Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:05 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: sob úno 26, 2011 9:39 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Platí pre zuby základný princíp, že keď je v tele málo horčíku, tak telo vápnik nevie využiť? Rozpúšťaním tých vaječných škrupiniek mi príde ako rozpúšťanie vodného kameňa vo varnej kanvici octom. Vznikne nasýtený roztok vápnika, ale či to telo vie do tých zubov dostať aj bez toho horčíka. Nakoľko horčík a vápnik sú veľký kamarádi a jeden bez druhého sú dosť lenivý niečo robiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 11:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Platí pre zuby základný princíp, že keď je v tele málo horčíku, tak telo vápnik nevie využiť? Rozpúšťaním tých vaječných škrupiniek mi príde ako rozpúšťanie vodného kameňa vo varnej kanvici octom. Vznikne nasýtený roztok vápnika, ale či to telo vie do tých zubov dostať aj bez toho horčíka. Nakoľko horčík a vápnik sú veľký kamarádi a jeden bez druhého sú dosť lenivý niečo robiť.

Hořčík je opravdu nutný pro práci těla s vápníkem a také je nutný vitamín D, nicméně kvality a kazivosti zubů se účastní více minerálů a stopových prvků, například molybden a další.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 2:05 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
zdravim vsetkych.
potrebovala by som poradit, co sa tyka plomb.
zajtra mam ist k zubarke, bude mi robit 3 zuby, z toho na dvoch mam uz amalgam.
treti zub je bez plomby, cize tam si dam urobit bielu.
otazka je, ci si mam na jednom z dvoch zaplombovanych zuboch vyvrtat komplet ten amalgam, a nahradit bielou, alebo radsej nechat spravit iba tu cast pokazeneho zuba a prijat takto novy amalgam. ta plomba je stara minimalne 15 rokov. teda, co je horsie zlo, vyvrtat cely zub - uvolni sa nejaka ortut a nova plomba do asi polovice zuba - tiez ortut.
na druhom mieste, zubarka mi do toho zuba bielu plombu neodporuca, ze to na taku velku dieru moze robit problemy.
biele plomby vsak na zuboch vo velkych dierach uz mam, zatial ziadne problemy neboli... toto je vsak vedlajsie, ide mi skor o tu ortut.
ten druhy zub sa obavam dat vyvrtat cely, lebo ten je uz fakt prevrtany poriadne a ak by sa mi mal rozpadnut, asi tam radsej necham ten stary amalgam.
podla vlasovej analyzy mam ortut -100%.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 6:52 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Také nedoporučuju bílou plombu do stoliček- je tam málo skloviny, na kterou se ty bílé plomby chemicky vážou, a proto snadněji vypadnou. Ale i když nevypadnou, je riziko, že je tam malá mezírka a tou putují dovnitř bakterie. Mně takhle bohužel musela nová zubařka převrtat několik plomb od minulé zubařky, která mi dala na výběr jakou plombu chci a nevysvětlila, jaké mají bílé plomby nevýhody. Následkem toho bylo, že jsem pod nimi měla znovu kazy (pozor, zatím to nebolelo, ale dr je viděla na rentgenu).

Rtuť je průšvih, ale zubařka mě uklidňuje, že už to není jako v dobách, kdy to sestry míchaly od oka, že dnes to mají v kapslích přesně nadávkované a míchá to stroj, aby tam té rtuti nebylo příliš. Asi to neni 100%, ale to odvrtání staré plomby bych viděla jako horší. Amalgám mi také doporučovala pro jeho antibakteriální účinky, které zamezují dalšímu kažení zubu.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 7:08 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Kometa, ďakujem za skúsenosť. U mňa zatiaľ platí rovnaká spoľahlivosť plus kazivosť zubov pod bielou či amalgámovou plombou. Každopádne, pred rokmi zubár zaplátal stoličku môjmu bratovi práve bielou plombou s tým, že je vhodnejšia a lepšie bude ten zub držať pokope, lebo tá plomba pruží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2011 10:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
zdravim vsetkych.
potrebovala by som poradit, co sa tyka plomb.
zajtra mam ist k zubarke, bude mi robit 3 zuby, z toho na dvoch mam uz amalgam.
treti zub je bez plomby, cize tam si dam urobit bielu.
otazka je, ci si mam na jednom z dvoch zaplombovanych zuboch vyvrtat komplet ten amalgam, a nahradit bielou, alebo radsej nechat spravit iba tu cast pokazeneho zuba a prijat takto novy amalgam. ta plomba je stara minimalne 15 rokov. teda, co je horsie zlo, vyvrtat cely zub - uvolni sa nejaka ortut a nova plomba do asi polovice zuba - tiez ortut.
na druhom mieste, zubarka mi do toho zuba bielu plombu neodporuca, ze to na taku velku dieru moze robit problemy.
biele plomby vsak na zuboch vo velkych dierach uz mam, zatial ziadne problemy neboli... toto je vsak vedlajsie, ide mi skor o tu ortut.
ten druhy zub sa obavam dat vyvrtat cely, lebo ten je uz fakt prevrtany poriadne a ak by sa mi mal rozpadnut, asi tam radsej necham ten stary amalgam.
podla vlasovej analyzy mam ortut -100%.

Já myslím, že to kometa píše správně a vrtat ty zuby jen tak pro sřasenu, to bych určitě nedělal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 12:24 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Psal jste na fóru o směsi jedlé sody a oliv oleje v hustotě zubní pasty. Doporučil byste tuto pastu kromě MMS a uriny na bělení zubů. Případně denní čištění, jak dlouho čistit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 3:35 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Pavelka. píše:
Psal jste na fóru o směsi jedlé sody a oliv oleje v hustotě zubní pasty. Doporučil byste tuto pastu kromě MMS a uriny na bělení zubů. Případně denní čištění, jak dlouho čistit?

Po vyčištěn zubů zkuste jednu z možnost:
1) Jedlou sodu je dobré používat max.1/14dní (narušuje zuby) - zuby po ní budou bělejší.

2) Dále je možnost používat sůl - zuby budou bělejší. (max.1/měsíc)

3) Kamenec - je antiseptický

4) 10 kapek Teetree oleje (výborné antiseptikum, posiluje dásně)

Důležité - zubní pasta nesmí být sladká!! - nejlépe svíravé či hořké chuti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 4:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Psal jste na fóru o směsi jedlé sody a oliv oleje v hustotě zubní pasty. Doporučil byste tuto pastu kromě MMS a uriny na bělení zubů. Případně denní čištění, jak dlouho čistit?

Dá se používat celkem bez problémů a čištění jako u běžné zubní pasty. Těch možností je více, jak píše člen fdh a určitě i mnoho dalších.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 9:48 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Díky. Která varianta je kromĕ uriny a mms podle vás na bělení šetrná a zhruba nejúčinější?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 9:53 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Pavelka. píše:
Díky. Která varianta je kromĕ uriny a mms podle vás na bělení šetrná a zhruba nejúčinější?

to je otázka, jak se na to díváte.... z určitého pohledu žádná... ale jinak tak jak jsem to uvedl, s tím vcelku není problém \":)\"
spíš jde o to, co je pro Vás dostupnější a pak co vám subjektivně nejvíc vyhovuje a má u Vás nejvyšší účinek...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: stř čer 01, 2011 1:18 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
A jakou byste doporučili pastu? Vyloučili jste zcela fluor?

**

Zkusím teoretickou úvahu, prosím o názor. Má podle Vás Jardo cenu detoxifikovat od rtuti i když si nechám plomby?
Napadlo mě dávat velké dávky chlorely, aby se pročistilo vazivo a byla rtuti menší koncentrace mimo nervový systém a pak koriandr a pročistit nervy. Vzhledem k tomu, že teď užívám vysoké dávky MSM a nehodlám s tím jen tak končit, by se pak mohl udržovat stav s průběžným uvolňováním/odváděním rtuti ze zubů/těla ven.

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: stř čer 01, 2011 1:27 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Někdo se tu ptal po žvýkačkách bez cukru/um. sladidel:

http://www.peelu.com/dental-gum/cinnamon-sass-300-pc/
http://www.gleegum.com/glee-gum.htm


_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Naposledy upravil AIM_FREEMAN dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: stř čer 01, 2011 8:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
AIM_FREEMAN píše:
A jakou byste doporučili pastu? Vyloučili jste zcela fluor?

**

Zkusím teoretickou úvahu, prosím o názor. Má podle Vás Jardo cenu detoxifikovat od rtuti i když si nechám plomby?
Napadlo mě dávat velké dávky chlorely, aby se pročistilo vazivo a byla rtuti menší koncentrace mimo nervový systém a pak koriandr a pročistit nervy. Vzhledem k tomu, že teď užívám vysoké dávky MSM a nehodlám s tím jen tak končit, by se pak mohl udržovat stav s průběžným uvolňováním/odváděním rtuti ze zubů/těla ven.

Já pasty zásadně nepoužívám, fluoru je dost i v bramborách a jiných potravinách. Rtuť určitě odstraňovat, chlorela je na to dobrá a mělo by to fungovat tak, jak píšete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: stř čer 01, 2011 8:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="AIM_FREEMAN":srubxybv]Někdo se tu ptal po žvýkačkách bez cukru/um. sladidel:

http://www.peelu.com/dental-gum/cinnamon-sass-300-pc/
http://www.gleegum.com/glee-gum.htm



Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz