Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: stř čer 23, 2010 9:35 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jablečný ocet je prý velmi dobrý na čištění organismu. Můžete mi prosím poradit, jak nejlépe ho jíst?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: stř čer 23, 2010 9:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Jablečný ocet je prý velmi dobrý na čištění organismu. Můžete mi prosím poradit, jak nejlépe ho jíst?

Ano, upravuje kyselost a nejlepší je přidat ho do vody a vypít, nebo z něho dělat zálivku na saláty. Je ovšem potřeba mít kvalitní jablečný ocet s mateční kulturou, který je takový jako zkažený a plave v něm kal. Právě ty vyumělkované superčisté octy jsou špatné a organizmu spíše škodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: stř čer 23, 2010 8:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Tento je celkom slušný a nie je ani moc drahý:


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
3emgjtyy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2010 8:26 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
[quote="Sybilla":25q5506w]Tento je celkom slušný a nie je ani moc drahý:


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
25q5506w


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: ned led 09, 2011 10:47 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Chystám se na svou vlastní výrobu jablečného octu s "matkou", hledal jsem po netu různé návody na výrobu, ale všude do toho cpou nějaké přídavky (sušeného droždí, cukr atd.) proto bych se chtěl poradit jestli si ho někdo vyrábí jak na to? Myslím, že to nebude nic těžkého odštavním jablka štávu naliju do demižonu a nechám měsíc vykvasit. Možná bych mohl dát i to pyré, které vznikne při odštavnění (angel 5500) spolu se štávou do demižonu? Děkuju za jakoukoliv dobrou radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: ned led 09, 2011 11:53 am 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Může někdo poradit kde se dá koupit kvalitní jablečný ocet?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: ned led 09, 2011 7:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
qup píše:
Chystám se na svou vlastní výrobu jablečného octu s "matkou", hledal jsem po netu různé návody na výrobu, ale všude do toho cpou nějaké přídavky (sušeného droždí, cukr atd.) proto bych se chtěl poradit jestli si ho někdo vyrábí jak na to? Myslím, že to nebude nic těžkého odštavním jablka štávu naliju do demižonu a nechám měsíc vykvasit. Možná bych mohl dát i to pyré, které vznikne při odštavnění (angel 5500) spolu se štávou do demižonu? Děkuju za jakoukoliv dobrou radu.

Nevím, co tam hledáte za složitosti, je na to potřeba pouze voda a jablka, nic jiného. Návod máte zde, http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=5329 a víc není potřeba vymýšlet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: ned led 09, 2011 7:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Může někdo poradit kde se dá koupit kvalitní jablečný ocet?

Koupit se sice dá, ale docela špatně a draho, čili je jednodušší si ho vyrobit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 10:20 pm 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 10:12 pm
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Koupit se sice dá, ale docela špatně a draho, čili je jednodušší si ho vyrobit.

Dobrý den pane Zajíčku, už nějakou dobu si pročítám Vaše stránky a upřímně za ně děkuji, jsou vekým zdrojem informací a inspirace.
Ale proč píšu, chtěl jsem se Vás zeptat, jestli jste někdy zkoušel kupovat jablečný ocet od KANDu? Já si jej poslední dobou kupuji, po ránu míchám do vody, myju s ním vlasy. Chutná docela dobře, jsou v něm trochu znát takové maličké cucky... Pravděpodobně přírodního charakteru \":)\" Máte s tímto octem zkušenost? Jednou jsem si koupil bzenecký ocet, ale ten se nedal ani na mytí vlasů...
Předem díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 10:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
CITrus píše:
Dobrý den pane Zajíčku, už nějakou dobu si pročítám Vaše stránky a upřímně za ně děkuji, jsou vekým zdrojem informací a inspirace.
Ale proč píšu, chtěl jsem se Vás zeptat, jestli jste někdy zkoušel kupovat jablečný ocet od KANDu? Já si jej poslední dobou kupuji, po ránu míchám do vody, myju s ním vlasy. Chutná docela dobře, jsou v něm trochu znát takové maličké cucky... Pravděpodobně přírodního charakteru \":)\" Máte s tímto octem zkušenost? Jednou jsem si koupil bzenecký ocet, ale ten se nedal ani na mytí vlasů...
Předem díky za odpověď.

Uvedený ocet neznám a zkušenosti nemám, dejte sem prolink a já se na to podívám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 2:27 pm 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 10:12 pm
Příspěvky: 2
Tady je link na jablečný ocet kand. Prodává se nějak kolem 35 kč za půlitr a snad 55Kč za 1l, ale ten je docela těžko k sehnání (našel jsem jej pouze v tescu)
http://www.kand.cz/products/ocet-jablecny-0-5l/

A když už tady píšu, tak se ještě zeptám na takovou věc. Pokud bych si dělal jablečný ocet doma, stačí na to řekněme nejlevnější jablka z trhu? Je lepší použít jablka sladká? Zřejmě je třeba jablka dobře opláchnout od postřiku - jde to vůbec nějak dostatečně zvládnout?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 6:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
CITrus píše:
Tady je link na jablečný ocet kand. Prodává se nějak kolem 35 kč za půlitr a snad 55Kč za 1l, ale ten je docela těžko k sehnání (našel jsem jej pouze v tescu)
http://www.kand.cz/products/ocet-jablecny-0-5l/

A když už tady píšu, tak se ještě zeptám na takovou věc. Pokud bych si dělal jablečný ocet doma, stačí na to řekněme nejlevnější jablka z trhu? Je lepší použít jablka sladká? Zřejmě je třeba jablka dobře opláchnout od postřiku - jde to vůbec nějak dostatečně zvládnout?

No, bohužel nic jsem tam nevyčetl, je to na informace dosti skoupé, ale podívejte se na skleničku, zda je filtrovaný a obsahuje nějaká vylepšující éčka. Pokud ano, pak moc ideální není, vhodný je opravdu přírodní a ten většinou je dokonce kalný, prostě vypadá jako zkažený. Návodů na výrobu jablečného octa je na netu dostatek, ale nic tam nepřidávejte, prostě nastrouhat jablka a nechat kvasit, což určitě také najdete. Důkladně jablka omýt určitě musíte, ale žádné další zkoumání není nutné, dokonce se tam strouhají celá včetně jádřinců.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: sob úno 12, 2011 5:24 pm 
Offline

Registrován: sob led 29, 2011 4:27 pm
Příspěvky: 29
No jo . . .člověk je tvor pohodlný a já taky nejsem žádná vyjímka \":wink:\" ,takže jsem se taky pídila po kvalitním jablečném octu . . .Ceny byly nízké i vysoké,ale nic co bych mohla považovat za kvalitní jablečný ocet,takže jsem si nakonec minulý týden od kamaráda vyptala 4L flašku,koupila 1kg jablek,nastrouhala i s jádřinci,přidala něco přes 3l vody,zadělala platýnkem,omotala gumičkou a každý den zatím ráno a večer promíchávám . . .než bude hotov,tak si ještě nějaký týden počkám,ale už teď mám radost a 100% jistotu,že tam nejsou žádné konzervační látky apod. Vřele doporučuji,je to opravdu lehká a nenáročná výroba jablečného octu . . .Jardo,díky za Vaše jednoduché a účinné rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: ned úno 13, 2011 9:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sisinka píše:
No jo . . .člověk je tvor pohodlný a já taky nejsem žádná vyjímka \":wink:\" ,takže jsem se taky pídila po kvalitním jablečném octu . . .Ceny byly nízké i vysoké,ale nic co bych mohla považovat za kvalitní jablečný ocet,takže jsem si nakonec minulý týden od kamaráda vyptala 4L flašku,koupila 1kg jablek,nastrouhala i s jádřinci,přidala něco přes 3l vody,zadělala platýnkem,omotala gumičkou a každý den zatím ráno a večer promíchávám . . .než bude hotov,tak si ještě nějaký týden počkám,ale už teď mám radost a 100% jistotu,že tam nejsou žádné konzervační látky apod. Vřele doporučuji,je to opravdu lehká a nenáročná výroba jablečného octu . . .Jardo,díky za Vaše jednoduché a účinné rady.

To máte pravdu, většina lidí se mylně domnívá, že nejednodušší je vše koupit, ale mnohem levněji a zdravěji vyjde si to vyrobit. Pokud by se k tomu zavedl i prodej přebytků těchto kvalitních domácích produktů, tak by možná ty vyděračské řetězce, plné chemického šmejdu, ukončily svojí činnost a nám by se ulevilo jak finančně, tak hlavně zdravotně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: ned úno 13, 2011 4:44 pm 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Jarda píše:
To máte pravdu, většina lidí se mylně domnívá, že nejednodušší je vše koupit, ale mnohem levněji a zdravěji vyjde si to vyrobit. Pokud by se k tomu zavedl i prodej přebytků těchto kvalitních domácích produktů, tak by možná ty vyděračské řetězce, plné chemického šmejdu, ukončily svojí činnost a nám by se ulevilo jak finančně, tak hlavně zdravotně.

Koupil jsem si jabl.ocet a bylo mi řečeno -po otevření co nejdříve spotřebovat jiank se zakalí.No dobře,ale co když si ocet udělám doma je tam taky od kdy do kdy spotřebovat?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz