kam se dostanete pokud budete takto pokračovat. Navození řídké stolice pomocí klystýru nefunguje jako průjem, ba právě naopak. Napuštěním tekutiny vytváříte ve střevě přetlak a střevo se osmoticky snaží vodu vstřebat, zatím co u průjmu jde o odvodňování organizmu, kdy se střeva snaží provést tu samou očistu jako při klystýru, ale s použitím vlastní vody z tkání, čímž může dojít k vyplavení hormonální antikoncepce, pod limitující hodnoty. Osobně se domnívám, že u provádění klystýrů to z logického hlediska není možné, ale na prášky rozhodně odborník nejsem a doporučuji konzultaci s normálním lékařem. Normálním proto, že většina lékařů tuto staletími prověřenou a nepochybně výbornou metodu očisty střeva z nepochopitelných důvodů odmítá. Jinak já rezolutně odmítám i užívání hormonální antikoncepce a rozhodně ne z důvodu nějaké víry, ale čistě zdravotních. Umělé hormony tělo ženy ničí v mnoha ohledech a je vždy třeba zvážit, zda si budu pro lásku k egoistickému muži ničit zdraví polykáním prášků, nebo ho donutím se nad sebou zamyslet a nastudovat postupy, které ejakulaci zabrání. Pohlavní styk se pak stane radostí pro oba partnery i z toho důvodu, že muž Vám pak vydrží neomezeně dlouho "použitelný" což rozhodně mnoho žen velice ocení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pravidelný klystýr
PříspěvekNapsal: pon úno 09, 2009 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Akjaj píše:
Dobrý den, všude se vychvaluje očista střeva jako prevence... Chci se zeptat, zda pravidelné provádění klystýrů doma je bezpečné? Můžu si nějakým způsobem ublížit (perforace střeva apod.) a nebo pokud budu jednat instinktivně a reagovat na vlastní pocity, nemělo by se nic stát??? Za odpověď díky.J.

Předpokládám, že na část dotazu jsem Vám již odpověděl v předchozím příspěvku. Jako prevenci civilizačních chorob lze klystýr, v rozumném dávkování, jednoznačně doporučit. Prostudujte (Očista tlustého střeva), téma (Klystýr a mikroklyzma), zde je celý postup popsán celkem dokonale a nebezpečnost spatřuji někde jinde, než v (perforaci střeva apod.). Nevím co považujete za "pravidelné provádění klystýrů", ale pokud by to bylo dlouhodobě častěji jak obden, tak to rozhodně vhodné není a uškodit to může, protože pak se střevo uvolní a spontánní defekaci odmítá. Pokud klystýr provádíte správně, což znamená postupně a na několikrát v průběhu cca 20 minut, tak nebezpečí nehrozí. Zpravidla se lidé snaží napustit najednou do střeva nesmyslně až 2 litry tekutiny a pak s rudou tváří a vykulenýma očima, podupávají nohama o podlahu v neuvěřitelné snaze, tuto dávku tekutiny v sobě co nejdéle udržet. Takto nesmyslný postup, samozřejmě vhodný není a rozhodně střevům neprospívá. Naopak, nenásilné provedení, na několik napuštění, kdy postupně zvyšujete objem napouštěné tekutiny, je velice prospěšné a má maximální očistný efekt. Instinkty fungují u správné anatomie střeva, ale většinou je roztažené střevo mnohem méně citlivé a je třeba napouštět pouze do pocitu tlaku, nikoliv bolesti, pak je riziko v podstatě nulové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ocista tlusteho streva
PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2009 7:11 pm 
Offline

Registrován: úte dub 21, 2009 7:02 pm
Příspěvky: 1
vazeny pane doktore, ptala jsem se meho doktora zda muzu aplikovat klystyry, kdyz mam divertikly po celem tlustem streve a nevyjadril se a dodal v televizi se to propaguje. mam obavy z perforace nebo z jine komplikace, muzete mi poradi zda muzu vyplachy provadet. mam 65 let a mam drazdivy tracnik. trpim vice zdravotnimi problemy, ale domnivam se ze tyto problemy prave zpusobuje znecistene strevo a rada bych zacala s klystyry. dekuji vam za odpoved. s pratelskym pozdravem irena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva
PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2009 8:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
veleknezka píše:
vazeny pane doktore, ptala jsem se meho doktora zda muzu aplikovat klystyry, kdyz mam divertikly po celem tlustem streve a nevyjadril se a dodal v televizi se to propaguje. mam obavy z perforace nebo z jine komplikace, muzete mi poradi zda muzu vyplachy provadet. mam 65 let a mam drazdivy tracnik. trpim vice zdravotnimi problemy, ale domnivam se ze tyto problemy prave zpusobuje znecistene strevo a rada bych zacala s klystyry. dekuji vam za odpoved. s pratelskym pozdravem irena

Doktor rozhodně nejsem a také jako lékař Vám nemohu radit, jsem samouk a pokud se mými radami budete řídit, tak je to plně Vaše rozhodnutí a já za Vás nemohu přijímat jakoukoliv zodpovědnost. Osobně se domnívám, že pokud jsou klystýry prováděny postupně, to znamená, že nejprve napustím do střeva menší množství tekutiny, cca 0,5 litru a nějakou dobu toto množství zadržím, aby se stolice naředila, dojde po krátké době k odchodu kalů, ze spodní části střeva a zbylý obsah, je také částečně naředěn. Na další pokus napustíte více, cca 0,75 - 1 litr a opět stejný postup, po odchodu kalů znovu napustíte a střevo většinou pojme, celkem snadno, cca 1,5 - 2 litry. Po tomto napuštění zkusíte zmačknout, krátce a opakovaně, oblast slepého střeva a pokud to bude šplouchat, tak se Vám povedlo dostat tekutinu, až k zaústění tenkého střeva, případně i kousek do tenkého střeva, což je známka správně provedeného klystýru. Pak již jenom počkáte na vyprázdnění, které může podle stavu střeva dobíhat i déle než 1 hodinu, čili nedoporučuji odcházet daleko od VC. Celá procedura, by měla trvat minimálně 20 min a tímto pomalým postupem, se protržení střeva docílit nedá, ani v případě vážných nemocí trávicího traktu. Jiná věc je, nesmyslné napuštění velkého množství vody naráz a do plného přicpaného střeva, zde již jde o velice riskantní praktiky a rozhodně nezkoušejte napuštění tlakem, například hadicí od sprchy, to by opravdu mohlo skončit velice špatně. Osobně bych Vám doporučil, alespoň jedenkrát absolvovat výplach asistovaný, hydrocolon a tím si ověřit, jak se moje tělo na to bude tvářit a jaké budou moje pocity. Já osobně neznám jedinou nemoc, které by se nezlepšila, při pravidelné očistě tlustého střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát kvě 08, 2009 2:12 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Dobrý deň, mám otázku ohladne tej irigačnej hadičky. Nedarí sa mi ju udržat v konečníku, vždy ked robím ten klystýr, tak sa mi vysúva von. Predtým ju namastím olejom. Nedá sa tomu nejako zabránit. Neexistuje nejaká pomocka?
Píšete tu, že mám najprv napústat 0,5L ja som doteraz napustil vzdy cca 1l a potom dopustal. Ked som to robil prvý krát, tak som postupoval rovnako. Podarilo sa mi ju tam zasunút celú,ale vytahovala sa pr tom, takže som musel napínat brucho pocas toho a nebolo to príjemné. Vydrzal som mat tie 2 litre 10 min. Nerobilo to iadny problém. Kludne som potom odišiel na WC sadol si trochu zatlačil a doslova sa to lialo. Ked ho robím tak to robím ráno. Najprv idem ako obvykle na stolicu a potom nahodím klystýr. Bolest som pocitil iba vtedy, ked som zistil, ze sa mi hadicka vysúva. Musel som zmenit polohu a napínal som pri tom brucho. Pri tom napústaní nic, akurát nutkanie na stolicu ale hned to preslo. To crevo sa napustilo lahko. Ked som to potom vypustil, tak to malo knozistenciu hnacky a bolo tam aj pár stuhnutých kuskov. 80 percent tvorila "hnačková voda". Vyslo to vzdy hned na prvý krát vsetko. Co ma vsak zarazilo, bolo, to že som doteraz našiel v tej riedkej vode zvysky toho čo som jedol, mrkvy konkrétne a bola v takom stave ako som ju jedol. Dala sa pozorovat farba a stupen rozžutia mnou. Bola tým pádom zle natrávená? Mám ten klystýr robit takto kazdý den? Zatial som ho robil iba pár krát. ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát kvě 08, 2009 5:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dobrý deň, mám otázku ohladne tej irigačnej hadičky. Nedarí sa mi ju udržat v konečníku, vždy ked robím ten klystýr, tak sa mi vysúva von. Predtým ju namastím olejom. Nedá sa tomu nejako zabránit. Neexistuje nejaká pomocka?
Píšete tu, že mám najprv napústat 0,5L ja som doteraz napustil vzdy cca 1l a potom dopustal. Ked som to robil prvý krát, tak som postupoval rovnako. Podarilo sa mi ju tam zasunút celú,ale vytahovala sa pr tom, takže som musel napínat brucho pocas toho a nebolo to príjemné. Vydrzal som mat tie 2 litre 10 min. Nerobilo to iadny problém. Kludne som potom odišiel na WC sadol si trochu zatlačil a doslova sa to lialo. Ked ho robím tak to robím ráno. Najprv idem ako obvykle na stolicu a potom nahodím klystýr. Bolest som pocitil iba vtedy, ked som zistil, ze sa mi hadicka vysúva. Musel som zmenit polohu a napínal som pri tom brucho. Pri tom napústaní nic, akurát nutkanie na stolicu ale hned to preslo. To crevo sa napustilo lahko. Ked som to potom vypustil, tak to malo knozistenciu hnacky a bolo tam aj pár stuhnutých kuskov. 80 percent tvorila "hnačková voda". Vyslo to vzdy hned na prvý krát vsetko. Co ma vsak zarazilo, bolo, to že som doteraz našiel v tej riedkej vode zvysky toho čo som jedol, mrkvy konkrétne a bola v takom stave ako som ju jedol. Dala sa pozorovat farba a stupen rozžutia mnou. Bola tým pádom zle natrávená? Mám ten klystýr robit takto kazdý den? Zatial som ho robil iba pár krát. ďakujem

Namaže se tak, cca maximálně 5 cm hadičky a trochu konečník, už jenom mastným prstem od mazání hadičky. Jde to celé pořídit, na jedno namočení, poloviny prvního článku ukazováku levé ruky, žádný další olej není potřeba. Možná dáváte toho oleje moc a to je zbytečné, pak ta hadička skutečně může sama vyjíždět z konečníku. Hloubka zasunutí hadičky, se také nemusí přehánět, bohatě stačí 10 -15 cm, maximálně 30 cm, větší zasunutí může dráždit střevo a to není cílem. Napustit se dá u každého různé množství, já například také snesu i 2 litry, ale u každého to není stejné a lepší je pomalejší postup, než si nějak uškodit. Pokud střevo vypláchnete správně, tak vymyjete ještě značný kus tenkého střeva a není divu, že vidíte zdánlivě nestrávenou potravinu, to je normální. Ke konečnému zpracování a zahuštění dochází, až v tlustém střevě a tam se tato trávenina dosud nedostala. Frekvence provádění klystýrů, je popsána na hlavních stránkách, ale v zásadě se dá provádět klystýr poměrně často, bez nějakého rizika. Tam se také dočtete, že například Napoleon absolvoval, cca 300 klystýrů za rok a to je skoro denně. Důležité je sledovat pocity a vnímat stav těla. U naprosté většiny lidí se okamžitě sníží únavnost a cítí se lépe, tak nevím jak jste na tom, ale pokud to takto funguje, tak je to správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát kvě 08, 2009 6:05 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
No, čakal som ,že to bude už z tenkého čreva presunuté a spracované dohrubého. Ved to je vysokovláknitá strava, podporená pitím štiav. Ved ten interval CCA 3 hodiny platí alebo? Este, ked zoberiem v úvahu tú vlákninu a občas jáhly(tam je tiež vláknina, len iného charakteru). Inak používam ten irigátor, čo máte vyfotený na Vašej stránke, vedla toho s tou kovovou nádržkou. Ten sa mi nepodarilo zohnat. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát kvě 08, 2009 6:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
No, čakal som ,že to bude už z tenkého čreva presunuté a spracované dohrubého. Ved to je vysokovláknitá strava, podporená pitím štiav. Ved ten interval CCA 3 hodiny platí alebo? Este, ked zoberiem v úvahu tú vlákninu a občas jáhly(tam je tiež vláknina, len iného charakteru). Inak používam ten irigátor, čo máte vyfotený na Vašej stránke, vedla toho s tou kovovou nádržkou. Ten sa mi nepodarilo zohnat. Ďakujem

Kompletně se vyprázdní, z celého trávicího systému, pouze žaludek, jinak tlusté i tenké střevo, v průběhu celého života prakticky stále pracuje a je to na něm také docela znát. Jediná možnost, kdy jsou střeva zcela prázdná, je šankaprakšalána, nebo řádný průjem a jedná se o velice netypický stav. Interval platí pro přesunutí stravy do tenkého střeva, nikoliv pro odchod kalů, zde je interval zpravidla 8 a více hodin. Poměrně slušný irigátor lze zhotovit i z PET lahve a pokud máte hadičku od toho plastového, co jste si koupil, tak není problém ji potom použít a máte irigátor ideální a nezničitelný. Pouze Vám musí nějaký soustružník vyrobit, dutý mosazný šroub do víčka PET lahve. Ze spodní části lahve odříznete nožem, nebo nůškami, 2 výstupky a protilehlý výstupek propíchnete pro drát na zavěšení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát kvě 08, 2009 6:52 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
To ma napadlo. Tá makká nádržka nie je nič moc. Ja používam na výplach balenú vodu, ktorú ohrejem. Je niečo iné okrem vody, čo možem použit na častý výplach cca denne. Možem požívat ten heřmánek, príp. niečo iné? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát kvě 08, 2009 8:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
To ma napadlo. Tá makká nádržka nie je nič moc. Ja používam na výplach balenú vodu, ktorú ohrejem. Je niečo iné okrem vody, čo možem použit na častý výplach cca denne. Možem požívat ten heřmánek, príp. niečo iné? Ďakujem

Pokud máte pH vlastní moči 7 a více, tak je nejvhodnější urinoterapie. Moč si nasbíráte večer, přes noc a ráno do PET lahve a ráno pouze doředíte, běžnou horkou vodu z kohoutku, na potřebnou teplotu a množství. Poměr moči a vody není podstatný, ale čím více moči, tím lépe. Je to nejlevnější, nejdostupnější a také nejúčinnější způsob, jak se dopracovat k dobře fungujícím střevům. Pokud se Vám to nebude zamlouvat, z jakéhokoliv důvodu, tak používejte libovolný bylinný čaj, ale účinnost je, ve srovnání s urinoterapií, zlomková.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát kvě 08, 2009 9:12 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Urinoterapiu som v minulosti praktizoval, ale iba vonkajšiu. Moč som nepil. Niekde tu písete, že ideálne je ked má človek defekáciu 2-3 krát za den. Ja osobne chodím vždy ráno a počas dna nikdy. Takto je to každý den. Vstanem a už to cítim ako ma to "tlačí". Ten čaj skúsim tiež. Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob kvě 09, 2009 8:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Urinoterapiu som v minulosti praktizoval, ale iba vonkajšiu. Moč som nepil. Niekde tu písete, že ideálne je ked má človek defekáciu 2-3 krát za den. Ja osobne chodím vždy ráno a počas dna nikdy. Takto je to každý den. Vstanem a už to cítim ako ma to "tlačí". Ten čaj skúsim tiež. Dakujem

Na urinoterapii není nic démonického, jde aplikovat třemi cestami, jednak přes povrch těla, natíráním různé plochy pokožky, dále pomocí klystýrů, jak jsem Vám psal a poslední cesta je orální použití, což při pH 7 a více, není chuťový problém, ale blokace čistým předsudkem, že jde o odpad. O této technice, staré cca 5000 let, se píše mimo jiné také v bibli, "Pouze ten žije dlouho, bez nemocí, kdo se naučil pít vláhu z vlastní nádoby. Jen ten je schopen přejít poušť." Jak vidíte, naši předci věděli co dělají, neměli to sice podložené vědeckými zprávami a souhlasem hlavního hygienika, ale pudy, které jim sloužily mnohem lépe než nám, je dokázaly přivézt na tu správnou cestu. Pravidelné raní vyprázdnění je dostatečné, ale ideální je skutečně vícekrát. Nijak se s tím netrapte, třeba se to později upraví, ale i takto to plně vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz