Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 188 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob srp 16, 2008 11:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Potraviny, potravinové doplňky a léky.

Také máte ten dojem, že dodávané potraviny jsou dlouhodobě nepoživatelné? Nevíte co s tím dělat? Pokoušíte se situaci řešit různými drahými doplňky stravy, případně polykáním pilulek? To se nacházíte v začarovaném kruhu téměř každého civilizovaného člověka. Udělejte radikální řez a z kruhu vystupte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 25, 2008 9:24 pm 
Offline

Registrován: pát říj 03, 2008 10:05 pm
Příspěvky: 4
Dobry den pane Zajícek. Vím, že jste nejlepší dietolog. Zajímá mě váš názor na sušenou syrovátku jako doplněk stravy. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 26, 2008 12:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
petr píše:
Dobry den pane Zajíček. Vím, že jste nejlepší dietolog. Zajímá mě váš názor na sušenou syrovátku jako doplněk stravy. Děkuji za odpověď.


Děkuji za uznání, ale obávám se, že takto vysoké hodnocení mě určitě nepřísluší. Jinak mléko, z něhož pochází i Vámi zmiňovaná syrovátka, považuji za nejhorší potravinu z mnou uváděných bílých jedů. Rozhodně nedoporučuji konzumovat mléko, a ani žádný výrobek z něho. Jedná se o produkty velice kyselinotvorné a silně zahleňující organizmus. Tělo je nuceno kyselou reakci krve vyrovnávat pomocí rezervních zásob vápníku a tím se paradoxně organizmus rychle odvápňuje. Například konzumace většího množství sýrů, zvláště tavených, je i přes vysoký obsah vápníku nejspolehlivější cesta k umělým kloubům v pozdějším věku. Navíc doporučuji se pokud možno vyhnout potravinám zpracovaným nepřirozenou cestou moderním potravinářským průmyslem a do těchto tento produkt určitě patří. Tyto výrobky mají zpravidla mimořádně nízkou radiovitalitu a jejich konzumace vážně narušuje energetickou bilanci těla. Něco jiného by bylo vypít syrovátku přímo ze sraženého kyselého mléka, ale ani tento postup nepovažuji za zvláště prospěšný. Nevím co chcete syrovátkou řešit, ale pokud vápník, minerály a vitamíny tak mnohem lepším zdrojem jsou oříšky a mandle. Vápníkové superbomby jsou syrový rozemletý sezam a mák, které doporučuji jíst denně v množství cca 2 polévkové lžíce, případně více podle chuti. Sezam je chuťově velice dobrý a na rozdíl od syrovátky organizmus nezahleňuje, neobsahuje totiž mléčné bílkoviny, tuky a cukry. Minerálů a vitamínů má ve všech směrech víc než syrovátka a navíc v přírodní vstřebatelné organické formě. Pokud chcete řešit peristaltiku střeva a vyprazdňování tak večer snězte polévkovou lžíci rozemletého lněného semínka. To navíc obsahuje velké množství vysoce kvalitních tuků, zejména Omega 3 esenciálních mastných kyselin, které jsou nezbytné pro správné fungovaní lidského organismu, a většina populace trpí jejich nedostatkem. Semínko dále obsahuje rozpustnou i nerozpustnou vlákninu a hlavně lignany - rostlinné látky s antivirovými, fungicidními, baktericidními a protirakovinnými vlastnostmi. Jiný důvod pro konzumaci syrovátky mě momentálně nenapadá, ale pokud jsem nezodpověděl vše pro Vás podstatné, tak dotaz upřesněte a já rád odpovím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pangamin
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2009 7:19 am 
Offline

Registrován: sob úno 14, 2009 3:19 pm
Příspěvky: 32
Dobry den, chci se Vas zeptat na vyse zmineny doplnek stravy. Ve vasich minulych prspevcich ste mi ho mimo jinych veci doporucil. Uzivam ho jak jste psal 3x4 tablety denne. Je jeho uzivani pri kandide bezpecne? Mam knihu o kandide a docetl jsem se, ze je to palivo pro zminenou kvasinku.
Take mi pripada, ze po jeho uzivani se odstartuje tzv. "nekontrolovana chut" a mam daleko vetsi potrebu jist, nekdy se i cpat. Nekdy ty chute opravdu nedovedu ovladat! Nevim jestli je to pangaminem nebo shodou jinych okolnosti, ale myslim, ze prave pangaminem, protoze to neni jen momentalni zkusenost, toto si pamatuji i z drivejsich uzivani pangaminu. A zkousel jsem jeho uzivani v minulosti hodnekrat.
A jeste jeden dotaz. Je uzivanim pangaminu mozne pokryt, denni potrebu vitaminu B jako komplexu vetsiny jeho slozek (B1, B6, B12 atd....). Na obalu produktu vetsina jednotlivych slozek je uvedena, ale bez mnozstvi.
Diky Vam za odpoved. Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pangamin
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2009 9:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
nofingers píše:
Dobry den, chci se Vas zeptat na vyse zmineny doplnek stravy. Ve vasich minulych prspevcich ste mi ho mimo jinych veci doporucil. Uzivam ho jak jste psal 3x4 tablety denne. Je jeho uzivani pri kandide bezpecne? Mam knihu o kandide a docetl jsem se, ze je to palivo pro zminenou kvasinku.
Take mi pripada, ze po jeho uzivani se odstartuje tzv. "nekontrolovana chut" a mam daleko vetsi potrebu jist, nekdy se i cpat. Nekdy ty chute opravdu nedovedu ovladat! Nevim jestli je to pangaminem nebo shodou jinych okolnosti, ale myslim, ze prave pangaminem, protoze to neni jen momentalni zkusenost, toto si pamatuji i z drivejsich uzivani pangaminu. A zkousel jsem jeho uzivani v minulosti hodnekrat.
A jeste jeden dotaz. Je uzivanim pangaminu mozne pokryt, denni potrebu vitaminu B jako komplexu vetsiny jeho slozek (B1, B6, B12 atd....). Na obalu produktu vetsina jednotlivych slozek je uvedena, ale bez mnozstvi.
Diky Vam za odpoved. Petr

Osobně se domnívám, že by to s kandidou nemělo nijak kolidovat, ale to musíte vyzkoušet, roli hraje mnoho faktorů. Pokud ho užíváte a kandida se nezhoršuje, tak to asi nijak nevadí a pak bych v tom pokračoval, protože levnější a snadněji dostupný komplex účinných látek, snad ani neexistuje. Chutě startují právě vitamíny skupiny B, které navodí pocit pohody a to se člověk většinou chce něčím dorazit. Můžete to zkusit řešit, zapitím tohoto přípravku šťávou z červené řepy, kde je mimořádné množství křemíku a kyseliny listové v kombinaci s velice lehce vstřebatelnými přírodními cukry a to celkově, snad ten pocit utlumí. Čistá řepná šťáva, se dá zpočátku pít, tak v objemu do 2 -3 dcl denně a postupně se dá vypít celkem dost, například moje, paní si dává běžně 0,5 litru s citronem. Ještě lepší je kombinace s vojtěškovou šťávou, ale bacha vojtěška je silný kalibr, čili tak do 1 dcl a doplnit jinou šťávou. Je to výborný prostředek na mnoho potíží, hlavně zánětlivé a trávící potíže, které kandida vyvolává. Osobně bych se snažil, hlavně zpočátku, dodat vitamíny skupiny B i dalšími cestami, hlavně formou ořechového mléka, kde je vitamínů skupiny B velmi mnoho a dále si vyhledat na internetu obsah těchto vitamínů v ovoci a zelenině. Zdrojů je bohatě a v pilulkách je nutno většinou užívat pouze B6 a B12, s ostatními nebývá problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2009 7:52 pm 
Offline

Registrován: sob úno 14, 2009 3:19 pm
Příspěvky: 32
Mate pravdu, co beru pangamin to je cca 2 tydny, tak bych se "dorazel" hodne casto a bohuzel jsem ted sklouzl nekdy i ke stare varene-mrtve strave. Mesic jsem byl jen na vitarianske a bez problemu, dost me mrzi, ze jsem odbocil, ale nejak si nemuzu pomoct. Pripada mi, ze kdyz jsem pangamin nejedl, snadneji jsem hlidal chute, ted jsem hodne nervozni a uklidnim se az se necim dorazim! Ale jak uz jsem psal muze to byt i shoda jinych okolnosti - fyzicky narocna prace, malo spanku a odpocinku, treninky......apod.
V kazdem pripade zminenou repnou stavu a ostatni vyzkousim a uvidim jestli to pomuze....Petr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2009 8:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
nofingers píše:
Mate pravdu, co beru pangamin to je cca 2 tydny, tak bych se "dorazel" hodne casto a bohuzel jsem ted sklouzl nekdy i ke stare varene-mrtve strave. Mesic jsem byl jen na vitarianske a bez problemu, dost me mrzi, ze jsem odbocil, ale nejak si nemuzu pomoct. Pripada mi, ze kdyz jsem pangamin nejedl, snadneji jsem hlidal chute, ted jsem hodne nervozni a uklidnim se az se necim dorazim! Ale jak uz jsem psal muze to byt i shoda jinych okolnosti - fyzicky narocna prace, malo spanku a odpocinku, treninky......apod.
V kazdem pripade zminenou repnou stavu a ostatni vyzkousim a uvidim jestli to pomuze....Petr

Na nervy je také dobrá šťáva, mrkev 250ml, celer 125ml a syrová brambora 125ml. Mimo to můžete vyzkoušet i třezalkový čaj, který také nervy celkem dobře rovná. Vařená strava, fyzicky náročná práce, málo spánku a odpočinku, tréninky......a podobně, Vám mohou velice snadno, potíže znovu vyvolat a raději bych zvolnil, něž trpěl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 22, 2009 12:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den,
předem musím napsat, že Vaše názory se mi velice líbí a velice vás obdivuji. Jen některé věci mi připadají takové zvláštní. Opravdu si myslíte, že teplé jídlo a voda nejsou pro člověka přirozené? Vždyť teplé maso jedli lidé už v pravěku, za tu dobu si tělo nezvyklo? Co se týče vody, tak si nemyslím, že je přirozené pít ledovou vodu. Ledničky kdysi nebyly, lidé si přinášeli vodu ze studánek či sklepa a nemyslím si, že běhali vzlášť pro každou skleničku.... pili pak během dne přinesenou vodu, tedy vodu pokojové teploty, ne? Pokud pijeme ledovou vodu, tělo zbytečně vynakládá energii na její ohřátí...pokojová teplota je podle mě mnohem přirozenější...
Obzvlášť po nějakém sportovním výkonu či ve vedru...
Dále bych se chtěla zeptat, čím přesně nahrazujete vitamíny a minerální látky, které člověk získává z masa.
Jinak velice děkuji za různé poznatky, které jsem z Vašich stránek obdržela.
Přeji krásný den
Jana


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 22, 2009 9:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,
předem musím napsat, že Vaše názory se mi velice líbí a velice vás obdivuji. Jen některé věci mi připadají takové zvláštní. Opravdu si myslíte, že teplé jídlo a voda nejsou pro člověka přirozené? Vždyť teplé maso jedli lidé už v pravěku, za tu dobu si tělo nezvyklo? Co se týče vody, tak si nemyslím, že je přirozené pít ledovou vodu. Ledničky kdysi nebyly, lidé si přinášeli vodu ze studánek či sklepa a nemyslím si, že běhali vzlášť pro každou skleničku.... pili pak během dne přinesenou vodu, tedy vodu pokojové teploty, ne? Pokud pijeme ledovou vodu, tělo zbytečně vynakládá energii na její ohřátí...pokojová teplota je podle mě mnohem přirozenější...
Obzvlášť po nějakém sportovním výkonu či ve vedru...
Dále bych se chtěla zeptat, čím přesně nahrazujete vitamíny a minerální látky, které člověk získává z masa.
Jinak velice děkuji za různé poznatky, které jsem z Vašich stránek obdržela.
Přeji krásný den
Jana

U masa zastávám názor, že člověk v té době bojoval o přežití a ne o pochybné tepelné úpravy potravin. Dle mého názoru jedl maso syrové a velice čerstvé, jako ho dodnes jedí Inuité v severských oblastech. Tělo si zvyknout ani nemohlo, je to příliš krátká doba a z hlediska celého vývoje člověka, jde o nepatrný časový úsek na to, aby se mohla upravit naše genetická informace. Schválně se zamyslete, do čeho by si v té době náš předek tu vodu nabral a kam by ji nesl, měl jen svůj kožich a bydlel někde na stromě. Prostě logicky mi vychází, že nevařil, nebo jen naprosto výjimečně a vodu pil z potoka, kde se pokojová teplota běžně nevyskytuje.
Teplá destrukturalizovaná voda energii bere a ledová ji dodává, je to tu někde napsáno, tak hledejte, nebo to můžete prostě vyzkoušet a uvidíte jak se pletete.
Kromě vitamínu B12 není třeba se o nic starat, bohatě stačí 1 tabletka denně za cca 1,-Kč. Mimochodem v poloshnilém bílkovinném materiálu se po tepelné úpravě již nic využitelného nevyskytuje, jiná věc je konzumace čerstvého masa v syrovém stavu do 4 hodin od zabití zvířete. Tady jde o velice výživnou a lehce stravitelnou potravinu, kterou lze jednoznačně doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 22, 2009 8:05 pm 
Offline

Registrován: ned črc 19, 2009 5:49 pm
Příspěvky: 28
Jana píše:
Opravdu si myslíte, že teplé jídlo a voda nejsou pro člověka přirozené? Vždyť teplé maso jedli lidé už v pravěku, za tu dobu si tělo nezvyklo?
Dále bych se chtěla zeptat, čím přesně nahrazujete vitamíny a minerální látky, které člověk získává z masa.
Jinak velice děkuji za různé poznatky, které jsem z Vašich stránek obdržela.
Přeji krásný den
Jana


Pokud by bylo varene jidlo prirozene, proc hnije ve strevech, proc je nasledna stolice zapachajici a tlejici, proc se vytvari zapachajici vetry, proc se tato strava neni schopna prirozene pohybovat ve streve, proc se zhorsuje zdravotni stav, proc je horsi kvalita kuze, vlasu, nehtu, proc moc pachla jak stoka, proc je na varene strave dlouha a casto bolestiva menstruace, proc je diky toxinum ve varene strave zhorsena nalada, proc jsou rano natekle oci (oteklost oci koresponduje se stavem vylucovacich organu), proc cele telo vrze a trpi revmatismem, proc jsou na varene strave rakoviny a jine civilizacni nemoci, proc mam na varenem jidle rymu.....????? .... a ty plne nemocnice

Zda se Vam to normalni?
Verim, me se to taky driv zdalo normalni. Az na syrove strave jsem pochopila, ze tyhle normalnosti jsou jen dusledkem toho, ze neprirozene upravujeme syrovou stravu.... Verte, ze kdyz dokazete byt nejakou dobu na syrove strave, zaznamenate velke, velke zmeny (pokud je clovek hodne zanesen, zmeny k lepsim zitrkum trvaji dele... ale prijdou).
Moje stolice je schopna se pohybovat strevy velmi rychle, protoze strevo a klky streva jsou schopny delat svoji funkci a velice snadno posouvaji stolici z tela ven, ve stolici jde poznat, co jsem jedla, kolikrat stolice voni, opravdu si dovolim napsat voni, treba po litchi, nebo boruvkach..., nelepi se ani na ritni otvor, ani na zachodovou misu, nemusim sedet na mise minimalne ctvrt hodiny, staci mi i pet, deset vterin..., pokud se neladuju cibuli a cesnekem, tak moc je bez chute a zapachu, dokaze chutnat velmi lahodne, napriklad po merunkach... , zdrave leskle vlasy, ktere drive nebyly schopny dorust mam do pasu, nehty, ktere se pravidelne trepily jsou krasny, ackoliv s nima casto pracuju na zahrade..., drive dlouhodoba a ne zrovna vonici menstruace trva tak dva dny s tim, ze se drzi uvnitr tela a z tela odchazi vpodstate jen tehdy, kdyz jdu na zachod... , ze neboli, snad nemusim dodavat, nalada... tezko se daji stavy na vitastrave popsat, je to jakesi procitnuti z mlhy tapani..., sportovni vykony s minulosti nesrovnatelne..., zdravi se neresi, protoze zdravotni problemy nejsou, jen, kdyz si dam neco vareneho, tak se hned objevi ryma (telo ihned vylucuje toxiny) a nebo se resi zdravotni problemy, na ktere se zadelalo v dobe minule... zmizeli bolesti na hrudi, selesti na srdci, pustem jsem zahnala rakovinove veci, celorocni chripky, anginy a ja uz si nepamatuju co vsechno... neznam, neznam bolesti hlavy... no, uz jsem hodne veci, cim jsem driv trpela, zapomnela, ale pamatuju, ze malo toho nebylo.... .

Takze me z me zkusenosti vychazi, ze si telo na varene jidlo nezvyklo. Zkuste lit do auta na naftu benzin... a cekejte, jestli si na to nekdy zvykne... Jinak jsem napsala jen spetku rozdilu, ktere se deji na varene a nevarene strave.. je toho daleko vic. Zivot dostava jinou hodnotu. Vnimani se zostruje, rozsiruje...

A jeste k otazce ... Dále bych se chtěla zeptat, čím přesně nahrazujete vitamíny a minerální látky, které člověk získává z masa.... Jake vitaminy a mineralni latky mate presne na mysli? Myslite, ze v te mrtve hmote vetsinou plne antibiotik, kterou jeste k tomu smazite, varite, dusite, pecete se nachazi neco hodnotneho?? Podle me tam krome jedu nic neni. Pokud mi chce nekdo tvrdit, ze se pro nej v mase neco hodnotneho nachazi, tak at jde, ulovi si treba zajice, roztrha ho tesaky, a da si. Pokud si takhle zasyrova nekdo dokaze na ubohem zvireti pochutnat a je cely chuti bez sebe, kdyz se zvireti snazi rychle dostat pod kuzi na to krasne, cerstve maso a cestvou krev, pak uverim, ze maso potrebuje.
Dejte si, ale syrove, protoze na varene strave degenerujou bunky a to tak, ze nevratne.

Omlouvam se za proslov, kdyztak me Jardo vymazte, jsem se tu nejak rozjela \":|\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 22, 2009 10:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
RadkaS píše:
Pokud by bylo varene jidlo prirozene, proc hnije ve strevech, proc je nasledna stolice zapachajici a tlejici, proc se vytvari zapachajici vetry, proc se tato strava neni schopna prirozene pohybovat ve streve, proc se zhorsuje zdravotni stav, proc je horsi kvalita kuze, vlasu, nehtu, proc moc pachla jak stoka, proc je na varene strave dlouha a casto bolestiva menstruace, proc je diky toxinum ve varene strave zhorsena nalada, proc jsou rano natekle oci (oteklost oci koresponduje se stavem vylucovacich organu), proc cele telo vrze a trpi revmatismem, proc jsou na varene strave rakoviny a jine civilizacni nemoci, proc mam na varenem jidle rymu.....????? .... a ty plne nemocnice

Zda se Vam to normalni?
Verim, me se to taky driv zdalo normalni. Az na syrove strave jsem pochopila, ze tyhle normalnosti jsou jen dusledkem toho, ze neprirozene upravujeme syrovou stravu.... Verte, ze kdyz dokazete byt nejakou dobu na syrove strave, zaznamenate velke, velke zmeny (pokud je clovek hodne zanesen, zmeny k lepsim zitrkum trvaji dele... ale prijdou).
Moje stolice je schopna se pohybovat strevy velmi rychle, protoze strevo a klky streva jsou schopny delat svoji funkci a velice snadno posouvaji stolici z tela ven, ve stolici jde poznat, co jsem jedla, kolikrat stolice voni, opravdu si dovolim napsat voni, treba po litchi, nebo boruvkach..., nelepi se ani na ritni otvor, ani na zachodovou misu, nemusim sedet na mise minimalne ctvrt hodiny, staci mi i pet, deset vterin..., pokud se neladuju cibuli a cesnekem, tak moc je bez chute a zapachu, dokaze chutnat velmi lahodne, napriklad po merunkach... , zdrave leskle vlasy, ktere drive nebyly schopny dorust mam do pasu, nehty, ktere se pravidelne trepily jsou krasny, ackoliv s nima casto pracuju na zahrade..., drive dlouhodoba a ne zrovna vonici menstruace trva tak dva dny s tim, ze se drzi uvnitr tela a z tela odchazi vpodstate jen tehdy, kdyz jdu na zachod... , ze neboli, snad nemusim dodavat, nalada... tezko se daji stavy na vitastrave popsat, je to jakesi procitnuti z mlhy tapani..., sportovni vykony s minulosti nesrovnatelne..., zdravi se neresi, protoze zdravotni problemy nejsou, jen, kdyz si dam neco vareneho, tak se hned objevi ryma (telo ihned vylucuje toxiny) a nebo se resi zdravotni problemy, na ktere se zadelalo v dobe minule... zmizeli bolesti na hrudi, selesti na srdci, pustem jsem zahnala rakovinove veci, celorocni chripky, anginy a ja uz si nepamatuju co vsechno... neznam, neznam bolesti hlavy... no, uz jsem hodne veci, cim jsem driv trpela, zapomnela, ale pamatuju, ze malo toho nebylo.... .

Takze me z me zkusenosti vychazi, ze si telo na varene jidlo nezvyklo. Zkuste lit do auta na naftu benzin... a cekejte, jestli si na to nekdy zvykne... Jinak jsem napsala jen spetku rozdilu, ktere se deji na varene a nevarene strave.. je toho daleko vic. Zivot dostava jinou hodnotu. Vnimani se zostruje, rozsiruje...

A jeste k otazce ... Dále bych se chtěla zeptat, čím přesně nahrazujete vitamíny a minerální látky, které člověk získává z masa.... Jake vitaminy a mineralni latky mate presne na mysli? Myslite, ze v te mrtve hmote vetsinou plne antibiotik, kterou jeste k tomu smazite, varite, dusite, pecete se nachazi neco hodnotneho?? Podle me tam krome jedu nic neni. Pokud mi chce nekdo tvrdit, ze se pro nej v mase neco hodnotneho nachazi, tak at jde, ulovi si treba zajice, roztrha ho tesaky, a da si. Pokud si takhle zasyrova nekdo dokaze na ubohem zvireti pochutnat a je cely chuti bez sebe, kdyz se zvireti snazi rychle dostat pod kuzi na to krasne, cerstve maso a cestvou krev, pak uverim, ze maso potrebuje.
Dejte si, ale syrove, protoze na varene strave degenerujou bunky a to tak, ze nevratne.

Omlouvam se za proslov, kdyztak me Jardo vymazte, jsem se tu nejak rozjela \":|\"

Není žádný důvod cokoliv cenzurovat, se vším naprosto souhlasím, je to dokonce podrobnější a širší výčet projevů, než bych napsal sám (menstruaci nemám vyzkoušenou osobně \":D\" ).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 30, 2009 6:58 am 
Offline

Registrován: stř črc 29, 2009 8:12 am
Příspěvky: 30
Jana píše:
Dobrý den,
předem musím napsat, že Vaše názory se mi velice líbí a velice vás obdivuji. Jen některé věci mi připadají takové zvláštní. Opravdu si myslíte, že teplé jídlo a voda nejsou pro člověka přirozené? Vždyť teplé maso jedli lidé už v pravěku, za tu dobu si tělo nezvyklo? Co se týče vody, tak si nemyslím, že je přirozené pít ledovou vodu. Ledničky kdysi nebyly, lidé si přinášeli vodu ze studánek či sklepa a nemyslím si, že běhali vzlášť pro každou skleničku.... pili pak během dne přinesenou vodu, tedy vodu pokojové teploty, ne? Pokud pijeme ledovou vodu, tělo zbytečně vynakládá energii na její ohřátí...pokojová teplota je podle mě mnohem přirozenější...
Obzvlášť po nějakém sportovním výkonu či ve vedru...
Dále bych se chtěla zeptat, čím přesně nahrazujete vitamíny a minerální látky, které člověk získává z masa.
Jinak velice děkuji za různé poznatky, které jsem z Vašich stránek obdržela.
Přeji krásný den
Jana

dobrý den
jak víte , že lidé v pravěku jedli upravované maso?? Možná namítnete , že jste se to učila ve škole, na to Vám řeknu jenom jednu věc , ve škole jsme se učili spoustu nesmyslů a lží , polopravd atd., stejně jako , že pravěcí lidé lovili mamuty -))
, co by s tím malinkatým tvorečkem-)) lidé dělali, vždyt to byl obr kterého by ani náhodou nestihli zpracovat dřív než by celý shnil.
V dnešní době je spousta směrů v oblasti stravování , počínaje třeba vitariánstvím a konče makrobiotikou , člověk aby se z toho zcvoknul-))), škoda , že jsme se odklonili od přírody natolik , že už nevíme co je správně, kdysi jsme to určitě věděli a snad to lidstvo do budoucna pochopí , jinak jsme ztraceni, pokud již nejsme-))


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 30, 2009 10:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
vendy píše:
dobrý den
jak víte , že lidé v pravěku jedli upravované maso?? Možná namítnete , že jste se to učila ve škole, na to Vám řeknu jenom jednu věc , ve škole jsme se učili spoustu nesmyslů a lží , polopravd atd., stejně jako , že pravěcí lidé lovili mamuty -))
, co by s tím malinkatým tvorečkem-)) lidé dělali, vždyt to byl obr kterého by ani náhodou nestihli zpracovat dřív než by celý shnil.
V dnešní době je spousta směrů v oblasti stravování , počínaje třeba vitariánstvím a konče makrobiotikou , člověk aby se z toho zcvoknul-))), škoda , že jsme se odklonili od přírody natolik , že už nevíme co je správně, kdysi jsme to určitě věděli a snad to lidstvo do budoucna pochopí , jinak jsme ztraceni, pokud již nejsme-))

No já bych to zase tak tragicky neviděl, ale podstatná většina lidí rozhodně ztracena již je a zachránit se opravdu nedá. Někde zde zmiňuji, že jako naprosto nevěřící člověk, myslím, že jsem napsal úplný ateista, doporučuji si přečíst bibli, ale ne vlastní text, důležitější je hlavně skrytý text mezi jednotlivými řádky, pro méně chápavé pochopit, co tím chtěl básník říci. Neříkám, že většina, ale mnozí by po tomto čtení měli jednak spoustu odpovědí na své pochybnosti, ale zároveň by získali důvod se dále ptát, tím získávat nové poznatky a to je to, co může nějakou nepatrnou část lidí ochránit naprosto před vším.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 30, 2009 12:56 pm 
Offline

Registrován: stř črc 29, 2009 8:12 am
Příspěvky: 30
Jarda píše:
No já bych to zase tak tragicky neviděl, ale podstatná většina lidí rozhodně ztracena již je a zachránit se opravdu nedá. Někde zde zmiňuji, že jako naprosto nevěřící člověk, myslím, že jsem napsal úplný ateista, doporučuji si přečíst bibli, ale ne vlastní text, důležitější je hlavně skrytý text mezi jednotlivými řádky, pro méně chápavé pochopit, co tím chtěl básník říci. Neříkám, že většina, ale mnozí by po tomto čtení měli jednak spoustu odpovědí na své pochybnosti, ale zároveň by získali důvod se dále ptát, tím získávat nové poznatky a to je to, co může nějakou nepatrnou část lidí ochránit naprosto před vším.

bral jsem to s nadsázkou , ale to Vy jistě chápete , zajímal by mě Váš názor na skloubení určitých stravovacích směrů, protože zatím jsem se setkal pouze s tím , že makrobiotoka je ta správná cesta a nebo jiný směr má být ten jedině správný??, jaký na tohle máte názor a jěště by mě zajímalo jestli jste četl knihu od V. Megreho -Anastasia a jestli ano , tak co na ni říkáte??
Já osobně se ted snažím strvovat jinak než dřív a i když nejsem vůbec důsledný , tak jsem např. tenhle rok nebyl jěště nemocný, po asi 10-ti nachlazeních v minulém roce je to docela úspěch-))), zatím, V


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 30, 2009 6:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
vendy píše:
bral jsem to s nadsázkou , ale to Vy jistě chápete , zajímal by mě Váš názor na skloubení určitých stravovacích směrů, protože zatím jsem se setkal pouze s tím , že makrobiotoka je ta správná cesta a nebo jiný směr má být ten jedině správný??, jaký na tohle máte názor a jěště by mě zajímalo jestli jste četl knihu od V. Megreho -Anastasia a jestli ano , tak co na ni říkáte??
Já osobně se ted snažím strvovat jinak než dřív a i když nejsem vůbec důsledný , tak jsem např. tenhle rok nebyl jěště nemocný, po asi 10-ti nachlazeních v minulém roce je to docela úspěch-))), zatím, V

Pokud si mé názory pozorně pročtete, tak zjistíte, že já žádný konkrétní stravovací směr nedodržuji, řídím se pouze vlastní zkušeností a zdravým selským rozumem. To, co se sebou provádějí makrobiotici a vegetariáni tady často řeším, když už ze svého nadšení onemocní a pokud bych se přikláněl k nějakému vyhraněnému směru, tak asi zvítězí vitariánství. To má z mého pohledu také svoje mouchy i když je to nesporně nejlepší ucelený systém. Já dodržuji po letech zkušeností stravovací režim na logických základech toho, co v dané době mohl provádět náš prapředek, který nám dal do vínku naši genetickou informaci, kde je přesně napsáno, co naše tělo může a co nesmí. Je to opravdu trochu na bednu se stále před každým soustem zamýšlet, co by v dané situaci mohl konat náš prapředek, ale pokud si na tento způsob přemýšlení člověk zvykne, nečiní to potom nejmenší problém. Uvedenou knihu jsem dosud nečetl, ale mohu Vás ujistit, že na toto téma vlastním opravdu zajímavou sbírku knih a ještě více jsem jich po zapůjčení četl. Ono funguje ledasco, ale chce to s rozumem v hrsti a nevrhat se do nelogických život a zdraví ničících postupů, pouze s cílem dodržovat konkrétní systém.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 188 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz