Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2021 7:40 pm 
Offline

Registrován: úte led 01, 2019 6:58 pm
Příspěvky: 41
Tak to může být jak píšete ale tím lilosomatickej driák zničím,ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2021 11:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Rosta69 píše:
Tak to může být jak píšete ale tím lilosomatickej driák zničím,ne?

Tak záleží na docílené teplotě, ale nepředpokládám že docílíte teploty která by zásadně vadila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2021 1:24 pm 
Offline

Registrován: úte led 01, 2019 6:58 pm
Příspěvky: 41
No spíš mne zajímá jestli ta čistička zahřívá tekutinu vám všem...Proč se teda dělají čističky které mají i zahřívání když ta čistička hřeje sama od sebe...? Pane Jardo,i ta vše co máte na videu vám směs na lipo c vitamín zahřívá? Nevím jestli ji mám vrátit a koupit jinou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2021 1:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Rosta69 píše:
No spíš mne zajímá jestli ta čistička zahřívá tekutinu vám všem...Proč se teda dělají čističky které mají i zahřívání když ta čistička hřeje sama od sebe...? Pane Jardo,i ta vše co máte na videu vám směs na lipo c vitamín zahřívá? Nevím jestli ji mám vrátit a koupit jinou.

Tak samozřejmě zahřívá, jde o přirozený proces jakéhokoliv vlnění že produkuje energii v nějakém prostoru. Každopádně zahřívání není nijak zásadní prostě je to trochu vlažné tedy z pohledu toho co tam produkuji v zásadě nepodstatné. Čističky mají ohřev aby bylo možné čistit předměty třeba za bodu varu tedy při relativně vysokých teplotách kdy působí jak to teplo tak vlnění, ale na výrobu lipozomu je taková funkce zbytečná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned úno 14, 2021 5:21 pm 
Offline

Registrován: úte led 01, 2019 6:58 pm
Příspěvky: 41
Ještě dotaz..je nutné používat destilovanou vodu z lékárny? Nedávno jsem ji v lékárně kupoval a nic levného to teda není a ještě ktomu ta voda smrděla plastem z petky ve které to mají uskladněné.

Je mi divné proč destilka když ta není vůbec určená pro pití a může být i nebezpečná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: pon úno 15, 2021 10:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Rosta69 píše:
Ještě dotaz..je nutné používat destilovanou vodu z lékárny? Nedávno jsem ji v lékárně kupoval a nic levného to teda není a ještě ktomu ta voda smrděla plastem z petky ve které to mají uskladněné.

Je mi divné proč destilka když ta není vůbec určená pro pití a může být i nebezpečná.

Kvalitní destilka nemá být čím nebezpečná, ale pokud jde o ty dodávané v plastu tam riziko pochopitelně je protože ta voda je hladová a z plastu je schopna si natahovat bordel. Na výrobu liposomu je sice vhodná skoro jakákoliv voda, ale lze použít i vodu třeba kojeneckou a neměl tím vznikat zásadní problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned úno 21, 2021 1:36 am 
Offline

Registrován: úte led 01, 2019 6:58 pm
Příspěvky: 41
Kupujete někdo lslunečnicový lecitin v prášku z Fichemy? Koupil jsem sojovej z 4fitness a to byl šmejd hnusnej smradlavej,,smrdělo a chtnalo to jek leklá veleriba,ted mám ten slunečnicivej a zajímalo by mne jestli je to normální že je hotovej lipo vitamin C produkt ze slunečnicového lecitinu tak hodně hnědo tmavej ? a na chuti trošinku připomíná rybí tuk.?

Dík p.Jardo za radu...koupil jsem tu kojeneckou v Dr.max


Ps..je nutné dávat tu sodu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned úno 21, 2021 10:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Rosta69 píše:
Kupujete někdo lslunečnicový lecitin v prášku z Fichemy? Koupil jsem sojovej z 4fitness a to byl šmejd hnusnej smradlavej,,smrdělo a chtnalo to jek leklá veleriba,ted mám ten slunečnicivej a zajímalo by mne jestli je to normální že je hotovej lipo vitamin C produkt ze slunečnicového lecitinu tak hodně hnědo tmavej ? a na chuti trošinku připomíná rybí tuk.?

Dík p.Jardo za radu...koupil jsem tu kojeneckou v Dr.max


Ps..je nutné dávat tu sodu?

Slušné lecitiny máme na e-schopu, ale pokud vím tak ani Fichema nemá špatné zboží. Slunečnice je trochu tmavší a má jinou chuť to asi sedí. Soda je pouze na neutralizaci toho céčka jinak lze vyrábět liposom i bez sody v tom není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned úno 21, 2021 11:45 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Rosta69 píše:
Kupujete někdo lslunečnicový lecitin v prášku z Fichemy? Koupil jsem sojovej z 4fitness a to byl šmejd hnusnej smradlavej,,smrdělo a chtnalo to jek leklá veleriba,ted mám ten slunečnicivej a zajímalo by mne jestli je to normální že je hotovej lipo vitamin C produkt ze slunečnicového lecitinu tak hodně hnědo tmavej ?

Dospěl jsem ke stejnému výsledku - tmavohnědá hmota podivné chuti, výrobu jsem zatím zvládl jednou (místo UZ jsem použil vitamix), ale čekal jsem že výsledek nebude vypadat tak podivně odpudivě, takže jsem s tím dál neexperimentoval. Jel jsem podle receptury na bázi vodky, možná o to byl výsledek chuťově podivnější.
Komerční americký lecitin byl přitom chuťově vynijkající \":(\"
Potvrzuji, že jsem měl na vstupu nově koupený slunečnicový lecitin buď Fichema nebo Dr. Hoffman - už nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2021 6:08 pm 
Offline

Registrován: úte led 01, 2019 6:58 pm
Příspěvky: 41
tak já ted mám slunečnicovej z Fichemy a je chutově ok ale co mne zajímá nejvíc...Když dám vit c spolu s lecitinem do čističky na 30 minuta pak dám tročku na tácek a popráším špetkou sody tak proč to pění? Pokud lecitin obalí askorutin a zapouzdří jej tak proč ve výsledku pění?? to by nemělo...hledal jsem na youtube a našel jsem toto

https://www.youtube.com/watch?v=Z-_sxuU0Zys


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2021 8:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Rosta69 píše:
tak já ted mám slunečnicovej z Fichemy a je chutově ok ale co mne zajímá nejvíc...Když dám vit c spolu s lecitinem do čističky na 30 minuta pak dám tročku na tácek a popráším špetkou sody tak proč to pění? Pokud lecitin obalí askorutin a zapouzdří jej tak proč ve výsledku pění?? to by nemělo...hledal jsem na youtube a našel jsem toto

https://www.youtube.com/watch?v=Z-_sxuU0Zys

Patrně se nezabalí všechno a reaguje ten zbytek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: stř bře 23, 2022 12:26 pm 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
Majja píše:
Tak dnes som robila liposomárnu smes podľa Vašho videa a namiesto vitamínu C som použila nekýslý vitamín C s vápnikom-askorbát vápenatý.Všetko prebehlo v poriadku ,nič sa nezrazilo. Je to podobné ako s C vitamínom,len má trošku inú chuť.

Dobrý deň, ak som dobre pochopila pri kombinácii askorbát vápenatý a lecitín už nedávam do zmesy sódu bikarbónu?/tá je tam iba v prípade že potrebujem vyšumeť kyselinu askorbovú/
Hmotnosť zachovávam? 30g lecitínu a 30gramov askorbátu vápenatého?

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: čtv bře 24, 2022 8:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
indiga píše:
Dobrý deň, ak som dobre pochopila pri kombinácii askorbát vápenatý a lecitín už nedávam do zmesy sódu bikarbónu?/tá je tam iba v prípade že potrebujem vyšumeť kyselinu askorbovú/
Hmotnosť zachovávam? 30g lecitínu a 30gramov askorbátu vápenatého?

Ďakujem

Ano, tam skutečně sodu přidávat není potřeba protože kyselina askorbová je již zneutralizovaná.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz