Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:52 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zahlenění
PříspěvekNapsal: sob bře 20, 2010 12:16 am 
Offline

Registrován: stř kvě 13, 2009 1:38 am
Příspěvky: 48
Dobrý den,

Ctěla bych se zeptat na následující: Jím velmi střídmě, k snídani pouze š'távu a dřeń z 4-5 čerstvě vymačkaných grepů, o něco později ředkvičky; poté vařený oběd (většinou kuřecí maso s brambory nebo rýží, kuřecí polévku apod.); poté odpoledne opět ředkvičky a večer ředkvičky a jeden 10% čistě bílý jogurt bez přísad. Piji po celý den pouze vodu z vodovodního kohoutku. Jiné nápoje nepiji.
Žádnou konkrétní očistu těla v současné době neprovádím.
Můj problém spočívá v tom, že po celé dny cítím značnou zahleněnost dýchacích orgánů, musím často odkašlávat hlen a občas smrkat. Zahleněnost je zřejmě i příčinou komedózní pokožky na hrudníku, ramenou a části zad. Jinak pokožku mám pěknou, ale toto vše kazí.
Docela dost mne to trápí a chtěla bych s tím něco udělat, jenom nevím co. Poradíte mi, prosím? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění dýchacích orgánů
PříspěvekNapsal: sob bře 20, 2010 1:51 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv bře 11, 2010 8:31 pm
Příspěvky: 26
Araila píše:
Dobrý den,

Ctěla bych se zeptat na následující: Jím velmi střídmě, k snídani pouze š'távu a dřeń z 4-5 čerstvě vymačkaných grepů, o něco později ředkvičky; poté vařený oběd (většinou kuřecí maso s brambory nebo rýží, kuřecí polévku apod.); poté odpoledne opět ředkvičky a večer ředkvičky a jeden 10% čistě bílý jogurt bez přísad. Piji po celý den pouze vodu z vodovodního kohoutku. Jiné nápoje nepiji.
Žádnou konkrétní očistu těla v současné době neprovádím.
Můj problém spočívá v tom, že po celé dny cítím značnou zahleněnost dýchacích orgánů, musím často odkašlávat hlen a občas smrkat. Zahleněnost je zřejmě i příčinou komedózní pokožky na hrudníku, ramenou a části zad. Jinak pokožku mám pěknou, ale toto vše kazí.
Docela dost mne to trápí a chtěla bych s tím něco udělat, jenom nevím co. Poradíte mi, prosím? Děkuji

Základem je vyčistit pořádně střeva. Máte je zanesená a bordel se tlačí ven jinudy, odtud ty hleny. Oběd je celý špatně, ten jogurt večer taky nic moc. A hlavě jestli jíte pravidelně jenom grepy a ředkvičky, tak vám musí chybět spousty věcí, jednotvárná strava je taky špatně. Více druhů ovoce a zeleniny, ořechy, semínka, oleje, domácí kefír, čtěte příklad jídelníčku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění dýchacích orgánů
PříspěvekNapsal: sob bře 20, 2010 8:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Araila píše:
Dobrý den,

Ctěla bych se zeptat na následující: Jím velmi střídmě, k snídani pouze š'távu a dřeń z 4-5 čerstvě vymačkaných grepů, o něco později ředkvičky; poté vařený oběd (většinou kuřecí maso s brambory nebo rýží, kuřecí polévku apod.); poté odpoledne opět ředkvičky a večer ředkvičky a jeden 10% čistě bílý jogurt bez přísad. Piji po celý den pouze vodu z vodovodního kohoutku. Jiné nápoje nepiji.
Žádnou konkrétní očistu těla v současné době neprovádím.
Můj problém spočívá v tom, že po celé dny cítím značnou zahleněnost dýchacích orgánů, musím často odkašlávat hlen a občas smrkat. Zahleněnost je zřejmě i příčinou komedózní pokožky na hrudníku, ramenou a části zad. Jinak pokožku mám pěknou, ale toto vše kazí.
Docela dost mne to trápí a chtěla bych s tím něco udělat, jenom nevím co. Poradíte mi, prosím? Děkuji

Jak vám správně píše rADo, tak jde o náhradní kanál, který supluje dysfunkci tlustého střeva. Musíte důkladně vygruntovat střeva a upravit stravu tak, aby se defekace dostavovala dvakrát, až třikrát denně a stolice byla formovaná, bez lepivosti a zápachu. Na tu pokožku použijte vlastní urinu, je to nejlepší kosmetika, kterou znám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zahlenění
PříspěvekNapsal: čtv říj 14, 2010 2:33 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 14, 2010 2:19 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, prosím o radu, jak se zbavit zahlenění v krku, které mě trápí už asi půl roku. Memám rýmu ani kašel, jen pocit hlenů v krku, který mě nutí často polykat a poslední dobou suchého horního patra v ústech. Na ORL a alergoligii údajně všechno v pořádku.
Ve Vašich diskuzích jsem se dočetla, že to může souviset se zanesením střev, ale jelikož jsem loni v létě prodělala blíže nespecifikovaný zánět střev, nevím jak co nejšetrněji zkusit střeva pročistit či co jiného by mi mohlo pomoci. Předem moc děkuji za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zahlenění
PříspěvekNapsal: čtv říj 14, 2010 7:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
rarera píše:
Dobrý den, prosím o radu, jak se zbavit zahlenění v krku, které mě trápí už asi půl roku. Memám rýmu ani kašel, jen pocit hlenů v krku, který mě nutí často polykat a poslední dobou suchého horního patra v ústech. Na ORL a alergoligii údajně všechno v pořádku.
Ve Vašich diskuzích jsem se dočetla, že to může souviset se zanesením střev, ale jelikož jsem loni v létě prodělala blíže nespecifikovaný zánět střev, nevím jak co nejšetrněji zkusit střeva pročistit či co jiného by mi mohlo pomoci. Předem moc děkuji za rady

Zdravim,

ak sa mozem podelit o svoje skusenosti, tak momentalne koncim antiparazitalnu kuru s Palinou /Pelynek/ a mozem zodpovedne povedat, ze tolko hlienov co som vysmrkal-vykaslal pocas tychto 3 tyzdnov som nedal zo seba snad za cely zivot. Takze moj favorit na odhlienene je rozhodne palina. A to mam diagnostikovanu alergiu na palinu \":)\" Ked som ju prvykrat uzil tak reakcie boli dost silne sople a tak ale postupne sa to ukludnilo a teraz bez problemov dam 3x1 lyzicku. Mam pocit ze alergia je len odozva od parazitov ktore v tele ziju a reaguju na urcitu latku. Hlienov je uz menej aj sa mi ovela lepsie dycha. Rozmyslam ze za mesiac dva si to zopakujem a urcite je treba vynechat mliecne vyrobky a maso. To prve sa da ale tomu masu raz za tyzden neodolam \":)\" Ale zase podla mna staci do marinady dat nejaky pomlety klincek korenie a zazvor a nemalo by to byt nejake hrozne, okrem toho ze to prekysluje telo dlhsie ako ine potraviny.

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zahlenění
PříspěvekNapsal: čtv říj 14, 2010 8:43 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Alex píše:
Zdravim,
ak sa mozem podelit o svoje skusenosti, tak momentalne koncim antiparazitalnu kuru s Palinou /Pelynek/ a mozem zodpovedne povedat, ze tolko hlienov co som vysmrkal-vykaslal pocas tychto 3 tyzdnov som nedal zo seba snad za cely zivot. Takze moj favorit na odhlienene je rozhodne palina.

Mohl bys tu pelyňkovou kůru popsat, jak se dělá?

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zahlenění
PříspěvekNapsal: čtv říj 14, 2010 9:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
milda píše:
Mohl bys tu pelyňkovou kůru popsat, jak se dělá?

tu je na to tema aj davkovanie \"8)\"
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=24&t=674&start=60

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zahlenění
PříspěvekNapsal: čtv říj 14, 2010 9:21 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Alex píše:


\":oops:\" Dík. Nestačím už všechno sledovat... \":oops:\" \":wink:\" \":D\"

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zahlenění
PříspěvekNapsal: čtv říj 14, 2010 10:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
rarera píše:
Dobrý den, prosím o radu, jak se zbavit zahlenění v krku, které mě trápí už asi půl roku. Memám rýmu ani kašel, jen pocit hlenů v krku, který mě nutí často polykat a poslední dobou suchého horního patra v ústech. Na ORL a alergoligii údajně všechno v pořádku.
Ve Vašich diskuzích jsem se dočetla, že to může souviset se zanesením střev, ale jelikož jsem loni v létě prodělala blíže nespecifikovaný zánět střev, nevím jak co nejšetrněji zkusit střeva pročistit či co jiného by mi mohlo pomoci. Předem moc děkuji za rady

Základ není ze střev, ale z jídla, prostě nějak špatně jíte a tím si hleny tvoříte. Pravidelné čištění střev je sice také důležité, ale je to již sekundární záležitost, primární je jídlo. Pokud není zánět v akutním stavu, tak nezkoumejte šetrnost a čistěte i nešetrně, určitě to bude lepší než nečistit. Jinak na rozpuštění a vyloučení hlenů je velice účinná křenová kašička s citrónem, což jsem zde již popisoval, tak to zkuste najít, nebo je to v jednom článku v archívu publikovaných textů na hlavních stránkách. Také to dobře píše Alex, protože dost často je problém i v parazitech a těch je pak potřeba se zbavit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: úte lis 30, 2010 12:18 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
dobry vecer, uz som v kratkom case 2.x chora, 1. to bolo asi pred 3 tyzdnami, bolo to v case, ked som mala asi 2 tyzdne po mojej 1. sankapraksalane, zacala som inac jes, no stale varene, a asi 3 tyzdne som takmer 100% na surovej strave, raz za tyzden kusok masa. doobeda ovocie, obed zelenina, neskor obede si zvyknem dat nejake orechy alebo aj kusky zeleniny, vecer kefir. mala by som kefir radsej na cas vyradit? nejem ani nic z muky samozrejme.
moj problem je jednoznacne v imunite, proste choroba, kde jednak bolo zahlienenie, po d tyzdnoch navstevy nemocnice s dcerkou - bzne vysetrenie a ja som tam zas nieco chytila, to je dalsi tyzden. pri tejto 2. chorobe sa mi zhorsil kasel, je to az davivy kasel, manzel musi spat s maldsou dcerkou v inej izbe, starsia spi ako drevo, tej moje zachvaty nevadia.
neviem sa teda zbyvit hlienov, su tekute, steklia v krku, vykasliavam, preplachujem nos, robim asi 5. den klystiry. boli ma z toho kasla na prieduskach a manzel mi doporucuje navsevu lekara, ja zatial nechcem, viem ze toto mozu lieky akurat potlacit.
co robit? viem, ze co sa nicilo roky rokuce, nedam dokopy za tyzden. ale co ine mozem robit?
je to velmi neprijemne.

takyto kasel mavam takmer kazdy rok, ked nastupom zimy ochoriem, tak sa ten kasel taha takmer az do jari.

chrenovu kasicku opat zacnem jest. moj problem je ale, ze velmi zabudam pravidelne uzivat vsetko co treba, to si ale budem musiet vyriesit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: úte lis 30, 2010 9:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
dobry vecer, uz som v kratkom case 2.x chora, 1. to bolo asi pred 3 tyzdnami, bolo to v case, ked som mala asi 2 tyzdne po mojej 1. sankapraksalane, zacala som inac jes, no stale varene, a asi 3 tyzdne som takmer 100% na surovej strave, raz za tyzden kusok masa. doobeda ovocie, obed zelenina, neskor obede si zvyknem dat nejake orechy alebo aj kusky zeleniny, vecer kefir. mala by som kefir radsej na cas vyradit? nejem ani nic z muky samozrejme.
moj problem je jednoznacne v imunite, proste choroba, kde jednak bolo zahlienenie, po d tyzdnoch navstevy nemocnice s dcerkou - bzne vysetrenie a ja som tam zas nieco chytila, to je dalsi tyzden. pri tejto 2. chorobe sa mi zhorsil kasel, je to az davivy kasel, manzel musi spat s maldsou dcerkou v inej izbe, starsia spi ako drevo, tej moje zachvaty nevadia.
neviem sa teda zbyvit hlienov, su tekute, steklia v krku, vykasliavam, preplachujem nos, robim asi 5. den klystiry. boli ma z toho kasla na prieduskach a manzel mi doporucuje navsevu lekara, ja zatial nechcem, viem ze toto mozu lieky akurat potlacit.
co robit? viem, ze co sa nicilo roky rokuce, nedam dokopy za tyzden. ale co ine mozem robit?
je to velmi neprijemne.

takyto kasel mavam takmer kazdy rok, ked nastupom zimy ochoriem, tak sa ten kasel taha takmer az do jari.

chrenovu kasicku opat zacnem jest. moj problem je ale, ze velmi zabudam pravidelne uzivat vsetko co treba, to si ale budem musiet vyriesit.

Tak pravidelnost je základ a kvanta hlenů v těle potřebují nějaký čas na vyloučení. Křenová kašička je k tomuto účelu ideální a čištění střeva také, přičemž bych viděl vhodné dělat klystýry urinové, nebo s přídavkem kvalitního jablečného octa. Kefír by zásadně vadit neměl, ale pokud ho na týden vyřadíte, tak alespoň uvidíte zda nemůže být problém odtud.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: úte lis 30, 2010 10:30 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Tak pravidelnost je základ a kvanta hlenů v těle potřebují nějaký čas na vyloučení. Křenová kašička je k tomuto účelu ideální a čištění střeva také, přičemž bych viděl vhodné dělat klystýry urinové, nebo s přídavkem kvalitního jablečného octa. Kefír by zásadně vadit neměl, ale pokud ho na týden vyřadíte, tak alespoň uvidíte zda nemůže být problém odtud.

dakujem. takze to chce cas. klystiry robim urinove, nebolo by na zavadu v mojom pripade, robit ich kazdodenne nejaky cas, teda viac ako tyzden?
chrenovu kasicku opat zavediem do jedalnicka. kefir skusim vyradit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zahlenění
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 1:06 pm 
Offline

Registrován: stř pro 22, 2010 1:03 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,

mám přítele, který trpí chronickou rýmou, zahleněním a opakovanými záněty
středního ucha.
Chtěla bych mu pomoci, ale nevím jak. Podle toho, co jsem se na Vašich
stránkách dočetla, by mohla pomoci očista střev a pelyněk.
Momentálně má ale rýmu ještě silnější, a tak si nejsem jistá, jestli je to
vhodné.
Chtěla jsem se Vás tedy zeptat, čím si myslíte, že je dobré začít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pea píše:
Dobrý den,

mám přítele, který trpí chronickou rýmou, zahleněním a opakovanými záněty
středního ucha.
Chtěla bych mu pomoci, ale nevím jak. Podle toho, co jsem se na Vašich
stránkách dočetla, by mohla pomoci očista střev a pelyněk.
Momentálně má ale rýmu ještě silnější, a tak si nejsem jistá, jestli je to
vhodné.
Chtěla jsem se Vás tedy zeptat, čím si myslíte, že je dobré začít.

Naprostá většina těchto potíží pramení ze špatné stravy a nesprávné defekace. Tím vzniká překyselení a zahlenění celého těla. Přebytek hlenů se tlačí přes náhradní kanál ven, normálně má jít ven střevem a očisty jsou tedy jednoznačně velice vhodné. Na dotaz kdy začít, je jediná odpověď, čím dříve, tím lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahlenění
PříspěvekNapsal: čtv led 27, 2011 3:01 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Ohľadom chrenovej kašičky...
Pravdepodobne sa mi podarilo dať do kašičky viacej citrónovej šťavy ako by sa patrilo. Prvá konzistencia bola asi ta správna, keď to porovnám s konzistenciou v receptári, ale nejak nerozumiem tomu prirovnaniu k horčici. Tak som skúsil ešte pridať citrónovej šťavy, ale už to bolo asi moc, aj keď na dne misky žiadna citrónová šťava neostala a spojila sa s chrenom. Konzistencia horčice sa dá tiež prirovnať k tatárskej omáčke, alebo kečupu, čo by sa dalo asi dosiahnuť keby sa to spojilo ručným tyčovým mixérom, to by však bolo mimo váš návod, takže ma to trošku zmiatlo \":)\"
Nevidím žiaden problém sa stým trošku vyhrať a vyskúšať rôzne konzistencie, len som sa chcel spýtať, či viacej citrónovej šťavy môže nejak výrazne ovplyvniť funkčnosť celej kašičky, nakoľko na tú správnu horčicovú konzistenciu ste viac krát upozorňoval.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz