Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned čer 07, 2009 6:48 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ja to viem napustit bez problemov. Iba tam byva ten plyn. Potom sa mi stane, že to nejde prerazit. Inak ale ok.
Ja tie veci, čo ste doporučili jem. Ja som tú stravu zredukoval, ale nie tak extremne. Iba jem o niečo menej to je všetko.

Toto poslala jedna členka fóra Sybilla
Dobre je prestať jesť po dobu 5 - 6 týždňov cukor a akékoľvek ovocie (včítane citrusov), kukuricu, mrkvu a iné sladkosti. Dobré je jesť veľa cesnaku, kto môže a neodmieta akékoľvek mäso, hlavne bravčové, hodne bravčovej masti, slaninku, vajíčka, kyslé mlieko (nie sladké), jogurt, kefír,
To čo je za blud?! Tak ovocie škodí a ten humus nie?
Podal toho čo som čítal dnes na jednej stránke by ste aj Vy mali byt celý zaplesnený, podla toho kolko jete ovoci a pijete štiav a jete cukrov a škrobov celkovo. Vraj jej robí dobre aj alkalické prostredie. Už neviem čo si mám mysliet.
Objasnite mi to prosím.
ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned čer 07, 2009 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ja to viem napustit bez problemov. Iba tam byva ten plyn. Potom sa mi stane, že to nejde prerazit. Inak ale ok.
Ja tie veci, čo ste doporučili jem. Ja som tú stravu zredukoval, ale nie tak extremne. Iba jem o niečo menej to je všetko.

Toto poslala jedna členka fóra Sybilla
Dobre je prestať jesť po dobu 5 - 6 týždňov cukor a akékoľvek ovocie (včítane citrusov), kukuricu, mrkvu a iné sladkosti. Dobré je jesť veľa cesnaku, kto môže a neodmieta akékoľvek mäso, hlavne bravčové, hodne bravčovej masti, slaninku, vajíčka, kyslé mlieko (nie sladké), jogurt, kefír,
To čo je za blud?! Tak ovocie škodí a ten humus nie?
Podal toho čo som čítal dnes na jednej stránke by ste aj Vy mali byt celý zaplesnený, podla toho kolko jete ovoci a pijete štiav a jete cukrov a škrobov celkovo. Vraj jej robí dobre aj alkalické prostredie. Už neviem čo si mám mysliet.
Objasnite mi to prosím.
ďakujem

Zaplynování často způsobuje candida, ale také mnoho jiných potíží, použijte anýz, fenykl, kmín a čistě teoreticky se nadýmání odstraní. To menší množství stravy, není na škodu, ale hlídejte si váhu, ono to totiž není o množství, ale o využitelnosti. Jak budete normálně trávit, tak stačí opravdu velice málo a váha půjde paradoxně celkem rychle nahoru.
Ani jedno není absolutní, na odstranění jednoho problému (candida) to je dobrý postup, ale zase to vytvoří další potíže. Mnoho česneku každý nesnese a někomu to naopak docela škodí. Také velké množství živočišných bílkovin, není moc vhodné, z mnoha jiných důvodů.
Ovoce na candidu skutečně škodí, ale jenom to sladké a pouze za určitých podmínek, jinak s ním není problém. Co se týká mé osoby, tak ovoce a šťávy nijak nevadí, pokud nemáte v nepořádku rovnováhu imunitního systému. Candida normálně žije v každém člověku a jedná se o naprosto běžnou kvasinku. Problém začíná až v momentě, kdy se přemnoží v trávicím traktu a ještě hůře, pokud přejde do jednotlivých orgánů. V tomto momentě, je nutná velice tvrdá dieta a celkové vyladění imunitního systému. Netuším, kde jste se dopracoval k informaci, že jím cukry a škroby, ty nejím opravdu hodně dlouho. Jiná věc je ovoce a šťávy, zde je třeba si uvědomit, že candida žije z jednoduchých cukrů a škrobů, dále nesnáší fungicidní rostliny, které jím naprosto běžně a ve velké míře. Moje případné napadení touto kvasinkou, asi docela dobře vylučuje již jen holý fakt, že mi stačí spát 5 - 6 hodin a srovnejte to se svojí potřebou spánku. Alkalické prostředí, je u novorozenců samozřejmostí a z toho tedy plyne, že moudrá matka příroda potřebuje každého, normálně se stravujícího jedince, zamořit candidou, asi blbost, nebo to chápete jinak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pon čer 08, 2009 6:55 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
U mna plyny sposobuje ovocie. Ked ho nejem tak nič. Ale jedna vec sa nájde. Uhorka.
Takže teraz maso nevadí?! Ja osobne necítim potrebu konzumovat ho.
Mimochodom od toho cesnaku a cibule ma dost páli záha. Mám ho nadalej konzumovat alebo?
No ja som myslel tými cukrami cukry ovocné.(glukóza,fruktóza). Tie sú vraj zlé. Podla toho linku z vitarina.cz ale nevadia.
Napriklad čerešne sú hodne sladké. Takže ich nemám konzumovat, ak som správne pochopil?
V alkalickom prostredí sa vraj tvorí na výstelke a hrubého čreva(okrem iného) husté kolónie ktoré potom narušujú priridzenú bariéru a sú schopné ho perforovat Čo sa tým dosiahne, to je jasné. V kyslom sa naopak šíri velmi rýchlo a je schopná a šírit do najvzdialenejších miest.
Najhoršie je, že to čo jedna tória vyvracia, druhá pripúšta. Potom človek nevie čo má vlastne jest.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pon čer 08, 2009 7:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
U mna plyny sposobuje ovocie. Ked ho nejem tak nič. Ale jedna vec sa nájde. Uhorka.
Takže teraz maso nevadí?! Ja osobne necítim potrebu konzumovat ho.
Mimochodom od toho cesnaku a cibule ma dost páli záha. Mám ho nadalej konzumovat alebo?
No ja som myslel tými cukrami cukry ovocné.(glukóza,fruktóza). Tie sú vraj zlé. Podla toho linku z vitarina.cz ale nevadia.
Napriklad čerešne sú hodne sladké. Takže ich nemám konzumovat, ak som správne pochopil?
V alkalickom prostredí sa vraj tvorí na výstelke a hrubého čreva(okrem iného) husté kolónie ktoré potom narušujú priridzenú bariéru a sú schopné ho perforovat Čo sa tým dosiahne, to je jasné. V kyslom sa naopak šíri velmi rýchlo a je schopná a šírit do najvzdialenejších miest.
Najhoršie je, že to čo jedna tória vyvracia, druhá pripúšta. Potom človek nevie čo má vlastne jest.

Vyzkoušejte jednu věc, ovoce zpravidla tyto potíže způsobuje, pokud se jí večer a jako snídaně, není zdaleka takovým problémem. Okurku nechápu, tam není žádná logika v souvislosti s candidou.
Jak maso nevadí, jsem Vám již psal, jinak vadí vždy, pouze přímo nepodporuje candidu, ale poškozuje imunitní systém a ten v konečném důsledku ovládá zamoření candidou.
Ano, ale v rozumné míře tak 2 - 3 stroužky denně a celou menší cibuli, nejlépe červenou.
Cukry nejde paušalizovat, ani vynechat, protože jsou všude, je jen otázkou v jakém množství a skladbě, je třeba postupně vysledovat, co Vám potíže způsobuje a to vynechat, ono totiž, co bude někomu jinému dělat dobře, to může Vám dělat špatně a naopak.
Teorie jsou jedna věc a praxe druhá, nesmíte se slepě honit za nějakou chimérou jednoznačně bezpečného a účinného postupu, nic takového neexistuje, u každého člověka se candida dá zlikvidovat jinak, respektive se zlikvidovat nedá, ale dá se dostat do stavu, kdy v našem těle normálně žije a neškodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pon čer 08, 2009 9:04 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ja som myslel, že ma tá uhorka nafukuje.
Ten cesnak trochu obmedzím aj cibulu, ale vynechávat to nebudem.
Uvidím aké stanovisko zaujme lekár a ozvem sa.
Ďakujem za Váš čas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pon čer 08, 2009 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ja som myslel, že ma tá uhorka nafukuje.
Ten cesnak trochu obmedzím aj cibulu, ale vynechávat to nebudem.
Uvidím aké stanovisko zaujme lekár a ozvem sa.
Ďakujem za Váš čas

To jsem pochopil, ale nenapadá mě žádný rozumný důvod, proč by okurka měla někoho nadýmat.
U fungicidních rostlin, to není ani tak o jednorázové velké dávce, jako o co nejširším spektru, různých fungicidních rostlin a přípravků, i naprosté soustavnosti užívání a totéž platí i pro laktobacily, například kysané zelí, stačí trochu, ale každý den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: úte čer 09, 2009 6:26 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Dnes so absolvoval konzultáiu. Bolo mi povedané, že mi našli v stolici jednu kolóniu candidy a že to nie je nič vážne.
Dostal som toto Súhrn charakteristických vlastností lieku
1. NÁZOV LIEKU
duspatalin® 200
2. KVALITATÍVNE A KVANTITATÍVNE ZLOŽENIE LIEKU
Mebeverini hydrochloridum 200 mg v 1 kapsule.
3. LIEKOVÁ FORMA
Kapsuly s predĺženým uvoľňovaním.
4. KLINICKÉ ÚDAJE
4.1. Terapeutické indikácie
Dospelí
Liečba sekundárnych gastrointestinálnych kŕčov pri orgánových ochoreniach.
Symptomatická liečba bolestí brucha a kŕčov, črevných porúch a črevného dyskomfortu spojeného so syndrómom dráždivého čreva.
4.2. Dávkovanie a spôsob podávania.
Jedna kapsula 2x denne, jednu ráno a jednu večer.
4.3. Kontraindikácie
Precitlivenosť na akúkoľvek zložku lieku.
4.4. Špeciálne upozornenia
Nie sú známe.
4.5. Liekové a iné interakcie
Nie sú známe.
4.6. Používanie v gravidite a počas laktácie
Pokusy na zvieratách nepreukázali žiadne teratogénne účinky. Podobne ako u iných liekov je potrebná opatrnosť pri podávaní počas gravidity. Mebeverín pri terapeutických dávkach neprechádza do materského mlieka.
4.7. Ovplyvnenie schopností viesť motorové vozidlá a obsluhovať stroje
Liek nemá žiadny alebo len zanedbateľný vplyv na tieto schopnosti.
4.8. Nežiaduce účinky
Poruchy kože a podkožného tkaniva
veľmi zriedkavé: žihľavka, angioedém, edém tváre a exantém.
4.9. Predávkovanie
Na teoretickom základe možno predpokladať zvýšenie excitability CNS pri predávkovaní. Nie je známe špecifické antidotum, odporúča sa výplach žalúdka a symptomatická liečba.
5.FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI
Farmakoterapeutická skupina: Spazmolytikum, Mebeverín, syntetické anticholinergiká, estery s terciálnou aminoskupinou
ATC: A03AA04.
5.1.Farmakodynamické vlastnosti
Mebeverín je muskulotropné spazmolytikum s priamym účinkom na hladkú svalovinu gastrointestinálneho traktu, ktoré uvoľňuje spazmy bez narušenia normálnej peristaltiky a bez vedľajších anticholinergných účinkov. Mebeverín je vhodný aj pre pacientov s hypertrofiou prostaty a glaukómom.
5.2. Farmakokinetické vlastnosti
Mebeverín je vo forme tabliet alebo suspenzie po perorálnom podaní rýchlo a kompletne absorbovaný. Predĺžené uvoľňovanie umožňuje dávkovanie 2 krát denne. Mebeverín je úplne metabolizovaný, dochádza k rozkladu jeho molekuly. Najskôr dochádza k jeho hydrolýze na neúčinnú kyselinu veratrovú a na ešte spazmolyticky účinný mebeverinol. Metabolity sa vylučujú močom. Mebeverinol sa vylučuje čiastočne ako kyselina karboxylová a čiastočne ako demetylovaná kyselina karboxylová.
200 mg kapsuly s predĺženým uvoľňovaním majú vlastnosti časovo predlženého uvoľňovania, z čoho vyplýva nižšie C-max, neskoršie T-max a predlženie polčasu eliminácie, než obyčajné tablety, zatiaľ čo biologická dostupnosť je optimálna.
Opakované podávanie nevedie k signifikantnej akumulácii látky v organizme.
5.3. Predklinické údaje o bezpečnosti
Mebeverín bol počas vývoja testovaný na akútnu, (sub)chronickú toxicitu na viacerých živočíšnych druhoch.
Akútna toxicita (LD50) p.o. sa pohybuje od 902-1995 mg/kg. Hlavné príznaky u zvierat po podaní vysokých perorálnych a parenterálnych dávok boli známky excitácie CNS.
Priama extrapolácia dávkovacej schémy u zvierat korešponduje s dávkovacou schémou u ľudí, hodnoty okolo 40 mg/kg (terapeutické dávkovanie u ľudí je približne 6 mg/kg/deň).
6. FARMACEUTICKÉ INFORMÁCIE
6.1. Zoznam pomocných látok
Magnesii stearas, methyl et ethylmethacrylati copolymerum, talcum, hydroxypropylmethylcellulosum, acidum methacrylicum et ethylis acrylas polymerisatum, triacetinum.
Tvrdá kapsula (veľkosť 1) nepriehľadná biela: gelatina, titanii dioxidum (E 171), potlačová farba: lacca (E904), ferri oxidum nigrum (E 172), sojae lecithinum (E322) a antispumans emulsio DC protipenivá emulzia.
6.2.Inkompatibility
Doteraz nie sú známe.
6.3. Čas použiteľnosti
3 roky.
6.4. Upozornenia na podmienky a spôsob skladovania
Uchovávať pri teplote do 25°C. Neuchovávať v chladničke.
6.5.Vlastnosti a zloženie obalu, veľkosť balenia
PVC-Al alebo PVC/PVDC-Al blistre; písomná informácia pre používateľa; papierová škatuľka.
30 kapsúl s predĺženým uvoľňovaním v jednom balení.
6.6. Upozornenia na spôsob zaobchádzania s liekom
Zapiť vodou, nerozhrýzať.
7. DRŽITEĽ ROZHODNUTIA O REGISTRÁCII
Solvay Pharmaceuticals B.V.
C.J. van Houtenlaan 36
1381 CP Weesp
Holandsko
8. REGISTRAČNÉ ČÍSLO
73/0367/00-S
9. DÁTUM REGISTRÁCIE
12.12.2000
0. DÁTUM POSLEDNEJ REVÍZIE TEXTU
August 2007
Držiteľ rozhodnutia o registrácii:
Solvay Pharmaceuticals B.V., Weesp, Holandsko
Zloženie lieku:
Liečivo: Mebeverini hydrochloridum 200 mg v 1 kapsule.
Pomocné látky: Magnesii stearas (stearan horečnatý), methyl et ethylmethacrylati copolymerum (kopolymér metylmetakrylátu a etylakrylátu), talcum (mastenec), hydroxypropylmethylcellulosum (hydroxypropylmetylcelulóza), acidum methacrylicum et ethylis acrylas polymerisatum (kopolymér kyseliny metakrylovej a metylmetakrylátu), triacetinum (triacetín).
Farmakoterapeutická skupina:
Spazmolytikum.
Charakteristika:
Mebeverín je muskulotropné spazmolytikum s priamym účinkom na hladkú svalovinu gastrointestinálneho traktu, ktoré uvoľňuje spazmy bez narušenia normálnej peristaltiky a bez vedľajších anticholínergných účinkov. Mebeverín je vhodný i pre pacientov s hypertrofiou prostaty a s glaukómom.
Mebeverín je vo forme tabliet alebo suspenzie po perorálnom podaní rýchlo a kompletne absorbovaný. Predĺžené uvoľňovanie umožňuje dávkovanie 2 krát denne. Mebeverín je úplne metabolizovaný, dochádza k rozkladu jeho molekuly. Najskôr dochádza k jeho hydrolýze na neúčinnú kyselinu veratrovú a na ešte spazmolyticky účinný mebeverinol. Metabolity sa vylučujú močom. Mebeverinol sa vylučuje čiastočne ako kyselina karboxylová a čiastočne ako demetylovaná kyselina karboxylová.
Indikácie:
Dospelí
Liečba sekundárnych gastro-intestinálnych kŕčov pri orgánových ochoreniach.
Symptomatická liečba bolestí brucha a kŕčov, črevných porúch a črevného dyskomfortu spojeného so syndrómom dráždivého čreva.
Kontraindikácie:
Precitlivenosť na akúkoľvek zložku lieku.
Nežiaduce účinky:
Poruchy kože a podkožného tkaniva
veľmi zriedkavé: žihľavka, angioedém, edém tváre a exantém.
O týchto, prípadne iných nežiaducich reakciách informujte svojho lekára!
Interakcie:
Nie sú známe.
Informujte vášho lekára o všetkých liekoch, ktoré užívate, vrátane voľnopredajných!
Dávkovanie a spôsob podávania:
Jedna kapsula 2x denne, jednu ráno a jednu večer.
Upozornenie:
Liek nemá žiadny alebo len zanedbateľný vplyv na schopností viesť motorové vozidlá a obsluhovať stroje.
Pokusy na zvieratách nepreukázali žiadne nežiaduce účinky. Podobne ako u iných liekov je potrebná opatrnosť pri podávaní počas ťarchavosti. Mebeverín pri terapeutických dávkach neprechádza do materského mlieka.
Na teoretickom základe možno predpokladať zvýšenie excitability CNS pri predávkovaní. Nie je známe špecifické antidotum, odporúča sa výplach žalúdka a symptomatická liečba.
Varovanie:
Liek sa nesmie používať po uplynutí času použiteľnosti vyznačenom na obale!
Liek uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí!
Balenie:
PVC-Al alebo PVC/PVDC-Al blistre; písomná informácia pre používateľa; papierová škatuľka.
30 kapsúl s predĺženým uvoľňovaním v jednom balení.
Uchovávanie:
Uchovávať pri teplote do 25C.
Neuchovávať v chladničke.
Dátum poslednej revízie:
August 2007
Toto je charakteristika toho lieku+ som dostal tieto laktobacily
http://www.probiotickekapky.cz/informac ... ravku.html
Dostal som aj Nizoral, ale obsahuje to monohydrát laktózy, takže to užívat nebudem. Doktor sa ma spýtal či nie som na to citlivý. Povedal som, že nie no nevedel, že to obsahuje tú vec. Možno mi predpíše niečo iné.
To kolonoskopické vyšetrenie vraj nie je nutné.
Ďakujem opat za Váš názor a čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: úte čer 09, 2009 6:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dnes so absolvoval konzultáiu. Bolo mi povedané, že mi našli v stolici jednu kolóniu candidy a že to nie je nič vážne.
Dostal som toto Súhrn charakteristických vlastností lieku
1. NÁZOV LIEKU
duspatalin® 200........
.............Toto je charakteristika toho lieku+ som dostal tieto laktobacily
http://www.probiotickekapky.cz/informac ... ravku.html
Dostal som aj Nizoral, ale obsahuje to monohydrát laktózy, takže to užívat nebudem. Doktor sa ma spýtal či nie som na to citlivý. Povedal som, že nie no nevedel, že to obsahuje tú vec. Možno mi predpíše niečo iné.
To kolonoskopické vyšetrenie vraj nie je nutné.
Ďakujem opat za Váš názor a čas.

To se ptáte na špatném místě, já prášky neovládám, na to jsem se nikdy nezaměřoval, ale obecně mohu tvrdit, že zpravidla nic moc nevyřeší. Můžete to vyzkoušet, za to nic nedáte, ale pokud by to bylo tak banální, jak Vám lékař tvrdí, tak proč množství lidí trpí s touto kvasinkou velkou část svého života. Moje zkušenosti říkají, že teprve velice ortodoxní změna stravy a životního stylu, vede k trvalému zlepšení, bez soustavného čekání na recidivu onemocnění, po každém nevhodném jídle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2009 1:12 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Teraz, ked už viem čo mi okrem velmi nízkej váhy je, možem nasadit proti tej únave a bolesti svalov nejaké vitamíny?
Čo kombinácia vápnik/horčík/zinok. Alebo niečo iné. Prírodnou stravou ich deficit asi tak rýchlo nedoženiem.
Za radu ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2009 4:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Teraz, ked už viem čo mi okrem velmi nízkej váhy je, možem nasadit proti tej únave a bolesti svalov nejaké vitamíny?
Čo kombinácia vápnik/horčík/zinok. Alebo niečo iné. Prírodnou stravou ich deficit asi tak rýchlo nedoženiem.
Za radu ďakujem

Dodal bych vitamíny C minimálně 2000 jednotek, reálně až 6000 jednotek, E 400 - 800 jednotek, B12, B6, případně B komplex, minerály vápník, co dokážete do sebe dostat, hořčík, také zpočátku bez omezení, nutný je poměr těchto minerálů zhruba 2 : 1, zinek v chelátové vazbě minimálně 2x denně na lačno, ne s jídlem, současně s podáním čajové lžičky dýňového oleje, který je také plný zinku a denní dodané množství by nemělo klesnout pod 180 jednotek, můžete i více, mimo to, bych pojídal pravidelně 3x denně Lepicol a minimálně 3 - 6 tobolek lactobacilů, optimálně tak s osmi kulturami. Tyto naprosto mimořádné dávky bych začal snižovat až v případě, že je tělo nebude potřebovat, což se projeví průjmem. Postupně bych ubral lactobacily a poté vitamín C a E, ale v mimořádně vážných případech tělo dokáže denně spálit i 20 000 jednotek vitamínu C a já takto na dálku nepoznám, jak jste na tom, v takových případech, běžně doporučovaná denní množství, nemají pro tělo žádný význam, je stále v hlubokém deficitu a léčebný výsledek je nulový a Vy se stále trápíte. U vápníku a hořčíku, jsou vhodnější organické formy, například z ořechového mléka a pro dobré vstřebávání vápníku, je nezbytné se pravidelně opalovat, nebo přijímat vitamín D, což moc nedoporučuji, protože ve větších dávkách je dost toxický. Dále je nutná kyselina listová a železo, což jde dobře dodat šťávou z červené řepy. Mimo to únavu může způsobovat i nedostatek jódu a je vhodné brát denně přiměřené množství mořských řas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2009 5:57 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Takže tie tabletym majú byt samostatné?
Také že vápnik/horčík/zinok v jednej tablete to nie? Myslím toto http://www.kzw.sk/produkty/vapnik-horci ... ty-112.asp
Okrem toho orechového mlieka je ten horčík v semenách mám pravdu?(sezam, slnečnica)
Kelp mám už kúpený a vit C mám tento http://www.lekarna.cz/medpharma-vitamin ... 7-prod-uc/
Tie tabletymožem jest naraz. Myslí, že si dám naraz kelp aj vit c, aj zinok prip tie dalšie alebo ako?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2009 7:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Takže tie tabletym majú byt samostatné?
Také že vápnik/horčík/zinok v jednej tablete to nie? Myslím toto http://www.kzw.sk/produkty/vapnik-horci ... ty-112.asp
Okrem toho orechového mlieka je ten horčík v semenách mám pravdu?(sezam, slnečnica)
Kelp mám už kúpený a vit C mám tento http://www.lekarna.cz/medpharma-vitamin ... 7-prod-uc/
Tie tabletymožem jest naraz. Myslí, že si dám naraz kelp aj vit c, aj zinok prip tie dalšie alebo ako?
Ďakujem

Znova si přečtěte, co jsem Vám k tomu napsal, předpokládám, že je z toho naprosto jasné, jaký zdroj je vhodný a tablety to rozhodně nejsou, jsou jednoznačně anorganické.
Sezam má vápník i hořčík a slunečnice vitamín E a B6, oboje je třeba perfektně emulgovat.
Kelp je nejsilnější kalibr, takže opatrně, předávkování také není zrovna dobré a způsobí mnoho potíží.
To céčko je správné, vitamín E a zinek jednoznačně na lačno, ostatní tak nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2009 9:02 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ten kelp, tú tabletu konkrétne možem rozdrvit do šalátu alebo do štavy nie?
Nechce sa mi to všetko zapíjat. Je v tom problém?
PS: v tomto stave aký momentálne mám je asi pitie piva nevhodné. Alebo?
Niekedy musím bojovat velmi úpanlivo s chutami. Zatial ten boj vyhrávam, ale..
Mimochodom Plzeň je resp. bol moj obľúbený
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pát čer 12, 2009 6:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ten kelp, tú tabletu konkrétne možem rozdrvit do šalátu alebo do štavy nie?
Nechce sa mi to všetko zapíjat. Je v tom problém?
PS: v tomto stave aký momentálne mám je asi pitie piva nevhodné. Alebo?
Niekedy musím bojovat velmi úpanlivo s chutami. Zatial ten boj vyhrávam, ale..
Mimochodom Plzeň je resp. bol moj obľúbený
Ďakujem

Používám vločky Nori a Dulse, buď s nimi posypu zeleninový salát, nebo je zamíchám do šťávy, Dulse jde chuťově zamíchat i do ovocné. Kelp, je velice silný produkt a tím pádem je třeba s ní nakládat velice opatrně. Rozdrtit se dá, ale dle mého názoru, je nejlepší ji polykat tak jak je, pro pomalejší uvolňování. Zapíjet se nemusí, pokud ji dokážete spolknout jen tak, což například pro mě, není žádný problém.
Pivo, konkrétně Plzeň, asi tak zcela špatné v menším množství není, ale také není nijak vhodné, obsahuje hodně cukrů, dle mého názoru, je vhodnější kvalitní suché červené víno, tak do 0,3 litru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: sob čer 13, 2009 10:06 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Tú tabletu kelp prehltnem bez problémov. Nemusím ju zapit. Takže ok
Dnes ráno som si dal na rnajky jahody, čerešne(velmi zrelé, velké mimoriadne chutné), a sušené brusnice.
Bola to velká chyba? Viem, že ovocie može kandidu stimulovat pozitívnym smerom a mna negatívnym, ale odolat tomu ovciu je ťažké. Tie laktobacily dávam teraz tieto "reuteri". Nemusím dávat aj "acidophilus" súčasne?
Lekár mi povedal, že tieto sú omnoho hodnotnejšie, kvoli "reuterínu", ktorý produkujú v konakte s plesnami apod.
Dnes ked som robil klystýr, tak som mal po skončení stále nafúknuté brucho. Inkedy ho mám po tom úplne polché.
Je to normálne alebo? Včera som jedol ovocie na ranajky(čeršne cca 700g) potom na obed pohanku a šalát a na večeru tiež.
Pil štavy mrkva/celer/zemiak. Mal som aj kapustovú. Njviac bolo mrkvovej.
Ďakujem


Naposledy upravil Mat dne ned čer 14, 2009 5:46 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz