Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned úno 06, 2011 10:49 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
Nevím z čeho máte zmatek, když vše je zde již popsáno. Pít se dá voda čistá a pokud možno nepřevařená, přičemž i ta UV lampa není zrovna nejvhodnější. Já mám naprosto nejzákladnější reverzní osmózu, bez jakéhokoliv dalšího vybavení a funguje bezvadně. Také cena směšných cca 1600,-Kč je asi dobrá. Jinak to zařízení které uvádíte vhodné je, ale je zbytečně drahé díky zásobníku a UV lampě, což považuji za vyhazování peněz.

Cena 1600Kč je výborná, jaké zařízení máte? Můžete případně dát link?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned úno 06, 2011 10:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Cena 1600Kč je výborná, jaké zařízení máte? Můžete případně dát link?

Určitě to není tajné a dokonce je nabídka v baneru na hlavních stránkách, čili zde http://www.filtracevody.cz/store/goodsd ... GoodsID=02


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: čtv úno 10, 2011 9:23 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
Určitě to není tajné a dokonce je nabídka v baneru na hlavních stránkách, čili zde http://www.filtracevody.cz/store/goodsd ... GoodsID=02

Děkuji. ta cena je bezva. Zařízení se prostě jenom namontuje k sifonu a poté čistí v reálném čase? Nebo skladuje vodu v nádobce? Z toho popisu nelze moc vyčíst ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: čtv úno 10, 2011 10:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Děkuji. ta cena je bezva. Zařízení se prostě jenom namontuje k sifonu a poté čistí v reálném čase? Nebo skladuje vodu v nádobce? Z toho popisu nelze moc vyčíst ...

Čistí v reálném čase, zásobník tato levná varianta nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 2:00 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 12, 2011 9:35 am
Příspěvky: 4
Zkoušel jsem vymražení minerálu a moc se mi to nedaří protože se těžko odhaduje dom akdy to ještě celé nezmrzene \":(\"
Doma používáme filtr od firmy Brita zkusím to spojit s Vymražením.

Zajímalo by mě zda jste nezkoušel nějakou alternativu nekoupené filtrační kolomy? Láká mě více taková metoda.. Koupit si konvice za pár tisíc a starat se o jejich každoroční čistění (zase nějaká ta tisícívka) a to nepočítám tu elektriku...Netvrdím že to nestojí za to... jen jsme sumarizoval stav.
Nevíte jak sestrojit takovou kolomu na vodu? koukal jsme se na wikipedii, ale tam nepíšou jak to chladit teda jak zajistit přítok vody do chladícího zařízeni.... Ti co pálí alkohol to nějak dělat musejí...

Jinak voda studená který je velmi dobrá (ale nesmí se to přehnat) pro osvěžení a udržení bdělosti. Také má studená voda má skvělé vlastnosti již v dávné minulosti se používala k léčení a lidé pracující s energií ji mohou klidně nabíjen a modifikovat pouhou myšlenkou. V malém měřítku to děláme stále všichni.

Ještě dotaz k reverzní osmóza: psal jsem na stránkách nějakou levnou variantu kterou používáte doma. Na stránkách však je jen Reverzní osmóza 75 GPD Standart za 1590,- možná se ceny již změnili .,... nebo máte ještě jinou variantu?

Další dotaz k RO: v popisu píšou že nesmíte nechat vodu stát a musí protékat..tedy aspoň občas, co když jedu na 14 dní na dovolenou?
Jak často je třeba měnit filtr který stojí 1200 kč?


Děkuji vám za odpovědi.

Zdraví Josua


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Josua píše:
Zkoušel jsem vymražení minerálu a moc se mi to nedaří protože se těžko odhaduje dom akdy to ještě celé nezmrzene \":(\"
Doma používáme filtr od firmy Brita zkusím to spojit s Vymražením.

Zajímalo by mě zda jste nezkoušel nějakou alternativu nekoupené filtrační kolomy? Láká mě více taková metoda.. Koupit si konvice za pár tisíc a starat se o jejich každoroční čistění (zase nějaká ta tisícívka) a to nepočítám tu elektriku...Netvrdím že to nestojí za to... jen jsme sumarizoval stav.
Nevíte jak sestrojit takovou kolomu na vodu? koukal jsme se na wikipedii, ale tam nepíšou jak to chladit teda jak zajistit přítok vody do chladícího zařízeni.... Ti co pálí alkohol to nějak dělat musejí...

Jinak voda studená který je velmi dobrá (ale nesmí se to přehnat) pro osvěžení a udržení bdělosti. Také má studená voda má skvělé vlastnosti již v dávné minulosti se používala k léčení a lidé pracující s energií ji mohou klidně nabíjen a modifikovat pouhou myšlenkou. V malém měřítku to děláme stále všichni.

Ještě dotaz k reverzní osmóza: psal jsem na stránkách nějakou levnou variantu kterou používáte doma. Na stránkách však je jen Reverzní osmóza 75 GPD Standart za 1590,- možná se ceny již změnili .,... nebo máte ještě jinou variantu?

Další dotaz k RO: v popisu píšou že nesmíte nechat vodu stát a musí protékat..tedy aspoň občas, co když jedu na 14 dní na dovolenou?
Jak často je třeba měnit filtr který stojí 1200 kč?


Děkuji vám za odpovědi.

Zdraví Josua

Nevím, co jste s tím nacvičoval, ale já jsem s tím nikdy problém neměl. Sestrojovat celkem nic nemusíte, vše se prodává a je pouze otázkou, kolik peněz do toho chcete vrazit. Jako léčebný prostředek opravdu studená voda velice dobře funguje v tom nevidím rozpor. Používám uvedenou osmózu a pokud vím, tak cena platí, protékat nemusí, bohatě stačí točit jednou týdně a předtím trochu odtočit. Membrána se mění tak jednou za dva roky, ale většině lidí by vydržela i mnohem déle, nás je opravdu hodně a točíme stovky litrů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned kvě 22, 2011 3:28 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 16, 2011 9:50 am
Příspěvky: 11
Dobrý den, mám dotaz...Filtruji si vodu přes filtrační konvici Brita-patrony Maxtra. Má to vůbec nějáký smysl nebo jen vyhazuji další peníze?


Naposledy upravil Jasmina dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pon kvě 23, 2011 8:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
[quote="Jasmina":po92n5md]Dobrý den, mám dotaz...Filtruji si vodu přes filtrační konvici Brita-patrony Maxtra. Má to vůbec nějáký smysl nebo jen vyhazuji další peníze?


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: sob črc 30, 2011 1:54 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Dobrý den pane Jardo,
rád bych znal Váš názor na tento vodní filtr http://www.dumazahrada.cz/bydleni/aktua ... 11248.aspx
Dále by mě zajímalo u tohoto filtru prý se vytvoří vždy mrtvá voda - vo je lepší pít mrtvou nebo živou vodu?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned črc 31, 2011 7:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Dobrý den pane Jardo,
rád bych znal Váš názor na tento vodní filtr http://www.dumazahrada.cz/bydleni/aktua ... 11248.aspx
Dále by mě zajímalo u tohoto filtru prý se vytvoří vždy mrtvá voda - vo je lepší pít mrtvou nebo živou vodu?
Děkuji

Pokud jsem to správně pochopil, jde o aktivní uhlí a UV lampu. Filtrovat přes aktivní uhlí v tom není problém, ale ozařovat to už problém je, čili já osobně bych takové zařízení nepoužíval. Produkuje opravdu mrtvou vodu a ta je sice čistá, ovšem pro organizmus nevhodná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: čtv srp 04, 2011 9:09 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 04, 2011 8:38 pm
Příspěvky: 2
Bydliště: Bajnská Štiavnica
Banská Štiavnica 4.8.2011
Ahoj do Poděbrad !

Reversní osmozu používám 3 roky. Po filtraci osmotickou vodu destiluji. Pak zmrazím a rozmrazím.
Za poslední týdny je na internetu dost zpráv ohledně škodlivosti PET lahví, pokud jsou vystaveny teplu.
(v autě na slunci a pod....) Za vyšších teplot se do vody podle tvrzení v článcích uvolní jedovaté
karcinogénní dioxiny.
Fajn. Tomu se dá předejít.

Ale co mě zaujalo je, že dioxiny se uvolní i při zmražení PET lahve v mrazáku

Zdroj:

http://www.shangri-la.estranky.sk/clank ... tove-flase


No tak to jsem zavrávoral. Člověk se snaží a teď tohle......
Tak jsem dočasně přestal mrazit.
Technicky nevím v čem tu destilku do mrazáku dát. Aby ta láhev byla pružná a zároveň nebyla škodlivá....


A možná je to všechno jenom blud.
V National Geograpics byl článek, že nějací koumáci - myslím z Nizozemí objevili způsob jak levně
vyčistit bakteriálně závadnou vodu v rovníkové Africe. Naplní PET láhve a dají na slunce na vlnitý plech.
Plast propouští UV záření a to se postará o desinfekci. ......
Výskyt nakažlivých nemocí v oblasti, kde se tohle praktizuje poklesl cca o 80%
No na druhé straně se možná o pár let zvýší výskyt rakoviny
To je jako vylít s vaničkou i dítě.....

No a teď babo raď......

Budu vděčný za každý nápad.

Joe.

P.S. Omlouvám se jestli moje čeština není úplně dokonalá. Na Slovensku se v škole neučí.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: čtv srp 04, 2011 9:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
joe66sk píše:
Banská Štiavnica 4.8.2011
Ahoj do Poděbrad !

Reversní osmozu používám 3 roky. Po filtraci osmotickou vodu destiluji. Pak zmrazím a rozmrazím.
Za poslední týdny je na internetu dost zpráv ohledně škodlivosti PET lahví, pokud jsou vystaveny teplu.
(v autě na slunci a pod....) Za vyšších teplot se do vody podle tvrzení v článcích uvolní jedovaté
karcinogénní dioxiny.
Fajn. Tomu se dá předejít.

Ale co mě zaujalo je, že dioxiny se uvolní i při zmražení PET lahve v mrazáku

Zdroj:

http://www.shangri-la.estranky.sk/clank ... tove-flase


No tak to jsem zavrávoral. Člověk se snaží a teď tohle......
Tak jsem dočasně přestal mrazit.
Technicky nevím v čem tu destilku do mrazáku dát. Aby ta láhev byla pružná a zároveň nebyla škodlivá....


A možná je to všechno jenom blud.
V National Geograpics byl článek, že nějací koumáci - myslím z Nizozemí objevili způsob jak levně
vyčistit bakteriálně závadnou vodu v rovníkové Africe. Naplní PET láhve a dají na slunce na vlnitý plech.
Plast propouští UV záření a to se postará o desinfekci. ......
Výskyt nakažlivých nemocí v oblasti, kde se tohle praktizuje poklesl cca o 80%
No na druhé straně se možná o pár let zvýší výskyt rakoviny
To je jako vylít s vaničkou i dítě.....

No a teď babo raď......

Budu vděčný za každý nápad.

Joe.

P.S. Omlouvám se jestli moje čeština není úplně dokonalá. Na Slovensku se v škole neučí.....

Tak blud to není, PET lahve jsou opravdu vysoce nebezpečné, ovšem dost záleží na tom, jak se používají. Pokud budete PET láhev používat stále, tak se zatáhne a nic neuvolňuje, ovšem je třeba ji minimálně pět dní připravovat pomocí reverzní, nebo ještě lépe destilované vody, což z ní ten sajrajt vytáhne. Další možnost je zakoupit láhev z PP materiálu – polypropylénu, ta nic neuvolňuje a máte to vyřešené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: čtv srp 04, 2011 10:32 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 04, 2011 8:38 pm
Příspěvky: 2
Bydliště: Bajnská Štiavnica
Jardo děkuji za promptní odpověď.
Prosím ještě o krátké upřesnění:

- Jak to myslíš s tím 5-ti denním připravováním PET lahví ?

(Prosím o postup)
Některé PET lahve občas v mrazáku prasknou a musím pak obnovovat "vozový park"

Stačí naplnit novou PET lahev destilkou a ponechat 5 dní stát ?
Resp.před prvním mražením propláchnout i více krát?

Díky

Joe


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát srp 05, 2011 6:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
joe66sk píše:
Jardo děkuji za promptní odpověď.
Prosím ještě o krátké upřesnění:

- Jak to myslíš s tím 5-ti denním připravováním PET lahví ?

(Prosím o postup)
Některé PET lahve občas v mrazáku prasknou a musím pak obnovovat "vozový park"

Stačí naplnit novou PET lahev destilkou a ponechat 5 dní stát ?
Resp.před prvním mražením propláchnout i více krát?

Díky

Joe

Píšete to správně, prostě nalít destilku, nechat v lahvi 24 hodin, vylít a nalít novou a stejný postup po pět dní, pak je již problém odstraněn.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2011 2:17 pm 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
U mě bohužel reverzní osmóza nepřichází v úvahu (předpokládám, že bez zásahu instalatéra nepůjde používat). Tak bych dočasně využil tip zmíněný na první stránce tohoto vlákna, totiž filtrovat před tím zmraženou vodu přes filtr Oasa. Zdrojem vody bude vodovodní kohoutek v brněnském paneláku. Rád bych se zde ale ještě zeptal, zda zvolit model FAM1, který má životnost filtrační patrony 800 l, nebo má smysl model FDN2, který má navíc odstraňovat dusičnany, ale životnost patrony je jen 22-26 l. Oba modely filtru Oasa stojí shodných 790 kč (podrobněji např. zde: http://www.drinkitclear.com/cs/e-shop/pristroje-na-upravu-vody/filtrace. Děkuji za případnou radu.

_________________
www.inklinace.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz