Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:38 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Banany
PříspěvekNapsal: čtv črc 30, 2009 7:31 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Dá sa nejako eliminovat zastavovanie stolice u banánov?
Banány sa odporúčaju pri hnačke, takže spomalusú stolicu.
Na druhej strane sú chtné a vídatné a obsahujú doležité minerály, sacharidy atd.
Je možné ich nejako oklamat?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: čtv črc 30, 2009 8:52 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Je pravda, ze ked ma niekto alergiu na kravske mlieko, banany mu mozu sposobovat traviace problemy? Povedala to jedna teta detoxifikacneho strediska dr. Jonasa. Aj to nejako zdovodnovala, ale uz si to nepamatam presne. Viete o tom nieco?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: čtv črc 30, 2009 10:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dá sa nejako eliminovat zastavovanie stolice u banánov?
Banány sa odporúčaju pri hnačke, takže spomalusú stolicu.
Na druhej strane sú chtné a vídatné a obsahujú doležité minerály, sacharidy atd.
Je možné ich nejako oklamat?
Ďakujem

Banány jsou velice chutné a výživné plody, jejich schopnost srovnat trávení při průjmech, je mylně nazývána zastavováním stolice a naprostá většina lidí je vnímá jako potravinu vyvolávající zácpu. Můžete si udělat celkem jednoduchý pokus, zda to je , či není pravda a jeden, nebo i několik dní nejezte nic jiného než banány. Předpokládám, že žádná zácpa se konat nebude a navíc, takto dodané obrovské množství vitamínů skupiny B, Vám velice dobře porovná nervy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: čtv črc 30, 2009 10:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Je pravda, ze ked ma niekto alergiu na kravske mlieko, banany mu mozu sposobovat traviace problemy? Povedala to jedna teta detoxifikacneho strediska dr. Jonasa. Aj to nejako zdovodnovala, ale uz si to nepamatam presne. Viete o tom nieco?

O tomto jsem dosud nic neslyšel, ale docela pochybuji, že by zralý banán mohl cokoliv vyvolávat, je to jeden z nejlepších dietních prostředků, které znám a dá se doporučit i v případech, kdy se již nic jiného, kromě mrkvového pyré, doporučit nedá. Právě tyto dvě potraviny velice dobře rovnají střeva a to se o jakékoliv alergizující potravině rozhodně tvrdit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: čtv črc 30, 2009 2:42 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Banány jsou velice chutné a výživné plody, jejich schopnost srovnat trávení při průjmech, je mylně nazývána zastavováním stolice a naprostá většina lidí je vnímá jako potravinu vyvolávající zácpu. Můžete si udělat celkem jednoduchý pokus, zda to je , či není pravda a jeden, nebo i několik dní nejezte nic jiného než banány. Předpokládám, že žádná zácpa se konat nebude a navíc, takto dodané obrovské množství vitamínů skupiny B, Vám velice dobře porovná nervy.

Možem to skusit, ten test. Len mám trochu obavu či by to nemohlo provokovat tu kandiluzu.
Viem,že ovocie by nemalo ale su dost sladke.
Možem ich jest s cesnakom?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: čtv črc 30, 2009 5:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Možem to skusit, ten test. Len mám trochu obavu či by to nemohlo provokovat tu kandiluzu.
Viem,že ovocie by nemalo ale su dost sladke.
Možem ich jest s cesnakom?
Ďakujem

V česneku není problém, je to dokonce dobré a pokud kandidu v sobě nyní nemáte, tak by stejně několik dnů na to nemělo mít žádný negativní vliv. Ono totiž z ničeho, se také dokáže namnožit pouze nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: pát srp 07, 2009 1:18 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Dnes so mal na ranajky 2 avokada, melon červený o 3 hodiny obed. Mal som pohanku 100g v survovom stave+ šalát(ladový, ciublka,kyslá kapusta,repkový olej koreniny(zmes kari) konk. túto http://www.biologika.sk/e-produkt-577-5 ... ladke.html
dokopy cca 300g. Planujem vypit 2h po obede 0,5l uhorkovej al. melonovej ev. repno/mrkvovej stavy. Možno potom pochrúmem tie dynové semená. A veceru planujem o cca 17.00 ev. 17.30. Medzi obedom a vecerou je to cca 4-4,5h odstup.
Chcem sa spýtat či by bolo vhodné si dat banány roztlačené do ktorých dám cesnak, prípadne ešte vela kokosu.
Či sa to nebude nejako bit. Ovovcnú večeru som nemal už si ani nepamatám.
Mimochodom keby som jedol celý den iba avokádo a banány, vždy s cesnakom a kokosom tak by to nemalo vyvolvat kvasenie, a prip. podporovat nejaky "candiluzy" apod. Alebo?
Avokado sa s bananom da kombinovat, myslim taká pomazánka avokadovo/bananova+ kokos+ cesnak napr.
Je to fakt dobre na nervy a odstranuje to unavu.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: pát srp 07, 2009 7:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dnes so mal na ranajky 2 avokada, melon červený o 3 hodiny obed. Mal som pohanku 100g v survovom stave+ šalát(ladový, ciublka,kyslá kapusta,repkový olej koreniny(zmes kari) konk. túto http://www.biologika.sk/e-produkt-577-5 ... ladke.html
dokopy cca 300g. Planujem vypit 2h po obede 0,5l uhorkovej al. melonovej ev. repno/mrkvovej stavy. Možno potom pochrúmem tie dynové semená. A veceru planujem o cca 17.00 ev. 17.30. Medzi obedom a vecerou je to cca 4-4,5h odstup.
Chcem sa spýtat či by bolo vhodné si dat banány roztlačené do ktorých dám cesnak, prípadne ešte vela kokosu.
Či sa to nebude nejako bit. Ovovcnú večeru som nemal už si ani nepamatám.
Mimochodom keby som jedol celý den iba avokádo a banány, vždy s cesnakom a kokosom tak by to nemalo vyvolvat kvasenie, a prip. podporovat nejaky "candiluzy" apod. Alebo?
Avokado sa s bananom da kombinovat, myslim taká pomazánka avokadovo/bananova+ kokos+ cesnak napr.
Je to fakt dobre na nervy a odstranuje to unavu.
Ďakujem

To koření je bez problému, ale já používám čistou kurkumu, kari velice málo, prakticky pouze pokud mi kurkuma dojde.
Avokádo a banány se míchat dají, také s kokosem není nejmenší problém, ten naopak vzhledem k obsahu kyseliny kaprylové kvasinky potírá. Všechno se dá míchat s česnekem a to je jeden z nejsilnějších likvidátorů kvasinek. Také to opravdu pohladí nervy a dodá kvantum energie, jiná věc je pomazánka, tady nechápu, na co by jste ji mazal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: sob srp 08, 2009 8:50 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
To som mal na mysli skor takú mixáž, ktorú iba zjem.
Zmixoval som 5 banánov a 3stručiky cesnaku a vela kokosu, ktorý som dochutil melon. štavou. Obed planujem vynechat.
Dam si asi len nejaké rozmix. semená.
Este sa vrátim ku tomu koreniu. Ludia z mojho okolia mi tvrdia, že vela korením. To kari čo som sem dal má 35g a vydrží mi max týžden.
Robím to tak, že si urobím šalát z prevažne listovej zeleniny, do toho zamiešam tú kyslú kapustu, niekedy dám lyžicu repkového oleja a vela kari. Okrem toho mám aj tú čistú kurkumu, ktorú tam dávam tiež no už menej, pretože je dost výrazná.
Ku tomu si dám tú jasmin ryžu do ktorej dám repkový olej a vela korenia. Do šalátu este 2-3 stručiky cesnaku.
Nevadí toho korenia tolko? Mne to proste takto chutí. Ked to tam nedám, tak to proste nie je ono.
Ked sa prepojí chut tej kapusty s tým olejom a kari, kurkumou cesnakom atd, tak si musim davat pozor aby som to "nezožral".
Proste mi to tak mimoriadne chutí. Ale toho korenia tam dávam vraj až moc. Včera dokonca som dal ostrú zmes kari s chili paprikou. Mám teda ubrat?
Hned sa spýtam na tieto oleje
konopný http://www.biologika.sk/e-produkt-746-1 ... -olej.html
avokádový - http://www.biologika.sk/e-produkt-1711- ... -olej.html
Máte s nimi nejaké skúsenosti?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: sob srp 08, 2009 9:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
To som mal na mysli skor takú mixáž, ktorú iba zjem.
Zmixoval som 5 banánov a 3stručiky cesnaku a vela kokosu, ktorý som dochutil melon. štavou. Obed planujem vynechat.
Dam si asi len nejaké rozmix. semená.
Este sa vrátim ku tomu koreniu. Ludia z mojho okolia mi tvrdia, že vela korením. To kari čo som sem dal má 35g a vydrží mi max týžden.
Robím to tak, že si urobím šalát z prevažne listovej zeleniny, do toho zamiešam tú kyslú kapustu, niekedy dám lyžicu repkového oleja a vela kari. Okrem toho mám aj tú čistú kurkumu, ktorú tam dávam tiež no už menej, pretože je dost výrazná.
Ku tomu si dám tú jasmin ryžu do ktorej dám repkový olej a vela korenia. Do šalátu este 2-3 stručiky cesnaku.
Nevadí toho korenia tolko? Mne to proste takto chutí. Ked to tam nedám, tak to proste nie je ono.
Ked sa prepojí chut tej kapusty s tým olejom a kari, kurkumou cesnakom atd, tak si musim davat pozor aby som to "nezožral".
Proste mi to tak mimoriadne chutí. Ale toho korenia tam dávam vraj až moc. Včera dokonca som dal ostrú zmes kari s chili paprikou. Mám teda ubrat?
Hned sa spýtam na tieto oleje
konopný http://www.biologika.sk/e-produkt-746-1 ... -olej.html
avokádový - http://www.biologika.sk/e-produkt-1711- ... -olej.html
Máte s nimi nejaké skúsenosti?
Ďakujem

To uváděné množství koření je skutečně nesmyslné a dle mého názoru to může být i škodlivé, koření je pro chuť a ne náhražka jídla.
Co se týká konopného oleje, to je prakticky to samé jako olej lněný, akorát je podstatně dražší a avokádový olej jsem dosud nikdy nezkoušel, tak nevím, ale dle mého názoru to bude olej velice zdravý, chuť nejsem schopen posoudit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: ned srp 09, 2009 10:13 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Tak to zredukujem. Neerobil som to doteraz, pretože ma to nijak v podstate nedráždilo, teda okrem toho cesnaku, ale aj to potom ustúpilo.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: ned srp 30, 2009 9:38 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
[quote="Mat":1fvbor6t]Hned sa spýtam na tieto oleje
konopný http://www.biologika.sk/e-produkt-746-1 ... -olej.html
avokádový - http://www.biologika.sk/e-produkt-1711- ... -olej.html
Máte s nimi nejaké skúsenosti?
Ďakujem[/quote:1fvbor6t]
Konopný som ešte nevyskúšala, ale chystám sa. Avokádový olej používam. Kvalitný, je dosť drahý, ale oplatí sa investovať. Tu ti prikladám link, kde o ňom píšu a z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že neklamú.


Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
gA==


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2009 11:29 am 
Offline

Registrován: pon srp 17, 2009 3:24 am
Příspěvky: 22
Bydliště: Jizni Kalifornie
[quote="Sybilla":2b91a07i][quote="Mat":2b91a07i]Hned sa spýtam na tieto oleje
konopný http://www.biologika.sk/e-produkt-746-1 ... -olej.html
avokádový - http://www.biologika.sk/e-produkt-1711- ... -olej.html
Máte s nimi nejaké skúsenosti?
Ďakujem[/quote:2b91a07i]
Konopný som ešte nevyskúšala, ale chystám sa. Avokádový olej používam. Kvalitný, je dosť drahý, ale oplatí sa investovať. Tu ti prikladám link, kde o ňom píšu a z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že neklamú.

_________________
HAVE ANOTHER BEAUTIFUL DAY IN PARADISE


Naposledy upravil Dracula dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
gA==


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2009 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Thomas Forrest píše:
Konopny olej je velice chutny a tady v USA levnejsi nej olej z lneneho seminka. Nevyhoda obou oleju je, ze se musi skladovat v lednici na udrzeni cerstvosti. Naopak olivovy nebo cocosovy olej se da uschovavat v suchu a chladu. Ja mam rad nejvice cocosovy olej ktery strcim na par hodin do lednice az ztuhne a pote ho jako maslo namazu na krekry z lneneho seminka a posypu klicky. TO je basta panecku.

Konopný olej i lněný olej, velice rychle oxidují a po oxidaci jsou docela zabijákem jater. Z tohoto důvodu doporučuji v lednici skladovat pouze malé množství a větší zásobu jednoznačně zmrazit, což oxidaci velice zpomalí. Kokosový olej je opravdu vynikající, ale tady se velice blbě shání, osobně si vyrábím na dvouhřídelovém odšťavňovači kokosové máslo, to se také dá rozetřít na tác do rovnoměrné vrstvy, poté zchladit, kolečkem na pizzu nakrájet na kostičky, zmrazit a používat vždy po rozmrazení jako běžné máslo. Je to velice chutné a navíc mimořádně zdravé, hlavně kvůli obsahu kyseliny kaprylové, která je zabijákem kvasinek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2009 7:06 am 
Offline

Registrován: pon srp 17, 2009 3:24 am
Příspěvky: 22
Bydliště: Jizni Kalifornie
Jarda píše:
Konopný olej i lněný olej, velice rychle oxidují a po oxidaci jsou docela zabijákem jater. Z tohoto důvodu doporučuji v lednici skladovat pouze malé množství a větší zásobu jednoznačně zmrazit, což oxidaci velice zpomalí. Kokosový olej je opravdu vynikající, ale tady se velice blbě shání, osobně si vyrábím na dvouhřídelovém odšťavňovači kokosové máslo, to se také dá rozetřít na tác do rovnoměrné vrstvy, poté zchladit, kolečkem na pizzu nakrájet na kostičky, zmrazit a používat vždy po rozmrazení jako běžné máslo. Je to velice chutné a navíc mimořádně zdravé, hlavně kvůli obsahu kyseliny kaprylové, která je zabijákem kvasinek.

Mate pravdu co se tyka tech dvou oleju (konopny a lneny). Ja si kupuji v mensim baleni 236ml ma to asi 16 polivkovych lzici a mam to na tech 16 dni. Kdyz jsem zacinal ze syrovou stravou tak jsem byl jak blaznivy a nakupoval nekolik ruznych oleju najednou. Co se pak stalo popisujete ve svem textu. Nedalo se ten olej ani pozrit jaky hnus to s prominutim byl a to jsem to mel v lednici asi mesic, jiz nacnute a samozrejme zazatkovane.
Kdyz jsem prechazel z varene stravy na syrovou dobre si pamatuji jak mi chutnalo avokado a jak chutna ted. Cloveku se uplne zmeni chutove bunky. Dnes si avokado vychutnam, tenkrat mi to nic nerikalo, pouze to byl druh nasyceni. To same je s tim olejem, kdyz uz se to neda konzumovat, tak by se nasli i takovy co by to vypili a mysleli si, ze konzumuji tu nejkvalitnejsi pitnou vodu na svete.
S tim kokosovym olejem co delate je docela dobre. Nikdy jsem nad tim nepremyslel. Dobra myslenka. Tady se da koupit i ve vetsim mnozstvi 3,78 litru za $75. Mensi mnozstvi cca 700 ml za $30 i levneji. Zalezi na firme co to vyrabi.
Kokosovy olej je take dobry na hydrataci pokozky nez pouzivat nejake chemikalie.

_________________
HAVE ANOTHER BEAUTIFUL DAY IN PARADISE


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz