Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:55 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 4:11 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
PetraV píše:
Jsem rok po porodu druhého dítěte a zatím neberu žádnou antikoncepci. Roky předtím jsem brala hormonální antikoncepci. Můj gynekolog se mi teď snaží vnutit tělísko "Mirena", které se vkládá na dobu 5 let s tím, že po celou dobu vypouští nějaký hormon. Vůbec se mi do toho nechce. Gynekolog vždy argumentuje tím, že menstruace není pro tělo ženy vůbec přirozená, že to je bouře hormonů a výborná chvíle pro rakovinové bujení. \":shock:\" Tak mi to neustále vrtá hlavou. Menstruaci přeci měly ženy od pradávna. Zatím jsem rozhodnutá i nadále nic nebrat. Jsem teď spokojená. Dokonce i migrény mi vymizely. Když jsem brala antikoncepci, tak jsem měla co měsíc jednu. Teď tak dvě do roka.

Ten gynekolog je nějaký s prominutím idiot!!! Umělé hormony jsou tím, co není přirozené pro lidské tělo!!! Antikoncepce, upřímně, je velku nebezpečná hračička a je lépe se bez ní obejit!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: úte dub 26, 2011 1:38 am 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
fdh píše:
Ten gynekolog je nějaký s prominutím idiot!!! Umělé hormony jsou tím, co není přirozené pro lidské tělo!!! Antikoncepce, upřímně, je velku nebezpečná hračička a je lépe se bez ní obejit!

Tak to je a velmi. Dokáže to rozhodit celý organizmus.
Nemožem pochopit ako to niektoré ženy možu do seba "cpat",ked cesta ku neotehotneniu je taká jednoduchá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: úte dub 26, 2011 8:19 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Mat11 píše:
fdh píše:
Ten gynekolog je nějaký s prominutím idiot!!! Umělé hormony jsou tím, co není přirozené pro lidské tělo!!! Antikoncepce, upřímně, je velku nebezpečná hračička a je lépe se bez ní obejit!

Tak to je a velmi. Dokáže to rozhodit celý organizmus.
Nemožem pochopit ako to niektoré ženy možu do seba "cpat",ked cesta ku neotehotneniu je taká jednoduchá.

Přesně tak! Antikoncepce jsem se vzdala už dávno. Před pár lety se kvůli tomu se mnou rozešel můj tehdejší přítel. A pak jsem pochopila jednu geniální věc: to, že jí odmítám brát, naprosto spolehlivě odfiltruje všechny muže, kteří to se mnou nemyslí vážně \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: úte dub 26, 2011 12:50 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 17, 2011 12:40 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno
fdh píše:
To co zde popisuje je něco, co bych opět řešil komplexně. V tomto momentě bych využil ájurvédského lékaře ve Vašem okolí, který naprosto přesně zjistí co Vám je.

Jinak netuším jaká je Vaše přirozená váha, i když tato hodnota není ještě žádný extrém, ale Vaše váha a psychika souvisí s Vaší stravou. Cibule, česnek, zázvor a chilli jsou velmi horké potraviny. Česnek a cibule budou dále způsobovat letargii. Zázvor je de facto nejteplejší potravina a ve velkém množství udělá veliký problém. Chilli má velmi ostrý a rychlý účinek na tělo a oslabí Vám sliznici. Což není vůbec dobré. A s tou stravou, kterou jste popsala ještě i jinde, s tou tělo dostatečně nedoživíte a zvlášť pokud jste to poměrně rychle změnila, bude strádat. Tomu odpovídá i Vaše ztráta váhy. Jinak ten jídelníček co popisujete předtím nebyl úplně vyladěný, ale není se třeba bát mléčných výrobků. Každopádně mi tento, stávající jídelníček nepřijde vhodný pro Vás. Potřebujete doplnit tuky a ty v tom tolik nevidím. Nehledě na to, že umělé hormony nebo minerály nejsou pro Vás taky vhodné.

Děkuji za rady. Chilli ani zázvoru nejím extrémně velká množství. Chilli používám 2 x denně do jídla cca půl lžičky, ale je to "cayenský pepř", skoro vůbec nepálí a zázvoru rozžvýkám 1 x nebo 2 x denně kostičku velkou asi 1,5 cm3. Tuků jsem si myslela, že mám dost, protože porce sirné patlaniny mi vystačí na 3 dny (je to z 250 g tučného tvarohu, cca deci oleje a 4 lžic ln. semínka). Navíc za den sním 2 lžíce semínek a oříšků, což je taky hodně tuku. Mléčné výrobky jsem se snažila úplně dostat pryč, protož mám alergii (docela silnou) na prach, seno, pyl. Sezóna mi začíná v květnu a končí v srpnu a je to hodně nepříjemné, pořád smrkám, teče mi z očí, mívám záněty spojivek, je to vyčerpávající. Kolikrát musím být celý den doma a nikam nevycházet.
Když to sečtu, tak asi 1 x do týdne si dám 100 g kysané smetany + 150 g tvarohu.
Maso už taky postupně vyřazuji, max. jím 1 porci masa 1 x do týdne (většinou pečené kuře - bez kůže, prso).
Mohu se zeptat, co byste mi poradil za vhodný jídelníček? Vím, že to lze těžko odhadnout, protože o mně nemáte dost informací \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: úte dub 26, 2011 3:53 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
zvlastna vec je, ze nez som presla na surovu stravu (cca pred polrokomň, mala som menstruaciu pravidelnu, uplne som poznala svoje telo, vsetko klapalo ako hodinky.
po zmene stravovania sa mi menstruacny cyklus skratil, co je co povedat, lebo predtym bol cca 27-28 dni. teraz 25-26 a posledna menst. prisla po 22 dnoch \":shock:\"
co je dost neprijemne, radsej by som bol a za dlhsi interval \":lol:\"
no zaroven ma to aj znepokojilo, ze co sa deje.
inac ovulaciu pozorujem tak ako predtym, vsetko funguje normalne a pozitivum je naozaj menej krvacania a minimalna bolest. co sa vsak o case ovulacie neda povedat, tam ju citim teda dostatocne dost \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: úte dub 26, 2011 4:06 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
webik píše:
Děkuji za rady. Chilli ani zázvoru nejím extrémně velká množství. Chilli používám 2 x denně do jídla cca půl lžičky, ale je to "cayenský pepř", skoro vůbec nepálí a zázvoru rozžvýkám 1 x nebo 2 x denně kostičku velkou asi 1,5 cm3. Tuků jsem si myslela, že mám dost, protože porce sirné patlaniny mi vystačí na 3 dny (je to z 250 g tučného tvarohu, cca deci oleje a 4 lžic ln. semínka). Navíc za den sním 2 lžíce semínek a oříšků, což je taky hodně tuku. Mléčné výrobky jsem se snažila úplně dostat pryč, protož mám alergii (docela silnou) na prach, seno, pyl. Sezóna mi začíná v květnu a končí v srpnu a je to hodně nepříjemné, pořád smrkám, teče mi z očí, mívám záněty spojivek, je to vyčerpávající. Kolikrát musím být celý den doma a nikam nevycházet.
Když to sečtu, tak asi 1 x do týdne si dám 100 g kysané smetany + 150 g tvarohu.
Maso už taky postupně vyřazuji, max. jím 1 porci masa 1 x do týdne (většinou pečené kuře - bez kůže, prso).
Mohu se zeptat, co byste mi poradil za vhodný jídelníček? Vím, že to lze těžko odhadnout, protože o mně nemáte dost informací \":wink:\"

Chilli 2x denně půl lžičky je docela dost, zvlášť, když na to nejste od dětství zvyklá. Chilli má velmi rychlý nástup a razantní účinky v krátkodobém užívání. Bude pomáhat při poruchách zažívání a bojovat s odpadem vzniklým špatným trávením. To také poznáte podle toho, zda máte povleklý jazyk či nikoliv. Pokud bude povleklý, je podezření na tvoření odpadu v těle. Podle toho, kde se povlak na jazyku nachází, se určuje místo v těle. Ale pozor, chilli může zhoršovat zánětlivé procesy v těle, k čemuž de facto patří i překyselení. Stejně jako zázvor velmi prohřívá organismus a ve větších dávkách může způsobovat krvácení. Ve velkých dávkách tak může poškozovat sliznici a tím způsobit vředy.

Zázvor je také horký a suchý svou povahou, tzn. že oba dva budou prohřívat organismus, což může vést k tomu, že budete mít studené končetiny, může Vám být celkově zima. Bude vysušovat, co znamená, že to bude mít vliv na kůži - suchost, ekzémy, může zhoršovat dobrou kvalitu plazmy a krve.

Sirná patlanice je dle mého názoru blbwě stravitelná a to zvlášť v případech, kdy na to tělo není připraveno, což se domnívám, že žádný z nás. A opět, když je to ve velkých dávkách. Ve větších dávkách se domnívám, že může způsobovat pocity na zvracení.

Co mají společného alergie a mléčné výrobky?

Ano, co se týče jídelníčku, není to takhle jednoduché a bez toho aniž bych Vás viděl Vám nejsem schopen něco takové napsat. Pokud máte zájem, napište mi SZ a domluvíme se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: úte dub 26, 2011 4:08 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Martina46 píše:
zvlastna vec je, ze nez som presla na surovu stravu (cca pred polrokomň, mala som menstruaciu pravidelnu, uplne som poznala svoje telo, vsetko klapalo ako hodinky.
po zmene stravovania sa mi menstruacny cyklus skratil, co je co povedat, lebo predtym bol cca 27-28 dni. teraz 25-26 a posledna menst. prisla po 22 dnoch \":shock:\"
co je dost neprijemne, radsej by som bol a za dlhsi interval \":lol:\"
no zaroven ma to aj znepokojilo, ze co sa deje.
inac ovulaciu pozorujem tak ako predtym, vsetko funguje normalne a pozitivum je naozaj menej krvacania a minimalna bolest. co sa vsak o case ovulacie neda povedat, tam ju citim teda dostatocne dost \":?\"

jak zde píšu, syrová strava není pro každého to pravé ořechové \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: úte dub 26, 2011 4:16 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
fdh píše:
jak zde píšu, syrová strava není pro každého to pravé ořechové \":)\"

to je fakt jednoduche vysvetlenie \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: úte dub 26, 2011 8:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
zvlastna vec je, ze nez som presla na surovu stravu (cca pred polrokomň, mala som menstruaciu pravidelnu, uplne som poznala svoje telo, vsetko klapalo ako hodinky.
po zmene stravovania sa mi menstruacny cyklus skratil, co je co povedat, lebo predtym bol cca 27-28 dni. teraz 25-26 a posledna menst. prisla po 22 dnoch \":shock:\"
co je dost neprijemne, radsej by som bol a za dlhsi interval \":lol:\"
no zaroven ma to aj znepokojilo, ze co sa deje.
inac ovulaciu pozorujem tak ako predtym, vsetko funguje normalne a pozitivum je naozaj menej krvacania a minimalna bolest. co sa vsak o case ovulacie neda povedat, tam ju citim teda dostatocne dost \":?\"

Tak úprava stravy vždy pohne i s hormonální rovnováhou, ale většinou se stav po srovnání základních problémů stabilizuje. Podstatná je opravdu ta kyselost a pokud se jí zbavíte, tak problém odezní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: sob kvě 21, 2011 12:14 pm 
Offline

Registrován: sob črc 03, 2010 9:35 am
Příspěvky: 39
Dobry den,
nikde jsem tady nenarazila na zminku o myomech, nikoho z vas myomy netrapi?
Ja jeden mam, uz radu let a posledni dobou zacina nepekne rust. Trapi me to a meho gynekologa take. On me chce operovat, ja samozrejme nechci. Laparoskopicky uz se to neda, myom je prilis veliky (8cm) a na otevrenou laparotomii se mi teda vubec nechce.
Jardo, mate nejaky navrh jak myom usmernit?
Posledni rok jsem na prevazne zive strave, mleko absolutne vyrazeno, mouka a cukr take, maso vyjimecne. Pres zimu jsem to trochu flakala, ale od jara jsem zase zacala se stavami.Obcas nejaky ulet (susenky,atd). pH posledni mesic funguje jak ma, pres poledne pekne vystoupa do zelena (7,5-8.0)
Kvasinka usmernena pomoci MMS2.
Suplementace horciku, a drasliku a vit.C pravidelna.
Co mam delat? Porad si pohravam s moznosti vlasove analyzy, dokonce uz mam formular; ale prece jen je to dost penez....
Hezky den

Sara


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: ned kvě 22, 2011 7:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sara píše:
Dobry den,
nikde jsem tady nenarazila na zminku o myomech, nikoho z vas myomy netrapi?
Ja jeden mam, uz radu let a posledni dobou zacina nepekne rust. Trapi me to a meho gynekologa take. On me chce operovat, ja samozrejme nechci. Laparoskopicky uz se to neda, myom je prilis veliky (8cm) a na otevrenou laparotomii se mi teda vubec nechce.
Jardo, mate nejaky navrh jak myom usmernit?
Posledni rok jsem na prevazne zive strave, mleko absolutne vyrazeno, mouka a cukr take, maso vyjimecne. Pres zimu jsem to trochu flakala, ale od jara jsem zase zacala se stavami.Obcas nejaky ulet (susenky,atd). pH posledni mesic funguje jak ma, pres poledne pekne vystoupa do zelena (7,5-8.0)
Kvasinka usmernena pomoci MMS2.
Suplementace horciku, a drasliku a vit.C pravidelna.
Co mam delat? Porad si pohravam s moznosti vlasove analyzy, dokonce uz mam formular; ale prece jen je to dost penez....
Hezky den

Sara

To se zde určitě řešilo a dokonce možná mají i své vlákno. Vytestujte si stav jódu a patrně ho bude nedostatek, čili začněte dodávat a myom by měl ustupovat. Je potřeba srovnat kontrolní skvrnu na minimální čas 8 hodin a pokud možno jít i výše, třeba na 12 hodin, kdy ji celkem slušně uvidíte. Ta vlasová analýza by určitě byla vhodná, protože dostanete naráz odpověď na obrovské množství otázek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: ned kvě 22, 2011 8:54 pm 
Offline

Registrován: sob črc 03, 2010 9:35 am
Příspěvky: 39
Jarda píše:
To se zde určitě řešilo a dokonce možná mají i své vlákno. Vytestujte si stav jódu a patrně ho bude nedostatek, čili začněte dodávat a myom by měl ustupovat. Je potřeba srovnat kontrolní skvrnu na minimální čas 8 hodin a pokud možno jít i výše, třeba na 12 hodin, kdy ji celkem slušně uvidíte. Ta vlasová analýza by určitě byla vhodná, protože dostanete naráz odpověď na obrovské množství otázek.

Dobry vecer,
vyhledavac mi nic konkretniho o myomech nevyplivl....
Jodova skvrna je po 4 hodinach neviditelna, takze hned tedy zacinam s Lugolem a se selenem, uz jsem se ostrihala a tenhle tyden tedy poslu vlasky do Polska..
Vubec mi nevadi cpat do sebe kvanta piluli kvuli suplementaci, ale jód prece jen me da takove mrazeni v zadech.....budu to prubezne kontrolovat, abych to neprepiskla.
Pokud se skutecne jod srovna, zacne myom ustupovat? Pokud rekneme bude trvat dorovnani do normalu 3 mesice, je mozne na ultrazvuku uz zaznamenat zmenseni za 3-5 mesicu?
Ukecala jsem je na "pozorovani", kontrola je v zari; krome toho mam mizernou hladinu trombocytu(desticky), a krevni srazlivost docela nizkou (asi sirna patlanice), takze prece jen trochu vahaji zacit s intervenci, deloha docela snadno krvaci a nikdo nema rad adrenalinove zazitky na sale....
Az dostanu vysledky vlasove analyzy, ozvu se.
Zatim Jardo dekuji a pekny majovy vecer vsem.

S pozdravem

Sara


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pon kvě 23, 2011 8:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sara píše:
Dobry vecer,
vyhledavac mi nic konkretniho o myomech nevyplivl....
Jodova skvrna je po 4 hodinach neviditelna, takze hned tedy zacinam s Lugolem a se selenem, uz jsem se ostrihala a tenhle tyden tedy poslu vlasky do Polska..
Vubec mi nevadi cpat do sebe kvanta piluli kvuli suplementaci, ale jód prece jen me da takove mrazeni v zadech.....budu to prubezne kontrolovat, abych to neprepiskla.
Pokud se skutecne jod srovna, zacne myom ustupovat? Pokud rekneme bude trvat dorovnani do normalu 3 mesice, je mozne na ultrazvuku uz zaznamenat zmenseni za 3-5 mesicu?
Ukecala jsem je na "pozorovani", kontrola je v zari; krome toho mam mizernou hladinu trombocytu(desticky), a krevni srazlivost docela nizkou (asi sirna patlanice), takze prece jen trochu vahaji zacit s intervenci, deloha docela snadno krvaci a nikdo nema rad adrenalinove zazitky na sale....
Az dostanu vysledky vlasove analyzy, ozvu se.
Zatim Jardo dekuji a pekny majovy vecer vsem.

S pozdravem

Sara

Nevím, jak jste to hledala, ale pokud tam napíšu „myomy, nebo myomů“, tak je toho docela dost. Tak vidíte, jód nemáte a chcete být bez myomů, ale to nejde, také strašení jódem zde má naprosto démonický rozměr, ovšem je to daleko bezpečnější než ty sajrajty z lékáren. Navíc jde o věc velice dobře kontrolovatelnou, čili toho bych se bál až na posledním místě, já pro ilustraci, pokud cítím nějaký teoretický náznak třeba jako chřipky, tak tam šlehnu tak 80-100 kapek najednou a je po. Při srovnání jódu, pH a defekace to zmizí celkem určitě a nebojte se, oni pozorují velice rádi, to vypadá dobře, stát za to platí a nic se za ty prachy nedělá, tak proč nepozorovat. Proti případnému drobnému krvácení si dávejte rutin z pohanky, borůvek, nebo rakytníku, případně přímo Ascorutin z lékárny a vitamín C.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pon čer 27, 2011 11:24 pm 
Offline

Registrován: ned pro 05, 2010 3:49 pm
Příspěvky: 8
fdh píše:
Dobrý den,

Jaký jste měla a máte jídelníček? Co se týče těch očist, jsou skvělé, ale taky nebezpečné, když se dělají neuvážlivě. Z toho co popisujete, tak mi přijde, že jste si rozházela své tělo. Hormony jsou látky, které jsou závislé na žlázách s vnitřní sekrecí. Tudíž srovnat je a srovnají se hormony.

Dobrý den,

všimla jsem si Vaší zpětné vazby s velikánským zpožděním : ) Ano, opravdu to vypadá, že jsem si nějak rozházela tělo. Jediné, co se zatím vyřešilo jsou záněty v osmičce. A ekzém, co se mi vyrašil po očistách je už téměř úplně pryč. Jinak ale můj stav horm. nerovnováhy trvá, k tomu mi připadá, že nějak pomaličku přibírám, což dříve vůbec nebyl problém a s tím spjaté trávení a vylučování jsem mívala více v pohodě a také výkonnost klesla.
Co se stravy týče, s očistami jsem vynechala ty věci, o kterých jsem už psala (lepek, cukr a v podstatě i výrobky z krav. mléka) a přidala jsem syrové zeleniny, pohanky, jáhel, nově jsem zařadila patlanici a tibet. kefír (ten jsem před 2 měsíci ukončila), každý den asp. kousek ovoce a pak klasicky vařenou zeleninu, semínka, oříšky, ovocné šťávy, různé oleje.
Z doplňků beru hořčík, draslík, měď, céčko, biotin, quercetin, lecithin, síru, selen, chróm, zinek, vit. B v pangaminu, chlorelu a pupalkový olej.
Nyní už jen držím stravu, s očistami jsem si dala pauzu a čekám na výsledky vlas. analýzy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 7:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Za posledních 10 měsíců jsem měla menstruci jen dvakrát. Kromě stravy na to má určitě obrovský podíl to, že pomalu vysazuju hormony na štítnou žlázu a tak jsem určitě celá rozhozená. Teď jsem začala pít doporučovaný kotvičník. Když si ráno uvařím čaj z 1 malé lžičky, tak se vždycky pohádám, rozbrečím nebo předvedu nějakou podobnou scénku \":)\" a k tomu ještě většinou v práci \":-D\" Cítím, jak mi po něm stoupne intenzita emocí. Zatímco když jsem začala brát hormony, byla jsem v takové podivné bezcitné apatii a teď na syrové stravě se moje rozpoložení zase blížilo k zenovému klidu.
Mám to brát jako dobré znamení, že se mi vrací životní energie a nebo mi ten kotvičník prostě nedělá dobře? Jak vlastně působí?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz