Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Za posledních 10 měsíců jsem měla menstruci jen dvakrát. Kromě stravy na to má určitě obrovský podíl to, že pomalu vysazuju hormony na štítnou žlázu a tak jsem určitě celá rozhozená. Teď jsem začala pít doporučovaný kotvičník. Když si ráno uvařím čaj z 1 malé lžičky, tak se vždycky pohádám, rozbrečím nebo předvedu nějakou podobnou scénku \":)\" a k tomu ještě většinou v práci \":-D\" Cítím, jak mi po něm stoupne intenzita emocí. Zatímco když jsem začala brát hormony, byla jsem v takové podivné bezcitné apatii a teď na syrové stravě se moje rozpoložení zase blížilo k zenovému klidu.
Mám to brát jako dobré znamení, že se mi vrací životní energie a nebo mi ten kotvičník prostě nedělá dobře? Jak vlastně působí?

Tak měl by srovnat hormony, čili je otázkou jak jste byla popudlivá v mládí a pokud hodně, tak je rovná dobře. Osobně bych ho nedával jako čaj, ale rozmixoval a ten prášek dal do tobolek velikosti 0, kde se vám do dobře naplněné tobolky vejde 350 mg a máte relativně přesné dávkování, navíc časově nenáročné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: sob črc 02, 2011 7:52 pm 
Offline

Registrován: stř dub 13, 2011 10:11 pm
Příspěvky: 41
Jarda píše:
Jinak bolestivá menstruace značí značnou demineralizaci a bylo by vhodné si nechat udělat vlasovou analýzu, případně rozbory minerálních látek a stopových prvků od lékařů, ale nestaví se k tomu zrovna vstřícně. Deficitní látky doplnit a měl by být pokoj, pak někdy údajně menstruační krvácení vůbec neprobíhá, pouze změnou teploty hlásí tělo ovulaci a o bolesti se vůbec nebavím.

Dobry den,

asi 8 mesiacov som na surovej strave a posledne 4 mesiace nemam vobec menstruaciu, dost som schudla, mozno to povazovat za priodzene a nemusim sa s tym znepokojovat? Citala som, ze mnohe zeny nemenstruuju vobec, ak je vsak ovulacia, tak nie je problem. Chcem sa teda opytat, ci to mozem povazovat za normalne. Co si o tom myslite, je menstruacia potrebna, alebo nemusi byt, ak je ovulacia a ziadne latky telu nechybaju? Dakujem za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: ned črc 03, 2011 8:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sagan píše:
Dobry den,

asi 8 mesiacov som na surovej strave a posledne 4 mesiace nemam vobec menstruaciu, dost som schudla, mozno to povazovat za priodzene a nemusim sa s tym znepokojovat? Citala som, ze mnohe zeny nemenstruuju vobec, ak je vsak ovulacia, tak nie je problem. Chcem sa teda opytat, ci to mozem povazovat za normalne. Co si o tom myslite, je menstruacia potrebna, alebo nemusi byt, ak je ovulacia a ziadne latky telu nechybaju? Dakujem za odpoved.

Nevím, co to je dost jsem zhubla, protože nepíšete žádné hodnoty, netuším jaké máte BMI a těžko tedy něco doporučovat, nicméně se domnívám, že pokud se dobře cítíte, tělo nestrádá a problém bych v tom nehledal. Dle mého názoru, pokud je tělo ženy čisté a běží ovulace, není důvod k menstruaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2011 9:55 pm 
Offline

Registrován: stř dub 13, 2011 10:11 pm
Příspěvky: 41
Dakujem za odpoved. BMI - 16,8. Cítim sa super \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2011 10:04 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Ja mám tiež takéto podobne nízke BMI, menštruovať som prestala, keď mi sla váha výraznejšie dole, ono sa to často stava u žien, ak takto schudnú. No ja sa cítim dosť blbo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: stř črc 06, 2011 7:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sagan píše:
Dakujem za odpoved. BMI - 16,8. Cítim sa super \":)\"

To už je BMI sice dost nízké, nicméně to určitě neznamená automaticky nějaké vážné problémy, ale chtělo by se dostat tak někde kolem BMI 18, to vidím u žen jako ideální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: čtv črc 07, 2011 6:45 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Sagan píše:
Jarda píše:
Jinak bolestivá menstruace značí značnou demineralizaci a bylo by vhodné si nechat udělat vlasovou analýzu, případně rozbory minerálních látek a stopových prvků od lékařů, ale nestaví se k tomu zrovna vstřícně. Deficitní látky doplnit a měl by být pokoj, pak někdy údajně menstruační krvácení vůbec neprobíhá, pouze změnou teploty hlásí tělo ovulaci a o bolesti se vůbec nebavím.

Dobry den,

asi 8 mesiacov som na surovej strave a posledne 4 mesiace nemam vobec menstruaciu, dost som schudla, mozno to povazovat za priodzene a nemusim sa s tym znepokojovat? Citala som, ze mnohe zeny nemenstruuju vobec, ak je vsak ovulacia, tak nie je problem. Chcem sa teda opytat, ci to mozem povazovat za normalne. Co si o tom myslite, je menstruacia potrebna, alebo nemusi byt, ak je ovulacia a ziadne latky telu nechybaju? Dakujem za odpoved.

Trošku pochybuji, že bez menstruace můžete mít ovulaci. Zdali to, že plodná žena nemusí mít menstruaci, není nebezpečný mýtus. Pokud je mi známo, tak i ženy přírodních národů a různých kmenů menstruovaly.
Na vašem místě, kdyby se mi vytratila menstruace, tak bych asi docela znejistěla. Spíš než s čistotou těla to souvisí se zhubnutím. Ženské tělo potřebuje mít určité množství tuku aby fungovalo, tuk je podstatný pro produkci ženských hormonů.
Doporučuji si tedy opravdu zjistit, zdali ovulujete, nastudujte si jak je to s měřením teploty a pro jistotu zakupte i ovulační test.
Předpokládám, že pokud byste neovulovala, narušený hormonální systém a nedostatek hormonů by mohl negativně ovlivňovat mnoho dalších pochodů v těle (plodnost v budoucnu, hustotu kostí a určitě mnoho dalších věcí, vše je provázané).

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: čtv črc 07, 2011 6:59 pm 
Offline

Registrován: stř dub 13, 2011 10:11 pm
Příspěvky: 41
Kometa píše:
Trošku pochybuji, že bez menstruace můžete mít ovulaci. Zdali to, že plodná žena nemusí mít menstruaci, není nebezpečný mýtus. Pokud je mi známo, tak i ženy přírodních národů a různých kmenů menstruovaly.
Na vašem místě, kdyby se mi vytratila menstruace, tak bych asi docela znejistěla. Spíš než s čistotou těla to souvisí se zhubnutím. Ženské tělo potřebuje mít určité množství tuku aby fungovalo, tuk je podstatný pro produkci ženských hormonů.
Doporučuji si tedy opravdu zjistit, zdali ovulujete, nastudujte si jak je to s měřením teploty a pro jistotu zakupte i ovulační test.
Předpokládám, že pokud byste neovulovala, narušený hormonální systém a nedostatek hormonů by mohl negativně ovlivňovat mnoho dalších pochodů v těle (plodnost v budoucnu, hustotu kostí a určitě mnoho dalších věcí, vše je provázané).

no co to som si hladala na internete a boli zdroje, ktore pisali o tom, ze zeny prirodnych kmenov menstruovali asi tak, ze to ani nebolo poriadne poznat. najlepsie ale vypovedaju skusenosti zien na tejto strave, ktore su na tom podobne, nemenstruuju, ale ovuluju. kazdopadne podla zmeny vytoku si myslim, ze ovulujem, ale chystam sa aj na tie merania.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zánět po menstruaci
PříspěvekNapsal: ned říj 30, 2011 11:13 am 
Offline

Registrován: ned říj 30, 2011 11:09 am
Příspěvky: 1
Je normální aby po menstruaci přišel zánět? Jak tomuto předcházet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zánět po menstruaci
PříspěvekNapsal: pon říj 31, 2011 8:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sajapol píše:
Je normální aby po menstruaci přišel zánět? Jak tomuto předcházet.

Celkem je, tělo se přestane čistit, cesta odchodu toxinů je uzavřena a zánět je logické vyústění. V takovém momentě je třeba pravidelně čistit střeva a celkově se odkyselit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2011 10:44 pm 
Offline

Registrován: stř črc 20, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 56
Dobrý den,
moje žena má menstruační problém. Je jí 26 let, nemá děti, je asi 166 cm vysoká a za poslední rok, po úpravě stravy, shodila asi 10 kg - teď váží asi 51 kg.
1.10.2010 vysadila antikoncepci Minerva, kterou brala před tím asi 5 let. Do dneška dostala menstruaci jen 2x - vždy ale po hormonální injekci od gynekoložky na vyvolání periody. Hodně jí padají vlasy a poslední dobou má i dvoudenní záchvaty pocení.
Gynekoložka opět navrhuje léčbu pomocí hormonálních injekcí, což už žena nechce podstupovat.

Od puberty jí taky trápí velmi citlivý pupík na dotek. Při lehkém zatlačení na pupík to popisuje jako píchání jehličkami dovnitř břicha.

Prosíme, jestli byste nám neporadil jak postupovat při vyvolání periody přírodní cestou.
Děkujeme moc za odpověď. Adéla a Robert


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pát lis 11, 2011 8:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
rzsoulad píše:
Dobrý den,
moje žena má menstruační problém. Je jí 26 let, nemá děti, je asi 166 cm vysoká a za poslední rok, po úpravě stravy, shodila asi 10 kg - teď váží asi 51 kg.
1.10.2010 vysadila antikoncepci Minerva, kterou brala před tím asi 5 let. Do dneška dostala menstruaci jen 2x - vždy ale po hormonální injekci od gynekoložky na vyvolání periody. Hodně jí padají vlasy a poslední dobou má i dvoudenní záchvaty pocení.
Gynekoložka opět navrhuje léčbu pomocí hormonálních injekcí, což už žena nechce podstupovat.

Od puberty jí taky trápí velmi citlivý pupík na dotek. Při lehkém zatlačení na pupík to popisuje jako píchání jehličkami dovnitř břicha.

Prosíme, jestli byste nám neporadil jak postupovat při vyvolání periody přírodní cestou.
Děkujeme moc za odpověď. Adéla a Robert

To se takto, bez celkové znalosti případu, nedá zodpovědět, tam se může jednat o celou řadu příčin, ale mimo srovnání štítné žlázy bych vyzkoušel pravidelné užívání čajů jako kotvičník, damiána a začal se zabývat nedostatky minerálů a vitamínů. Raději mě zavolejte a některé věci si upřesníme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: stř lis 30, 2011 9:38 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
asi to nepatri celkom do temi ale lepsiu som nenasiel ...
mam priateku s ktorou som rok. ... mala pred tim ineho chlapca s ktorim "spavala " a bolo vsetko ok ... potom ostala sama ... nasla si mna po istom cas sme zacali s milostnimi hrami \":)\" ale potom sme zistili ze ju strasne boli pohlavny stik az tak veli ze to znemoznuje akykolvek zazitok z milovania , je to pre nu skvor tiranie ako rozkos .... no bola na nejake stery u ginekologicky a zatial vsetko ok ....len ze ma niecoho malo , neni si ista ale asi jej doktorka povedala laktobacilou \":)\"

-je mozne aby nedostatok laktobacilov sposoboval bolest pri pohlavnom stiku ?

- ako zlepsiet tento stav ? domnievam sa ze kefirova huba by to lahko napravila ...ale moja partnerka je dost "Blba " na to aby to vyskusala \":D\" ...neveri takim veciam a ani ju nedonutim pit kefir ani jej davat hubu do vaginy ....tak znie otazka , ako zlepsit tento stav , dakujem \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: čtv pro 01, 2011 9:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
asi to nepatri celkom do temi ale lepsiu som nenasiel ...
mam priateku s ktorou som rok. ... mala pred tim ineho chlapca s ktorim "spavala " a bolo vsetko ok ... potom ostala sama ... nasla si mna po istom cas sme zacali s milostnimi hrami \":)\" ale potom sme zistili ze ju strasne boli pohlavny stik az tak veli ze to znemoznuje akykolvek zazitok z milovania , je to pre nu skvor tiranie ako rozkos .... no bola na nejake stery u ginekologicky a zatial vsetko ok ....len ze ma niecoho malo , neni si ista ale asi jej doktorka povedala laktobacilou \":)\"

-je mozne aby nedostatok laktobacilov sposoboval bolest pri pohlavnom stiku ?

- ako zlepsiet tento stav ? domnievam sa ze kefirova huba by to lahko napravila ...ale moja partnerka je dost "Blba " na to aby to vyskusala \":D\" ...neveri takim veciam a ani ju nedonutim pit kefir ani jej davat hubu do vaginy ....tak znie otazka , ako zlepsit tento stav , dakujem \":)\"

Nevím zda je blbá, možná pouze naivní a to je docela rozdíl, ale pokud má předsudky, tak za docela dlouhé peníze se v lékárně prodávají laktobacily ve formě čípků a ty by tedy rozhodně vyzkoušet měla. Obávám se ovšem, že problém bude spíše ve slabém vzrušení, kdy žena není dost vlhká a pak laktobacily nepomohou, to budete muset vylepšit vy, nebo se dá aplikovat lubrikační gel a mělo by být po problému.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: čtv pro 01, 2011 1:15 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
lubrigacia neni problem \":D\" vzdy to skusame az ked sa na to citime a pre istotu pozuivame aj lubrigacny , teras som kupil aj hronovi olej ktori chem vyskusat \":)\" ... ju to neboli s dvovodov slabeho zvlhcenia ... a ten laktobacil v cipkach ...uz jej nieco doktorka predpisala tiez to su cipky tak to bude asi ono ale ona si to nehce vybrat z lekarne lebo je skepticka ...a neche za to vyhadzovat peniaze


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz