Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob srp 16, 2008 11:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Očista tlustého střeva

Zde jen k problematice odstranění dysbakteriózy. Pokud jde o zkušenosti s technikou výplachů dávejte příspěvky vždy k tématu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: šanka a candida
PříspěvekNapsal: čtv úno 18, 2010 9:23 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 9:47 pm
Příspěvky: 5
Dobrý večer, Jardo,

v prvé řadě Vám děkuji za informace, které jsem se na těchto stránkách dočetla.

Chtěla bych se poradit ohledně prvního jídla pro šankapra … Snažím se dodržovat dietu (v uvozovkách) proti kvasinkám, snaha vyplavit kvasinky ze střev je hlavním důvodem proč se k provedení této procedury odhodlávám. Rýže a máslo do diety proti candidě nepatří, že? Jak to řešit ?

Dále, ve výčtu potravin, které jste radil jednomu účastníkovi fóra, v proti-kvasinkové dietě jsou uvedeny fazole – znamená to zelené fazolky (lusky) nebo fazole jako luštěniny? Jsou dovolené (alespoň trochu) luštěniny jako čočka, červená čočka?

Děkuji za odpověď a přeji pěkný večer.

Barunka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: šanka a candida
PříspěvekNapsal: čtv úno 18, 2010 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
barunkaMM píše:
Dobrý večer, Jardo,

v prvé řadě Vám děkuji za informace, které jsem se na těchto stránkách dočetla.

Chtěla bych se poradit ohledně prvního jídla pro šankapra … Snažím se dodržovat dietu (v uvozovkách) proti kvasinkám, snaha vyplavit kvasinky ze střev je hlavním důvodem proč se k provedení této procedury odhodlávám. Rýže a máslo do diety proti candidě nepatří, že? Jak to řešit ?

Dále, ve výčtu potravin, které jste radil jednomu účastníkovi fóra, v proti-kvasinkové dietě jsou uvedeny fazole – znamená to zelené fazolky (lusky) nebo fazole jako luštěniny? Jsou dovolené (alespoň trochu) luštěniny jako čočka, červená čočka?

Děkuji za odpověď a přeji pěkný večer.

Barunka

To sice na kandidu není vhodné jídlo, ale ani šankaprakšalána ji nevypere, jak se špatně domníváte. Toto jídlo je po proceduře nutné, nijak se měnit nedá a experimenty v této oblasti moc nedoporučuji, protože jsou dost bolestivé. Pokud jste návod četla správně, tak tam doporučuji po tomto jídle dodat laktobacily a právě tyto kultury likvidují kvasinky.
To zkoumáte něco, co zásadní vliv na kandidu nemá. Fazole klidně používejte v obou variantách a ostatní luštěniny také, ale jezte je s kysaným sudovým zelím, nebo pickels a mezi jídly pijte čerstvý domácí kefír vyrobený pomocí tibetské-kefírové houby, který dodá kvanta laktobacilů a ty se postarají o tu vaši kandidu. Nicméně bez správného pH tělních tekutin se bude problém pořád vracet a boj je prakticky nekonečný, vyhrát se dá jenom správným pH, které kvasinky nesnáší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2011 12:45 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
p Jarda

myslim ze k ociste creva a teda len k odstraneniu dysbakteriozy je vhodne uz inde spominane aktivne drevene uhlie. Aky je Vas nazor na neho?

tu je nieco o carbofite:
http://www.firemni-produkty.cz/carbofit-aktivovane-rostlinne-uhli.php


v knihe s navom Hydroterapia od Agathy M. Trash je na konci asi 15 stran popisanych o liecbe vsemoznych problemov cloveka formou aktivneho dreveneho uhlia. Vysledky su neuveritelne, aj pri infekciach aj pri zltacke, psoriaze, hanckach, plynatosti, ekzemoch, anemii, o dlzke davkovania sa nikde nezmienuju a prave naopak je tam zdoraznene ze je pozitivne to uzivat aj dlhsie a nie len ked mame problemy ale celkovo pre zdravy organizmus.

ja ked som uzival carbofit alebo carboaktiv nikdy som nemal skvrkanie a prelievanie v zaludku, akonahle som prestal v zaludku mam opat orchester, je to tak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2011 8:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
p Jarda

myslim ze k ociste creva a teda len k odstraneniu dysbakteriozy je vhodne uz inde spominane aktivne drevene uhlie. Aky je Vas nazor na neho?

tu je nieco o carbofite:
http://www.firemni-produkty.cz/carbofit-aktivovane-rostlinne-uhli.php


v knihe s navom Hydroterapia od Agathy M. Trash je na konci asi 15 stran popisanych o liecbe vsemoznych problemov cloveka formou aktivneho dreveneho uhlia. Vysledky su neuveritelne, aj pri infekciach aj pri zltacke, psoriaze, hanckach, plynatosti, ekzemoch, anemii, o dlzke davkovania sa nikde nezmienuju a prave naopak je tam zdoraznene ze je pozitivne to uzivat aj dlhsie a nie len ked mame problemy ale celkovo pre zdravy organizmus.

ja ked som uzival carbofit alebo carboaktiv nikdy som nemal skvrkanie a prelievanie v zaludku, akonahle som prestal v zaludku mam opat orchester, je to tak.

Můj názor je nevalný, dost často se lepí do hlenovitých povlaků na střevní stěně a blokuje defekaci, čili z mého pohledu nic moc, ale pokud vám vyhovuje a nezpůsobuje problémy, tak ho užívejte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2011 3:08 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
p Jarda

ano je mozne ze sa lepi asi tym ze nabaluje toxiny ale ono potom tie toxiny telo vyluci stolicou aspon tak by to malo byt, samzorejme stolica je suchsia ale tak to ma byt nie? Ved to nie je pehanadlo.

dokonca v tej knihe pisu aj o uzivani aktivneho uhlia prave pri zapchach ze sa da prasok do vody a vypije, tak neviem, mne sa javi ako velmi super jednoducha a lacna vecicka na rozne neduhy. Uzivam ho a pomaha takze ano je to fajn vec.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 8:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
p Jarda

ano je mozne ze sa lepi asi tym ze nabaluje toxiny ale ono potom tie toxiny telo vyluci stolicou aspon tak by to malo byt, samzorejme stolica je suchsia ale tak to ma byt nie? Ved to nie je pehanadlo.

dokonca v tej knihe pisu aj o uzivani aktivneho uhlia prave pri zapchach ze sa da prasok do vody a vypije, tak neviem, mne sa javi ako velmi super jednoducha a lacna vecicka na rozne neduhy. Uzivam ho a pomaha takze ano je to fajn vec.

Nač o tom stále polemizovat prostě si ho užívejte a časem patrně zjistíte, to co jsem vám na začátku napsal, jako u jiných věcí, které už jsem s váma zdlouhavě řešil. Ono, komu není rady, tomu není pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Odstranění dysbakteriózy
PříspěvekNapsal: pon zář 17, 2012 9:29 pm 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
Dobrý večer. Moc prosím o radu. Každý den, obvykle od 17.00 do nočních hodin, trpím nadměrnou plynatostí a šílenými bolestmi v oblasti střeva. Pakliže musím delší dobu sedět, je to ještě horší. Vyčistila jsem střevo hydrocolonem, čistím klystýrem s urinou a přesto žádná změna k lepšímu. Stravuji se zdravě, mám žlučové kameny. Dle lékaře mám alergii na kravské mléko, jím tedy jen kozí výrobky a ještě zakysané, ale taky nedošlo ke zlepšení. Na stolici chodím pravidelně, v poslední době úzká proužkovitá a světlejší barvy. Dle lékaře mám vysadit sladkosti /ty jím minimálně/ a zkusit vynechat pšeničné výrobky. Mám obavu, že nebudu už mít moc co jíst. V ovoci je také cukr a zelenina mě nadýmá strašně. Jím např. dnes ráno ovoce,celozrnné pečivo, piji jen vodu nebo mrkvovou šťávu, oběd kapusta se slunečnicovými semínky, jáhly, jablečný mošt. Zase šílené bolesti a křeče. Zkusím vynechat sladké úplně, pšeničné výrobky a mléčné. A uvidím. Co ještě bych mohla zkusit? Pomohou laktobacily? Děkuji za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění dysbakteriózy
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 12:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
babanci píše:
Dobrý večer. Moc prosím o radu. Každý den, obvykle od 17.00 do nočních hodin, trpím nadměrnou plynatostí a šílenými bolestmi v oblasti střeva. Pakliže musím delší dobu sedět, je to ještě horší. Vyčistila jsem střevo hydrocolonem, čistím klystýrem s urinou a přesto žádná změna k lepšímu. Stravuji se zdravě, mám žlučové kameny. Dle lékaře mám alergii na kravské mléko, jím tedy jen kozí výrobky a ještě zakysané, ale taky nedošlo ke zlepšení. Na stolici chodím pravidelně, v poslední době úzká proužkovitá a světlejší barvy. Dle lékaře mám vysadit sladkosti /ty jím minimálně/ a zkusit vynechat pšeničné výrobky. Mám obavu, že nebudu už mít moc co jíst. V ovoci je také cukr a zelenina mě nadýmá strašně. Jím např. dnes ráno ovoce,celozrnné pečivo, piji jen vodu nebo mrkvovou šťávu, oběd kapusta se slunečnicovými semínky, jáhly, jablečný mošt. Zase šílené bolesti a křeče. Zkusím vynechat sladké úplně, pšeničné výrobky a mléčné. A uvidím. Co ještě bych mohla zkusit? Pomohou laktobacily? Děkuji za odpověd.

No po uvedené stravě bych se asi také nadmul jak koza po spařeném jeteli, to jste nikdy nezaslechla, že kapusta je silně nadýmavá a ovoce s obilím okamžitě kvasí, tak se dokonce vyrábí i chlast, čili když to kvasí v demižónu, proč by to nemělo kvasit ve vašem těle. Nasaďte monodietu na okurkách a kvasit určitě nebudete. Pokud budete mít hlad, tak si udělejte okurkový salát s olivovým olejem, tím nemusíte šetřit, trochu posolit a to je vše. Za pár dní bude po potížích a pak nad svou stravou více přemýšlejte, většinou to není o tom co přidat, ale spíše co ještě ubrat. Laktobacily pochopitelně pomohou, ale musí se jich dávat hodně a kvalitní, což leze dost do peněz, mnohem levněji vás vyjdou ty okurky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění dysbakteriózy
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 3:33 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
babanci píše:
Dobrý večer. Moc prosím o radu. Každý den, obvykle od 17.00 do nočních hodin, trpím nadměrnou plynatostí a šílenými bolestmi v oblasti střeva. Pakliže musím delší dobu sedět, je to ještě horší. Vyčistila jsem střevo hydrocolonem, čistím klystýrem s urinou a přesto žádná změna k lepšímu. Stravuji se zdravě, mám žlučové kameny. Dle lékaře mám alergii na kravské mléko, jím tedy jen kozí výrobky a ještě zakysané, ale taky nedošlo ke zlepšení. Na stolici chodím pravidelně, v poslední době úzká proužkovitá a světlejší barvy. Dle lékaře mám vysadit sladkosti /ty jím minimálně/ a zkusit vynechat pšeničné výrobky. Mám obavu, že nebudu už mít moc co jíst. V ovoci je také cukr a zelenina mě nadýmá strašně. Jím např. dnes ráno ovoce,celozrnné pečivo, piji jen vodu nebo mrkvovou šťávu, oběd kapusta se slunečnicovými semínky, jáhly, jablečný mošt. Zase šílené bolesti a křeče. Zkusím vynechat sladké úplně, pšeničné výrobky a mléčné. A uvidím. Co ještě bych mohla zkusit? Pomohou laktobacily? Děkuji za odpověd.
Babanci, nic proti vylepsenim stravy jak pise pan Jarda, ale predevsim bys mela jit po zakladnich pricinach blbyho traveni. A tou jsou blokovany zlucovy cesty. Takze moje rada je udelat sank praksalanu nebo jinou ocistu celeho traviciho traktu, protoze tvoje ocisty streva co uvadis se asi netykaji tenkeho streva. A pak predevsim opakovane ocisty jater. Vim, ze jsi tu nekde psala ze mas asi 1cm zlucnikovy kamen. Ocista jater a zlucniku je prave pro takove pripady. A urcite tam nemas jen ten jeden sutr, ale i dalsi ktere nejsou videt na sonu, a ty ti blokujou zlucove cesty. Moritz pise, ze nezna zadny zavazny zdravotni problem, ktery by nesouvisel s cinnosti jater. A taky pise, ze pokud provedes ocistu jater a poctive dodrzis jeho navod, tak ti nehrozi zadne nebezpeci ze se ti neco nekde zablokuje. Nakonec muzes se podivat na Silvii, jeji vcerejsi prispevek na ociste jater:
Silvia píše:
Zdravim p. Jardu a vsetkych clenov. Ja som tiez robila teraz z piatku na sobotu svoju uz 6. ocistu pecene. Priebeh bol ako pri minulych bezproblemovy, co som velmi rada...vyslo najmenej kamienkov zo vsetkych ocist....to by ma az tak netrapilo, lebo viem od ostatnych, ze sa mozem este na co teset \":)\"....co ma trapi je moj 12 mm kamienok, ktory nie a nie vyjst...od konca februara sa ho snazim rozpustat chloridom horecnatym + B6, caj chanca piedra, schizandra, patlanina a vysledok - bola som na sone vo stvrtok a kamienok tam je \":(\", tak teraz neviem kde robim chybu....zlcnik ma stale popbolieva aj ked su tyzdne ked je realativne klud a vtedy sa vznasam \":)\"....ph si stale sledujem a uz sa mi pekne drzi - cez den vystupi na tych 7,5....je ten kamienok nerozpustny? dozvedela som sa ze je mozne kamienky rozbit aj laserom...poculi ste o tom? je to dobre? vobec sa v tom nevyznam.....dakujem za odpoved....
Ma 12 mm kaminek a delala s nim uz 6 ocist. Studoval jsem 4 navody na ocistu jater od dr Huldy Clark, Kevina Trudeau, Andrease Moritze a dr Richarda Schulze a sledoval diskuzni fora o zkusenostech s jejich ocistou jater vcetne serveru curezone.com. Nikdo z nich neuvadi, ze bys mela jit nejdriv na sono a zjistovat jestli tam neco mas a pokud ano, tak abys ocistu nedelala. Protoze to neni potreba. Hulda nekde pise ze sledovala 500 ocist a vse OK, Moritz tvrdi ze pri dodrzeni jeho postupu nic nehrozi a Schulze tvrdi ze jeho pacienti delali 5000 ocist a nikomu se nic nestalo a ze daleko vetsi riziko je ocistu neprovadet. A vsichni uvadeji i velke zvapenatele zlucnikove kameny, mnohem vetsi nez mas ty. Navic ty nejvetsi kameny nechodeji pri prvnich ocistach, jak vidis i na Silvii. A to ze chodis na stolici pravidelne nic neznamena, pokud je to treba kazdou sobotu \":lol:\" . Dulezitejsi je jak casto.

Jeste k tomu tvemu sonu, myslim ze i na nasi diskuzi je rada lidi, kteri se vrhli do ocisty aniz by nejdirve zjistovali jestli nemaji vetsi kamen. Tedy aspon z mych znamych na sonu nikdo nebyl.

Jestli chces, muzu ti poslat nejake podklady k tem ocistam jater.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 6:46 pm 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
Očistu jater už jsem dělala 5 x, odešlo ledacos, ale ty 4 žlučové kameny, co mi tam našli na sono, jsou tam stále. Vysmáli se mi, že jsem pako, když na něco takového věřím. Že se jich nezbavím jinak než operací. Já ale pořád doufám. Piji chanca pietra, užívám ostropestřec a horčík, jak mi radil pan Jaroslav. Udělám, co mi radíte a nevzdám to. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 6:58 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
babanci píše:
Očistu jater už jsem dělala 5 x, odešlo ledacos, ale ty 4 žlučové kameny, co mi tam našli na sono, jsou tam stále. Vysmáli se mi, že jsem pako, když na něco takového věřím. Že se jich nezbavím jinak než operací. Já ale pořád doufám. Piji chanca pietra, užívám ostropestřec a horčík, jak mi radil pan Jaroslav. Udělám, co mi radíte a nevzdám to. \":D\"

...tak sme na tom rovnako...tiez robim, co mi p. Jarda doporucuje... nechapem, preco nejdu tie tvrde...dr. hovori, ze ten kamen v tom zlcniku chodi hore dole, cize sa pohybuje, lebo keby bol niekde zakliesneny, tak to chapem...no ale nevzdavam to....verim a dufam, ze raz sa to podari....drz sa...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 8:40 pm 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
Silvia píše:
...tak sme na tom rovnako...tiez robim, co mi p. Jarda doporucuje... nechapem, preco nejdu tie tvrde...dr. hovori, ze ten kamen v tom zlcniku chodi hore dole, cize sa pohybuje, lebo keby bol niekde zakliesneny, tak to chapem...no ale nevzdavam to....verim a dufam, ze raz sa to podari....drz sa...

Silvia, průšvih je, že mě buď bolí pravé podžebří ,někdy až do zad nebo se nadmu jako březí vlk a mám křeče ve střevech. Už si nepamatuji, kdy by mě nebolelo břicho. U nás se říká, v břichu jako v pokojíku, jako že dobře, ale to už neznám léta. A to se stravuji zdravě, dělám očisty jako divá, kolem mne se baští smažené sýry a hranolky, já chroupu mrkev a oni jsou v pohodě a já kňučím. Musí tedy říct, že mám velký, ale velký - ten největší stres - zemřelo mi dítě. Možná jsou to nervy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 9:38 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
babanci píše:
Silvia píše:
...tak sme na tom rovnako...tiez robim, co mi p. Jarda doporucuje... nechapem, preco nejdu tie tvrde...dr. hovori, ze ten kamen v tom zlcniku chodi hore dole, cize sa pohybuje, lebo keby bol niekde zakliesneny, tak to chapem...no ale nevzdavam to....verim a dufam, ze raz sa to podari....drz sa...

Silvia, průšvih je, že mě buď bolí pravé podžebří ,někdy až do zad nebo se nadmu jako březí vlk a mám křeče ve střevech. Už si nepamatuji, kdy by mě nebolelo břicho. U nás se říká, v břichu jako v pokojíku, jako že dobře, ale to už neznám léta. A to se stravuji zdravě, dělám očisty jako divá, kolem mne se baští smažené sýry a hranolky, já chroupu mrkev a oni jsou v pohodě a já kňučím. Musí tedy říct, že mám velký, ale velký - ten největší stres - zemřelo mi dítě. Možná jsou to nervy.
Obrázek
To je fotka zlucniku plneho "kamenu". Vetsinou jsou asi cholesterovy, ktere na sonu nejsou videt. Co se tyka blokace zluci, je jedno, jestli ji blokuje ten jeden zvapenately nebo spousta tech obycejnych. Takze ocista ma smysl dokud neco leze, at uz ten ze sona nebo treba jen zluta drt. Pokud by tam zustal jen jeden centimetrovy zvapenately a ostatni odesly, tak je to asi OK. Navic je stale moznost ze odejde i ten co videji doktori. Doktori jsou hrozne chytri, ale vylecit neumeji nic, jen zvladaji reznicinu. uz jsem asi psal, ze dr nechtela verit, kdyz po dvou mesicich nenasla kamosovi ztucnela jatra, ale jatra normalni. Dal jednu nebo 2 ocisty jater a spousta toho odesla a jeste k tomu 21 pust.

A az se vycisteji jatra, melo by se taky zlepsit traveni. Napriklad jsem cetl ze kdyz jsou blokovane zlucovody, jde min zluci a soucasne se tvori i min HCL. A to ma samozrejme vliv na spatne traveni...

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 19, 2012 10:50 am 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
No, ten obrázek, to je síla, teda. Tak začnu zase s očistama, sice, při představě, že zase budu pít olej s grepem, je mi už vážně zle, ale musím to dát.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz