Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát zář 24, 2010 10:40 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Beladona píše:
Tak mám otestované hormony na gynekologii i na endokrinologii na hormony štítné žlázy a obojí je v pořádku. Střeva mám pročištěná a játra čistím pravidelně. Teploty jsou taky v pořádku, beru lugolův roztok. Beru křemelinu (bílý jíl jsem nesehnala), zinek, pangamin, panthenol, kys. listovou. Zkoušela jsem i oplachy kopřivou. Padání vlasů se vůbec nelepší, spíš naopak. Nenapadá vás prosím ještě něco, čím by to mohlo být a co bych mohla zkusit? Občas se mi tvoří svědivé pupínky na hlavě, nemůže to být kvasinka?

Spoustu nemocnych tento fakt moc nezajima docela ho v klidu prehlizi a leci se drahymi zbytecnostmi, ktere z principu neleci ale vytesnuji klin klinem. Nemocny musi prijmout fakt ze: LIdske telo je naprogramovane k metabolicke dokonalosti jen mu to chce dat prirozene podminky, podminky symbioticke kdyby tomu nebylo tak lide nejsou na Zemi jako mor. Proc ma spousta inteligentnich lidi z Prahy chaty na Vltave, Berounce zkratka v prirode? Chce se to zamyslet komplexne, sledovat prirodu, ucit se od dlouhodobe uspesnych, zdravych...

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát zář 24, 2010 1:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Beladona píše:
Tak mám otestované hormony na gynekologii i na endokrinologii na hormony štítné žlázy a obojí je v pořádku. Střeva mám pročištěná a játra čistím pravidelně. Teploty jsou taky v pořádku, beru lugolův roztok. Beru křemelinu (bílý jíl jsem nesehnala), zinek, pangamin, panthenol, kys. listovou. Zkoušela jsem i oplachy kopřivou. Padání vlasů se vůbec nelepší, spíš naopak. Nenapadá vás prosím ještě něco, čím by to mohlo být a co bych mohla zkusit? Občas se mi tvoří svědivé pupínky na hlavě, nemůže to být kvasinka?

Začala by som Lichořeřišnicou větší/Kapucínka väčšia, ktorá okrem iného je výborná aj na podporu rastu vlasov a proti ich vypadávaniu. Užívať, najmä čerstvú šťavu (rastlinku môžeš pestovať aj v truhlíku) listov do šalátov a hlavne tie zelené pupene jesť čerstvé. Potom je dobrá z nej aj tinktúra, tak 10- 15 kvapiek 3x denne po jedle. Ak nebudeš mať čerstvú rastlinku, treba piť aspoň odvar zo sušenej. Pri strate vlasov pomáha jablčný ocot ale nepasterizovaný a necedený - 3x denne kávová lyžička do vody pred jedlom, kto chce môže pridať med, ale ja by som to nerobila. Skús šťavu z čerstvého granátového jablka, je to výborný antioxidant, jeden z najsilnejších, ak ho nemáš, tak potom čučoriedky. Aj keď nie som priateľom patlania čohokoľvek zvonku, v tomto prípade vsaď na brezovú vodu vmasírovať rovno do pokožky hlavy a striedať to z výluhom z obyčajného lopúcha. O zinku a dyňových semienkach nehovorím, lebo to určite berieš. A potom skús tú B-6-ťku..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát zář 24, 2010 8:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Začala by som Lichořeřišnicou větší/Kapucínka väčšia, ktorá okrem iného je výborná aj na podporu rastu vlasov a proti ich vypadávaniu. Užívať, najmä čerstvú šťavu (rastlinku môžeš pestovať aj v truhlíku) listov do šalátov a hlavne tie zelené pupene jesť čerstvé. Potom je dobrá z nej aj tinktúra, tak 10- 15 kvapiek 3x denne po jedle. Ak nebudeš mať čerstvú rastlinku, treba piť aspoň odvar zo sušenej. Pri strate vlasov pomáha jablčný ocot ale nepasterizovaný a necedený - 3x denne kávová lyžička do vody pred jedlom, kto chce môže pridať med, ale ja by som to nerobila. Skús šťavu z čerstvého granátového jablka, je to výborný antioxidant, jeden z najsilnejších, ak ho nemáš, tak potom čučoriedky. Aj keď nie som priateľom patlania čohokoľvek zvonku, v tomto prípade vsaď na brezovú vodu vmasírovať rovno do pokožky hlavy a striedať to z výluhom z obyčajného lopúcha. O zinku a dyňových semienkach nehovorím, lebo to určite berieš. A potom skús tú B-6-ťku..

Všechno celkem sedí, ale je na to i jiný pohled. Podívejte se na to jinak a uvidíte, že většina uvedených doporučení se týká kyslíku, čili funguje vše, co dodá do tkání kyslík a je celkem jedno, zda to budou antioxidanty, nebo běhání v lese, případně vysoké teploty, detoxikační vanička a určitě by se našlo mnoho dalších metod. Kvasinka je anaerobní organizmus a kyslík je pro ni prudký jed, čili v prokysličeném těle žít nedokáže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: sob zář 25, 2010 7:27 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Neni kvasinka jako kvasinka, myslim ze evoluce u kvasinek obeccne u mikroorganismu je hodne rychla zalezitost diky jejich kratkemu zivotu. Podle mne s dokazi rychle mutovat, v prostredi ktere pro ne nemusi byt zrovna privetive a prizpusobit se. Kvasinek je tolik druhu a kmenu ze se neda rict ze by mely vylozene vsechny a jen anaerobni metabolismus, podle toho co sem cetl na wiki nebo ve skriptech dokazi pracovat jejich metabolismy jak v rezimu anaerobnim kdy ziskavaji energii z glukosy a jako odpadni metabolit uvolnuji ethanol, cehoz se uziva odnepameti, tento metabolismus pro ne neni zrovna prilis energeticky stedry, zizkavaji malo energie pro jejich metabolismus vetsinou pro deleni DNA a vymenu zivin,celkem 36x mene energie v podobe ATP (interni palivo)nez kdyz pouziji ciste aerobni metabolismus, stejne obdobne co se ucinosti tyce to funguje i u cloveka. Svaly mohou pracovat soucasne v obou rezimech zaroven, jde jen o to kolik se dostane ke svalu kysliku a kolik mel ulozeno glykogenu v miste anebo kolik se ho do nej dostane, tech procesu je v metabolismu obycejne kvasinky tolik ze je tezke urcit co chybi. Kdo nekdy kvasil domaci vino z boruvek da mi zapravdu jak je tezke donutit kvasinky v prostredi boruvek rozkvasit. Zeby trisloviny?

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: sob zář 25, 2010 7:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
Neni kvasinka jako kvasinka, myslim ze evoluce u kvasinek obeccne u mikroorganismu je hodne rychla zalezitost diky jejich kratkemu zivotu. Podle mne s dokazi rychle mutovat, v prostredi ktere pro ne nemusi byt zrovna privetive a prizpusobit se. Kvasinek je tolik druhu a kmenu ze se neda rict ze by mely vylozene vsechny a jen anaerobni metabolismus, podle toho co sem cetl na wiki nebo ve skriptech dokazi pracovat jejich metabolismy jak v rezimu anaerobnim kdy ziskavaji energii z glukosy a jako odpadni metabolit uvolnuji ethanol, cehoz se uziva odnepameti, tento metabolismus pro ne neni zrovna prilis energeticky stedry, zizkavaji malo energie pro jejich metabolismus vetsinou pro deleni DNA a vymenu zivin,celkem 36x mene energie v podobe ATP (interni palivo)nez kdyz pouziji ciste aerobni metabolismus, stejne obdobne co se ucinosti tyce to funguje i u cloveka. Svaly mohou pracovat soucasne v obou rezimech zaroven, jde jen o to kolik se dostane ke svalu kysliku a kolik mel ulozeno glykogenu v miste anebo kolik se ho do nej dostane, tech procesu je v metabolismu obycejne kvasinky tolik ze je tezke urcit co chybi. Kdo nekdy kvasil domaci vino z boruvek da mi zapravdu jak je tezke donutit kvasinky v prostredi boruvek rozkvasit. Zeby trisloviny?

Určitě máte pravdu, kvasinek je opravdu neuvěřitelné množství druhů a pokud započítáme i plísně a houby, tak vyjde opravdu neuvěřitelné číslo. Navíc kvasinka je opravdu docela vyčůraný organizmus a ovládá množství změn i postupů, jak se přizpůsobit daným podmínkám. Ovšem já se tam zmiňuji o kombinaci více metod, které mají pouze společný jeden faktor, tedy velký příliv kyslíku, ale jinak každá má naprosto jiné spektrum působení a to může zabrat celkem spolehlivě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: sob zář 25, 2010 7:50 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Petr 2 píše:
Neni kvasinka jako kvasinka, myslim ze evoluce u kvasinek obeccne u mikroorganismu je hodne rychla zalezitost diky jejich kratkemu zivotu. Podle mne s dokazi rychle mutovat, v prostredi ktere pro ne nemusi byt zrovna privetive a prizpusobit se. Kvasinek je tolik druhu a kmenu ze se neda rict ze by mely vylozene vsechny a jen anaerobni metabolismus, podle toho co sem cetl na wiki nebo ve skriptech dokazi pracovat jejich metabolismy jak v rezimu anaerobnim kdy ziskavaji energii z glukosy a jako odpadni metabolit uvolnuji ethanol, cehoz se uziva odnepameti, tento metabolismus pro ne neni zrovna prilis energeticky stedry, zizkavaji malo energie pro jejich metabolismus vetsinou pro deleni DNA a vymenu zivin,celkem 36x mene energie v podobe ATP (interni palivo)nez kdyz pouziji ciste aerobni metabolismus, stejne obdobne co se ucinosti tyce to funguje i u cloveka. Svaly mohou pracovat soucasne v obou rezimech zaroven, jde jen o to kolik se dostane ke svalu kysliku a kolik mel ulozeno glykogenu v miste anebo kolik se ho do nej dostane, tech procesu je v metabolismu obycejne kvasinky tolik ze je tezke urcit co chybi. Kdo nekdy kvasil domaci vino z boruvek da mi zapravdu jak je tezke donutit kvasinky v prostredi boruvek rozkvasit. Zeby trisloviny?

az budu na PC nahodim vam nejakou literaturu at sami svym studiem dospejete k teoriim ktere tu ventiluji, priroda se neda tak lehce ocurat, co se kysliku tyce jeden alternativni lekar kliniky reflexni mediciny v prirucce psal prave o sile kysliku resp. toho jak je spravna funkce bunecneho aerobniho dychani dulezita pro to aby se telo neustale nezakyselovalo toxiny anaerobniho dychani, psal i o moznem vlivu intrabunecnych infekci viry ci chlamydiemy, a tom jak je nesmirne dulezite udrzovat si bunecne dychani a organelu ktera to zajistuje(mitochondrie) v cajku, ochranovat mitochondrialni DNA prirozenymi metabolickymi antioxidanty, protoze pokud se tato DNA oxidacnimy stresy poskodi, zacne prevazovat i v okyslicenem tele zhoubny anaerobni metabolismus. Lekar propagoval prirodni slozky antioxidantu a predevsim prirozenou tvorbu antioxidantu v bunkach spravnym metabolismem a podporit bunecne dychani a antioxidacni aktivitu v bunce ponekud pro laika drastickou ozonoterapii. Jejich ozonoterepie intravenoznim roztokem ozonu by mela a maji na to kupu referenci lecit s minimalnimy vedlejsimy ucinky vsechny sekundarni nemoci ktere z toho vyplivaji, kandidozou pocinaje, zanety virozami a rakovinou konce. Ozon by mel nicit i intrabunecne parazity, ktere oslabuji bunecne dychani.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: sob zář 25, 2010 8:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
az budu na PC nahodim vam nejakou literaturu at sami svym studiem dospejete k teoriim ktere tu ventiluji, priroda se neda tak lehce ocurat, co se kysliku tyce jeden alternativni lekar kliniky reflexni mediciny v prirucce psal prave o sile kysliku resp. toho jak je spravna funkce bunecneho aerobniho dychani dulezita pro to aby se telo neustale nezakyselovalo toxiny anaerobniho dychani, psal i o moznem vlivu intrabunecnych infekci viry ci chlamydiemy, a tom jak je nesmirne dulezite udrzovat si bunecne dychani a organelu ktera to zajistuje(mitochondrie) v cajku, ochranovat mitochondrialni DNA prirozenymi metabolickymi antioxidanty, protoze pokud se tato DNA oxidacnimy stresy poskodi, zacne prevazovat i v okyslicenem tele zhoubny anaerobni metabolismus. Lekar propagoval prirodni slozky antioxidantu a predevsim prirozenou tvorbu antioxidantu v bunkach spravnym metabolismem a podporit bunecne dychani a antioxidacni aktivitu v bunce ponekud pro laika drastickou ozonoterapii. Jejich ozonoterepie intravenoznim roztokem ozonu by mela a maji na to kupu referenci lecit s minimalnimy vedlejsimy ucinky vsechny sekundarni nemoci ktere z toho vyplivaji, kandidozou pocinaje, zanety virozami a rakovinou konce. Ozon by mel nicit i intrabunecne parazity, ktere oslabuji bunecne dychani.

Těch metod jak dostat do těla kyslík je kvanta, od těch tradičních přes velice nestandardní, jako je aplikace čistého kyslíku, peroxidu vodíku, různých chemikálií, třeba kyseliny chlorovodíkové a to ať dýcháním, orálně, nebo intravenózně, to je celkem jedno, pokud se ten kyslík dostane tam, kam se dostat má. Většinou na příliv kyslíku reagují tkáně velice pozitivně a veškeré zdánlivě nevratné změny se upravují do normálu. Jakýkoliv další zdroj informací v tomto směru je velice inspirativní, tak neváhejte a podělte se o ně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte zář 28, 2010 2:01 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Petr 2 píše:
az budu na PC nahodim vam nejakou literaturu at sami svym studiem dospejete k teoriim ktere tu ventiluji, priroda se neda tak lehce ocurat, co se kysliku tyce jeden alternativni lekar kliniky reflexni mediciny v prirucce psal prave o sile kysliku resp. toho jak je spravna funkce bunecneho aerobniho dychani dulezita pro to aby se telo neustale nezakyselovalo toxiny anaerobniho dychani, psal i o moznem vlivu intrabunecnych infekci viry ci chlamydiemy, a tom jak je nesmirne dulezite udrzovat si bunecne dychani a organelu ktera to zajistuje(mitochondrie) v cajku, ochranovat mitochondrialni DNA prirozenymi metabolickymi antioxidanty, protoze pokud se tato DNA oxidacnimy stresy poskodi, zacne prevazovat i v okyslicenem tele zhoubny anaerobni metabolismus. Lekar propagoval prirodni slozky antioxidantu a predevsim prirozenou tvorbu antioxidantu v bunkach spravnym metabolismem a podporit bunecne dychani a antioxidacni aktivitu v bunce ponekud pro laika drastickou ozonoterapii. Jejich ozonoterepie intravenoznim roztokem ozonu by mela a maji na to kupu referenci lecit s minimalnimy vedlejsimy ucinky vsechny sekundarni nemoci ktere z toho vyplivaji, kandidozou pocinaje, zanety virozami a rakovinou konce. Ozon by mel nicit i intrabunecne parazity, ktere oslabuji bunecne dychani.

tady je ta literatura:
http://www.ulozto.cz/5987251/knihy-pro- ... zdravi.rar

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte zář 28, 2010 9:43 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Petr 2 píše:


Je tam spousta užitečných informací....doporučuju např. Udo Pollmer-str.56-58 o syrovém mléku a tréninku imunitního systému( \":!:\" ten stejně jako svaly a pružnost, může ochabnout \":(\" ...a u mnohých dnes ochabuje...odtud i alergie a jiné "moderní výdoblitky" atd....

...a že mléko by mělo obsahovat určitý obsah zárodků...především těch co mu kdysi umožňovaly příjemně zkysnout....(dnešní v obchodě kupované mléko zkysnuté není rozhodně příjemně....)

PS: Mitochondriální medicína, Dr.Kučera a NADH, výrobek Carnosin....brali jsme pár let...

Informace o sokujicích vecech ohledně výroby potravin(3 pdf knihy)...další důvod 3x si rozmyslet než něco (ne)koupíme.... \":idea:\"

Díky Petr2 \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon říj 25, 2010 1:14 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 1:04 pm
Příspěvky: 45
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli je možné oplachovat vlasy vodou s pár kapkami Lugolova roztoku (5ti procentní) a jak často? Poslední dobou mi totiž začaly padat vlasy, tak by mě zajímalo, zda by to na tento problém mohlo mít nějaké pozitivní účinky, Díky za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon říj 25, 2010 1:16 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 1:04 pm
Příspěvky: 45
Jarda píše:
Tak význam to určitě má a docela velký, jde o remineralizační koupel, která obnovuje hladinu minerálů ve vlasové pokožce, což má na stav vlasové pokožky velice dobrý vliv. Ještě vhodnější by bylo přidat třeba i něco s křemíkem a zinkem, pak by byl účinek opravdu mimořádný.

Co se týká křemíku, sehnala jsem bílý jíl, ale nevím, co bych tam mohla dát se zinkem. Můžete mi poradit? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon říj 25, 2010 8:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli je možné oplachovat vlasy vodou s pár kapkami Lugolova roztoku (5ti procentní) a jak často? Poslední dobou mi totiž začaly padat vlasy, tak by mě zajímalo, zda by to na tento problém mohlo mít nějaké pozitivní účinky, Díky za odpověd.

Jód nemůže ničemu vadit, je to dobrý zabiják kvasinek a plísní, což může problém i vyvolávat, ale pozor na snadné vstřebávání do těla vlasovou pokožkou. Při tomto postupu musíte tedy snížit celkovou dodávku jódu, protože pokud ho máte nedostatek a skvrna na zápěstí zmizí do 8 hodin, tak se do vás bude doslova vpíjet, což by mohlo tělo i krátkodobě předávkovat..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon říj 25, 2010 8:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Co se týká křemíku, sehnala jsem bílý jíl, ale nevím, co bych tam mohla dát se zinkem. Můžete mi poradit? Díky

Třeba chlorid zinečnatý, ten je sice dost drahý, ale zase se ho nemusí dávat tolik.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř říj 27, 2010 9:49 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Beladona píše:
Tak mám otestované hormony na gynekologii i na endokrinologii na hormony štítné žlázy a obojí je v pořádku. Střeva mám pročištěná a játra čistím pravidelně. Teploty jsou taky v pořádku, beru lugolův roztok. Beru křemelinu (bílý jíl jsem nesehnala), zinek, pangamin, panthenol, kys. listovou. Zkoušela jsem i oplachy kopřivou. Padání vlasů se vůbec nelepší, spíš naopak. Nenapadá vás prosím ještě něco, čím by to mohlo být a co bych mohla zkusit? Občas se mi tvoří svědivé pupínky na hlavě, nemůže to být kvasinka?

Netuším, jakou máte antipatii k lékárenským výrobkům, nicméně antimykotický šampon Nizoral je ad jedna - dobrý proti lupům, ad dvě - u mužů zabraňuje vypadávání vlasů - je to silný antiandrogen.
Začal jsem ho užívat nedávno a jednoznačne se mi vypadávání vlasů zlepšilo. Netuším, jaký je mechanismus vypadávání vlasů u žen, ale za zkoušku nic nedáte. Minimálně se zbavíte těch pupínků.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon lis 01, 2010 9:03 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
http://www.dedekkorenar.cz/clanky/o-zdr ... inami.html

dědek kořenář:
Vlasy vám ubývají většinou vlivem mužského hormonu testosteronu a cévních poruch, které mají často základ v životních stresech a nevhodné pozici krční páteře. U žen se testosteron tvoří v nadledvinkách jako vedlejší produkt kompenzace nedostatečné funkce vaječníků kvůli věčně studeným nohám nebo po porodu, což se při teplých nohách zlepší. Ženské hormony upravují stav cév, a tak se též zlepšuje prokrvení a výživa vlasové pokožky. Tímto působením ženské hormony oddalují výraznější cévní obtíže žen až po přechod. Potom ovšem velice rychle, vlivem obvyklé nevhodné výživy a životosprávy, ženy muže v cévních chorobách dohánějí. Nicméně chlapi mřou rychleji, asi protože to se ženami nemají snadné. Ať mají doma cokoliv, vždycky jsou nespokojeni.

Nejlepší z vyzkoušených receptů na vlasy je použití čerstvé kopřivy (nebo nejjednodušeji Chmelová směs VK). Natrháte hrst kopřiv a vložíte do hrnku, zalijete necelým půllitrem vody a přivedete k varu. Odstavíte a necháte pod pokličkou vychladnout na příjemnou teplotu. Scedíte a vmasírujete do vlasové pokožky hlavy. Hlavu je možno mýt ne dříve než hodinu po tom. Aplikujete asi 2-4× týdně.
Poněkud slabší účinek mají sušené bylinky, kromě kopřivy například lopuch, chmel, bříza, šalvěj atd.

Pakliže vlasy vypadávají v chomáčcích a tvoří nepravidelné lysiny, znamená to pravděpodobně závažnější problém. První příčinou vzniku bývá většinou silná porucha hormonálního původu nebo přiotrávení (včetně ozařování a chemoterapie). Zde se často osvědčila mateří kašička rozpuštěná v medu v poměru 25 g na 1 kg medu, kterou se postižená místa potírají (trochu to lepí...) a zároveň se konzumuje asi 0,1 g denně. Zarovnaná kávová plastiková lžička pojme asi 5 g medu, tedy asi 0,125 g mateří kašičky.

-----------
Navar radí:
- Začít očistou ledvin. Ostropestřec, smetanka léčivá, petržel, medvědice léčivá, červená řepa.
- Na vlasy lihová tinktura z pupenů břízy + kořen kopřivy


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz