Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:10 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 274 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon kvě 23, 2011 6:50 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vzhledem k tomu, že Muflon který nás neúnavně zásoboval informacemi z různých stran se nějak unavil a již jej tu není vidět, zkusím jej trochu zastoupit a posílám info o síře. Je v angličtině, pro překlad případně použijte google.

Paraziti
MSM has also shown amazing anti-parasitic action against Giardia, Trichomonas, roundworms, nematodes, Enterobius and other intestinal worms. When parasites attach themselves to the intestinal lining, they can live, reproduce and rob the body of nutrients indefinitely. MSM blocks parasites by competing for receptor sites on the mucous membrane. When parasites can not attach themselves, they are simply flushed out of the system.

Alergie
While MSM is not a cure for allergies, supplementation may reduce symptoms by allowing allergens to be removed from the body more quickly. Even reactions to insect bites, poison ivy and poison oak are less severe when the diet is supplemented with MSM. Vitamin C is also synergistic in this application in that it can lower histamine levels.
The same is true with food allergens. MSM coats mucosal surfaces and occupies the binding sites that could otherwise be used by challenging food allergens. It can also bind with offending agents to produce harmless substances which are then excreted from the body. This facilitates normal digestion and assimilation and allows the body to get maximum nutritional value from foods that would otherwise cause a reaction. Individuals who experience an allergic response to certain foods have reported improved or complete tolerance to those foods when they take MSM supplements. Healthy flexible colon tissues along with improved digestion, can also relieve constipation.

Artritida a nevhodné kombinace potravin a MSM
Avoiding nightshade plants has helped arthritis patients (tomatoes/potatoes /green pepper/eggplant - všechno mám zrovna v zásobě:). Biotin and vitamin C help the body assimilate MSM. Biotin and vitamin C are found in fresh fruits. Eating fresh fruits while taking MSM could be helpful.(One should drink extra water with MSM use.)

msm v potravinách a kontraindikace
For those who do not want to take MSM as a supplement, food sources of sulfur are as follows: sunflower seeds (na těch jsem závislá:o), garlic, lentils, soybeans, and yogurt. Persons with kidney problems or recurrent kidney stones may not want to take MSM. Certain renal tubular defects can make a person susceptible to recurrent kidney stones (2). Other kidney defects include errors of metabolism in which processing of sulfur amino acids is altered (2). Such persons may wish to avoid MSM.
Užívání
Due to its positive effects, particularly in maintaining healthy cell formation, 2,000 to 6,000 mg. of supplemental MSM daily is recommended. Of course, the optimum daily dosage of MSM depends largely on body size, age and the nature and severity of any deficiency symptoms you may be experiencing. Since vitamin C provides a positive synergistic it should be taken along with MSM.
MSM ranks in the "extremely low" toxicity category with a toxicity profile similar to that of water. When oral supplements are taken, the body will distribute MSM where it is needed. After about 12 hours, any excess amounts will be flushed out of the body.

Kolik brát?
Best to start with between 500 mg daily. This for about one week and then rise to 1000 mg daily and take this for a week. Go on like this for several weeks adding 500 mg at one time, until you are taking 10 gr daily. This will makes up for the years of deficiency that your body has experienced. Then reduce the amount to a maintenance level for whatever works for you. This is a balance between addressing what you want to address and being able to sleep as well as you would like at night. For most people the maintenance level is between 1 and 2 teaspoons (4000 to 8000 mg) per day. Always drink LOTS of water when starting on MSM or when increasing the amount you are taking.
How much MSM should I take and in what form?
You should take whatever form is convenient for you. You should always take the least possible amount of msm that gives you the relief you desire. Drink lots of water with msm. For first time users of MSM, it is better to take with meals to help prevent heartburn. First time users start at a low level and build up. Try 500-1000 mg (eighth to a quarter teaspoon) per day. Take it for that way for one week then increase it another a little more. Once you have taken it a long time you will be able to take it without food. The recommended dosage is 2,000 to 6,000 mg. per day. Please be aware that a single dose of MSM will not help! The recommended dosage for a person weighing 150 lbs. should begin by taking 1/2 teaspoon once in the morning and midafternoon. MSM needs to be taken for at least 1-2 weeks or even up to two month before you may see results. When MSM is taken by mouth with meals whether it be capsule, crystal, flake, powder or tablet form, the body will distribute MSM where it is needed. The precise dose of MSM is not really that critical. For the first week or two, larger doses of MSM may be needed to compensate for an extreme deficiency and depending on your situation . For general maintenance start out slow, take 1/2 teaspoon 2-3 times a day. then take more each day until you build up to 6,000 mg. Then once you see improvements continue same dosage for about 1 month, then reduce intake as general maintenance (1/2 teaspoon 2-3 times a day). It works for me! Good luck! Remember taking large quantities of msm is not always necessarily better. I never take over 2 scoops that come in the msm container per day just because my body doesn't require more than that.

Proč brát s Vit. C?
MSM promotes healing and healing involves forming new cells. Vitamin C is a required raw material in forming healthy new cells. Yes, other raw materials are also required and each of us should be eating properly or taking the proper supplements. A recent study found that at least a quarter of us are deficient in Vitamin C to start with. While this deficiency is not enough to cause scurvy, it did cause several other problems including weak immune systems and fatigue. If we are already deficient in Vitamin C and we need more when we are healing, then most of us need to supplement with more Vitamin C.

How much Vitamin C should I take?
We recommend taking 1000 mg for each teaspoon (4000 mg) of MSM taken up to a maximum of 3000 mg of Vitamin C daily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: MSM
PříspěvekNapsal: sob kvě 28, 2011 12:49 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Ahoj!
Myslím že je škoda že téma MSM je tak trochu zastrčené v kategorii inzerce a dobré tipy.Je to škoda proto,že co jsem ho vyzkoušel tak s ním už nechci přestávat a vsadím se že budete mít podobné zkušenosti.
Takže jak na mě působí:
1)Po dvoudením herxheimeru mi asi uplně zlikvidoval kandidu a vyhnal ze mě parazity-poznám to podle znatelně lepšího trávení a žádného nadýmání.
2)Je to obrovský životabudič,lepší než kafe nebo vit.C a pro mě není dobré ho brát odpoledne protože chci v klidu v 10 hodin usnout a nemít chuť stále něco tvořit \":lol:\"
3)Odstranil mi z těla veškerou bolest kloubů,svalů,vředu?(nevím to jistě,na vyšetření jsem nebyl,ale už to nebolí),zad.Jako výkonostní sportovec se nyní cítím jak robot který zvládne naprosto všechno.
4)Dá se použít i lokálně na klouby rozetřením obsahu kapsle na bolavé místo,kde tlumí zánět,okamžitě se vstřebává-poznám to podle návalu energie krátce po rozetření.Zkouším to teď dávat s bylinkovým krémem na kolena ale je mi z toho občas chvilenku šoufl takže to musím ještě vychytat.
Dávkování bude asi individuální,u mě se to ustálilo na 2g denně+mazání kloubů 1g.Zkoušel jsem i víc ale už to byla síla,tak postupuju pomalu.Mám knížku kde doporučují lidem se silnou bolestí i 40g denně jako sytící fázi ale vždy vystoupat pomalu.Píšou tam že to hodně lidem pomohlo dokonce z invalidního vozíku.
Pokud budete mít další zkušenosti tak pište,průběžně je sem budu házet taky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSM
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2011 7:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Ahoj!
Myslím že je škoda že téma MSM je tak trochu zastrčené v kategorii inzerce a dobré tipy.Je to škoda proto,že co jsem ho vyzkoušel tak s ním už nechci přestávat a vsadím se že budete mít podobné zkušenosti.
Takže jak na mě působí:
1)Po dvoudením herxheimeru mi asi uplně zlikvidoval kandidu a vyhnal ze mě parazity-poznám to podle znatelně lepšího trávení a žádného nadýmání.
2)Je to obrovský životabudič,lepší než kafe nebo vit.C a pro mě není dobré ho brát odpoledne protože chci v klidu v 10 hodin usnout a nemít chuť stále něco tvořit \":lol:\"
3)Odstranil mi z těla veškerou bolest kloubů,svalů,vředu?(nevím to jistě,na vyšetření jsem nebyl,ale už to nebolí),zad.Jako výkonostní sportovec se nyní cítím jak robot který zvládne naprosto všechno.
4)Dá se použít i lokálně na klouby rozetřením obsahu kapsle na bolavé místo,kde tlumí zánět,okamžitě se vstřebává-poznám to podle návalu energie krátce po rozetření.Zkouším to teď dávat s bylinkovým krémem na kolena ale je mi z toho občas chvilenku šoufl takže to musím ještě vychytat.
Dávkování bude asi individuální,u mě se to ustálilo na 2g denně+mazání kloubů 1g.Zkoušel jsem i víc ale už to byla síla,tak postupuju pomalu.Mám knížku kde doporučují lidem se silnou bolestí i 40g denně jako sytící fázi ale vždy vystoupat pomalu.Píšou tam že to hodně lidem pomohlo dokonce z invalidního vozíku.
Pokud budete mít další zkušenosti tak pište,průběžně je sem budu házet taky.

Už zastrčené není, přesunul jsem ho celé sem. Ty vaše praktické zkušenosti jsou nepochybně inspirativní, nicméně to vysoké dávkování se mě už moc nezdá, ale vyzkoušené to nemám, sám jsem nějakou dobu prubnul 6 g denně a to fungovalo perfektně i když já žádný konkrétní problém neřeším.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 30, 2011 6:12 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
V té knize se píše o jakési klinice kde to s velkým úspěchem používají.Až ji dočtu tak Vám to pujčim.Kdyby mi šel doma ten net tak sem hodim nějaké odstavce.Prý na té klinice používali nejdřív DMSO ale pak z něj začali dělat MSM a to prý funguje stejně ale bez zápachu.DMSO jsem nikdy neměl takže nedokážu posoudit.Je tam i o koupelích a všem možném.Jinak nemělo by se to používat s lékama proti srážení krve a vůbec s lékama protože to hrozně zvedá jejich účinek.Je potřeba o tom říct kdyžtak doktorovy a zmenšit dávku léků.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 30, 2011 9:33 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Já beru MSM asi 2 týdny a mám dojem, že mi dost narušilo spánek. Sice usnu ale jsem jakoby v polospánku, často se budím.

Kávy, čaje a kofein obecně na mne nepůsobí ale tohle ano dost zvláštním způsobem. Beru 2g denně, jiné účinky zatím nepozoruji a kandida je na tom stejně zdá se. Možná dobrý tip s tím nebráním odpoledne


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 31, 2011 7:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
V té knize se píše o jakési klinice kde to s velkým úspěchem používají.Až ji dočtu tak Vám to pujčim.Kdyby mi šel doma ten net tak sem hodim nějaké odstavce.Prý na té klinice používali nejdřív DMSO ale pak z něj začali dělat MSM a to prý funguje stejně ale bez zápachu.DMSO jsem nikdy neměl takže nedokážu posoudit.Je tam i o koupelích a všem možném.Jinak nemělo by se to používat s lékama proti srážení krve a vůbec s lékama protože to hrozně zvedá jejich účinek.Je potřeba o tom říct kdyžtak doktorovy a zmenšit dávku léků.

Ono braní léků s něčím zdravým je většinou dost problematické, to se tluče s jakoukoliv prospěšnou látkou, protože jde vlastně o drahé náhražky a právě ten souběh účinků způsobí většinou ten problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 31, 2011 6:06 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Dobrý den, baštím tak 15g MSM denně. Chci se zeptat ohledně céčka - bude i s několikahodinovým odstupem zachován synergický efekt těchto dvou látek?
Díky moc.
Jinak je to třetí den, co užívám a cítím to velmi silně a pozitivně - přibyla energie, zlepšila se nálada. Taky nohy konečně zas cítím víc jako svoje. Byly hodně neprokrvené, klouby studené, postupně se to lepší. Tady to ale připisuji i velkým dávkám niacinu, které tělo pěkně prohřívají (ne že by to zrovna dnes bylo moc potřeba, málelem jsem leknul;)).

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 01, 2011 7:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
AIM_FREEMAN píše:
Dobrý den, baštím tak 15g MSM denně. Chci se zeptat ohledně céčka - bude i s několikahodinovým odstupem zachován synergický efekt těchto dvou látek?
Díky moc.
Jinak je to třetí den, co užívám a cítím to velmi silně a pozitivně - přibyla energie, zlepšila se nálada. Taky nohy konečně zas cítím víc jako svoje. Byly hodně neprokrvené, klouby studené, postupně se to lepší. Tady to ale připisuji i velkým dávkám niacinu, které tělo pěkně prohřívají (ne že by to zrovna dnes bylo moc potřeba, málelem jsem leknul;)).

Tak to se nešetříte a při této koňské dávce bude určitě zachováno vše, já jsem nikdy nebral více jak 6 g, to tedy klobouk dolů. Ona se ta síra předávkovat patrně nedá, ale dávka je to opravdu slušná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2011 4:57 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Jarda píše:
Tak to se nešetříte a při této koňské dávce bude určitě zachováno vše, já jsem nikdy nebral více jak 6 g, to tedy klobouk dolů. Ona se ta síra předávkovat patrně nedá, ale dávka je to opravdu slušná.

Tak jsem zkusil taky větší dávku cca 10gramů a nevím co si o tom myslet.Po počátečním nájezdu už mi každá další tobolka udržovala jen jakousi hladinku ale nic zásadního se nedělo.Zřejmě jsem již pročištěn dlouhodobějším braním.
jinak další zkušenosti:1)výrazně to zvyšuje efekt lichořeřešnice pokud je to bráno současně s jídlem-série krátkodobějších herx
2)to samé platí o trojčátku-slabším povahám nedoporučuji,i já se po špatné zkušenosti na čas vykaš-
lal(nechci si kazit léto,nechám to zas na zimu)
3) Dal jsem msm kamarádovi z práce co má alergie snad na všechno a po týdnu braní 2g denně šel sekat
trávu a venčit s kámoškou psa(ptal se co mu to dávám za jed že to tak funguje)
Takže závěr:něco to dělá a za tu cenu kterou to stojí je to malý zázrak.Spokojenost!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2011 10:03 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
sakul píše:
Já beru MSM asi 2 týdny a mám dojem, že mi dost narušilo spánek. Sice usnu ale jsem jakoby v polospánku, často se budím.

Kávy, čaje a kofein obecně na mne nepůsobí ale tohle ano dost zvláštním způsobem. Beru 2g denně, jiné účinky zatím nepozoruji a kandida je na tom stejně zdá se. Možná dobrý tip s tím nebráním odpoledne

Já třeba test na kandidu vůbec nedělám,ale řídím se podle pocitů,jazyka,nadýmání a stolice a po msm je konečně vše ok.Jazyk růžový,nadýmání tak 3-5 prdů denně \":lol:\" ,stolice tak jak popisuje Jarda.Dokonce jsem zkusil i pár úletů co mé trávení vydrží a dal jsem si třeba odšťavený džus z jablek a do toho jsem namixoval broskve,jahody a banán,bylo toho něco málo pod litr a kopnul jsem to tam skoro naráz jak to bylo vynikající.Před rokem bych se z toho doslova posr..al \":lol:\" a teď nic.nebo jsem zapoměl dát ananas do ledničky a on mi doslova zkvasil,celý pěnil a voněl jak burčák-tak jsem ho samozřejmě zežral očekávajíc veselou alkoholickou náladu,no nebyla to zas taková pecka jako burčák,ale opět mi to kupodivu nic neudělalo a myslim že za tohle může msm brané postupně celý den.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 05, 2011 8:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Tak jsem zkusil taky větší dávku cca 10gramů a nevím co si o tom myslet.Po počátečním nájezdu už mi každá další tobolka udržovala jen jakousi hladinku ale nic zásadního se nedělo.Zřejmě jsem již pročištěn dlouhodobějším braním.
jinak další zkušenosti:1)výrazně to zvyšuje efekt lichořeřešnice pokud je to bráno současně s jídlem-série krátkodobějších herx
2)to samé platí o trojčátku-slabším povahám nedoporučuji,i já se po špatné zkušenosti na čas vykaš-
lal(nechci si kazit léto,nechám to zas na zimu)
3) Dal jsem msm kamarádovi z práce co má alergie snad na všechno a po týdnu braní 2g denně šel sekat
trávu a venčit s kámoškou psa(ptal se co mu to dávám za jed že to tak funguje)
Takže závěr:něco to dělá a za tu cenu kterou to stojí je to malý zázrak.Spokojenost!

Tak to rád slyším, pozitivní zprávy jsou vždy podnětné a mohou dát mnoha lidem příklad, jak se ze svých potíží vykopat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 08, 2011 11:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Pavel: To je opravdu skvělý a nedějeplný report. Mě ty koňské dávky teď v spojení s MMS také dost protahují a myslím, že to je konečně ono! Imho to bude ta synergie zprostupňujícho MSM a fungicid. Zítra se asi ze srandy umyji roztokem MSM a MMS. Ať to dostanou kvasiny z nečekanýho směru.\":)\" Nejdřív jsem si říkal že bych to MSM přimíchal do Nizoral šamponu, ale asi by to natáhlo dovnitř spoustu svinských přísad, co říkáte?

A s tím tročátkem jste mi i trochu odpověděl na otázku kterou jsem v místnosti o kandidě směroval na Jardu. Říkal jsem si že bych do toho co beru švihnul ještě nakapslovaný hřebíček. Asi by to bylo moc. Beru teď MSM, MMS, kaprylovku cca 4,5g, niacin a rozjíždím jód. Dobré je, že koňské dávky MSM také energetizují, čili herx sice je, ale tak trochu na pozadí, nebo zmírněný. Aspoň u mě. Herx prvního dne na MMS MSM byl vpodstatě slastný. Slastná únava, malátnost. Sice jsem se měl učit na zkoušku, ale poddal jsem se tomu.\":)\"
Ať to frčí!

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 08, 2011 11:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Ještě sem vložím odkaz na knihu, kterou Pavel házel do vlákna o kandidě. Ať to je pěkně pohromadě.

MSM se vyrábí z DMSO.Ale funguje při styku z pokožkou stejně,ale prý nesmrdí. Nikdy jsem ho neměl takže nedokážu porovnat.Jinak všechny info čerpám z této knihy http://www.pknihy.cz/knihy/017709/Zazra ... lesti.html ,je fakt dobrá a vše je tam pěkně vysvětleno.

Díky za tip, Pavle!

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 09, 2011 6:25 am 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
AIM_FREEMAN píše:
Nejdřív jsem si říkal že bych to MSM přimíchal do Nizoral šamponu, ale asi by to natáhlo dovnitř spoustu svinských přísad, co říkáte?

Tak jsem si trochu nacetl a MSM se od DMSO lisi tim, ze s sebou prave nic nenatahne. Jako nosic jinych latek pres kuzi se da pouzivat jedine DMSO. Dela to ten rozdil jednoho kysliku ve vazbe navic u MSM.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 09, 2011 8:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sokol píše:
Tak jsem si trochu nacetl a MSM se od DMSO lisi tim, ze s sebou prave nic nenatahne. Jako nosic jinych latek pres kuzi se da pouzivat jedine DMSO. Dela to ten rozdil jednoho kysliku ve vazbe navic u MSM.

Správně, tak jste si to našel i sám, zrovna před chvilkou jsem vám v jiném vlákně odpovídal, že se ty látky liší.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 274 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz