Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 4:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zelený nápoj - zázrak pro zdraví
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2008 12:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Zelený nápoj - zázrak pro zdraví

Také máte nějaké dobré či špatné zkušenosti s léčebným pitím chlorofilového výluhu. Pokud ano podejte vlastním názorem pomocnou ruku těm co dosud váhají


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 12, 2009 11:30 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Zdravím, vzhledem k tomu, že teprve začínám, zkušenosti nemám. Jen bych se chtěla zeptat, jaké množství zeleně použít např. do 0,5l vody. A mohu tento nápoj vyrobit i s přidáním bylinek jako je máta, meduňka, mateřídouška, šalvěj? Jde mi o to, jestli si na jejich užívání tělo nezvykne, tak jak popisujete v případě čajů, nebo výluhů. Děkuji, A.K.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 12, 2009 7:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Zdravím, vzhledem k tomu, že teprve začínám, zkušenosti nemám. Jen bych se chtěla zeptat, jaké množství zeleně použít např. do 0,5l vody. A mohu tento nápoj vyrobit i s přidáním bylinek jako je máta, meduňka, mateřídouška, šalvěj? Jde mi o to, jestli si na jejich užívání tělo nezvykne, tak jak popisujete v případě čajů, nebo výluhů. Děkuji, A.K.

Dávkování zeleně, je jako ve filmu podle Wericha, "Co kdo snese". Dost záleží, co to bude za zeleň a jak se bude zpracovávat, ono například vypít 0,2 litru čisté šťávy z vojtěšky, vylisované na drtícím odšťavňovači, je docela rána i pro poměrně zkušené uživatele, jako jsem já. Jiná věc je vypít 0,5 litru namixované zelené vody, do níž mixujete takovou hodně solidní hrst vojtěšky. V tomto případě se to nijak předávkovat nedá a jde to pít třeba celý den, klidně i 4 litry, pokud Vám to bude chutnat. Byliny rozhodně k dlouhodobějšímu užívání nedoporučuji, ale krátkodobě to není problém. Účinné látky se takto přenášejí mnohem snáze, jak u čajů ze suchých bylin a mají také i lepší účinky, ale platí zásada, že to co se dá pravidelně užívat jako čaj, to lze stejně užívat v mixované formě. Já používám v naprosté většině případů pouze vojtěšku, pro snadnou dostupnost a vynikající vlastnosti, maximálně občas přidám jetel, pampelišku, kopřivu, nebo kostival. Ostatní byliny pravidelně neužívám, pouze z léčebných důvodů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 24, 2009 9:34 pm 
Offline

Registrován: ned bře 08, 2009 8:36 pm
Příspěvky: 6
Zdravím Jardo,
konečně jsem si pořídil twin gear (Hippocrates) a protože toho umí opravdu hodně, po počátečním testování běžného ovoce a zeleniny zkouším i zelené listy (špenátovou šťávu dělá bezvadně). Byla by možnost touto cestou (po přidání vody během nebo po odšťavňování) vyrobit Zelený nápoj ? Nebo je tam nutná macerace v ledničce, jak popisujete v textu k tématu ? U toho mixování mi nějak nesedí vysoké otáčky mixeru, studený lis se mi zdá šetrnější ... ?
Předem dík za názor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 25, 2009 7:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Prokop píše:
Zdravím Jardo,
konečně jsem si pořídil twin gear (Hippocrates) a protože toho umí opravdu hodně, po počátečním testování běžného ovoce a zeleniny zkouším i zelené listy (špenátovou šťávu dělá bezvadně). Byla by možnost touto cestou (po přidání vody během nebo po odšťavňování) vyrobit Zelený nápoj ? Nebo je tam nutná macerace v ledničce, jak popisujete v textu k tématu ? U toho mixování mi nějak nesedí vysoké otáčky mixeru, studený lis se mi zdá šetrnější ... ?
Předem dík za názor.

To se jedná o popis postupu dosažitelný naprosto každému, kdo vlastní mixér a to má dnes skoro každý, na rozdíl od kvalitního dvouhřídelového odšťavňovače za značné peníze. Protože mixér nedokáže tak dokonale rozdrtit buňky, což je nutné pro vytlačení chlorofylu, je zde vhodná krátká macerace. Tento postup u kvalitního odšťavňovače nutný není a stačí vylisovaný koncentrát zamíchat do vody, případně do jiné šťávy. Dobrá cesta je také koncentrát naředit vodou, rozmixovat v tom banán a trochu kokosového másla. Potom jde o velice výživný nutridrink, který má navíc mimořádné léčebné účinky. Koncentrátu, například z vojtěšky, se ovšem nadá vypít velké množství a denní použitelná dávka je tak do 2 dcl. Je to šťáva příliš silná na samostatné pití a vždy se nějakým způsobem ředí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 28, 2009 11:43 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Urcite ste postrehli zelene napoje v predaji, napriklad Zeleny jacmen a podobne produkty, ako napriklad Chlorella.
Nasiel som tento clanok:

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1d4174vd


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 29, 2009 4:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
[quote="Xion":1s9wcfid]Urcite ste postrehli zelene napoje v predaji, napriklad Zeleny jacmen a podobne produkty, ako napriklad Chlorella.
Nasiel som tento clanok:


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1s9wcfid


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 29, 2009 8:26 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Dobrý večer,
zelený nápoj používám asi dva týdny a jsem z něj nadšený. Pojmenoval jsem ho pro sebe "drinkos tri-genialos" \":D\"
pro jeho vynikající účinnost, jednoduchost a dostupnost.
Nejen za tento recept se patří Jardovi velmi poděkovat!

Patřím mezi ty, kteří nosí pěkné "pivní" bříško, což je zřejmě víceméně chronický zánět žaludku a případně okolí.
Zelený nápoj působí blahodárně na celé trávení a uklidňující zelená energie dokáže zchladit "přehřátý" solar plexus.

V těchto dnech je velká spotřeba pití, tak večer kombinuju Svijany 11° a zelenou vodu a krásně to ladí k sobě... \":D\"


Abych to shrnul - moc děkuju za recept a doporučuju!


PS: osvědčilo se mi přidat do mixéru 1-2 listy celeru, má to lepší chuť.

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 29, 2009 9:19 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Prostudujte toto téma, http://www.zdravi-az.cz/Hydratace_organizmu_03.php, tam je jednak na vše odpověď, také je to zadarmo a velice dobře to, na rozdíl od čehokoliv kupovaného, funguje. O vedlejších účincích nevím nic za celá léta užívání a 25,-Kč vynaložených za semínka je, kromě zrytí pozemku cca 3x10m, jediný náklad za 5 let na mnohem účinnější prostředek, než jsou ty komerčně prodávané přípravky.

Nojo, myslel som to skor pre tych, ktori si nemozu pestovat alebo nemaju odstavovac na bylinky.
Ja mam obycajnu odstredivku a rozmyslam, ze zaradim uhorkovu stavu.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 29, 2009 9:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Nojo, myslel som to skor pre tych, ktori si nemozu pestovat alebo nemaju odstavovac na bylinky.
Ja mam obycajnu odstredivku a rozmyslam, ze zaradim uhorkovu stavu.

Okurková šťáva je sice barevně shodná, tedy zelená, ale to je tak vše, co má s tímto zeleným nápojem společného. Je sice také velice zdravá, ale v jiném smyslu, než zmiňované chlorofilové nápoje. Odšťavňovač na byliny nepotřebujete, jak plyne z uvedeného tématu a pěstovat nic nemusíte, zelené hmoty je plno všude, kam se podíváte, pokud to nebude zrovna vyasfaltovaná plocha. Prakticky jde použít vše, co je jedlé, tak máte opravdu široký výběr a na přípravu stačí mixér, který je dnes snad v každé domácnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zdravim
PříspěvekNapsal: ned srp 30, 2009 10:00 pm 
Offline

Registrován: ned srp 30, 2009 9:57 pm
Příspěvky: 11
chtel bych se zeptat co je podle vas tou hlavni lecivou v zelenem napoji? jsou to enzymy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdravim
PříspěvekNapsal: pon srp 31, 2009 9:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
lukash píše:
chtel bych se zeptat co je podle vas tou hlavni lecivou v zelenem napoji? jsou to enzymy?

Je léčivý právě svým komplexním působením a enzymy jsou pouze jednou složkou z mnoha. Na toho komu chybí například hořčík, zabere stejně jako na jiného s nedostatkem enzymů, čili ta hlavní léčivá síla je pro každého jiná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 07, 2009 1:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den,

včera jsem konečně natrhala na zahrádce vyrostlou vojtěšku a spolu s vodou jí umixovala. Byl z toho hrnek nápoje, který jsem vypila. Asi hodinu poté mi začalo být špatně, křeče v břiše, na zvracení, strašně nafouklé břicho, celou noc...doteď mi není zcela dobře. Čím myslíte, že to mohlo být? Při představě, že by se to opakovalo se mi do ní už nechce...

Jana


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 07, 2009 7:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,

včera jsem konečně natrhala na zahrádce vyrostlou vojtěšku a spolu s vodou jí umixovala. Byl z toho hrnek nápoje, který jsem vypila. Asi hodinu poté mi začalo být špatně, křeče v břiše, na zvracení, strašně nafouklé břicho, celou noc...doteď mi není zcela dobře. Čím myslíte, že to mohlo být? Při představě, že by se to opakovalo se mi do ní už nechce...

Jana

Hrnek není míra a ani neznám koncentraci, ale uvědomte si, že všeho moc škodí i toho dobrého. U všeho je třeba si v malém vyzkoušet, co to se mnou udělá a teprve potom se pouštět do hrdinských dávek. Obecně, tento nápoj má nesmírné množství enzymů a mimořádné čistící schopnosti. Pokud došlo k této reakci, tak jste asi docela solidně zanesená a chce to dávkovat mírněji, případně v jiné šťávě pro lepší vstřebatelnost. Rozhodně se toho nebojte, to se nikam nedostanete, každá stará poškození tkání se vždy v průběhu léčby ozvou a dají vědět, že se již opravují, prostě léčba vždy bolí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 11, 2009 10:25 pm 
Offline

Registrován: pát zář 11, 2009 10:16 pm
Příspěvky: 2
Můžete mi poradit jak vyrobit nápoj z vojtěšky tak, aby byl chutný pro sedmileté dítě? Odšťavnila jsem ji, ale nechutná mu, mimochodem i mě to moc nešlo \":)\" . Nedá se třeba spolu s vojtěškou odšťavnit i něco jiného, třeba ovoce nebo semínka, aby výsledný nápoj byl opravdu chutný \":wink:\" Díky za rady


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz