Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 26, 2024 9:42 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 17, 2011 10:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Warp píše:
Sice nejsem také žádný odborník.
Ale řekl bych že se tvá váha postupně upravuje na normál.

Jinak myslím, že 4x - 7x vejce za týden není na škodu (nejlépe vařené). Pak také občas (2x) týdně nějakou tu rybku (losos, tuňák, kapr).
Vlašské ořechy, mandle, atd..

Na Candidu můžete zkusit také panenský kokosový olej.
Možná i zelený jíl.
Každopádně netuším zda jste boj s Candidou vyhrál a nebo stále bojujete.

Mám dotaz, je dobré brát nějaké minerály nebo vitamíny ve formě tabletek?
Já byl tedy vždy proti tomu, tak nevím, dost lidí to pravidelně užívá.

Mnoho látek se dnes už v uměle produkovaných potravinách prakticky nevyskytuje, třeba stříbro, zinek a další, čili zde je suplementace prakticky nezbytná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř led 19, 2011 9:54 pm 
Offline

Registrován: sob lis 06, 2010 8:55 pm
Příspěvky: 27
Dobrý večer, v jiném vláknu tady jsem narazila na informaci, že ve 20:00 tělo prostě zavírá krám a určitě by se už nic jíst nemělo. Platí to i pro vitamíny a stopové prvky v tabletách? Příklad: dovečeřím v 19:00 a ve 21:00 bych si chtěla dát zinek v chelátové vazbě, spát půjdu po jedenácté. Přijme tělo takto zinek (nebo jiný doplňek)? Děkuji předem za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř led 19, 2011 10:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Naonka píše:
Dobrý večer, v jiném vláknu tady jsem narazila na informaci, že ve 20:00 tělo prostě zavírá krám a určitě by se už nic jíst nemělo. Platí to i pro vitamíny a stopové prvky v tabletách? Příklad: dovečeřím v 19:00 a ve 21:00 bych si chtěla dát zinek v chelátové vazbě, spát půjdu po jedenácté. Přijme tělo takto zinek (nebo jiný doplňek)? Děkuji předem za odpověď.

Tělo ne, pouze žaludek a doplňky, nebo roztoky, které nevyžadují trávení, klidně dodávat můžete, to ničemu nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 20, 2011 9:05 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Naonka píše:
Dobrý večer, v jiném vláknu tady jsem narazila na informaci, že ve 20:00 tělo prostě zavírá krám a určitě by se už nic jíst nemělo. Platí to i pro vitamíny a stopové prvky v tabletách? Příklad: dovečeřím v 19:00 a ve 21:00 bych si chtěla dát zinek v chelátové vazbě, spát půjdu po jedenácté. Přijme tělo takto zinek (nebo jiný doplňek)? Děkuji předem za odpověď.

staci googlvat pojmy jako cirkadialni hodiny, biorytmy, vnitrni hodiny a podle mne tento mytus vychazi z toho, tudiz rekl bych ze na vasi otazku neexistuje odpved ano nebo ne, protoze u kazdeho mohou byt nastaveny denni biorytmy jinak, v dnesni industrializovane dobe se tezko zije podle nich, zalezi jaky jste dodrzoval v poslednich dnech rezim.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 20, 2011 11:22 am 
Offline

Registrován: sob lis 06, 2010 8:55 pm
Příspěvky: 27
Děkuji za odpověď Jardovi i Petrovi 2. Ještě mám k tomu zinku jednu otázku: když si ho vezmu ráno na lačno, můžu hned poté vypít třeba půl litru vody? Nebo se tím příliš naředí žaludeční kyseliny?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 21, 2011 9:45 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Já bych měl taky otázku k zinku.Je možné že se chlorid zinečnatý vstřebává tak dobře že jsem si mohl způsobit předávkování už při dávce 50mg-10kapek?beru ho nepravidelně protože mi nedělá vůbec dobře na žaludek a zkouším různé dávky a včera se stalo to že jsem si na lačno před spaním vzal 10 kapek a za pár minut mě začala extrémě bolet hlava úplně uvnitř,pak hrozný tlukot srdce a úzkost a nakonec zvracení a křeče na záchodě.Kdybych do toho průběžne nepil kvanta vody tak se svíjím v křečích a nezvracím nic.Pak následovala půlhodinová třesavka pod peřinou ale nezpůsobená zimou-spíš šokem.Herxheimerova reakce to podle mě nebyla protože té jsem si užil dost a toto bylo uplně jiného kalibru(nyní jsem si opravdu myslel že mi přítelkyně tu záchranku zavolá).
No a teď nevím jak dál-zkusit třeba jen 3 kapky a rozdělit je během dne,nebo si to nedávat nalačno,nebo zatím dát jen jednu kapku.Jsem z toho v rozpacích.A ještě jeden dotaz-v lahvičce se udělala taková sraženina,asi stačí každý den jen pořádně protřepat že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 21, 2011 12:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Naonka píše:
Děkuji za odpověď Jardovi i Petrovi 2. Ještě mám k tomu zinku jednu otázku: když si ho vezmu ráno na lačno, můžu hned poté vypít třeba půl litru vody? Nebo se tím příliš naředí žaludeční kyseliny?

Zinek nemá s žaludeční kyselinou celkem žádnou souvislost, čili by to nijak vadit nemělo, spíše vadí kombinace s některým jídlem, kde dochází k vzájemným reakcím, ale to platí hlavně pro jiné formy zinku než jsou chloridy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 21, 2011 1:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Já bych měl taky otázku k zinku.Je možné že se chlorid zinečnatý vstřebává tak dobře že jsem si mohl způsobit předávkování už při dávce 50mg-10kapek?beru ho nepravidelně protože mi nedělá vůbec dobře na žaludek a zkouším různé dávky a včera se stalo to že jsem si na lačno před spaním vzal 10 kapek a za pár minut mě začala extrémě bolet hlava úplně uvnitř,pak hrozný tlukot srdce a úzkost a nakonec zvracení a křeče na záchodě.Kdybych do toho průběžne nepil kvanta vody tak se svíjím v křečích a nezvracím nic.Pak následovala půlhodinová třesavka pod peřinou ale nezpůsobená zimou-spíš šokem.Herxheimerova reakce to podle mě nebyla protože té jsem si užil dost a toto bylo uplně jiného kalibru(nyní jsem si opravdu myslel že mi přítelkyně tu záchranku zavolá).
No a teď nevím jak dál-zkusit třeba jen 3 kapky a rozdělit je během dne,nebo si to nedávat nalačno,nebo zatím dát jen jednu kapku.Jsem z toho v rozpacích.A ještě jeden dotaz-v lahvičce se udělala taková sraženina,asi stačí každý den jen pořádně protřepat že?

To se mě u zinku moc nezdá, já když jsem ho rovnal, tak jsem bral 200 mg každý den před spaním v troše kyseliny chlorovodíkové a nikdy jsem s tím neměl problém. Čili se domnívám, že při té vaší uvedené dávce a reálnému naměřenému deficitu, je předávkování nanejvýše nepravděpodobné. Nedělal jsem to pár dní, ale řadu měsíců a podle oficiálních informací jsem se tedy měl předávkovat zcela jednoznačně. Dle mého názoru to hodně záleží na vylučovacích schopnostech organizmu a co nepotřebuje, to prostě vyžene ven. Vyzkoušejte to v té kombinaci s kyselinou, jednak směs má lepší chuť, také se mnohem lépe a rychleji vstřebává a nedráždí tolik žaludek. Jinak ten roztok je cekem dost koncentrovaný, čili nějaké úsady se dají předpokládat, na závadu nijak nejsou a pokud vám vadí, tak to překapejte přes ten papírový filtr na kávu a budete mít tekutinu zcela čirou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob led 22, 2011 3:02 pm 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
Už týždeň som chorá a skúsila som liečbu mega dávkami céčka. Je to zaujímavá skúsenosť, ale naozaj to funguje. Dva dni som dokonca zjedla viac než 80 g, teraz už len asi 40g denne, len ten bacil je nejaký hnusný tentokrát, nie a nie dať pokoj. Ako dlho sa dá na takých vysokých dávkach pohybovať ? A je niečo, na čo si treba dávať väčší pozor, alebo ani nie ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob led 22, 2011 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
trampota píše:
Už týždeň som chorá a skúsila som liečbu mega dávkami céčka. Je to zaujímavá skúsenosť, ale naozaj to funguje. Dva dni som dokonca zjedla viac než 80 g, teraz už len asi 40g denne, len ten bacil je nejaký hnusný tentokrát, nie a nie dať pokoj. Ako dlho sa dá na takých vysokých dávkach pohybovať ? A je niečo, na čo si treba dávať väčší pozor, alebo ani nie ?

Dá se ho brát i mnohem více a jediné omezení je stav průjmu, čili pokud průjem po této dávce nemáte, tak ho tělo prostě potřebuje a není důvod se nějak omezovat. Jediné, co je potřeba sledovat, je stav kyselosti a pokud by vám ta dávka srážela pH moče do velice nízkých hodnot, používejte variantu s jedlou sodou, což jsem zde již popisoval. To vám bude fungovat stejně a pH bude spíše stoupat, což se dá vzájemným poměrem obou látek vyladit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 23, 2011 2:47 pm 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
Vďaka. Miešam to aj so sódou, inak mi toho bolo ťažko od žalúdka a je to aj pitnejšie. Chutí to s tou sódou ako šumivý celaskon. Naozaj môžem túto liečbu každému len odporúčať, je to prekvapujúce, si každý deň škrtnúť nejakú zastaralú zafixovanú formulku v hlave, ako napríklad, že kašlať a vykašliavať hlieny počas choroby a dlho po nej je normálne. Ale ak si dáte dosť céčka, tak sa nijaký kašeľ ani hlieny nekonajú a to tak, že hneď. Kúzlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 23, 2011 10:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
trampota píše:
Vďaka. Miešam to aj so sódou, inak mi toho bolo ťažko od žalúdka a je to aj pitnejšie. Chutí to s tou sódou ako šumivý celaskon. Naozaj môžem túto liečbu každému len odporúčať, je to prekvapujúce, si každý deň škrtnúť nejakú zastaralú zafixovanú formulku v hlave, ako napríklad, že kašlať a vykašliavať hlieny počas choroby a dlho po nej je normálne. Ale ak si dáte dosť céčka, tak sa nijaký kašeľ ani hlieny nekonajú a to tak, že hneď. Kúzlo.

Ono je potřeba udržovat lidi nemocné, protože jinak by lékaři i lékárníci zase neměli tak snadný život jako mají nyní. Na tuto změnu by bohatě stačilo lidi adekvátně informovat a náklady na zdravotní péči by šlo asi vydělit minimálně 3x, ale asi mnohem více. To by bohužel asi položilo i některá rozsáhlá odvětví farmaceutického průmyslu, ovšem je otázka, kolika lidem by taková změna vadila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 30, 2011 7:00 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, stačia 3-4ks para orechov denne na to, aby som mal dostatok selénu, alebo treba selén z tabletiek ?
Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 30, 2011 10:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, stačia 3-4ks para orechov denne na to, aby som mal dostatok selénu, alebo treba selén z tabletiek ?
Ďakujem za odpoveď.

Za normálních okolností to stačí, ale při velkém deficitu asi těžko, tam je třeba brát celkem velké dávky a to by jste těch ořechů musel jíst nesmyslně mnoho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 12:10 pm 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
Nezpůsobují podle vás dávky vit. C v řádu jednoho až několika gramu denně dlouhodobě překyselení organismu?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz