Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř dub 06, 2022 9:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
fingerol píše:
Dobry den je tu nekdo, kdo se diky tsm vecil ue strevnich zanetu a uz se mu to nevratilo? Treba 5 let po tsm? Jinak z me zkusenosti s tsm v Bratislave stalo me to 90 tis a me bricho je nyni neste horsi nez lred tim. Jedine co mi zmizel ekzém. Jinak mam daleko castejsi prujmy nadymani atd. Samozrejme že kolonoskopie nic neukazala... Premyslim nad domaci tsm, protoze jak ksem se pozdeji douvedel v Bratislave pouzivaji , tak malo transplantatu ze se neni cemu divit...
Byla to procedure 5 dni kdy kazdy den rano jsem dostal transplantal cca 400 mililitru tusim. Predek dekuji za reakce. A radsi si jdejte domaci tsm nez vyhodit hromadu penez a budete na tom jeste hure jako ja.

Tak ta Bratislava to dělá opravdu patrně docela divně na to mám reference z více míst, nicméně problém transplantace není možné chápat tak že si prostě zaplatím výměnu mikrobiomu a pak jím stejně blbě jako před výměnou. Pak logicky si časem zase zavedu svůj původní špatný mikrobiom tedy vždy to musí jít společně transplantace se změnou životního stylu. Rozhodně není možné tu transplantaci chápat jako definitivní řešení problému jde pouze o součást terapie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř dub 06, 2022 2:56 pm 
Offline

Registrován: pát úno 16, 2018 1:35 pm
Příspěvky: 23
Ja jsem prave pul roku po zakroku jedl jenom zeleninove salaty s kur masem nebo tunakem nekdy bez masa a bez zadne zalivky, stejne to nepomohlo. Za mne to byl asi spatny transplantat nebo mam problem jinde nez ve střevech. Jen jsem chtel at ostatni usetri penize a radsi to zkusi doma . Jinak prave vetsina lidi pise ze se z crohna uzdravili a nasel jsem i nejake reference ze pak jedi normalne tim nemyslim sladke a lepek o stosest.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2022 2:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
fingerol píše:
Ja jsem prave pul roku po zakroku jedl jenom zeleninove salaty s kur masem nebo tunakem nekdy bez masa a bez zadne zalivky, stejne to nepomohlo. Za mne to byl asi spatny transplantat nebo mam problem jinde nez ve střevech. Jen jsem chtel at ostatni usetri penize a radsi to zkusi doma . Jinak prave vetsina lidi pise ze se z crohna uzdravili a nasel jsem i nejake reference ze pak jedi normalne tim nemyslim sladke a lepek o stosest.

Tak pokud jste měl tak striktně ořezanou stravu je logické že některé dodané bakterie po určité době prostě zaniknou a převáží kmeny dobře prosperují na té ořezané stravě. Sice zde nebudu podporovat prasení ve smyslu "normální" nenormální moderní stravy, ale ideál je střídat potraviny tak aby člověk měl za týden cca 30-60 druhů potravin a jako druh potraviny stačí trocha třeba 5 oříšků nebo jedna ředkvička a již se to počítá jako druh potraviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2022 6:09 am 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
fingerol píše:
Ja jsem prave pul roku po zakroku jedl jenom zeleninove salaty s kur masem nebo tunakem nekdy bez masa a bez zadne zalivky, stejne to nepomohlo. Za mne to byl asi spatny transplantat nebo mam problem jinde nez ve střevech. Jen jsem chtel at ostatni usetri penize a radsi to zkusi doma . Jinak prave vetsina lidi pise ze se z crohna uzdravili a nasel jsem i nejake reference ze pak jedi normalne tim nemyslim sladke a lepek o stosest.

Neměl by se jíst jenom lepek, ten mikroflóru jednoznačně poškozuje. Ale určitě by měl člověk po transplantaci jíst nějaké sacharidy, třeba aspoň rýži, protože jinak se u něj neuchytnou bakterie pro trávení škrobů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2022 8:07 pm 
Offline

Registrován: stř bře 08, 2017 8:56 am
Příspěvky: 13
Dobrý den,
prosím vás nemá někdo kontakt na nějakou zahraniční kliniku, kde se provádí transplantace střevní mikroflory?? O Bratislavě vím, ale lidé tam nebyly spokojeni. Nebo nevíte někdo o někom kdo dělá dárce?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob črc 02, 2022 9:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
mendezs píše:
Dobrý den,
prosím vás nemá někdo kontakt na nějakou zahraniční kliniku, kde se provádí transplantace střevní mikroflory?? O Bratislavě vím, ale lidé tam nebyly spokojeni. Nebo nevíte někdo o někom kdo dělá dárce?
Děkuji.

Nevím přesně kde, ale jedna klientka to podstoupila v Německu a byla úspěšná na první pokus. Každopádně cena nebyla zrovna lidová, jde o luxus pro horní příjmové vrstvy a pokud vím tak nešlo o zákrok spodem, ale o daleko efektivnější naplnění transplantátu vrchem při částečném uspání nosní sondou až do tenkého střeva. Toto používají herecké a politické ikony v USA k omlazení organizmu a funguje jim to výborně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned črc 03, 2022 7:54 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Jarda píše:
.....ale ideál je střídat potraviny tak aby člověk měl za týden cca 30-60 druhů potravin a jako druh potraviny stačí trocha třeba 5 oříšků nebo jedna ředkvička a již se to počítá jako druh potraviny.

Tak to som prekvapený, lebo si neviem predstaviť, že by nejaké prírodné kmene, alebo konkrétne zdravím prekypujúci pôvodní eskimáci mali 30-60 druhov potravy za celý život, nie to za týždeň.... A určite mali špičkovú mikroflóru... Alebo krováci, masajovia, atď.... Myslím, že ak mali v jedálničku 10 typov potravy, tak veľa... O zvieratách nehovorím, taká panda žerie len bambus pokiaľ viem, a gorila tiež nebude mať veľký arzenál druhov potravín...

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv srp 11, 2022 12:26 am 
Offline

Registrován: stř bře 08, 2017 8:56 am
Příspěvky: 13
Chci se zeptat, jsou děti okolo 4 let vhodnými dárci střevní mikroflory?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob srp 13, 2022 9:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Xrazovy_nick píše:
Tak to som prekvapený, lebo si neviem predstaviť, že by nejaké prírodné kmene, alebo konkrétne zdravím prekypujúci pôvodní eskimáci mali 30-60 druhov potravy za celý život, nie to za týždeň.... A určite mali špičkovú mikroflóru... Alebo krováci, masajovia, atď.... Myslím, že ak mali v jedálničku 10 typov potravy, tak veľa... O zvieratách nehovorím, taká panda žerie len bambus pokiaľ viem, a gorila tiež nebude mať veľký arzenál druhov potravín...

Obávám se že se mýlíte. Pokud vím tak ze studie původních indiánských kmenů plyne že v průběhu roku snědí až 600 různých druhů potravin. Pochopitelně mnohdy jde pouze o jednu larvu kterou náhodně najdou tedy neberte jako nosné množství, ale druhy. Třeba ořechů můžete mít v jedné hrsti i 10 druhů tedy máte 10 druhů potravin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob srp 13, 2022 9:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
mendezs píše:
Chci se zeptat, jsou děti okolo 4 let vhodnými dárci střevní mikroflory?
Děkuji.

Určitě lze jejich mikrobiom aplikovat, ale není moc široký, jako ideál se tvrdí od 15 let nahoru. Každopádně mám klientku která si dala zdraví do pořádku právě aplikací transplantátu od 4 letého dítěte, ale netvrdím že je to ideální postup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon srp 15, 2022 8:12 pm 
Offline

Registrován: stř bře 08, 2017 8:56 am
Příspěvky: 13
Dobrý den, poptávám asistentku, která má zkušenosti s aplikaci TSM. Finanční odměna dle domluvy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon říj 17, 2022 1:45 pm 
Offline

Registrován: pon říj 17, 2022 1:42 pm
Příspěvky: 4
Chci se zeptat vás vyléčených, jak jste se stravovali po TSM a během jednotlivých procedur? A za jak dlouho je vhodné po úspěšné TSM začít dělat urinové klystýry a jaterní očisty?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon říj 17, 2022 8:56 pm 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
bety1 píše:
Chci se zeptat vás vyléčených, jak jste se stravovali po TSM a během jednotlivých procedur? A za jak dlouho je vhodné po úspěšné TSM začít dělat urinové klystýry a jaterní očisty?

Po TSM se doporučuje bezlepková strava. Urinové klystýry ani jaterní očista po TSM nemá smysl, protože pokud byla TSM úspěšná, člověk by měl být uzdraven.


Naposledy upravil Daryl dne úte říj 18, 2022 9:44 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2022 9:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
bety1 píše:
Chci se zeptat vás vyléčených, jak jste se stravovali po TSM a během jednotlivých procedur? A za jak dlouho je vhodné po úspěšné TSM začít dělat urinové klystýry a jaterní očisty?

Viděl bych to stejně jako vám radí člen Daryl, pokud TSM proběhne správně nemá v zásadě člověk důvod provádět očisty střeva protože bakterie se o to čištění postarají. Jinak mohu mít význam miniklystýry pojaté jako léčebný proces, tedy aplikace malého množství léčivých látek které se vstřebají bez vyloučení stolice. Zde se bavíme o dávce cca 20 ml myšleno nějaké bylinné koncentráty, nebo olejíčky které ani tak neřeší přímo střevo jako většinou játra, plíce a další orgány.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pát lis 25, 2022 7:13 am 
Offline

Registrován: pon říj 17, 2022 1:42 pm
Příspěvky: 4
Hezký den,

jsem po 3 aplikací kapslí s týdenním intervalem. Čekala jsem, co udělají kapsle, ale protože nedošlo k většímu zlepšení, tak za další 3 týdny aplikace rozmixované stolice injekční stříkačkou do střeva + kapsle, aby byl účinek co nejsilnější. Postup jsem dodržela. Problém je ten, že je mi vždy po aplikaci dva dny skvěle včetně trávení, ale po dvou dnech se mi začne rozjíždět průjem. Jím dost zeleniny, ovoce, maso, zdravý tuk, k obědu mám porci bezlepkových sacharidů, prostě pestře, ale zdravě. V čem může být problém? Prostě to moje tělo nechce přijmout a po dvou dnech novou mikroflóru vypudí? Aby se tělo po TSM čistilo průjmem je asi blbost, ne? Nemělo by se spíš harmonizovat? Chtěla jsem vyřešit hlavně ten průjem (kandidu) a alergie. Nějaké drobné pozitivní změny po aplikacích stále přetrvávají, ale ty zásadní problémy se nezlepšily. Mám TSM ještě opakovat? Dárkyni mám skvělou, ale moje finance nejsou neomezené. Díky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz