Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 2:00 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 9:19 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Každý musí na svou vlastní odpovědnost používat mozek a třídit informace které mu mohou i ublížit při nesprávném pochopení.... \"x\", nebo raději nic nového nezkoušet....

Např.
Nezaměňovat \"!\" kyselinu chlorovodíkovou za kyselinu chloristou
-uzivatel Martina46 uvádí pro ty co shánějí na Slovensku roztok kyseliny HCL podle mne spatne, neboť HCLO4 neni HCL....takže ten odkaz na položku u centralchem.sk byl nesprávný(níže uvádím správně odkaz v centralchem na HCL)
...jedinou bezkyslíkatou kyselinou je kyselina chlorovodíková (HCl) s chlorem ... zatímco velmi silná kyselina chloristá HClO4 přísluší sedmimocnému chloru.

Kyselina chloristá stojí 40EU ale to není kyselina chlorovodíková(neboli solná).
Takže kyselina HCL nestojí 40EU ale necelé 2EU za 1L \"!\" ...viz
http//www.centralchem.sk/?IDe=40566


-------
Toto je mj.reakce na sob úno 19, 2011 328 pm ve vlákně které se rozsáhleji věnuje HCL, pokud nemáte tipy kde ji koupit ale spíše dotazy, pište prosím do toho vlákna určeného HCL \"wink\"


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 10:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon"32pzt92t]Založil jsem toto vlákno proto, neboť každý musí na svou vlastní odpovědnost používat mozek a třídit informace které mu mohou i ublížit při nesprávném pochopení.... \"x\"

Např.
uzivatel Martina46 uvádí pro ty co shánějí na Slovensku roztok kyseliny HCL podle mne spatne, neboť HCLO4 neni HCL....takže ten odkaz na položku u centralchem.sk byl nesprávný(níže uvádím správně odkaz v centralchem na HCL)
...jedinou bezkyslíkatou kyselinou je kyselina chlorovodíková (HCl) s chlorem ... zatímco velmi silná kyselina chloristá HClO4 přísluší sedmimocnému chloru.

Takže kyselina HCL nestojí 40EU ale necelé 2EU za 1L \"!\" ...viz
http//www.centralchem.sk/?IDe=40566


-------
Toto je mj.reakce na sob úno 19, 2011 328 pm ve vlákně které se rozsáhleji věnuje HCL, pokud nemáte tipy kde ji koupit ale spíše dotazy, pište prosím do toho vlákna určeného HCL \"wink\"


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 11:07 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to muflon + pán Jarda : Keď je taký cenový rozdiel medzi p.a./G.R.... cca 1,63€/1L a medzi ultračistá/ultrapure ... cca 45€/1L ... tak... bude medzi tými dvoma kvalitami dostatočne veľký rozdiel ? Nič v zlom, ale nechce sa mi veriť, že liter HCL (čo by mi vydržalo ako dlho ?) len za 1,63€... neviem neviem, či to bude dostatočne čisté na vnútorné použitie... Čo si myslíte (alebo viete) vy ?
Ďakujem za odpoveď.
PS : Už sa mi míňa Betain HCL od Lambert´s... hľadám lacnejšiu náhradu, lebo peniažky sa akosi rozkotúľavajú, takže asi treba rozumnejšie pristupovať k investícii do zdravia... Lebo tak, ako môžem mať od pána Jardy napr. 1kg chloridu horečnatého za smiešne nízku (v pomere k tabletkám s horčíkom z lekárne) cenu, tak možno by som mohol mať dostatočne kvalitnú HCL (i keď bez betaínu, ale ten dodám z červenej repy) tiež za "smiešne nízku" cenu... A vedieť múdro ušetriť, to je umenie. Chcem sa ho naučiť. \":D\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 9:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to muflon + pán Jarda : Keď je taký cenový rozdiel medzi p.a./G.R.... cca 1,63€/1L a medzi ultračistá/ultrapure ... cca 45€/1L ... tak... bude medzi tými dvoma kvalitami dostatočne veľký rozdiel ? Nič v zlom, ale nechce sa mi veriť, že liter HCL (čo by mi vydržalo ako dlho ?) len za 1,63€... neviem neviem, či to bude dostatočne čisté na vnútorné použitie... Čo si myslíte (alebo viete) vy ?
Ďakujem za odpoveď.
PS : Už sa mi míňa Betain HCL od Lambert´s... hľadám lacnejšiu náhradu, lebo peniažky sa akosi rozkotúľavajú, takže asi treba rozumnejšie pristupovať k investícii do zdravia... Lebo tak, ako môžem mať od pána Jardy napr. 1kg chloridu horečnatého za smiešne nízku (v pomere k tabletkám s horčíkom z lekárne) cenu, tak možno by som mohol mať dostatočne kvalitnú HCL (i keď bez betaínu, ale ten dodám z červenej repy) tiež za "smiešne nízku" cenu... A vedieť múdro ušetriť, to je umenie. Chcem sa ho naučiť. \":D\"

Rozdíl ceny zdaleka neodpovídá rozdílu v čistotě a ten kvalitativní rozdíl je z vašeho pohledu zanedbatelný. Prakticky se hodí skoro každá kyselina chlorovodíková, dokonce i ta technická na čištění záchodů a v tak malých dávkách, ve kterých se běžně užívá, určitě nikomu nic špatného způsobit nemůže. Lepší je sice kupovat lékopisnou, ale vyšší čistota je nesmysl, přičemž její cena v porovnání k tabletám betainu je směšná a výsledek prakticky stejný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2011 5:39 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Zdravím, dnes jsem donesla kyselinu chlorovodíkovou-solnou z drogerie u nás TETA(prodávají i barvy laky)1l 31% za 35kč a pan Jarda píše , že užíváme tak malé množství,že to nevadí.V lékárně na mne hleděli jak na blázna.
Takže to zkuste u Vás v drogerii. Já si také myslím ,že lékárny rýžují.O lugolu mi řekli,že vědí co je to ,ale nemají na to materiál. Musím to zkusit ve všech.Akorát jedna co jí má soukromník jsem něco sehnala ,že to bude.Je to smutné,ale možná pro nás co neskládáme ruce do klína velmi prospěšné.Hezké dni , bude hůř ,aby pak mohlo být líp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2011 9:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Zdravím, dnes jsem donesla kyselinu chlorovodíkovou-solnou z drogerie u nás TETA(prodávají i barvy laky)1l 31% za 35kč a pan Jarda píše , že užíváme tak malé množství,že to nevadí.V lékárně na mne hleděli jak na blázna.
Takže to zkuste u Vás v drogerii. Já si také myslím ,že lékárny rýžují.O lugolu mi řekli,že vědí co je to ,ale nemají na to materiál. Musím to zkusit ve všech.Akorát jedna co jí má soukromník jsem něco sehnala ,že to bude.Je to smutné,ale možná pro nás co neskládáme ruce do klína velmi prospěšné.Hezké dni , bude hůř ,aby pak mohlo být líp.

Lepší je určitě lékopisná, ale v těch nepatrných dávkách neškodí ani tato. Lugolův roztok je opravdu nedostatkové zboží a lékárníci raději prodávají mnohem dražší a méně účinné patentované výrobky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 8:40 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Chcem sa opytat, ci niekto zo SK ma nazvys HCl. Ak ano, poprosim o kontakt cez SS. Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2011 1:21 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Vie niekto poslať poštou ? Firmy to poslat vedia, ale len prepravnou spolocnostou a tam je cena 12€. Cize dal by som 2€ za 1 liter 35% kyseliny a 12€ za dorucenie, co mi pride strasne moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2011 2:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Zdravím všechny. Máte prosím někdo z Pražáků nazbyt HCl? Litr mi přijde moc. Rád zaplatím poměrnou část ceny a poštovného a kamkoli si pro to dojedu..děkuju.

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2011 10:09 am 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
mohy píše:
Vie niekto poslať poštou ? Firmy to poslat vedia, ale len prepravnou spolocnostou a tam je cena 12€. Cize dal by som 2€ za 1 liter 35% kyseliny a 12€ za dorucenie, co mi pride strasne moc.

Zdravím Mohy -už to HCl máte? Omlouvám se ,že jsem si všimla až teď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: pát čer 03, 2011 3:01 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 17, 2011 12:40 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno
Dobrý den,
nevíte někdo, v jaké lékárně v Brně se dá sehnat HCl? \":wink:\"
Děkuji a přeji pěkný den všem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2011 1:20 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
mohy píše:
Vie niekto poslať poštou ? Firmy to poslat vedia, ale len prepravnou spolocnostou a tam je cena 12€. Cize dal by som 2€ za 1 liter 35% kyseliny a 12€ za dorucenie, co mi pride strasne moc.

Ste z Bratislavy?
Ak náhodou ste, tak oslovte firmu Centralchem http://www.centralchem.sk
a možete si ju tam vyzdvihnút osobne.
Stačí tam zavolat a dohodnút sa.

Pokial nie ste z Bratislavy, tak nemám info., že by posielali poštou, ale možno áno, každopádne by som tých 12€, tak tragicky nevidel. Ked napr nakupujete iné tovary cez internet tak sa bežne účtuje 15-30€,no je pravdou, že niektoré e-shopy majú free shipping.

Vela štastia s nákupom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: stř led 11, 2012 5:37 pm 
Offline

Registrován: stř led 11, 2012 5:33 pm
Příspěvky: 2
AIM_FREEMAN píše:
Zdravím všechny. Máte prosím někdo z Pražáků nazbyt HCl? Litr mi přijde moc. Rád zaplatím poměrnou část ceny a poštovného a kamkoli si pro to dojedu..děkuju.

Nevíte někdo, kde koupit HCl v Praze, případně taktéž se podělím o poštovné. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: stř led 11, 2012 11:44 pm 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
dita píše:
Nevíte někdo, kde koupit HCl v Praze, případně taktéž se podělím o poštovné. Díky.

třeba ve Verkonu. Do SZ Vám písnu jak, nebo pokud byste měl cestu Praha-Brno (nebo CB) a udělal si malou zajížďku přes Tábor, tak Vám jí mohu poskytnout.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2012 3:17 am 
Offline

Registrován: čtv dub 23, 2009 1:36 pm
Příspěvky: 80
Dobry den,
Pokud: 1 DIL-technicke, synteticke 31% HCl (z drogerie TETA) naliji do 9 DILU prevarene mestske vody z kohoutku dostanu 3,1% HCl- spravne? (jak dlouho vydrzi v lekovce, musi byt v lednici?)

Kolik kapek z ocniho kapatka do kolika vody- vypit 20min pred a po MMS2 s brckem? Nebo 20min pred a po jidle? Kolik kapek do vany? Kolik na oblicej-vatu? A neprestane se pak tvorit HCl v zaludku? Jak dlouho se smi uzivat a jak casto za den?

diky, zdravim


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz