Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2011 12:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
Dobrý den pane Jardo - dovolila bych si Vás požádat o názor na námi připravený zelený nápoj - je to takový trochu experiment - při naší pravidelné procházce s pejskem, kdy chodíme pro pramenitou vodu do přírodní studánky jsme natrhali jemně zelené mladé březové listy a udělali z nich "zelený nápoj". Chuť velmi jemná a příjemná - rádi bychom to občas zvláště teď na jaře kdy jsou březové listy čerstvé,konzumovali jako alternativu klasičtějšího vojtěškového a jetelového nápoje - ale nevíme zda je to pro tělo vůbec užitečné. Děkuji předem a přeji krásný den \":D\"

Tak určitě ano a bude se to chovat zhruba jako čaj z březového listí, čili pokud si načtete jeho účinky, tak zhruba stejně bude fungovat i tento zelený kokteil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 30, 2011 3:48 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 10, 2011 10:43 am
Příspěvky: 8
Dobrý den pane Jardo, chtěla bych se zeptat, jakou chuť má vojtěška, kterou používáte na zelený nápoj. Na jaře jsem nasadila vojtěšku gea, ale kamarád říká, že vojtěška má mít ostrou chuť. Ta moje je spíš jak jetelina a tak nevím, jestli ji mám používat.
Děkuji za odpověď. Dana


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 30, 2011 5:43 pm 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Dobrý den pane Jardo,

Každou neděli před mým odjezdem do Prahy ,kde přes týden pracuji ,si doma na venkově u rodičů natrhám na zahrádce vojtěšku /v množství na 4-5 dnů/ a po příjezdu - cca po 3 hodinách - ji zavakuuji systémem VacSy od Zepteru a ponechám v chladničce ke každodenní výrobě zeleného nápoje. Myslíte si, že si zelený nápoj vyrobený z takto skladované vojtěšky zachová ještě své cenné látky?
děkuji Vám předem za Váš názor, srdečně zdravím a děkuji za Váš čas, který věnujete tomuto
úžasnému fóru \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 30, 2011 10:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Danula píše:
Dobrý den pane Jardo, chtěla bych se zeptat, jakou chuť má vojtěška, kterou používáte na zelený nápoj. Na jaře jsem nasadila vojtěšku gea, ale kamarád říká, že vojtěška má mít ostrou chuť. Ta moje je spíš jak jetelina a tak nevím, jestli ji mám používat.
Děkuji za odpověď. Dana

To se těžko k něčemu přirovnává, prostě je hnusná, jinak mě nenapadá vhodnější název, ale je mimořádně zdravá, tak se překonám. Používat ji určitě můžete, dají se používat jakékoliv zelené kytky, které nejsou jedovaté a jedovatá určitě nebude.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 30, 2011 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
Dobrý den pane Jardo,

Každou neděli před mým odjezdem do Prahy ,kde přes týden pracuji ,si doma na venkově u rodičů natrhám na zahrádce vojtěšku /v množství na 4-5 dnů/ a po příjezdu - cca po 3 hodinách - ji zavakuuji systémem VacSy od Zepteru a ponechám v chladničce ke každodenní výrobě zeleného nápoje. Myslíte si, že si zelený nápoj vyrobený z takto skladované vojtěšky zachová ještě své cenné látky?
děkuji Vám předem za Váš názor, srdečně zdravím a děkuji za Váš čas, který věnujete tomuto
úžasnému fóru \":D\"

Tak pokud není nějak zapařená a nemá změněnou barvu, nevidím v tom problém. Sám jsem stejný postup používal, pokud jsem ji neměl zasetou na zahradě, čili asi dva roky jsem ji získával od zemědělců, ale už několik let mám vlastní, tak to už nedělám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 16, 2011 9:28 am 
Offline

Registrován: pát lis 19, 2010 10:03 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den, mám takový dotaz: pěstuji si na chatě ( jsem z Prahy ) zelený ječmen do odšťavňovače. Ale teď jsem tu dlouho nebyl, a soused zaléval a tak mi to vyrostlo a má to už i klásky. Sice zelené, ale má. Myslíte, že se dá ještě v pohodě vylisovat a zkonsumovat? Děkuji. RoSa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 16, 2011 9:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Rosa píše:
Dobrý den, mám takový dotaz: pěstuji si na chatě ( jsem z Prahy ) zelený ječmen do odšťavňovače. Ale teď jsem tu dlouho nebyl, a soused zaléval a tak mi to vyrostlo a má to už i klásky. Sice zelené, ale má. Myslíte, že se dá ještě v pohodě vylisovat a zkonsumovat? Děkuji. RoSa

Tak vylisovat to určitě půjde, ovšem chuť asi valná nebude, to musíte vyzkoušet, ono to pak je většinou skoro nepitné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 16, 2011 9:36 pm 
Offline

Registrován: pát lis 19, 2010 10:03 pm
Příspěvky: 9
Děkuji za odpověď. tak to aspoň zkusím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 17, 2011 12:22 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Také už mi velikonoční osení hází klásky. Odšťavnit se to dá, jen můj Angel nemá rád, když se do něj vkládají moc silné snopečky stébel. To se pak zastavuje a vrací a přežvykuje... Chuť není rozhodně horší, než u mladého osení. Žádná horší chuť totiž patrně neexistuje...\":-)\" \":-)\" \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 03, 2011 9:26 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
je dobre zacinat den teda pit na lacno zeleny napoj ? \":)\" ...tento napoj si pripravim den vopred a az do rana sa mi to luhuje.... je to dobri zaciatok dna ? \":)\" ...rano mam pomerne malo casu sa kvalitne naranajkovat a toto je uplne ze bomba si myslim \":)\" hned sa citim viac fit ked si to dam \":)\"
podotikam ze to pijem aj na vecer \":)\" ...
znesiem to pohode iba ras ked som testoval kolko toho znesiem som mal jemnu sra*ku \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2011 7:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
je dobre zacinat den teda pit na lacno zeleny napoj ? \":)\" ...tento napoj si pripravim den vopred a az do rana sa mi to luhuje.... je to dobri zaciatok dna ? \":)\" ...rano mam pomerne malo casu sa kvalitne naranajkovat a toto je uplne ze bomba si myslim \":)\" hned sa citim viac fit ked si to dam \":)\"
podotikam ze to pijem aj na vecer \":)\" ...
znesiem to pohode iba ras ked som testoval kolko toho znesiem som mal jemnu sra*ku \":D\"

To není vhodný postup, vyrobený nápoj se velice rychle okysličuje a ztrácí svoje léčivé vlastnosti, čili ho raději dělejte těsně před spotřebou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 25, 2011 3:14 pm 
Offline

Registrován: stř črc 20, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 56
Hezký den pane Jaro,
jaký máte názor na mýchání zelených travin či listů s ovocem???
...někde jsem četl,že bylinky (trávy) se řadí do zeleniny a podle dělené stravy se zelenina nemá mýchat s ovocem.

Druhý dotaz, ...dnes jsem si koupil manuální odšťavňovač "Z STAR" ,jelikož v tomto období moc travin není a v minulosti někde četl,že se odšťavňuje borovicové jehličí, ...chci zapátrat po jeho účincích a zkusit to. Víte o jehličí něco?

Moc děkuji. Robert


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 26, 2011 8:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
rzsoulad píše:
Hezký den pane Jaro,
jaký máte názor na mýchání zelených travin či listů s ovocem???
...někde jsem četl,že bylinky (trávy) se řadí do zeleniny a podle dělené stravy se zelenina nemá mýchat s ovocem.

Druhý dotaz, ...dnes jsem si koupil manuální odšťavňovač "Z STAR" ,jelikož v tomto období moc travin není a v minulosti někde četl,že se odšťavňuje borovicové jehličí, ...chci zapátrat po jeho účincích a zkusit to. Víte o jehličí něco?

Moc děkuji. Robert

Podle mého názoru by to míchání vadit nemělo, jinak o jehličí vím, ale nikdy jsem to nezkoušel a myslím, že to bude silná káva.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2011 3:33 pm 
Offline

Registrován: úte srp 24, 2010 1:55 pm
Příspěvky: 40
Bydliště: Štarnov 53,Bohuňovice 783 14,okr.Olomouc
Jarda píše:
To se jedná o popis postupu dosažitelný naprosto každému, kdo vlastní mixér a to má dnes skoro každý, na rozdíl od kvalitního dvouhřídelového odšťavňovače za značné peníze. Protože mixér nedokáže tak dokonale rozdrtit buňky, což je nutné pro vytlačení chlorofylu, je zde vhodná krátká macerace. Tento postup u kvalitního odšťavňovače nutný není a stačí vylisovaný koncentrát zamíchat do vody, případně do jiné šťávy. Dobrá cesta je také koncentrát naředit vodou, rozmixovat v tom banán a trochu kokosového másla. Potom jde o velice výživný nutridrink, který má navíc mimořádné léčebné účinky. Koncentrátu, například z vojtěšky, se ovšem nadá vypít velké množství a denní použitelná dávka je tak do 2 dcl. Je to šťáva příliš silná na samostatné pití a vždy se nějakým způsobem ředí.

Prosím Jardo, jak mám užívat Vojtěšku? Zelenou, čerstvou již asi neseženu a tak chci užívat čaj jako nápoj ze sušené drcené natě. Jaké množství vody, kolik do toho lžic vojtěšky a jak dlouho vařit, či jen přejít var a nechat louhovat? Jak dlouho louhovat? Díky, M.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2011 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Milan píše:
Prosím Jardo, jak mám užívat Vojtěšku? Zelenou, čerstvou již asi neseženu a tak chci užívat čaj jako nápoj ze sušené drcené natě. Jaké množství vody, kolik do toho lžic vojtěšky a jak dlouho vařit, či jen přejít var a nechat louhovat? Jak dlouho louhovat? Díky, M.

To můžete aplikovat stejně jako mladý ječmen, prostě prášek nasypat do vody zamíchat a vypít. Pokud by to bylo příliš hrubé, tak asi raději jako čaj, netuším jak kvalitně je ten váš produkt zpracovaný, ale vhodnější je to vypít celé, to si z toho tělo vezme mnohem více.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz