Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Velká prsa u muže - gynekomastie
PříspěvekNapsal: sob srp 07, 2010 10:47 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Dobrý večer pane Zajíčku,
je mi 20 let, 182cm, 81Kg. od cca 11 let mám velká prsa (jsem muž) , potřeboval bych poradit co s tím dělat ( přebytek estrogenu?) také mám poměrně často i problém s erekcí.
Další problémy ,které mám je alergie (tak jak mi zjistili na alergologii) - na pyl, prach, roztoče, občas lehké problémy s močením(dříve pálení při močení(již není), nyní ,,močím občas na půl průtoku"(nevím jak lépe to popsat).

Dále jsem si vsiml(četl jsem někde na internetu ) ,že nemám nehty hladké, ale jsou na nich rýhy(ostré hrany) od lůžka směrem ke konci nehtu(,že je to příčina oslabených jater?), ale nelámou se.

Na tyto stránky jsem narazil cca před dvěmi měsíci, když mě bolely čelní dutiny - néti - provádím nyní konečně s urinou a musím říci ,že oproti slané vodě je to velký rozdíl, po slané vodě vydržel nos čistý cca 2-3hod, po urině ho mám čistý celý den a je mi fajn \":)\", dále jsem 3x udělal šankaprakšalánu, naposledy před 5 dny, a od té poslední dodržuji vámi předepsaný jídelníček, nevím jestli je to jen psychikou, ale cítím se o dost lépe, klidněji ,vyrovnaněji.

Mohl by jste prosím poradit , co je příčinou a jak odstranit výše popsané potíže?


Děkuji mnohokrát
Martin

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže
PříspěvekNapsal: ned srp 08, 2010 7:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
Dobrý večer pane Zajíčku,
je mi 20 let, 182cm, 81Kg. od cca 11 let mám velká prsa (jsem muž) , potřeboval bych poradit co s tím dělat ( přebytek estrogenu?) také mám poměrně často i problém s erekcí.
Další problémy ,které mám je alergie (tak jak mi zjistili na alergologii) - na pyl, prach, roztoče, občas lehké problémy s močením(dříve pálení při močení(již není), nyní ,,močím občas na půl průtoku"(nevím jak lépe to popsat).

Dále jsem si vsiml(četl jsem někde na internetu ) ,že nemám nehty hladké, ale jsou na nich rýhy(ostré hrany) od lůžka směrem ke konci nehtu(,že je to příčina oslabených jater?), ale nelámou se.

Na tyto stránky jsem narazil cca před dvěmi měsíci, když mě bolely čelní dutiny - néti - provádím nyní konečně s urinou a musím říci ,že oproti slané vodě je to velký rozdíl, po slané vodě vydržel nos čistý cca 2-3hod, po urině ho mám čistý celý den a je mi fajn \":)\", dále jsem 3x udělal šankaprakšalánu, naposledy před 5 dny, a od té poslední dodržuji vámi předepsaný jídelníček, nevím jestli je to jen psychikou, ale cítím se o dost lépe, klidněji ,vyrovnaněji.

Mohl by jste prosím poradit , co je příčinou a jak odstranit výše popsané potíže?


Děkuji mnohokrát
Martin

Co je příčinou vysoké hladiny estrogenů zatím netuším, to bych si s vámi, na téma vaše běžná strava, musel detailně promluvit a zjistit množstvím dotazů možnou příčinu. Mnohdy jde o tak banální záležitost, jako je pravidelná konzumace kuřecího masa, nebo zaneřáděná vody z místního zdroje, což většinou lidem ani nedojde. Ostatní problémy bych ale hledal jinde a podle toho, co mě zde popisujete, bych si docela vsadil na zamoření kvasinkou. Vyzkoušejte si to vytestovat plivacím testem a také si vyzkoušejte test na štítnou žlázu, který spočívá v měření ranní teploty pod jazykem. Výsledky testů za tři dny mě pak napište a uvidíme co dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže
PříspěvekNapsal: ned srp 08, 2010 11:33 am 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Děkuji za odpoved,
dnes jsem zkousel jen plivaci test, teplotu pod jazykem uz asi ne, protoze jsem byl uz 10min z postele a cetl jsem, ze se ma merit jeste v leze po probuzeni( no i presto jsem meril a nameril 34,6 - 35(meril jsem to bezdotykovym teplomerem tak na 4cm, ale predpokladam , ze kdyz ma clovek otevrenou pusu tak teplota klesa, nebo to mohu takto merit?), ale ten plivaci test byl pozitivni(sliny klesly ke dnu)

Strucne pro predstavu co se tyce me stravy a piti, piji vodu z vodovodu(Praha, asi Zelivka) ,ktera je, jak zde na strankach pisete, zamorena estrogenem, takze predpokladam, ze toto vyresim reverzni osmozou?-mam dotaz zda-li na to staci typ 75 GPD Standart(http://www.filtracevody.cz), popr. doporucujete jiny, vicestupnovy system?
Krome vody piji v posledni dobe ovocne stavy , tak kolem toho 1l denne
Bohuzel jsem vicemene do ted pil velmi mnoho piva a obcas i jineho alkoholu(vecirky atd) , da se rici ze denni prumer byl 4-5 piv, posledni 3 tydny tak 1-2piva denne

Co se tyce jidla, cca pred rokem jsem jedl pomerne hodne sladkeho(kdyz jsem sedel doma u PC, tak nebyl problem snist 2 zmrzliny a k tomu celou cokoladu atd.), ale posledni rok sladke uz moc nejim, jednak na nej nemam ani moc chut a kdyz jo a je po ruce ovoce tak si dam ovoce
Dale -od posledni Šank. jsem jedl kazdy den nekolik krajicu chleba(Sumavy) s lucinou a k tomu nejakou zeleninu, potom obedy ve skolni jidelne(ale sladka jidla temer vubec), no a potom stravovani ve skolnim bufetu -ruzne bagety, popcorn, jogurty, pastiky, rohliky, sem tam banbony a jine sladkosti (proste klasicke sajrajty), obcas KFC,pomerne casto navsteva Cinske restaurace, pizzerie, sem tam svickova, gulas, hovezi vyvar a jina ceska jidla.

to je asi tak hrube shrnuti meho ,,jidelnicku"

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže
PříspěvekNapsal: ned srp 08, 2010 8:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="6ma":9cre1kyc]Děkuji za odpoved,
dnes jsem zkousel jen plivaci test, teplotu pod jazykem uz asi ne, protoze jsem byl uz 10min z postele a cetl jsem, ze se ma merit jeste v leze po probuzeni( no i presto jsem meril a nameril 34,6 - 35(meril jsem to bezdotykovym teplomerem tak na 4cm, ale predpokladam , ze kdyz ma clovek otevrenou pusu tak teplota klesa, nebo to mohu takto merit?), ale ten plivaci test byl pozitivni(sliny klesly ke dnu)

Strucne pro predstavu co se tyce me stravy a piti, piji vodu z vodovodu(Praha, asi Zelivka) ,ktera je, jak zde na strankach pisete, zamorena estrogenem, takze predpokladam, ze toto vyresim reverzni osmozou?-mam dotaz zda-li na to staci typ 75 GPD Standart(http://www.filtracevody.cz), popr. doporucujete jiny, vicestupnovy system?
Krome vody piji v posledni dobe ovocne stavy , tak kolem toho 1l denne
Bohuzel jsem vicemene do ted pil velmi mnoho piva a obcas i jineho alkoholu(vecirky atd) , da se rici ze denni prumer byl 4-5 piv, posledni 3 tydny tak 1-2piva denne

Co se tyce jidla, cca pred rokem jsem jedl pomerne hodne sladkeho(kdyz jsem sedel doma u PC, tak nebyl problem snist 2 zmrzliny a k tomu celou cokoladu atd.), ale posledni rok sladke uz moc nejim, jednak na nej nemam ani moc chut a kdyz jo a je po ruce ovoce tak si dam ovoce
Dale -od posledni Šank. jsem jedl kazdy den nekolik krajicu chleba(Sumavy) s lucinou a k tomu nejakou zeleninu, potom obedy ve skolni jidelne(ale sladka jidla temer vubec), no a potom stravovani ve skolnim bufetu -ruzne bagety, popcorn, jogurty, pastiky, rohliky, sem tam banbony a jine sladkosti (proste klasicke sajrajty), obcas KFC,pomerne casto navsteva Cinske restaurace, pizzerie, sem tam svickova, gulas, hovezi vyvar a jina ceska jidla.

to je asi tak hrube shrnuti meho ,,jidelnicku"[/quote:9cre1kyc]
Ta kandida je tedy celkem jasná, ale u té teploty vás malinko uvedu do obrazu. Limitující je pro moje rozhodování o nějakém doporučení teplota 36,6°C a to změřená přesně a tři dny po sobě, tedy ne blábol. Jinak vám vysvětlím, jak by se vaše tělo chovalo při vaší uvedené teplotě pro případ, že by vás napadlo mě zase napsat takovou hovadinu.

Pokud teploměr ukáže, že teplota těla klesla pod
36 °C – mluvíme o hypotermii. Máme nejen pomalejší reakce, ale zpomaluje se nám také schopnost myšlení a úsudek.
A co by se dělo dál, kdyby ukazatel teploty klesal ještě víc?
35 °C – Už se ani nepodepíšeme, nedokážeme pořádně jít, spíše se klátíme.
33 °C – Začíná se projevovat iracionální chování. Svědkům bychom asi připadali jako potenciální chovanci psychiatrické léčebny, kteří se svléknou i ve velkém mrazu.
32 °C – Většina lidí kolabuje.
30 °C – Ztrácíme vědomí, náš organismus pomalu rezignuje. Už se nesnaží nějakým způsobem zvýšit teplotu či ji alespoň udržet. Dýchání nám rapidně klesá, za minutu uděláme jen jeden až dva vdechy.
28 °C – Dostavuje se srdeční arytmie, srdce nám vynechává. Člověk přežije jen s velkými obtížemi.
20 °C – Srdce, pumpa života, přestává pracovat.

Jinak reverzní osmóza určitě vyhovuje, ale podle toho vašeho soupisu jídla a pití bych v té vodě rozhodně neviděl zase takový problém a patrně by ve vašem případě fungovala pořád jak živá voda a tělo by léčila. Ono totiž současné české pivo je nejvhodnější krmení kvasinek, nic lepšího, kromě amerického rychlokvašeného piva, neznám a pít v této situaci pivo je docela hazard s životem. Zbytek výpisu jídla komentovat jednotlivě nemá význam, vše, mimo syrové zeleniny a ovoce, je ideální žrádlo kvasinek, protože každá z těch uvedených lahůdek je zdroj kyselin a zahlenění, což kvasince vyloženě vyhovuje. Prostudujte si toto vlákno

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 2:52 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Dobrý den,
1. den plivaci test pozitivni(kleslo na dno), teplota 36,95
2.den plivaci test pozitivni(kleslo na dno), teplota 36,90
3.den plivaci test pozitivni(kleslo na dno), teplota 36,85

procetl jsem cast tematu o candide, asi prvnich 11 listu, jde to pomaleji ,ma li si clovek vse zapamatovat a promyslet \":)\"
jinak co se tyce me stolice tak ted, kdyz jim jen syrovou zeleninu ,ovoce,orechy, seminka tak ji mam naprosto ok, ani se clovek nemusi po potrebe utirat, koupil jsem si vcera kysele zeli, dal jsem si k obedu a pak i k veceri, mam ho strasne rad, takze jsem ho snedl k veceri tak 100-120g a rano jsem mel stolici trochu ridsi, zrejme to asi bude po tom zeli, mam ho jist tedy asi mene,
jinak jsem si jeste vzpomel ze me po kyselem zeli poslednich min 6let, dele si nepamatuji, strasne bolelo bricho, vzdy tak 3-5 hod po poziti, hodne velka bolest, coz ted vubec nemam, zkousel jsem ho jist uz pred cca 14dny a take vse ok, muze to mit s tou candidou(pokud ji tedy mam) neco spolecneho?

Diky

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 6:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
Dobrý den,
1. den plivaci test pozitivni(kleslo na dno), teplota 36,95
2.den plivaci test pozitivni(kleslo na dno), teplota 36,90
3.den plivaci test pozitivni(kleslo na dno), teplota 36,85

procetl jsem cast tematu o candide, asi prvnich 11 listu, jde to pomaleji ,ma li si clovek vse zapamatovat a promyslet \":)\"
jinak co se tyce me stolice tak ted, kdyz jim jen syrovou zeleninu ,ovoce,orechy, seminka tak ji mam naprosto ok, ani se clovek nemusi po potrebe utirat, koupil jsem si vcera kysele zeli, dal jsem si k obedu a pak i k veceri, mam ho strasne rad, takze jsem ho snedl k veceri tak 100-120g a rano jsem mel stolici trochu ridsi, zrejme to asi bude po tom zeli, mam ho jist tedy asi mene,
jinak jsem si jeste vzpomel ze me po kyselem zeli poslednich min 6let, dele si nepamatuji, strasne bolelo bricho, vzdy tak 3-5 hod po poziti, hodne velka bolest, coz ted vubec nemam, zkousel jsem ho jist uz pred cca 14dny a take vse ok, muze to mit s tou candidou(pokud ji tedy mam) neco spolecneho?

Diky

Kyselé zelí je docela razantní čistič, čili není divu, že vás trochu projímá, ale upravte dávku a nevidím problém, hlavní je kvalitní spontánní defekace. S kandidou to společné mít může, protože zelí ji jednak svou kyselostí a obsahem laktobacilů solidně likviduje, tedy její mrtvé zbytky mohou, většinou ve formě hlenu, opouštět střeva. Horší jsou ty teploty, protože signalizují hyperfunkci štítné žlázy a tím pádem i nedostatky na dalších žlázách, které štítná žláza řídí, je jako nějaký velín ve velkém provoze. Vhodné by bylo si sehnat Lugolův roztok, kápnout si kapku na vnitřní stranu zápěstí, rozetřít ji do skvrny cca 1-1,5 cm velké a sledovat za jak dlouho se ta skvrna vstřebá. Pokud to bude rychleji než za 4 hodiny vstřebané, tak máte nedostatek jódu a tím pádem žlázy pracují blbě, což zase vyhovuje kvasinkám, protože je oslaben imunitní systém, který je normálně drží pod kontrolou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže
PříspěvekNapsal: pon srp 16, 2010 3:11 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
ok, dá se ten Lugolův roztok koupit/resp.nechat namíchat v lékárně běžně/bez receptu nebo s?, nebo spíše vůbec, má to ještě nějaký jiný název/i chemický?

Díky

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže
PříspěvekNapsal: pon srp 16, 2010 7:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
ok, dá se ten Lugolův roztok koupit/resp.nechat namíchat v lékárně běžně/bez receptu nebo s?, nebo spíše vůbec, má to ještě nějaký jiný název/i chemický?

Díky

Rozhodně se v lékárně koupit dá a normální lékárník vám ho rád namíchá, nicméně mají s tím opravdu málo zkušeností, nejde již o naprosto běžné léčivo. Celé vysvětlení je na netu volně dostupné zde http://cs.wikipedia.org/wiki/Lugol%C5%AFv_roztok .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže
PříspěvekNapsal: stř zář 08, 2010 12:48 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
tak dnes dorazil lugol, rozetrel jsem si kapicku na zapesti (na vnitrni strane) a za cca 2,5 hod je skrvna pryc, uz neni videt temer vubec nic, je dulezita velikost te kapky? delal jsem to s pomerne malou kapkou, na youtube je video s ukazkou tohoto testu a tam pouzili kapku vetsi, mam to udelat jeste jednou s vetsim mnozstvim?po rozetreni jsem totiz nemel skrvnu tak tmavou jako ukazuji v tom videu - viz cca 1:10 http://www.youtube.com/watch?v=Znqej6FBxTA

dale mam dotaz - mam slozeni roztoku 10g jodu, 25g jodidu draselného,
965g vody, to je kolika % roztok? 0,35 %?(chemii uz si nepamatuji \":oops:\")

ohledne toho uzivani - uzivat (pokud to vubec mam uzivat \":)\") mam kolik kapek denne, v jaky cas, kolikrat denne, ma se to kapat treba pod jazyk nebo normalne na jazyk a polknout?

Diky

a jeste mam dotaz, tady na foru jsem cetl ,ze se jodem da predavkovat ale naopak jsem take cetl, ze nekdo uzival az 25kapek tohoto roztoku,a pak dostatek, resp. nadbytek jodu poznal v moci - jakou bude mit barvu?
Jake je nebezpeci v pripade predavkovani,? kazdopadne budu se ridit poctem kapek ktery napisete

Dekuji

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Naposledy upravil 6ma dne stř zář 08, 2010 6:27 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže
PříspěvekNapsal: stř zář 08, 2010 4:08 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
no tak mi to prece jen nedalo a na druhou ruku jsem si rozterel o neco vetsi kapku, je to ted akorat tri hodiny a skvrna temer zmizela, za 15 min tam uz nic nebude, ale mam zrejme slabsi roztok nez ten clovek na youtube, protoze i kdyz dam roztoku vic tak porad nedosahnu tak tmave skvrny jako on

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže
PříspěvekNapsal: stř zář 08, 2010 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
tak dnes dorazil lugol, rozetrel jsem si kapicku na zapesti (na vnitrni strane) a za cca 2,5 hod je skrvna pryc, uz neni videt temer vubec nic, je dulezita velikost te kapky? delal jsem to s pomerne malou kapkou, na youtube je video s ukazkou tohoto testu a tam pouzili kapku vetsi, mam to udelat jeste jednou s vetsim mnozstvim?po rozetreni jsem totiz nemel skrvnu tak tmavou jako ukazuji v tom videu - viz cca 1:10 http://www.youtube.com/watch?v=Znqej6FBxTA

dale mam dotaz - mam slozeni roztoku 10g jodu, 25g jodidu draselného,
965g vody, to je kolika % roztok? 0,35 %?(chemii uz si nepamatuji \":oops:\")

ohledne toho uzivani - uzivat (pokud to vubec mam uzivat \":)\") mam kolik kapek denne, v jaky cas, kolikrat denne, ma se to kapat treba pod jazyk nebo normalne na jazyk a polknout?

Diky

a jeste mam dotaz, tady na foru jsem cetl ,ze se jodem da predavkovat ale naopak jsem take cetl, ze nekdo uzival az 25kapek tohoto roztoku,a pak dostatek, resp. nadbytek jodu poznal v moci - jakou bude mit barvu?
Jake je nebezpeci v pripade predavkovani,? kazdopadne budu se ridit poctem kapek ktery napisete

Dekuji

To máte docela slušný nedostatek, mě po srovnání jódu vydržela ta skvrna dobře viditelná 24 hodin a skoro zmizela teprve po 48 hodinách. Její rozměr byl průměr cca 1,5 cm na vnitřní straně zápěstí levé ruky a dělal jsem ji stejným Lugolem. Nezkoumejte kolik to má procent, to vám k ničemu není, prostě uvažujte tak, že jedna kapka tohoto Lugolu obsahuje 1,39 mg jódu a dávkuje se to stejně po kapkách. Berou se dvě dávky denně, zpočátku tak 5 kapek a postupně se stoupá klidně až na 70 mg denně, což představuje cca 50 kapek. Zdaleka to není nejvyšší možná dávka, ta je daleko vyšší a třeba na cukrovku je velice vhodné dávat i dvojnásobek, tedy 150 mg denně. Nakape se to do skelničky, zalije studenou vodou a vypije. Předávkovat se jód samozřejmě dá a může to být i dost nebezpečné. Ovšem pokud si budete denně měřit ranní teplotu pod jazykem, tak to nemůžete přešvihnout. Po dosažení teploty 36,7 °C znovu uděláte kontrolní skvrnu a pokud nezmizí za 8 hodin, tak jste srovnaný, ale to jsem tu již vše popisoval, tak si to dohledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže
PříspěvekNapsal: stř zář 08, 2010 8:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
no tak mi to prece jen nedalo a na druhou ruku jsem si rozterel o neco vetsi kapku, je to ted akorat tri hodiny a skvrna temer zmizela, za 15 min tam uz nic nebude, ale mam zrejme slabsi roztok nez ten clovek na youtube, protoze i kdyz dam roztoku vic tak porad nedosahnu tak tmave skvrny jako on

Tři hodiny je hrozně málo, musí vám tam zůstat minimálně 8 hodin a koncentrace roztoku není podstatná, tělo ho prostě bere, čili ho potřebuje. Po dosažení potřebné hladiny ho tělo již odmítá a nevstřebá se prostě nic, jód pak musí z povrchu kůže vysublimovat a to trvá opravdu dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže
PříspěvekNapsal: čtv zář 09, 2010 9:46 am 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
ok diky moc za info,
jeste se chci zeptat jak mam ty davky zvysovat - kazdy den pridat jednu kapku az se dostanu na 50?samozrejme to budu treba cca po tydnu kontrolovat, ale pri tom nedostatku jaky mam, to asi bude chvili trvat nez bude toho jodu dost.

Ve vláknech o štítné žláze , jódu a minerálech jsem načetl pár info a měl bych k nim nějaké dotazy, omlouvám se pokud se na něco ptám už jako několikatý člověk ale jsou to věci , které jsem (zatím) nenašel/nebo jsem se jich nedočetl.

toto všechno je dobré/resp.nutné dodávat - jód, selen, bór, železo, zinek, hořčík, draslík, vitamín D3 a B6 a další látky, přičemž jód a selen jsou nezbytně nutné dodávat, čímž se základní funkce stabilizují.
Bez selenu se jód do těla nedostane
a také pokud není v těle dostatek HCl, která to vše dopraví a odveze!
v jednom vlákně píšete: tak 300-400 mcg selenu na 40-50 kapek tohoto Lugolu

Dotaz: Je tedy správné dodávat to takto - x kapek lugola, pro začátek 50mikrogramů selenu(kde vzit selen?(viz.nize)?, a to zalít vodou a přidat rozředěnou HCl?

dále jsem se dočetl také toto:
Selén je také nezbytný pro produkci enzymu estrogen sulfotranserfase, který likviduje a kontroluje estrogen. Jeho nedostatek tedy vede ke špatné kontrole hladiny estrogenu v těle a s tím spojené problémy s jeho přebytkem. Jedním takovým problémem je, že estrogen potlačuje funkci štítné žlázy a tím rovnováhu mezi progesteronem a estrogenem. Dále je selén nutný pro produkci testosteronu, který má vliv na revmatismus kostí, na vypadávání vlasů a degeneraci kolenních kloubů - tak to asi vysvetluje cast toho meho problemu

Dotaz: ale nejak jsem zatim nenasel kde brat selen(z ceho), nasel jsem toto:

zdroj selenu -dynovy olej a 1 paraorech denne, také píšete -
Selen ve větším předávkování moc zdravý není a je tedy vhodné sníst denně 1-4 kusy para, pro vyvážený příjem tohoto prvku

Dotaz: neni to pro me nyni zdroj s malym obsahem selenu?mohl by jste mi pripadne pokud nestaci para(a kolik kusu denne - u me 4?)poradit v cem je dostatek selenu, popr. kde to sehnat, zatim jsem na to na foru nenarazil, alespon ne ve vlakne mineraly,vitaminy enzymy,ale tam jsem se naopak dočetl ,že na kvasinku doporučujete:

nutné dodávat jód, selen, zinek a měď, což jsou látky, které jejímu bujení celkem účinně brání a navíc srovnají zbytek těla do normálu.
Dotaz: V čem jsou všechny tyto látky obsaženy v (pro mě nyní) dostatečném množství (předpokládám ořechy a semínka) a mohl bych Vás moc požádat kdyby jste napsal kolik mám té které potraviny(ořechů a semínek) denně jíst s přihlédnutím k mému aktuálnímu stavu, aby se mi zlepšovala štítná žláza a ustupovala candida?Díky

našel jsem ještě nějaké doplňky se Selenem, co píše člen muflon v inzerci a dobrých tipech, ale předpokládám, že určitě existuje přírodní zdroj selenu?:
SW545 Selenium 100 mcg 300 Caps...4,89 $
SWU171 SeMSC Selenium 120 Caps(200mcgr)...5,99 $
SWU068 Albion Complexed Selenium 200 mcg 180 Caps... 4,49 $
SWU086 SelenoExcell 200 mcg 60 Caps...2,49 $
dále pak
selen od swansonu - 100mcgr

Omlouvám se, že jsem toho splácal tolik dohromady, ale jak jsem pročítal ,tak jsem to postupně sepisoval a snažil jsem se ,aby to bylo případně užitečné i dalším čitatelům

Děkuji za další rady a informace

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže
PříspěvekNapsal: čtv zář 09, 2010 7:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
ok diky moc za info,
jeste se chci zeptat jak mam ty davky zvysovat - kazdy den pridat jednu kapku az se dostanu na 50?samozrejme to budu treba cca po tydnu kontrolovat, ale pri tom nedostatku jaky mam, to asi bude chvili trvat nez bude toho jodu dost.

Ve vláknech o štítné žláze , jódu a minerálech jsem načetl pár info a měl bych k nim nějaké dotazy, omlouvám se pokud se na něco ptám už jako několikatý člověk ale jsou to věci , které jsem (zatím) nenašel/nebo jsem se jich nedočetl.

toto všechno je dobré/resp.nutné dodávat - jód, selen, bór, železo, zinek, hořčík, draslík, vitamín D3 a B6 a další látky, přičemž jód a selen jsou nezbytně nutné dodávat, čímž se základní funkce stabilizují.
Bez selenu se jód do těla nedostane
a také pokud není v těle dostatek HCl, která to vše dopraví a odveze!
v jednom vlákně píšete: tak 300-400 mcg selenu na 40-50 kapek tohoto Lugolu

Dotaz: Je tedy správné dodávat to takto - x kapek lugola, pro začátek 50mikrogramů selenu(kde vzit selen?(viz.nize)?, a to zalít vodou a přidat rozředěnou HCl?

dále jsem se dočetl také toto:
Selén je také nezbytný pro produkci enzymu estrogen sulfotranserfase, který likviduje a kontroluje estrogen. Jeho nedostatek tedy vede ke špatné kontrole hladiny estrogenu v těle a s tím spojené problémy s jeho přebytkem. Jedním takovým problémem je, že estrogen potlačuje funkci štítné žlázy a tím rovnováhu mezi progesteronem a estrogenem. Dále je selén nutný pro produkci testosteronu, který má vliv na revmatismus kostí, na vypadávání vlasů a degeneraci kolenních kloubů - tak to asi vysvetluje cast toho meho problemu

Dotaz: ale nejak jsem zatim nenasel kde brat selen(z ceho), nasel jsem toto:

zdroj selenu -dynovy olej a 1 paraorech denne, také píšete -
Selen ve větším předávkování moc zdravý není a je tedy vhodné sníst denně 1-4 kusy para, pro vyvážený příjem tohoto prvku

Dotaz: neni to pro me nyni zdroj s malym obsahem selenu?mohl by jste mi pripadne pokud nestaci para(a kolik kusu denne - u me 4?)poradit v cem je dostatek selenu, popr. kde to sehnat, zatim jsem na to na foru nenarazil, alespon ne ve vlakne mineraly,vitaminy enzymy,ale tam jsem se naopak dočetl ,že na kvasinku doporučujete:

nutné dodávat jód, selen, zinek a měď, což jsou látky, které jejímu bujení celkem účinně brání a navíc srovnají zbytek těla do normálu.
Dotaz: V čem jsou všechny tyto látky obsaženy v (pro mě nyní) dostatečném množství (předpokládám ořechy a semínka) a mohl bych Vás moc požádat kdyby jste napsal kolik mám té které potraviny(ořechů a semínek) denně jíst s přihlédnutím k mému aktuálnímu stavu, aby se mi zlepšovala štítná žláza a ustupovala candida?Díky

našel jsem ještě nějaké doplňky se Selenem, co píše člen muflon v inzerci a dobrých tipech, ale předpokládám, že určitě existuje přírodní zdroj selenu?:
SW545 Selenium 100 mcg 300 Caps...4,89 $
SWU171 SeMSC Selenium 120 Caps(200mcgr)...5,99 $
SWU068 Albion Complexed Selenium 200 mcg 180 Caps... 4,49 $
SWU086 SelenoExcell 200 mcg 60 Caps...2,49 $
dále pak
selen od swansonu - 100mcgr

Omlouvám se, že jsem toho splácal tolik dohromady, ale jak jsem pročítal ,tak jsem to postupně sepisoval a snažil jsem se ,aby to bylo případně užitečné i dalším čitatelům

Děkuji za další rady a informace

Na začátek dávejte 100 mcg selenu a 5 kapek Lugolu s obsahem jódu 1,39 mg v kapce. Toto tak týden a zvýšit postupně na deset, pak zase týden a zvýšit postupně na dvacet, pak již můžete jít klidně i na tu plnou dávku a průběžně zvyšujte i dávky selenu. Vždy je vhodné dávku aplikovat s trochou kyseliny chlorovodíkové pro lepší vstřebávání.
To ovšem platí pro člověka s normální funkcí žláz, ale při větším deficitu je nutné dodávat ho v tabletách, například tyto http://www.swanson.cz/selen-200pcs-100mcg . Zinek a měď již není tak snadné dodávat z čistých chemikálií, to nyní sám řeším a jak obdržím chemikálie, tak to vyzkouším a zveřejním, jak na to. Zatím můžete dodávat chelátový zinek, což jsem zde již mnohokrát psal, ale měď se u nás v pilulkách snad ani neprodává, čili budete muset vydržet. Částečně se dá zinek srovnat pomocí dýňového semínka a na měď můžete vyzkoušet semínka slunečnice. Ve vašem případě to ovšem asi bez tablet, nebo chemikálií nepůjde, velký deficit by se stravou rovnal velice dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velká prsa u muže
PříspěvekNapsal: sob zář 11, 2010 12:38 am 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
ok, diky za radu, jeste mam dotaz, selen jsem si objedanl ale jeste nedosela tak jsem si dal zatim lugol samotny, predpokladam ze to asi urcite nicemu nevadi, spis naopak vzhledem k te candide, obcas pres den z niceho nic citim chut toho lugola v puse, treba 8 hodin po jeho poziti, je to normalni?

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz