Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:13 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát dub 22, 2011 4:28 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
vdaka p. Jarda

pisete ze je ten jodis koncentrat zhodny takmer ako lugolov roztok, lenze te nlugolov roztok sa berie v mensich davkach ako ten jodis koncentrat tam je dost podstatny rozdiel zrejme potom

jodis koncentrat sa dava jedna cajova lyzicka vnutorne, nie je moc?

dalsia vec uz posledna ohladom jodu

mozem ten jodis koncentrat tiez natriet napr na laket a ako zistim ze ci ma mdostatok jodu? Zalezi to od dlzky zmiznutia skvrny ako citam tu na fore? V akej davke ho natierat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát dub 22, 2011 9:48 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Zdravím pana Jardu a ostatní. Zjistila jsem ,že mě ta teplota ranní jak kdyby se navyšovala, beru sice kelp ale s Lugolem počkám po té zítřejší šance- jestli mě do doho něco nevleze.
Zjistila jsem na tomto vlákně ,že to není jen o jodu,selenu ale také o mědi ,boru. A tyto minerály nemám a asi při těch línejch lekárnících ani u nás neseženu.
Pan Jarda je nemá v nabídce, potřebuji poradit kde vy jste sehnali.
Podle stavu mých nehtů na rukou(podélné jemné rýhy) je to u mne také nedostatek křemíku.Jíl bílý mám a beru slušnou dávku.
Pane Jardo prosím Vás co by jste mě poradil? Děkuji za jakoukoli radu a Váš čas a ochotu. \":(\" m

Těch prvků bývá rozhozených povícero, to je normální a dle těch nehtů také patrně potřebujete zinek. Mnohem vhodnější, než takto tápat, je vlasová analýza, která vám poví jak jste na tom. V soukromé zprávě máte to, co vám mohu poslat, případně mě zavolejte a nějak se domluvíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát dub 22, 2011 9:59 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
vdaka p. Jarda

pisete ze je ten jodis koncentrat zhodny takmer ako lugolov roztok, lenze te nlugolov roztok sa berie v mensich davkach ako ten jodis koncentrat tam je dost podstatny rozdiel zrejme potom

jodis koncentrat sa dava jedna cajova lyzicka vnutorne, nie je moc?

dalsia vec uz posledna ohladom jodu

mozem ten jodis koncentrat tiez natriet napr na laket a ako zistim ze ci ma mdostatok jodu? Zalezi to od dlzky zmiznutia skvrny ako citam tu na fore? V akej davke ho natierat?

Shodný je co do složení, ale možná ne co do koncentrace, čili pak se dá brát daleko větší dávka. Koncentrace tam není nikde uvedena, to bych naprosto teoretizoval. Jinak lugol se dá také vyrábět různě koncentrovaný a pak ho také musíte brát v jiné dávce. Natírat na pokožku se může naprosto všechno a kolik to netuším, nikdy jsem ten přípravek nezkoušel. Pokud budete mít dostatek jódu, tak se do vás nevcucne nic a pokud málo, vcucne se cokoliv a v jakékoliv koncentraci, akorát jsou slabší koncentrace hůře vidět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát dub 22, 2011 10:58 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
Rozumiem p. Jarda

cize mozem davkovanie jodis koncentratu previest aj vonkajskom cez kozu natretim? Nie je nutne potom uzivat vnutorne na lyzicku ale staci zvonku aplikovat na kozu? Alebo je lepsie ak zistim cez kozuze ma malo jodu potm uz aplikovat eln vnutorne lyzickou. Alebo aj aj?

Ide mi o to zistit ci mam dostatok jodu a ako vravite to sa asi najlahse zisti skuskou na kozi

jod je aj v spiruline a chlorelle ale predpokladam ze z tabliet bude vstrebatelnost mala


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob dub 23, 2011 8:49 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
Rozumiem p. Jarda

cize mozem davkovanie jodis koncentratu previest aj vonkajskom cez kozu natretim? Nie je nutne potom uzivat vnutorne na lyzicku ale staci zvonku aplikovat na kozu? Alebo je lepsie ak zistim cez kozuze ma malo jodu potm uz aplikovat eln vnutorne lyzickou. Alebo aj aj?

Ide mi o to zistit ci mam dostatok jodu a ako vravite to sa asi najlahse zisti skuskou na kozi

jod je aj v spiruline a chlorelle ale predpokladam ze z tabliet bude vstrebatelnost mala

Určitě se dá aplikovat tak i tak a ta skvrna na kůži slouží jako kontrolní postup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob dub 23, 2011 12:33 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
ok p. Jarda

cize skusim s tou skvrnou a davkovat na kozu take mnozstvo jodis koncentratu ako pisu pre vnutornu aplikaciu cize 1lyzicku?

ta skvrna predpokladam ze zmizne po case alebo ked mam dostatok jodu zmizne az neskor?

mozem davkovat tak raz denne pravielnejsie apson tyzden dva alebo mesiac alebo ak uvidim ze skvrna nemizne tak nemusim to uzivat?

predsa len sa pytam Vas lebo ide mi o prakticke skusenosti s jodom, ostatne je vsetko na nete popisane


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob dub 23, 2011 8:19 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
ok p. Jarda

cize skusim s tou skvrnou a davkovat na kozu take mnozstvo jodis koncentratu ako pisu pre vnutornu aplikaciu cize 1lyzicku?

ta skvrna predpokladam ze zmizne po case alebo ked mam dostatok jodu zmizne az neskor?

mozem davkovat tak raz denne pravielnejsie apson tyzden dva alebo mesiac alebo ak uvidim ze skvrna nemizne tak nemusim to uzivat?

predsa len sa pytam Vas lebo ide mi o prakticke skusenosti s jodom, ostatne je vsetko na nete popisane

Prakticky není co řešit, prostě si napatláte na vnitřní stranu zápěstí kakaovou skvrnu velikosti mexického dolaru a budete ji občas pozorovat. Pokud zmizí dříve jak za 8 hodin, máte jódu málo a musíte ho dodávat, pokud zmizí za delší dobu, není potřeba dodávat nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned dub 24, 2011 2:00 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Zdravím pana Jardu a všechny ostatní. Po včerejší šance mám ranní teplotu pod jazykem 36,4 což je krásné ono to bylo34.4 .Podle mne to tá šanka srovnala , vypláchla kvasinky a tělo se začalo snažit. Začla jsem dnes užívat lugol 1% 2 kapky a samozřejmě budu navyšovat. Samozřejmě selen 100? hlorid hořečnatý lžičku, lžíci nemůžu byl by průjem,lžíci jílu, zinek 100, beta karoten 10 000j, b-komplex forte a chrom pikolinát200mg.
Ohledně určení těch látek co mě chybí musela by čekat na odrostení- koupala jsem si vlasy denně v MMS a to důkladně protože ty vyčurané kvasinky utekly do kůže a do hlavy- svědí mě ,ale pan Jarda tu uvedl potírat lugolem ,když to udělám tak už asi nejsou ,ale na tom místě už nic nesvědí (uvádím jako zkušenost pro druhé)
Zkusím ještě přes doktorku - vím,že jsem mívala nedostatek hořčíku-
Děkuji pane Jardo za Vaše rady i ostatním.Je to dobré když si to pročítám, tak získávám přehled
Hezké dny \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned dub 24, 2011 8:49 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Zdravím pana Jardu a všechny ostatní. Po včerejší šance mám ranní teplotu pod jazykem 36,4 což je krásné ono to bylo34.4 .Podle mne to tá šanka srovnala , vypláchla kvasinky a tělo se začalo snažit. Začla jsem dnes užívat lugol 1% 2 kapky a samozřejmě budu navyšovat. Samozřejmě selen 100? hlorid hořečnatý lžičku, lžíci nemůžu byl by průjem,lžíci jílu, zinek 100, beta karoten 10 000j, b-komplex forte a chrom pikolinát200mg.
Ohledně určení těch látek co mě chybí musela by čekat na odrostení- koupala jsem si vlasy denně v MMS a to důkladně protože ty vyčurané kvasinky utekly do kůže a do hlavy- svědí mě ,ale pan Jarda tu uvedl potírat lugolem ,když to udělám tak už asi nejsou ,ale na tom místě už nic nesvědí (uvádím jako zkušenost pro druhé)
Zkusím ještě přes doktorku - vím,že jsem mívala nedostatek hořčíku-
Děkuji pane Jardo za Vaše rady i ostatním.Je to dobré když si to pročítám, tak získávám přehled
Hezké dny \":)\"

Ono čištění těla a dorovnání deficitních látek srovná pomalu všechno, akorát musí být člověk trpělivý a to je jediná nevýhoda těchto přírodních postupů. Prostě chce to svůj čas, ale lidé problém chtějí uříznout hned a z této jejich hlouposti těží moderní medicína.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned dub 24, 2011 10:06 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
Vdaka p. Jarda

Tak asi skusim ten jodis koncentrat a najprv si nakvapkam na zapastie a uvidim ci mam deficit jodu alebo nie.
Je inak mozne ze moj spominany problem s potenciou ktory rozoberam s Vami v inom vlakne je ukryty v tej stitnej zlaze povedzme ze mam nedostatok jodu? Je mozne jod doplnit aj nejakou inou cestou ako lugolom pripadne tym jodis koncentratom? Teda ci nie je obsiahnuty v nejakom prirodnom produkte ako napr oriesky, oleje.

Ak povedzme zistim ze mam dostatok jodu co s celym pollitrovym balenim jodis koncentratu? Uzivat aspon preventivne ako pisu v navode alebo ho mozem rovno niekomu darovat aby som sa zbytocne nim neprejedal? Aj ked nepredpokladam ze mam prebytok jodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned dub 24, 2011 10:12 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
Vdaka p. Jarda

Tak asi skusim ten jodis koncentrat a najprv si nakvapkam na zapastie a uvidim ci mam deficit jodu alebo nie.
Je inak mozne ze moj spominany problem s potenciou ktory rozoberam s Vami v inom vlakne je ukryty v tej stitnej zlaze povedzme ze mam nedostatok jodu? Je mozne jod doplnit aj nejakou inou cestou ako lugolom pripadne tym jodis koncentratom? Teda ci nie je obsiahnuty v nejakom prirodnom produkte ako napr oriesky, oleje.

Ak povedzme zistim ze mam dostatok jodu co s celym pollitrovym balenim jodis koncentratu? Uzivat aspon preventivne ako pisu v navode alebo ho mozem rovno niekomu darovat aby som sa zbytocne nim neprejedal? Aj ked nepredpokladam ze mam prebytok jodu.

Tak může to být také příčinou těch problémů a doplnit se dá i z přírodních zdrojů pomocí mořských řas, to se zde také rozebíralo. Na zjištění snížené funkce štítnice je zde popsán i test teploty pod jazykem a ten funguje také dobře, čili jód na to není nezbytně nutný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned dub 24, 2011 10:37 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
ok p. Jarda

tak ja teda skusim ten jodis koncentrat ale podla stranky : http://anezka.sk/jodis-koncentrat-p-589.html

sa mi zda ze je akosi slabo koncentrovany jod, teda asi to nie je ako lugolov roztok ci presa hej?

To mnozstvo 15mg jodu ako tam pisu v tej vyzivovej tabulke na decimeter kubicky cize liter nie je malo?
Ak je to ok v poriadku \":)\" asi uz moc spekulujem, kupim a doplnim ale najprv teda skusim to meranie teploty pod jazykom ako spominate. Ked nahodou bude eplota pod jazykom vyssia alebo teda normalna a nie nizka je to dobre znamenie ze mam dost jodu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 8:22 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
ok p. Jarda

tak ja teda skusim ten jodis koncentrat ale podla stranky : http://anezka.sk/jodis-koncentrat-p-589.html

sa mi zda ze je akosi slabo koncentrovany jod, teda asi to nie je ako lugolov roztok ci presa hej?

To mnozstvo 15mg jodu ako tam pisu v tej vyzivovej tabulke na decimeter kubicky cize liter nie je malo?
Ak je to ok v poriadku \":)\" asi uz moc spekulujem, kupim a doplnim ale najprv teda skusim to meranie teploty pod jazykom ako spominate. Ked nahodou bude eplota pod jazykom vyssia alebo teda normalna a nie nizka je to dobre znamenie ze mam dost jodu?

Na můj vkus se naprosto zbytečně ptáte opakovaně na stejné věci a nic nečtete, což se vám nakonec vymstí, protože nikdo za vás v životě přemýšlet nebude. Je to čistě na vás a nechtějte po nikom aby za vás přebíral zodpovědnost. K takovému kretenizmu nás bohužel vychovává naše součastná společnost, ve které inteligentní člověk má nést zodpovědnost za každého moulu, ale ono je to v praxi jinak. Podle přírodních zákonů je líný moula odsouzený k zániku a nepomůže mu ani dohled mnoha inteligentních lidí, protože se to nakonec stejně neuhlídá. Pokud by jste si přečetl vlákna o jódu a lugolově roztoku, tak budete vědět i to, že já doporučuji roztok, který má 1,39 mg jódu v jedné kapce a to by jste si snadno přepočítal na tu drahou vodu, kterou chcete koupit. Lugol s nesrovnatelně větší obsaženou dávkou jódu by vás stál pár korun, je to vyzkoušené, plně funkční a nevidím důvod k tomu celou věc stále dokola nesmyslně zkoumat. O tom, že by jste měl toho jódu dostatek si dovolím pochybovat, protože je to jev velice neobvyklý i u naprosto zdravých lidí, jinak jsou zde lidé obecně deficitní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 12:51 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
v poriadku p. Jarda

ospravedlnujem sa za opakovane otazky ale chcem mat istotu co kupujem kde kupuje ma ako sa co uziva. Ano lugolov roztok je podla vseteho najidelanejsi len neviem ci ho zozeniem, skusim v lekarnach ak sa podari tak rozhodne si kupim ten lugolov roztok, nie nejaku drahu vodu nebojte sa. Este sa chcem opytat ak pridem do lekarne a dam si namiesat lugolov roztok tak v akej koncentracii alebo treba im to nejako v lekarni konkretizovat? Urcite je to tu niekde popisane lenze ako vravim clovek je uz tymto forom zahlteny a ja len tu sedim hladam a to co chcem stejne nenajdem. Myslim ze nejake veci ako lugolov roztok a dalsie nejake speciality by mohli mat aj zvlast clanky kde by si clovek precital co ten lugolov roztok je a je to rozhodne jednoduchsie ako citat cele dni a noci forum a zistovat co to je odkial to je kde to zhanat a tak podobne.
Privital by som nejaku rubriku mimo fora kde by povedzme boli popisane nejake zdraviu prospesne latky ako lugolov roztok, koloidne mineraly, rozne ine latky, roztoky pripadne nejake ozdravovacie postupy metody uzivania a tak podobne kde by si clovek jednoducho a rychlo nasiel pozadovanu vec a precital si o nej.

Cize ma zaujima v akej koncentracii a pripadne ake mnozstvo si pytat toho lugola aby som zase nevyzeral ako blbec ze neviem co vlastne chcem \":)\"

ja viem ze vsetko je na fore ale niektore veci sa pre novacika tu hladaju dost zdlhavo aj ked uznavam ze je to tu pekne spracovane , polepsim sa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 6:04 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
v poriadku p. Jarda

ospravedlnujem sa za opakovane otazky ale chcem mat istotu co kupujem kde kupuje ma ako sa co uziva. Ano lugolov roztok je podla vseteho najidelanejsi len neviem ci ho zozeniem, skusim v lekarnach ak sa podari tak rozhodne si kupim ten lugolov roztok, nie nejaku drahu vodu nebojte sa. Este sa chcem opytat ak pridem do lekarne a dam si namiesat lugolov roztok tak v akej koncentracii alebo treba im to nejako v lekarni konkretizovat? Urcite je to tu niekde popisane lenze ako vravim clovek je uz tymto forom zahlteny a ja len tu sedim hladam a to co chcem stejne nenajdem. Myslim ze nejake veci ako lugolov roztok a dalsie nejake speciality by mohli mat aj zvlast clanky kde by si clovek precital co ten lugolov roztok je a je to rozhodne jednoduchsie ako citat cele dni a noci forum a zistovat co to je odkial to je kde to zhanat a tak podobne.
Privital by som nejaku rubriku mimo fora kde by povedzme boli popisane nejake zdraviu prospesne latky ako lugolov roztok, koloidne mineraly, rozne ine latky, roztoky pripadne nejake ozdravovacie postupy metody uzivania a tak podobne kde by si clovek jednoducho a rychlo nasiel pozadovanu vec a precital si o nej.

Cize ma zaujima v akej koncentracii a pripadne ake mnozstvo si pytat toho lugola aby som zase nevyzeral ako blbec ze neviem co vlastne chcem \":)\"

ja viem ze vsetko je na fore ale niektore veci sa pre novacika tu hladaju dost zdlhavo aj ked uznavam ze je to tu pekne spracovane , polepsim sa

Tak hledáte blbě a budete se to muset naučit, protože já to vše kvůli vaší neschopnosti opisovat nemíním. Vlákno o lugolově roztoku zde je a o jódu také, vše na co se zase zbytečně ptáte je tam napsáno, tak si to dohledejte a čtěte. Já čtu už 27 let a musím říci, že mě to hodně dalo, holt lenost je mocná. Rychlé informace jsou lidem k ničemu a stejně je neocení, to co je zadarmo jim připadá špatné a blbosti za hromady peněz v pěkné škatulce to jsou schopni obdivovat, blbost, blbost a zase blbost. Tento server tvoří celkem unikátní soubor informací získaných za 27 let života, tak co proboha chcete jednoduššího, to snad už jen nakopat do řiti, aby vám to docvaklo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz