Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: ned zář 25, 2011 8:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
ano, prave kvasenia sa bojim, ale u ovocnej stavy, co zeleninova, ak by tam nebola mrkva? do salatu sa predsa bezne dava ocot...?

Tak je pravda, že kvalitní jablečný ocet kvasinky spíše likviduje, nicméně opravdu si to budete muset vyzkoušet, jednoznačná odpověď na to není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: ned zář 25, 2011 3:50 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 5:19 am
Příspěvky: 29
Jarda píše:
V tom nevidím problém, klidně to dělat můžete.

Děkuji za odpověď. Ještě mě napadlo, můžu do této kombinace přidat i čerstvou šťávu z citrónu? (pokud je to tu někde již napsáno a já to přehlédla, omlouvám se).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2011 8:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ronje píše:
Děkuji za odpověď. Ještě mě napadlo, můžu do této kombinace přidat i čerstvou šťávu z citrónu? (pokud je to tu někde již napsáno a já to přehlédla, omlouvám se).

Tak v tom určitě problém nebude, citrón se dá dávat naprosto do všeho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 12:01 am 
Offline

Registrován: stř zář 28, 2011 11:28 pm
Příspěvky: 2
Hezký den pane Jardo.
Mám na vás dotaz ohledně jablečného octa. Cca dva týdny ho užívám pro úpravu trávení a očistu střev - 1polévková lžíce ráno ředěná vodou a před hlavními jídly 1-2 kávové lžičky octa ředěné vodou. Jak dlouho mohu takto užívat jablečný ocet bez nebezpečí? V diskuzích jsem narazil na to, že si někteří konzumací jablečného octa spíše ublížili (údajně dojde při delším užívání k poleptání trávící soustavy). Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 9:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tolex píše:
Hezký den pane Jardo.
Mám na vás dotaz ohledně jablečného octa. Cca dva týdny ho užívám pro úpravu trávení a očistu střev - 1polévková lžíce ráno ředěná vodou a před hlavními jídly 1-2 kávové lžičky octa ředěné vodou. Jak dlouho mohu takto užívat jablečný ocet bez nebezpečí? V diskuzích jsem narazil na to, že si někteří konzumací jablečného octa spíše ublížili (údajně dojde při delším užívání k poleptání trávící soustavy). Děkuji za odpověď.

Tak s poleptáním traktu jsem se v souvislosti s jablečným octem zatím nesetkal, to by ho asi dotyčný musel vyloženě pít jako vodu a dlouhodobě se nemá brát nic, vždy je nutné na nějakou dobu vysadit a to platí i zde, nicméně to bych viděl spíše v řádu měsíců.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: sob pro 24, 2011 10:25 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 25, 2011 9:32 am
Příspěvky: 17
Různě na internetu jsem četla, že se vlasy mohou přelívat zředěným j. octem.
Máte někdo zkušenost s působením jablečného octa na pleť a vlasy? Zda je to vůbec vhodné, případně v jakém poměru zředit... nejčastěji jsem našla 3:1 - voda:ocet - ale to mi přijde docela hodně octa.

Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: sob pro 24, 2011 12:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Eyw píše:
Různě na internetu jsem četla, že se vlasy mohou přelívat zředěným j. octem.
Máte někdo zkušenost s působením jablečného octa na pleť a vlasy? Zda je to vůbec vhodné, případně v jakém poměru zředit... nejčastěji jsem našla 3:1 - voda:ocet - ale to mi přijde docela hodně octa.

Díky.

Dost záleží na citlivosti pleti a je to tedy značně individuální. Rozhodně začínejte s nižší koncentrací a pomalu stoupejte dle snášenlivosti, nicméně jablečný ocet je zpravidla dobře snášen a problémy opravdu běžně nevyvolává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: pon led 02, 2012 4:52 pm 
Offline

Registrován: pon led 02, 2012 4:44 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chtěla bych vyzkoušet jablečný ocet, protože jsem se dočetla o jeho blahodárných účincích. Jenom si ještě nejsem jistá, jak je to s užíváním. Pro mě asi nejvhodnější by byla varianta konzumace jedné až dvou lžic rozpuštěných v malé sklenici vody před snídaní. Nesníží účinnost, kdybych se nasnídala hned po tom co to vypiju, nebo musím třeba půl hodiny počkat?

Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: pon led 02, 2012 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
lucianahk píše:
Dobrý den,
chtěla bych vyzkoušet jablečný ocet, protože jsem se dočetla o jeho blahodárných účincích. Jenom si ještě nejsem jistá, jak je to s užíváním. Pro mě asi nejvhodnější by byla varianta konzumace jedné až dvou lžic rozpuštěných v malé sklenici vody před snídaní. Nesníží účinnost, kdybych se nasnídala hned po tom co to vypiju, nebo musím třeba půl hodiny počkat?

Díky za odpověď.

To musíte vyzkoušet, jak to na vás bude působit, nicméně ten odstup je vždy vhodný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 12:51 pm 
Offline

Registrován: pát črc 06, 2012 8:29 pm
Příspěvky: 30
Dobrý den, je vhodné kombinovat před hl. jídlem jablečný ocet (lžička ve sklenici vody) a chlorellu či spirulinu? Všechno se to má brát před jídlem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 2:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
lucianahk píše:
Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet jablečný ocet, protože jsem se dočetla o jeho blahodárných účincích

dosud jsem ještě nečetl, nenašel nějakou studii, která by dala odpověď na ocet, zda teda ano či ne. Já vím, o blahodárných účincích jableč octa jsem četl, ale zas třeba N. Walker háže všechen ocet do jednoho pytle s tím, že ocet ztěžuje trávení a naleptává sliznice trávicího traktu...

P.S. aha, tak jsem nenapsal nic chytrého a omlouvám se. Pro připomenutí jsem si teď znovu otevřel Walkerovy knížky a v té o šťávách se věnuje na straně 40 i octům, přičemž jablečný ocet je dle něj naopak opravdu přínosný a velmi užitečný. Naopak octy, které jsou tvořeny kyselinou octovou, dle něj skutečně leptají sliznici a jsou zárukou budoucích vředů.

Zde Walkerova knížka o šťávách a strana 40 se věnuje octům.
Znovu se omlouvám, ale napravil jsem to, doufám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: sob zář 08, 2012 7:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tomass píše:
Dobrý den, je vhodné kombinovat před hl. jídlem jablečný ocet (lžička ve sklenici vody) a chlorellu či spirulinu? Všechno se to má brát před jídlem.

Záleží před jakým jídlem, ale většinou ano, ocet nabudí trávení a jídlo pak strávíte lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: ned zář 09, 2012 9:31 pm 
Offline

Registrován: pát črc 06, 2012 8:29 pm
Příspěvky: 30
Pochopil jem správně, že jablečný ocet má význam užívat hlavně před hůře stravitelným nebo nevhodně poskládaným jídlem? Bohužel se zatím občas takovému jídlu nevyhnu (např. rýže+tempeh).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 9:13 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Tomass píše:
Pochopil jem správně, že jablečný ocet má význam užívat hlavně před hůře stravitelným nebo nevhodně poskládaným jídlem? Bohužel se zatím občas takovému jídlu nevyhnu (např. rýže+tempeh).

ne, je to naprostý nesmysl. Jablečný ocet zneutralizuje žaludeční šťávy a budete mít problémy s trávením, když po něm sníte těžké jídlo. Osobně vyzkoušeno.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: čtv zář 20, 2012 3:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 21, 2010 11:37 pm
Příspěvky: 59
Máme veľmi tvrdú vodu. Už po jedinom zovretí v hrnci je jeho celý obvod pokrytý bielym vodným kameňom, či čo to je. Bolo by riešením aspoň pri výrobe jablčného octu použiť destilovanú vodu alebo je to zbytočné?

_________________
"Keď ráno vstaneš, poďakuj za ranné svetlo, za svoj život a silu. Poďakuj za jedlo a radosť zo života. Ak nenachádzaš dôvod k vďake, hľadaj chybu sám v sebe." Tecumseh Shawnee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz