Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř lis 03, 2010 10:25 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jardo prosím Vás, k minerálům jsem náhodně četl tento článek. Koukněte na něj, prosím, je krátký, ta fakta o využitelnosti koloidních minerálů (až 98 %) mne určitě zaujala, a pak se chci optat, má článek pravdu? Pokud ano, tak ty koloidní minerály jsou běžně ke koupi v lékárnách? Pokud nikoli, pak které minerály a kde se takto v koloidní formě dají koupit? Děkuji Vám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř lis 03, 2010 9:32 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Jardo prosím Vás, k minerálům jsem náhodně četl tento článek. Koukněte na něj, prosím, je krátký, ta fakta o využitelnosti koloidních minerálů (až 98 %) mne určitě zaujala, a pak se chci optat, má článek pravdu? Pokud ano, tak ty koloidní minerály jsou běžně ke koupi v lékárnách? Pokud nikoli, pak které minerály a kde se takto v koloidní formě dají koupit? Děkuji Vám.

Nevím, zda je můj názor jednoznačně správný, ale já v tom vidím další vychytávku jak z důvěřivých lidí vysávat peníze. Pokud chcete ty domorodce přesně kopírovat, tak vezměte bílý jíl, nasypte ho do nádoby a nalijte tam vodu. Po 24 hodinách a několikerém promíchání to slijte a nalijte další, tak máte prakticky zdarma stejný produkt o kterém se v článku hovoří a to ani nemluvím o možnosti dát tam šungit, což vás posune ještě mnohem dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 11:15 am 
Offline

Registrován: pát zář 24, 2010 10:16 am
Příspěvky: 9
Bydliště: Linz-Rakousko
Dobry den pane Zajicek,

mela bych dotaz ohledne lugolu a selenu. Mam vyoperovanou stitnou zlazu takze jsem odkazana na leky (Euthyrox), pred mesicem jsem si merila nekolik dni teplotu pod jazykem -byla kolisava mezi 36,2-36,6C, skrvna na zapesti vydrzela 10 hodin. Lugol jsem brala jen tyden spolecne se selenem (navysovala jsem denne davky) a skvrna vydrzi stale 10 hodin a teplota je nyni jiz konstatni na 36,6C (mereno denne po dobu peti dnu). Lugol jsem pak vysadila ale selen beru dal (500 jednotek/denne). Muzu ten selen takhle brat dal kdyz uz je jakoby telo jodem nasycene? a po jakou dobu?
Dekuji
Magda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 11:49 am 
Offline

Registrován: pát zář 24, 2010 10:16 am
Příspěvky: 9
Bydliště: Linz-Rakousko
... a jeste jeden dotaz - doporucil jste mi dat si semtam do salatu omeletu z vajecneho zloutku kvuli lecitinu na moji marodnou ekzematickou kuzi. Co znamena "semtam"? je v poradku tak dvakrat do tydne jedno vejce anebo je to uz moc?

jo a u nas (Rakousko) jsem objevila na trhu prodavat tzv. Trinkmoor - je to vlastne raselina k vnitrnimu uzivani s vysokym obsahem mineralu, vitaminu a oleju. Pry je to bezvadny na podporu ocisty streva. Mate s tim zkusenost? Je mozny to brat misto toho zelenyho jilu anebo je to uplne slozenim neco jineho?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 9:00 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
madlenka píše:
Dobry den pane Zajicek,

mela bych dotaz ohledne lugolu a selenu. Mam vyoperovanou stitnou zlazu takze jsem odkazana na leky (Euthyrox), pred mesicem jsem si merila nekolik dni teplotu pod jazykem -byla kolisava mezi 36,2-36,6C, skrvna na zapesti vydrzela 10 hodin. Lugol jsem brala jen tyden spolecne se selenem (navysovala jsem denne davky) a skvrna vydrzi stale 10 hodin a teplota je nyni jiz konstatni na 36,6C (mereno denne po dobu peti dnu). Lugol jsem pak vysadila ale selen beru dal (500 jednotek/denne). Muzu ten selen takhle brat dal kdyz uz je jakoby telo jodem nasycene? a po jakou dobu?
Dekuji
Magda

Osobně bych po srovnání jódu selen samostatně v takto velké dávce nedodával, bohatě stačí občas si dát jednu tabletku 100 mcg, případně pár paraořechů, nebo nepražené kešu oříšky. Po nějaké době si opět udělejte skvrnu a pokud zmizí do 8 hodin, tak zase chvilku porovnat stavy těchto látek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 9:04 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
madlenka píše:
... a jeste jeden dotaz - doporucil jste mi dat si semtam do salatu omeletu z vajecneho zloutku kvuli lecitinu na moji marodnou ekzematickou kuzi. Co znamena "semtam"? je v poradku tak dvakrat do tydne jedno vejce anebo je to uz moc?

jo a u nas (Rakousko) jsem objevila na trhu prodavat tzv. Trinkmoor - je to vlastne raselina k vnitrnimu uzivani s vysokym obsahem mineralu, vitaminu a oleju. Pry je to bezvadny na podporu ocisty streva. Mate s tim zkusenost? Je mozny to brat misto toho zelenyho jilu anebo je to uplne slozenim neco jineho?

Tu omeletu klidně dvakrát týdně dávat můžete v tom problém určitě není, ale chce to hlavně srovnat zinek, křemík a měď. Stav těchto látek je vhodné si tak dvakrát ročně ověřit vlasovou analýzou a víte přesně, jak na tom jste. Tu rašelinu neznám, čili k tomu se vyjádřit nemohu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát lis 05, 2010 10:55 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Co říkáte na tuto formu B6(Metabolicky aktivní forma), která se nemusí metabolizovat v játrech...a cenově (100tbl. po 20mg) je na cca 150kč, tedy cca o 2/3 dražší než běžný vit.B6

http://www.swanson.cz/p-5-p-100pcs-25mg
Je to jen tahák peněz z kapes nebo myslíte že to skutečně je účinnější a šetrnějsí na játra?
--------------
PS: Je dobré že jsou možné i vhodné kombinace minerálů pro zjednodušení(už se těším na ty další chloridy pokud to vyjde...)...,
ale stává se mi dost často že nestíhám nalačno zinek večer, pokud zinku vadí zelené potraviny a obiloviny(pohanka,jáhly taky), tak CO TŘEBA SI DÁT ZINEK ZÁROVEŇ S KEFÍREM - ten piju k večeru, a před spaním si dávám trochu peroxidu magnesia...(nebo by šel zinek i stím peroxidem Mg...netluče se to?


Naposledy upravil muflon dne sob lis 06, 2010 1:24 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 1:09 am 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Ty tablety posoudit nedovedu s tím zkušenost nemám, já jsem odpůrce všeho zpracovaného a u ananasu bych asi o tabletě vůbec neuvažoval. Jinak mrkev lze míchat prakticky se vším, ale pro jablka to určitě neplatí a množíte si tak kvasinky, již dříve jsem vás zde upozorňoval, že se kvasinkami zamoříte, a stále v tom pokračujete. Pokud už chcete pořád takto experimentovat, tak si po jídle dávejte třeba oregano, případně peroxid hořčíku a máte skoro jedno, co do sebe ládujete.

To oregáno myslíte klasické, sušené?
Okrem eliminácie candidy to likviduje aj parazity(hlísta,škrkavky,atd) alebo len kvasinky?
Zrejeme sa dá kombinovat aj s hřebíčkom,cesnakom,kurkumou,zázvorom alebo nie?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 9:32 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
To oregáno myslíte klasické, sušené?
Okrem eliminácie candidy to likviduje aj parazity(hlísta,škrkavky,atd) alebo len kvasinky?
Zrejeme sa dá kombinovat aj s hřebíčkom,cesnakom,kurkumou,zázvorom alebo nie?
Ďakujem

Ano, normální sušené, dodávané jako kuchyňské koření. Na parazity asi zase tak účinné nebude i když dobře jim to určitě dělat nebude, ale u kvasinek a plísní funguje velice dobře. Kombinovat se dá celkem skoro se vším, ale jíst ho jen tak je dost nechutné, proto doporučuji ty tobolky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2010 3:59 pm 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Dobrý den, je možné znovu obnovit/aktivovat chybějící trávicí enzymy nebo se jedná o stav nevratný? a jak byste doporučoval postupovat? co by mohlo pomoci? děkuji moc. I


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2010 9:48 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Inka píše:
Dobrý den, je možné znovu obnovit/aktivovat chybějící trávicí enzymy nebo se jedná o stav nevratný? a jak byste doporučoval postupovat? co by mohlo pomoci? děkuji moc. I

Na těle člověka se sice dějí nějaké negativní změny, ale většinou zdaleka nejsou nevratné, což se týká i vašeho dotazu. Vhodná je konzumace vysoko enzymatických potravin, jako je papáya, ananas, zelené potraviny a zelený nápoj, dále také třeba zázvor a další pálivé potraviny silně podporují trávení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 3:08 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Je nutná při remineralizační koupeli jedlá sodal? Je možné ji nahradit chloridem draselným v obvyklém množství 30g epsomské s 30g himalájské s 30g chloridu dras?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 10:32 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Je nutná při remineralizační koupeli jedlá sodal? Je možné ji nahradit chloridem draselným v obvyklém množství 30g epsomské s 30g himalájské s 30g chloridu dras?

Klidně to tak můžete udělat, ale koupel nebude tak zásaditá, což sice ničemu nevadí, ovšem je to vhodné. Nicméně klidně můžete dát do koupele i vše, včetně té sody a zase to bude fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv lis 11, 2010 1:22 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 7:53 pm
Příspěvky: 49
Jarda píše:
Na vápník jsem nezapomněl, ten budete potřebovat až vám dodávaný hořčík bude vyvolávat průjem, jinak ho máte vysoký přebytek jako naprostá většina populace, ale uložerný na špatném místě. Souběžný přísun, pochopitelně stačí v průběhu jednoho dne.

Preco vo vseobecnosti mame vysoky prebytok vapnika a horcika velky nedostatok? Neviem najst na to nikde zdovodnenie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv lis 11, 2010 9:41 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
john26 píše:
Preco vo vseobecnosti mame vysoky prebytok vapnika a horcika velky nedostatok? Neviem najst na to nikde zdovodnenie.

Protože vápník je bohatě obsažen v každé potravině na kterou se podíváte, ale lidé se neopalují, čili nemají dostatek vitamínu D3 pro jeho stahování z potravin do těla. Pokud již si ho vezmou, tak zase nemají dostatek hořčíku na jeho udržení v rozpuštěném stavu protože hořčík se vyskytuje v zelených rostlinách, které nyní lidé moc nejedí a v povrchové vrstvě zrn, kterou vám potravinářští šamani odstraní, aby to nebylo hořké a dobře vám to chutnalo. To, že vás to nakonec zabije není podstatné, hlavně, že vám to chutná. To je vlastně hlavní důvod vysokého přebytku a nesmyslného sedimentování vápníku v těle a zdroj mnoha vážných nemocí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz