Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř srp 17, 2022 5:45 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Neti : Ďakujem za pozitívne zhodnotenie mojej postavy.
Odkedy používam aj clubbell a macebell (je to len pár málo mesiacov), cvičím viac... Vzhľadom na to, že nemám bohvieaký dobrý spánok (v priemere asi 5,5hod denne...) v letnom období, tak cítim, že telo má trochu problém... Regenerácia je horšia. Pravdou je, že keby som clubbell a macebell vyradil, a akurát pridal série bežných kuluristických/kalistenických cvikov, mal by som lepší hrudník (vôbec mu totiž nedávam "zabrať", nie je na to priestor), "hlbší" chrbát (keby som zvolil správne cviky na to), ale clubbell a macebell sa stará o zdravie rotátorových manžiet, o stabilizátory zápästia, ramien, lakťového kĺbu, atď, o funkčnosť stredu tela, šľachy.... A zdravý rozum mi nedovolí tieto benefity opustiť len preto, že by som nabral ešte kilo a pol svalov pri čisto "kulturistickom" (klasické tlaky, príťahy, ohyby, atď) tréningu, ktorý ale bohužiaľ vytvára svalnaté, ale prakticky NEFUNKČNÉ telo.

Je ťažké rozpísať ako cvičím, pretože to nemám vôbec zapísané, idem všetko "z pamäti".
V každom prípade môžem vypichnúť nejaké veci...

Uprednostňujem unilaterálne (každá končatina zvlášť) cviky pred bilaterálnymi (obe končatiny pracujú v ten istý moment), a to v asi 75% prípadoch.
Cvičím ako izotonicky ("pumpovačka"), tak izometricky (výdrž v jednej polohe, 40 - 120 sekúnd, podľa toho o aký cvik ide). Izotonicky však častejšie, v asi 75% prípadoch.
Nič necvičím na stroji.
Používam aj odporové gumy, každý tréning.
Jeden deň v týždni používam aj cvičenie s kettlebellom (so všetkými štyroma ktoré mám)
Clubbell a macebell používam 3x týždenne spolu po 30 minút času.
Jednoručku mám len jednu, 16kg, používam ju len tak, že najprv vo svale držím izometrické napätie 45-60 sekúnd, potom uvoľním, a začnem "pumpovať".
Cvičím 6 dní v týždni, momentálne dokopy asi v priemere...75 minút denne (čas rozdelený medzi cvičenie nalačno a pred večerou)... V zime to vidím na "udržovačku", bude to takých 60 minút denne.
Cvičím každý sval tela, doslova.
Snažím sa počas cvičenia nadychovať a vydychovať len nosom, ale pri unilaterálnych drepoch či drepoch s výskokom to proste...NEJDE... \":-)\"
Vršok a spodok tela mám časovo rozdelený odhadom 60:40 (vršok:spodok), predsalen...svaly trupu a svaly horných končatín, to je dokopy podstatne viac svalov, než dolné končatiny + zadok. A hlavne, predstav si, že cvičím krk 3x týždenne po 30 minút (ak gúľaš očami, nebudem sa ti diviť, ale MMA-čkári či zápasníci vo wrestlingu tomu venujú ešte viac času, a ak nie, tak majú krky podstatne hrubšie než ja ja z dôvodu bratia steroidov, napríklad taký Bill Goldberg...to je už totál bizár), a tréning krku je...brutálny...(ale nie závažím, to mám maličké...myslím intenzitou).

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř srp 17, 2022 8:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Pozrel som si cviky s clubbellom a macebellom a trochu mi prekáža, že sa cvičenie dá oklamať hybnosťou (keď roztočíš kolotoč, už nepotrebuješ veľkú silu, lebo kolotoč dosiahol svoju hybnosť). Skúsil som cvičiť pokusne s 10 kg kotúčom, s ktorým som robil pred sebou veľké oblúky cca 2 minúty (a podľa mňa ani toľko), lenže pomaly s precítením na svaly - zvyk s kulturistických cvikov, kde činku nesmieš rozkmitať. A skoro som odpadol, aké je to náročné. Pri rýchlych pohyboch mám totiž obavu, že by som prišiel o chrbát (podľa mňa je to bezpečnejšie až pre pokročilých).

Som rád, že sme túto diskusiu rozviedli..

-----------------------
K tvojej insomnii - aj ja mávam problémy so spánkom v lete. Skúšal som všeličo, nič nepomohlo, tak som nakoniec zhodnotil riziká (málo spánku má devastačné dopady na zdravie) a benefity a nechal som si predpísať Trittico. Mal by som užívať každý deň, ale znížil som si to na 1x za 2 až 3 dni podľa potreby - lebo niekedy zaspím bez problémov a inokedy neviem zaspať ani o 2 ráno. Užívam iba od polovice júna do konca augusta - potom so spánkom nemám problém.

Dopíšem moje obligátne, že tu nerobím promo na psychofarmaka, ale s insomniou nie sú žiadne žarty. Niekomu pomôže aj obyčajný melatonín, neskúšal som..

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř srp 17, 2022 9:18 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Neti : S clubbellu či macebellu ťa chrbát bolieť nebude. Ani raz ma za ten čas nezabolel, a to idem "30 minútovku" s 20 sekundovými pauzami medzi sériami.
"Keď roztočíš kolotoč (clubbell, macebell) už nepotrebuješ veľkú silu" ..... Ale potrebuješ, keď máš tú správnu kiláž clubbellu alebo macebellu. Ide práve o to, aby ten "roztočený kolotoč" bol obtiažny (správna hmotnosť clubbellu/macebellu). Bez "roztočeného kolotoču" s tým ani nepohneš, "lebo páka". S 8kg clubbellom už švihám ako keby som to robil roky, švihám jednoručne.
Moje najobľúbenejšie cviky s ním sú :
1. Single 360 steel club (Single Arms Shield Cast) : https://www.youtube.com/watch?v=Yqz5rowZcN4
2. Stell Club (inak povedané Clubbell) SIDE PULLOWER : https://www.youtube.com/watch?v=-wK3HLuXO8U
3. Clubbell MILL : https://www.youtube.com/watch?v=UhUWiDVDPfs

S macebellom robím väčšinou len tie 360-tky (obojručne), pričom mením smer, a úchopy (raz je ľavá ruka dole a pravá nad ňou, raz naopak).
https://www.youtube.com/watch?v=WMog8YuuVaM

Clubbell a macebell používam prakticky na 5 rôznych cvikov (aj keď cvikov s nimi existuje dokopy aj 100...), nakoľko je to pre mňa len dôležitý doplnok.
Vôbec mi nejde o to robiť s tým nejaké zložité pohybové vzorce, pretože ako ektomorf potrebujem mať sval počas celej série vo viac-menej konštantnom napätí. Švihať s clubbellom/macebellom a zároveň pri tom drepovať alebo robiť výpady dopredu/dozadu/do strán, to je už PRE MŇA trochu "blbnutie", veľmi to vysiľuje, krv si nevie vybrať do akej časti tela má prúdiť. Pre budovanie svalstva je najdôležitejšie počas celej série nestratiť napätie (a hojné prúdenie krvi) vo svale, ktorý precvičuješ. Preto rôzne drepy či výpady s clubbell/macebell švihaním NIE SÚ dobré pre kvalitné presvičenie nôh. Nohám totiž nedáš dostatočne zabrať, nakoľko skôr než by si dal, tak sa väčšinou príliš zadychčíš, alebo si unavíš vršok tela, nohy by ešte vládali, ale už to neudýchaš, alebo neudržíš clubbell/macebel v ruke/rukách...
Sú však ľudia, ktorí cvičia v prvom rade pohybovú všestrannosť, a to, že tým nedosiahnu konštantné napätie v konkrétnom svale, je im jedno. Svaly porastú aj tak, ale MENEJ. Typický príklad je prehadzovanie clubbellu z ruky do ruky. Je to super na "core", ale pri tom prehadzovaní je vkuse prerušované napätie v ruke, z ktorej si clubbell prehodil do druhej ruky (a naopak)... Ono to je zaujímavé, zábavné, ale.... ja praktizujem tie spomínané cviky s clubbellom/macebellom (na ktoré som dal odkazy), pretože chcem mať to konštatné napätie. "Nemôžem" si dovoliť zhodiť nejaké kilo zo svalov z dôvodu nevhodne zvolených cvikov. Presalen aj u mňa platí, že som začal cvičiť prvotne pre vzhľad, a hoci mi ide dosť aj o funkčnosť, tak zas nie za cenu zhoršenia svalového rozvoja. \":-)\"

Inak ja zaspím do 5 minút od zaľahnutia (Skús techniku "ESSSSSSSSSSSSSSSSSSSS"....plný nádych nosom, a nenásilné vydychovanie "ESSSSSSSSSSSSSS" s privretými perami, aby vzduch unikal ešte pomalšie...... Malo by ťa to uspať, aspoň na mňa to 100% funguje....), len sa zobudím príliš skoro....a chodím spať neskôr než by som mal. Pretože sa nejak neviem nastaviť na to, aby som večeral o tej 18-tej, a tak mohol ísť spať o 22. hodine... Chodím spať najskôr o 3,5hod po navečeraní sa. A to ešte spím sám v izbe, so štupľami v ušiach a so škraboškou na očiach...a aj tak sa zobudím príliš skoro... \":D\" ... Dobre, od zajtra prisahám, že začnem chodiť spať o 22. hodine, a prispôsobim tomu večeru. Potom keď sa zobudím pred piatou, tak to bude necelých 7 hodín spánku, a to pre mňa bude úplne dostačujúci čas spánku...

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř srp 17, 2022 9:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Začalo sa mi to páčiť..
Okay, píšeš, že prestávky máš 20 sekundové.. A ako dlho cvičíš jeden cvik? Koľko sérií? Dajme tomu cviky 1) a 2)..
Inak tou hybnosťou som mal na mysli cvik 3). Všimni si, ako pri 1) a 2) obaja zastavia pohyb, aby zresetovali hybnosť. 3) to nerobí a možno to nie je jednoduché - nehádam sa. Ale ja by som zvolil radšej ľahšiu hmotnosť o 1-2 kg a zastavil by som pohyb. Pretože A) predsa len sa môžem zraniť (bolesť chrbáta) B) je to zo skúsenosti náročnejšie a teda efektívnejšie.. C) mám lepšiu kontrolu s napätím svalov.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát srp 19, 2022 10:20 am 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
neti píše:
Začalo sa mi to páčiť..
Okay, píšeš, že prestávky máš 20 sekundové.. A ako dlho cvičíš jeden cvik? Koľko sérií? Dajme tomu cviky 1) a 2)..
Inak tou hybnosťou som mal na mysli cvik 3). Všimni si, ako pri 1) a 2) obaja zastavia pohyb, aby zresetovali hybnosť. 3) to nerobí a možno to nie je jednoduché - nehádam sa. Ale ja by som zvolil radšej ľahšiu hmotnosť o 1-2 kg a zastavil by som pohyb. Pretože A) predsa len sa môžem zraniť (bolesť chrbáta) B) je to zo skúsenosti náročnejšie a teda efektívnejšie.. C) mám lepšiu kontrolu s napätím svalov.

Cvičím tieto cviky s 8kg clubbellom, a keďže chcem mať presne vyváženú zážať na jednu aj druhú polovicu hornej časti tela, tak používam metronóm v mobile (vybral by si si aký zvuk ti vyhovuje, mne zosilnený "shake", lebo to nie je príliš úderný zvuk a znie to príjemne)... Jedno opakovanie mi trvá 2 sekundy, vždy začínam ľavou rukou (som pravák, takže sa v počte opakovaní prispôsobom tej trošililinku slabšej), pretože tam chcem zachovať aj určitú dynamiku (cviky s inými pomôckami/vlastnou váhou nerobím na dynamiku). Počet opakovaní v sérii je 20 až 25, ako som už písal, počet opakovaní s tou trošičku slabšou rukou (ľavá) zopakujem s tou trošičku silnejšou (pravá). Faktom ale je, že už ich ani nevnímam ako "slabšia a silnejšia", pretože celé roky cvičím primárne unilaterálne, takže sa ich sila vyvážila.
Z každého z týchto troch cvikov robím 2 série na ľavú a pravú stranu, spolu teda 12 sérií. A predtým ešte švihám 360-tku s macebellom (ten je ešte trochu náročnejší na úchop, jeho tyč má nejakých 45mm priemer).
Čo sa týka toho zastavenia pohybu aby "zresetovali hybnosť", ja to tak robím aj pri cviku č. 3.... Vďaka tomu "zresetovaniu" hybnosti to dá viac "zabrať", viac sa použijú aj stabilizátory. Pri cvičku č.3 mi opakovanie trvá 4 sekundy, pretože som si ho rozdelil na 4 fázy po 1 sekunde... Čiže jedno opakovanie = 4 "tik-tak" metronomu nastaveného na 60 "tikov" za minútu.
Ak sa rozhodneš kúpiť si clubbell, odporúčam kúpiť si ho o hmotnosti 4kg, a radšej dáš menej opakovaní než 20 (napríklad 10), a postupne sa dopracuješ.
Pošlem ti do súkromnej správy kde si ho môžeš kúpiť za "pokakakných" 20€ (cena aj s poštovným)... Presne z tejto série mám ja 2,4,6 a 8kg clubbell.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2022 9:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Exercise and the Mitochondrial Disease Patient:
https://www.youtube.com/watch?v=0ai2eogUI1k

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2022 3:26 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Exercise and the Mitochondrial Disease Patient:
https://www.youtube.com/watch?v=0ai2eogUI1k

To je hodně inspirativní video.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2023 11:48 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Cvičenie s 23cm gymnastickým kruhom (držaným bez popruhu, v oboch rukách) & absolútne jedinečné zaťažovanie svalov hornej polovice tela vrámci izometrie.
Super doplnok k cvičeniu (u ľudí v pokročilom veku možné aj ako jediný typ cvičenia)

https://www.youtube.com/watch?v=y2Z7QcTWeAI (zapnite si titulky s prekladom, ak neviete dobre po anglicky)

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zhan zhuang
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2023 10:33 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Nick, tento cvik (20 min) som vždy trénoval v noci pri krbe - je to skvelý meditačný nástroj..
https://youtu.be/RwlGisBCGA8?t=185

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2023 10:49 am 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Super efektívne cvičenie svalov tela s minimálnou produkciou kortizolu = ECCENTRIC QUASI ISOMETRIC (EQI) (ale pozor, nevyhľadávajte na YouTube podľa tohto názvu, pretože drvivá väčšina prevedení je CHYBNÝCH - to je tak, keď idioti ktorí ani nevedia čo je "EQI", spravia "akože EQI" cvik, a dajú to na YouTube...Spoliehajte sa na Christiana Thibaudeaua)...

https://www.youtube.com/@THIBARMY/search?query=eqi

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2023 5:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Môžeš to trochu rozvinút?? lebo tie videá mi nič nehovoria..

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2023 2:33 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Pán Jarda, písal ste, že by ste sa celkom rád venoval posilňovaciemu tréningu, ale nevyhovuje Vám tvorba kortizolu počas tréningu.
Váš problém je vyriešený. Suplementujte tesne pred tréningom sacharidy. Úplne by malo postačiť nejakých 25 gramov...

(zapnite si titulky, ak neviete dostatočne dobre po anglicky)
https://www.youtube.com/watch?v=xAetXk1n9n8

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2023 2:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Koho by zaujímalo, koľko má človek konzumovať proteínov denne, tak (prekvapenie :!: :!: :!) to záleží od typu metabolizmu človeka.

Dr. Rob Cywes - HOW MUCH PROTEIN? USING BLOODWORK TO KNOW ACCURATELY:
https://www.youtube.com/watch?v=7uPqjcqmsdw

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: ned úno 12, 2023 9:14 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xrazovy_nick píše:
Pán Jarda, písal ste, že by ste sa celkom rád venoval posilňovaciemu tréningu, ale nevyhovuje Vám tvorba kortizolu počas tréningu.
Váš problém je vyriešený. Suplementujte tesne pred tréningom sacharidy. Úplne by malo postačiť nejakých 25 gramov...

(zapnite si titulky, ak neviete dostatočne dobre po anglicky)
https://www.youtube.com/watch?v=xAetXk1n9n8

Zajímavé, to bych neřekl že tak malá dávka by mohla ten problém s kortizolem eliminovat, ale třeba to nebude u každého stejné nakonec co člověk to jiné nastavení metabolizmu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: ned úno 12, 2023 9:31 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Jarda píše:
Zajímavé, to bych neřekl že tak malá dávka by mohla ten problém s kortizolem eliminovat, ale třeba to nebude u každého stejné nakonec co člověk to jiné nastavení metabolizmu.

IZOMETRICKÉ CVIČENIE (nezabúdať pri ňom dýchať) PRODUKUJE NAJMENEJ KORTIZOLU....... Povedzme kľuky...... Dal by ste si dve série izometrických kľukov, alebo to napíšem presnejšie, a teda tak, ako to je - dve série izometrického KĽUKU. Prvá séria by bola izometrické podržanie polohy kľuku s hrudíkom 1-2cm nad zemou (dovtedy, dokedy vydržíte). Druhá séria by bola izometrické podržanie polohy kľuku s hrudníkom napríklad 20 centimetrov nad zemou. A máte izometricky precvičení hrudník v dvoch polohách (a teda variabilnejšie pre svaly aj kĺby) s minimálnou produkciou kortizolu.
To isté sa dá implementovať napríklad na drep... Ak si chcete dať napríklad tri série izometrického drepu, dáte si každú sériu v inej polohe (iná vzdialenosť zadku od zeme), v ktorej zotrváte taký čas, aký budete vládať. Avšak tie polohy musia vytvárať silnú kontrakciu, a teda sa nepočíta poloha v drepe, ani poloha v stoji či takmer v stoji, kde by svaly stehien boli zapojené do udržania polohy len v nepatrnej intenzite.
Ak vydržíte v polohe 30+ sekúnd, už to funguje na hypertrofiu svalov.
IZOMETRIA JE ŠPIČKOVO ŠETRNÁ NA KĹBY... A keď cviky odcvičíte tak, že každú sériu zmeníte statickú polohu, tak si precvičíte telo tou najlepšou izometrickou formou.
Čo sa týka izometrie tohto typu (podržať v jednej polohe), je veľmi zaujímavá v tom, že hoci ste zadychčaný počas vykonávania série, ALE PO SÉRII doslova do pár sekúnd dýchate úplne normálne. Inak napísané - zadychčanie bezprostredne po sérií pominie, na rozdiel od "pumpovacieho cvičenia", kde človek vykonáva opakovania. Viem o čom píšem, mám s tým bohaté skúsenosti.


Toto je tiež veľmi zaujímavé....

Článok (podopretý štúdiami) o tom, ako tréning s odporovými gumami (ak ich vieme používať) PREVYŠUJE tréning s voľnými váhami (jednoručky/veľké činky).

Môžem to len potvrdiť... Navyše ako sa píše v článku, s odporovými gumami (za pár Eur z Aliexpressu - ALE ODPORÚČAM TIE "PLOSKÉ", nie "guľatinu") môžeme precvičiť telo omnoho všetrannejšie, nie len efektívnejšie.

https://www.jimstoppani.com/training/sc ... ngth-bands

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz