Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 4:17 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon pro 22, 2008 11:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Minerály, vitamíny a enzymy

Podstatná část lidské populace je tak líná, že není ochotna používat dokonce ani vlastní mozek, přestože je příroda tímto vynikajícím orgánem nepochybně obdařila. Důkaz získáte v kterékoliv reklamní agentuře a každá z nich má na této absenci samostatného úsudku založenou svoji dobrou živnost. Jak jinak si lze vysvětlit, že lidé vyhazují značné finanční částky za drahá a často dokonce značně škodlivá léčiva, doporučovaná za nemalý peníz reklamními agenturami, což je v ceně pilulek pochopitelně také zahrnuto. Reklamu na mrkev, nebo třeba zelí jsem v televizi za celý svůj život snad ještě nikdy neviděl. Možná je to tím, že se na televizi nedívám ve správném čase, ale spíš se mi zdá logičtější malá schopnost generování zisku u takovéhoto produktu. Přitom pokud vypijete každý den cca 1 litr čerstvě vylisované šťávy, třeba ze zmíněné mrkve a zelí, je prakticky nemožné trpět nedostatkem jakéhokoliv minerálu, vitamínu a enzymu. Při srovnání ceny této šťávy s cenou pilulek, nemluvě o dalších pozitivních zdravotních a chuťových vlastnostech, šťáva jednoznačně vítězí, ale lékárny jsou nemyslících stále plné. Pokuste se zapnout mozek, místo do lékáren začněte chodit do zelinářství a v létě také na lesní plody a bylinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob bře 21, 2009 8:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 20, 2009 11:11 am
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Minerály, vitamíny a enzymy

.... Přitom pokud vypijete každý den cca 1 litr čerstvě vylisované šťávy, třeba ze zmíněné mrkve......


Není zde uvedeno jaká je nejlepší úprava u mrkve, aby tělo dokázalo přeměnit na vitamin A více jak 25 procent beta-karotenu.
Mrkev může obsahovat jedovaté látky, organofosforových pesticidů (na hubení mšice mrkvové). Co tedy údělat?

_________________
Voda neni lék ale má léčivé účinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob bře 21, 2009 10:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
viliro píše:
Není zde uvedeno jaká je nejlepší úprava u mrkve, aby tělo dokázalo přeměnit na vitamin A více jak 25 procent beta-karotenu.
Mrkev může obsahovat jedovaté látky, organofosforových pesticidů (na hubení mšice mrkvové). Co tedy údělat?

Nechápu na Vašem dotazu, jak a proč by se měla upravovat čerstvá mrkvová šťáva. Její nejpřirozenější vlastností, je právě to, že je čerstvá a vypitá do 15 minut od vylisování, kdy má nejvíce cenných látek zachovaných ve své nejpřirozenější podobě a v organickém, plně vstřebatelném stavu. Již delší prodleva mezi vylisováním a konzumací, Vás o mnoho cenných látek připraví pomocí oxidace. Pokud se týká vitamínu A, tak ten je ve větších dávkách poměrně toxický, na rozdíl od beta-karotenu, jehož přebytek v těle nevadí a tělo si postupně uvolní vitamínu A přesně tolik, kolik momentálně potřebuje. Čerstvé mrkvové šťávy, se dá bez potíží vypít až 2 litry denně, mimo vitamínu A obsahuje vitamíny B, C, D, K a veliké množství dalších cenných prvků, ve velice dobře vstřebatelné formě. Ve vařené mrkvi sice stoupá využitelnost vitamínu A, ale za cenu ztráty většiny ostatních cenných látek a to za výhodu rozhodně považovat nelze.
Mrkev jako taková, může jako většina jiných produktů současného zemědělství, obsahovat množství různých reziduálních látek, například Vámi zmíněných organofosforových pesticidů, ale naprostá většina těchto reziduí se váže na vlákninu. Pokud tedy vylisuji šťávu a vlákninu vyhodím, jsem schopen naprostou většinu škodlivin odstranit a kontaminovat svoje tělo opravdu minimálně. Rozhodně mnohonásobně méně, než například pojídáním nakrájené a uvařené mrkve, kde se sice uvolní více vitamínu A, ale zároveň sním všechny škodliviny, organické minerálie proměním na anorganické a zcela ztratím energetický potenciál radiovitality.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 09, 2009 7:21 pm 
Offline

Registrován: čtv led 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 7
Dobrý večer,
můžu se Vás zeptat proč berete denně 2000 C, 800 E, 500 B12, 20 B6, 30 Zn v chelátové vazbě, 12 tablet pangaminu? Vždyť z toho množtví šťáv Vám přeci nemůže chybět Vit C, počítám, že ani E...chápu jen tu B 12
A ještě se vás chci zeptat zda je lepší v případě odšťavňovače, alespoń nějaký (tím myslím levnější) než žádný. Na odšťavňovač za 20 000 Kč,- nemám. Vím, že jde o zdraví, ale jsem samoživitelka a opravdu to nejde. Díky za odpověď.
Dana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 09, 2009 7:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Dana píše:
Dobrý večer,
můžu se Vás zeptat proč berete denně 2000 C, 800 E, 500 B12, 20 B6, 30 Zn v chelátové vazbě, 12 tablet pangaminu? Vždyť z toho množtví šťáv Vám přeci nemůže chybět Vit C, počítám, že ani E...chápu jen tu B 12
A ještě se vás chci zeptat zda je lepší v případě odšťavňovače, alespoń nějaký (tím myslím levnější) než žádný. Na odšťavňovač za 20 000 Kč,- nemám. Vím, že jde o zdraví, ale jsem samoživitelka a opravdu to nejde. Díky za odpověď.
Dana

Obávám se, že jste na omylu, také totiž velice záleží, jakou zátěž organizmus má, já jsem mimořádně vytížený a to, co jinému může bohatě stačit, to je u mě často nutné doplňovat. Pokud se týká vitamínu C, tak ten chybí v naší zemi snad každému a hlavně některé z těchto látek, jsou nezbytné pro vstřebávání jiných látek, což se tak snadno vysvětlit nedá a je třeba vždy stav těchto látek sledovat. U těch, co se nedají předávkovat, je proto vhodnější je brát preventivně, ať je potřebujete, nebo ne.
Samozřejmě je vhodnější nějaký, než žádný, ale moc vhodné řešení to není. Prohlídněte si tabulky výtěžnosti a pak počítejte, co vlastně proděláte za jeden rok, na nákupu levnějšího odšťavňovače. Zjistíte celkem bez potíží, že to je řešení velice neekonomické, tímto krokem můžete, za určitých podmínek, prodělat ušetřenou částku, již za první rok provozu i několikrát a to se opravdu nevyplatí takto šetřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 09, 2009 8:16 pm 
Offline

Registrován: čtv led 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 7
Já nejsem žádný odborník, chápu, že u vit. rozpustných ve vodě se přebytek vyloučí, ale nezatěžuje to zbytečně ledviny?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 09, 2009 9:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Dana píše:
Já nejsem žádný odborník, chápu, že u vit. rozpustných ve vodě se přebytek vyloučí, ale nezatěžuje to zbytečně ledviny?

Udělejte si pokus, jak hluboko jste v deficitu vitamínu C. Začněte na 2000 jednotek a zvyšujte dávku, až do momentu, kdy se dostaví průjem, což je stav předávkování. Vše ostatní tělo potřebuje a pravděpodobně Vás překvapí, jak vysoká dávka to je. Při tak špatném životním a stravovacím režimu, jaký je v naší zemi běžný, je jeho spotřeba opravdu obdivuhodná a potravinami téměř nedosažitelná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 09, 2009 9:17 pm 
Offline

Registrován: čtv led 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 7
To jsem překvapená, myslela jsem si , že vit. C mi rozhodně chybět nemůže, když denně jím množství zeleniny a ovoce. 2000 jednotek myslíte mg? A můžete mi nějaký doporučit?
Ještě k pangaminu. Četla jsem, že pivovarské kvasnice (podobně jako syrovátka) je odpad při výrobě a neví se co s tím tak se z toho udělá "zdravý výrobek". Konkrétně syrovátka je opravdu snad ve všem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř čer 10, 2009 7:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Dana píše:
To jsem překvapená, myslela jsem si , že vit. C mi rozhodně chybět nemůže, když denně jím množství zeleniny a ovoce. 2000 jednotek myslíte mg? A můžete mi nějaký doporučit?
Ještě k pangaminu. Četla jsem, že pivovarské kvasnice (podobně jako syrovátka) je odpad při výrobě a neví se co s tím tak se z toho udělá "zdravý výrobek". Konkrétně syrovátka je opravdu snad ve všem.

Kupte si 1000 mg se šípky v balení 100 ks,to vyjde asi nejlevněji v přepočtu na dodané jednotky. Vyzkoušejte jednu ráno a jednu večer, on má dlouhou dobu působení a rozloží se do téměř celého dne. Předpokládám, že se budete ihned cítit taková nabytá energií, což určitě není na závadu.
Pangamin, je nejlevnější a nejjednodušší cesta k velkému množství prvků a vitamínů, hlavně skupiny B, což je dobré na nervy a ty má dnes v pořádku celkem málokdo. Odpad z výroby piva, to je otázka, je třeba si uvědomit, že zde se nesmyslně dokonalou filtrací výsledného produktu, poškozuje skupina lidí konzumujících pivo. Dříve se pilo pivo téměř výlučně kvasnicové, tedy kalné a to se "vylepšilo“ přefiltrováním na čiré. Je ochuzeno o množství tělu prospěšných látek, které jsou právě v odfiltrovaných kvasnicích. Je to v zásadě podobná blbost, jako bílá mouka. Odpad z výroby piva to sice je, ale pro tělo to rozhodně odpad není, ba právě naopak. Srovnávat kvasnice se syrovátkou opravdu nelze a dokonce ani syrovátka není zdaleka tak škodlivá jako mléko, nebo mléčné produkty, v některých případech ji lze i doporučit ke krátkodobému užívání. I zde jde ovšem o kvalitu suroviny z níž je vyrobena a postup při jejím zpracování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř čer 10, 2009 2:56 pm 
Offline

Registrován: čtv led 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 7
Děkuji za Váš čas a rady.
Dana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pon čer 15, 2009 3:03 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Je možné dodat organizmu železo aj iným sposobom ako štavou z repy?
Myslím tablety. Tá štava velmi nefunguje. Stále som bledý až do žlta.
Kolko vitamin. tabliet denne zjest?
Este jednu otázku mám ohladne tých vitaminov zinok, vápnik, horčík. Je tam napísané, že to mám užívat po jedle a zapit.
Je to nutné? Robím to zatial tak ako ste mi doporučili. Zinok na lačno, ostané v priebehu dna.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pon čer 15, 2009 7:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Je možné dodat organizmu železo aj iným sposobom ako štavou z repy?
Myslím tablety. Tá štava velmi nefunguje. Stále som bledý až do žlta.
Kolko vitamin. tabliet denne zjest?
Este jednu otázku mám ohladne tých vitaminov zinok, vápnik, horčík. Je tam napísané, že to mám užívat po jedle a zapit.
Je to nutné? Robím to zatial tak ako ste mi doporučili. Zinok na lačno, ostané v priebehu dna.
Ďakujem

Vše o čem píšete, jsou minerály a stopové prvky, ne vitamíny. Železo se normálně dá užívat v tabletách, ale má to svoje mušky, nesnáší se s vitamínem E, který železo ničí a odstup těchto látek při užívání, musí být 6 - 12 hodin, což značně komplikuje podávání obou látek, nutných například u anémie. Také se toto anorganické železo, velice špatně vstřebává, je nezbytné k němu užívat vitamín C a nějaký přípravek s mědí. Denní potřeba železa, je cca 15 mg a nejbohatším reálně dostupným zdrojem, je třtinová melasa, kde jedna polévková lžíce, má 3,2 mg železa a navíc veliké množství hořčíku.
Obecně jsou na krabičkách léků napsané nesmysly, zinek vždy na lačno, u vápníku vždy dodávat i hořčík, poměr 2 : 1 a dále vitamín D, nebo se pravidelně opalovat, denní potřeba vápníku, je cca 1 g a nelze předávkovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon čer 15, 2009 8:47 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Tá melasa nebude vadit? Kvoli tej kandide myslím. Ked nie tak kedy ju mám užívat?
Ten zinok som nezohnal v tej chelátovej vazbe. V týchto bratislavských lekárnach majú velké hovno.(prepáčte za výraz).
Vadí to velmi,lebo ak áno tak to vysadím a budem zhánat dalej.
Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon čer 15, 2009 9:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Tá melasa nebude vadit? Kvoli tej kandide myslím. Ked nie tak kedy ju mám užívat?
Ten zinok som nezohnal v tej chelátovej vazbe. V týchto bratislavských lekárnach majú velké hovno.(prepáčte za výraz).
Vadí to velmi,lebo ak áno tak to vysadím a budem zhánat dalej.
Dakujem

Tak samozřejmě, že se to tluče, melasa obsahuje nějaké cukry a na kandidu moc vhodné nejsou, ale zase jsou mnohem méně nebezpečné, než běžný cukr, budete to muset vyzkoušet. Ideální je konzumace melasy mezi jídly. Zinek se velice špatně vstřebává a ta chelátová vazba zásadním způsobem zvyšuje vstřebatelnost, toho běžného se musí jíst velice mnoho, jinak to ničemu nevadí, ale vyjde to dráž.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 30, 2009 11:37 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Jarda píše:
Minerály, vitamíny a enzymy

Podstatná část lidské populace je tak líná, že není ochotna používat dokonce ani vlastní mozek, přestože je příroda tímto vynikajícím orgánem nepochybně obdařila. Důkaz získáte v kterékoliv reklamní agentuře a každá z nich má na této absenci samostatného úsudku založenou svoji dobrou živnost. Jak jinak si lze vysvětlit, že lidé vyhazují značné finanční částky za drahá a často dokonce značně škodlivá léčiva, doporučovaná za nemalý peníz reklamními agenturami, což je v ceně pilulek pochopitelně také zahrnuto. Reklamu na mrkev, nebo třeba zelí jsem v televizi za celý svůj život snad ještě nikdy neviděl. Možná je to tím, že se na televizi nedívám ve správném čase, ale spíš se mi zdá logičtější malá schopnost generování zisku u takovéhoto produktu. Přitom pokud vypijete každý den cca 1 litr čerstvě vylisované šťávy, třeba ze zmíněné mrkve a zelí, je prakticky nemožné trpět nedostatkem jakéhokoliv minerálu, vitamínu a enzymu. Při srovnání ceny této šťávy s cenou pilulek, nemluvě o dalších pozitivních zdravotních a chuťových vlastnostech, šťáva jednoznačně vítězí, ale lékárny jsou nemyslících stále plné. Pokuste se zapnout mozek, místo do lékáren začněte chodit do zelinářství a v létě také na lesní plody a bylinky.

Dobrý den,
ještě jednou bych Vám chtěla moc poděkovat za všechny informace, které jsme od Vás získaly během naší návštěvy v neděli. Snažím se to všechno utřídit a postupně nakupovat potraviny a vše, co jste mi doporučil. Mám dotaz: V lékárně mi dali místo Pangaminu Pargavit, všimla jsem si toho až doma, prostě pivovarské kvasnice, je to to, co jste měl na mysli?
Co se týče vitamínu E, tak tam píší, že současné užívání s hormonální antikoncepcí zvyšuje riziko žilní trombózy....co si o tom myslíte? (je zbytečné psát mi, ať antikoncepci přestanu brát, ještě tak rok bych ji brát potřebovala.....\":-)\")))
Dále tam píší: bez doporučení lékaře neužívejte současně jiné přípravky s obsahem vitamínů a minerálů a jiné volně prodejné léky. .......nemám to brát na vědomí?
Ten zinek se má brát ráno nalačno? E 400 nalačno, nebo kdykoliv?
Dále vitamín C 1000 mám brát do té doby, až se zředí stolice...jelikož jí mám řidkou často....myslíte tím zcela tekutá, průjem?
Předem mockrát děkuji za odpověďi a přeji hezký den
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz