Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:13 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv čer 03, 2021 11:12 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Je to pravda, alebo nie?

(pán Jarda, ponechajte prosím tento topic samostatne)

https://biohackplanet.cz/blog/5_vitamin ... ych-nemoci

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2021 1:10 am 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Posledné asi tri roky mám oči veľmi citlivé na "silno biele svetlo" (hoci aj odraz slnka z bieleho prádla na balkóne), pričom paradoxne mi nerobí problém ísť bez slnečných okuliarov stáť alebo ísť oproti Slnku (ale samozrejme nie pozerať doň priamo) aj X desiatok minút bez toho, aby mi to dráždilo oči. Čiže mi ten problém robí len "odraz slnka" z bielych predmetov alebo zo skla. Ak sa zadívam pár málo sekúnd na taký (pre moje oči neznesiteľný) odraz kľudne len z bieleho prádla na balkóne (ak slnko jasne svieti na to prádlo), je pravdepodobné, že dostanem migrénu (bez zvracania).
Môže to byť z toxicity "NEvitamínu A" (ako nazývajú "Vitamín A" niektorí doktori, ktorí ho považujú za zle klasifikovaný jed) ? V strave ho mám viac než ktokoľvek z vás (kvantum vajec, masla, pravidelne aj menšie množstvá vnútorností - hovädzej pečene...)...

Možno by prebytok (rozumej "otrava") "NEvitamínu A" mohol súvisieť aj s tým, že horšie znášam teplo, vyslovene neznášam studený vietor (to je to najhoršie čo si viem predstaviť), a že podľa všetkého som čiastočne anemický (hoci nie som "biely ako stena", to ani náhodou)?

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2021 9:30 am 
Offline

Registrován: pát led 31, 2020 11:06 am
Příspěvky: 108
Ako odpoveď na tvoj problém ako prvé ma napadlo toto:

1. Timoteovi 4:1 Duch výslovne hovorí, že v posledných časoch niektorí odpadnú od viery a budú sa pridržiavať zvodných duchov a učenia démonov, 2 zvedení pokrytectvom luhárov, ktorí majú na svedomí vypálené znamenie; 3 zabraňujú ženiť sa a jesť pokrmy, ktoré Boh stvoril, aby ich so vzdávaním vďaky požívali veriaci a tí, čo spoznali pravdu. 4 Veď všetko, čo Boh stvoril, je dobré a nemá sa zavrhovať nič, čo sa prijíma so vzdávaním vďaky, 5 lebo sa to posväcuje Božím slovom a modlitbou. 6 Ak toto budeš predkladať bratom, budeš dobrým služobníkom Krista Ježiša, živeným slovami viery a dobrého učenia, ktoré si si osvojil. 7 Svetáckym a babským bájkam sa vyhýbaj. Cvič sa v nábožnosti! 8 Lebo telesné cvičenie málo osoží, ale nábožnosť je užitočná na všetko a má prisľúbenie pre terajší aj budúci život. 9 Toto slovo je spoľahlivé a hodné prijať ho úplne.

Galatským 6:8 Pretože kto rozsieva svojmu telu, z tela bude žať skazu; kto rozsieva Duchu, z Ducha bude žať večný život.

1. list Korintským 10:25 Jedzte všetko, čo sa predáva na trhu, a pre svoje svedomie sa nemusíte na nič pýtať,

_________________
Keď nehľadíme na veci, ktoré sa vidia, ale na veci ktoré sa nevidia. Lebo veci, ktoré sa vidia, sú dočasné; ale tie, ktoré sa nevidia, sú večné. 2. Korintským 4:18


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2021 9:54 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
@Teologik, nebudem chodiť okolo horúcej kaše: prekážajú mi vaše offtopic citáty z Biblie. Zo začiatku to bolo zaujímavé, miestami vtipné, ale myslím, že ste už saturoval dopyt. Nevnímajte prosím môj komentár ako špúšťač na názorovanie, že žalmy a citáty z Biblie majú schopnosť vyliečiť fyzické choroby. Toto fórum nie je ideálny priestor pre propagáciu náboženstva. Ďak. za pochopenie.

@Nick: Prečo zakladáš novú tému?? Oboje sa tu už rozoberalo...

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2021 10:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Xrazovy_nick":2r8lu4cv][b:2r8lu4cv][size=200:2r8lu4cv]Je to pravda, alebo nie?[/size:2r8lu4cv][/b:2r8lu4cv]

(pán Jarda, ponechajte prosím tento topic samostatne)

https://biohackplanet.cz/blog/5_vitamin ... ych-nemoci[/quote:2r8lu4cv]
Tak stejně jako existují propagátoři jeho konzumace tak existují odmítači a kupodivu to oběma skupinám celkem funguje. Já bych spíše vsadil na logiku předků než na moderní excesy. Vycházejme z toho že nejbohatší zdroj jsou

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2021 10:53 am 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
to Jarda : Pán Jarda, ale tu ide o o to, že vraj kvôli chémii v poľnohospodárstve a hospodárstve, ktorá sa naakumulovala v našom tele (čo sa nemusí týkať všetkých, ale môže sa týkať napríklad tých, ktorí majú pečeň v horšom stave kľudne z dôvodov psychických = duchovné príčiny chorôb) UŽ NEDOKÁŽEME vylučovať "NEvitamín A", ktorý bol ÚDAJNE škodlivý odjakživa (čiže zdravotné benefity vraj vytvárajú len iné látky, ktoré sa nachádzajú s "NEvitamínom A" v potrave, nikdy nie "NEvitamín A"), no keď sme neboli zahltení chémiou ako ľudstvo, tak sa dal ľahko vylúčiť z tela von.
Čítal som v článku, že rozbor "vitamínu A" z krvi nemusí ukazovať nič, pretože vraj môže byť uviaznutý v pečeni, a takto jej znemožňovať dobre detoxikovať telo.
Neviem si vysvetliť z čoho iného by som mohol pleť na tvári ďaleko od dokonalosti (hoci tam nemám žiadne "boľáky"), keď vykonávam tak špičkové detoxikačné procedúry, ktoré (a už vôbec nie tak pravidelne) nevykonáva ani jeden človek z tisíca. Domáce vajíčka, BIO maslo, kvalitné hovädzie, BIO ryža celé roky, bryndza, kvasená kapusta, občas sardinky, žiadne spracované potraviny....... Špičkovo dodržiavaný pitný režim (nikdy sa nenapijem skôr než 3hod po jedle - výnimkou môže byť dúšok vody, keď mi náhodou niečo uviazlo v hrdle)....... dychové cvičenia hodina denne celé roky......10 minút visenia dole hlavou celé roky..... oil pulling celé roky, derivačný kúpeľ celé roky, 14 očíst pečene v minulosti, množstvo shankapraksalan (tie ale posledný rok robím len raz za štvrť rok)........ Myslím si, že JA OSOBNE som skrátka dlhodobo priotrávený "NEvitamínom A"......... Idem to zistiť. Okrešem tuky na 100g denne (bože, to bude peklo...), žiadne vajíčka, žiadne vnútornosti.... Jedávať budem len kvalitne namočené a uvarené obilniny/pseudoobilniny, strukoviny (tie najlepšie stráviteľné), kvalitné kuracie, kvalitné hovädzie (všetko len svalovinu), vývary z kĺbových kostí (tuk odstránim po vychladnutí silného vývaru v chladničke), zeleninu ktorá nie je červenej, oranžovej či žltej farby (čiže prakticky len kvasenú kapustu), nejaké bylinky, maslo (len toľko, aby som neprekročil tých 100g tuku denne z denného jedla), bryndzu (možno 50g denne = okolo 10g tuku z bryndze).......... Pretože ja fakt nemám šajnu, z akého iného dôvodu môžem mať spomínané problémy. Nemám v tele žiadne ťažké kovy (ako vlasovka pred dvoma rokmi ukázala)..... Dám si pár mesiacov takto upravenú stravu a uvidím......

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2021 1:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Nick, si fajn človek (aj keď podivín, ale to sme viacerí na fóre)... Toto mi na tebe vadí - samozrejme to nevnímaj ako kritiku, ale pokus o náhľad. Každý hľadáme, skúmame, aby sme minimalizovali zdrav. problémy, aby sme našli najlepší spôsob životosprávy. Všetci skúšame metódou pokus omyl... Lenže ty máš takú drobnú úchylku, že niečo nájdeš na internete (najčastejšie na konšpi-hovnometoch) a okamžite bez akéhokoľvek kritického myslenia impulzívne to začneš považovať sa svätý grál - "to je ono, to mi 100 % pomôže, konečne som to objavil". Do tohto momentu je všetko okay, lenže ty ideš do ďalšieho levelu:

Vtiahneš do svojho vnútorného sveta ľudí na tomto fóre a pravd. na iných fórach (najčastejšie pána Jardu) a začneš sa so všetkými hádať, že to je proste tak a my sa mýlime. Doslova bojuješ za svoju pravdu (inak je to prejav tvojej vytesnenej agresivity - a ako psychológ by som sa opýtal, či ťa "kastrovala" matka poznámkami, že "si ako tvoj otec"???). Vyslovene mi to prekáža. Dnes mám napr. chuť brániť pána Jardu (ktorý moju ochranu samozrejme nepotrebuje, vie sa postarať o seba sám) a vyklepať ti baseballkou ksicht.

Prečo to robíš??? Prečo sa s každým len hádaš??? Prečo s každým len bojuješ (predtým si každému nadával, ale našťastie si dospel)??? Nechceš sa nad tým trochu zamyslieť???

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2021 2:43 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Neti : Prečítaj si to čo som písal pozornejšie. O čo ide? Ak je "vitamín A" v skutočnosti škodlivý (a nie je to vitamín, ale nejaký antinutrient) a v minulosti, v období bez chémie v (poľno)hospodárstve sa ho ľudia vedeli prirodzene zbaviť (nezostával im v prebytkoch pečeni a neničil jej funkciu), tak mohli skvelo profitovať na strave, ktorá popri "vitamíne A & NEvitamíne A" obsahuje množstvo výživných látok (D, E, K2, rôzne minerály, bielkoviny, kvalitné tuky, rôzne B-čka, atď), a len profitovať z toho mohli aj pred menej než 100 rokmi. Ak sa ale pokazila schopnosť vylučovať "NEvitamín A" z tela (alebo sa ho vylučuje oveľa menej než by sa malo), tak zrazu potraviny, ktoré prirodzene obsahujú množstvo tohto NEvitamínu (ak je to naozaj antinutrient) sa razom stávajú pre človeka (žijúceho v súčasnosti a v civilizácii) škodlivé, ak ich konzumuje pravidelne.
Nepíšem, že mám 100% istotu že je to pravda. Píšem, že môj problém s lupinami (teraz ich mám oveľa menej, pretože som vystrihaný na 5mm), suchou kožou (keď si umyjem tvár, musím sa hneď nakrémovať, inak mi trochu zošupinatie koža - týka sa to len tváre), nedobrou pokožkou na tvári (vyzerám síce zdravo, ale to AJ NAPRIEK tej pokožke), občasnou migrénou (raz mesačne, ale bez zvracania...mimochodom WI-FI už nepoužívam pár mesiacov, máme ho doma vypnuté) a hlavne veľmi prectlivelým zrakom na silné svetlo (nemôžem sa ani na sekundu pozrieť na odraz slnka na parketách v kuchyni, a na monitore musím mať NONSTOP zapnuté silné potlačenie "modrého svetla") má PRAVDEPODOBNE spojitosť s priotrávaním sa vitamínom A.
Veď mám za sebou množstvo detoxu (možno sa zle detoxikujem kvôli prebytku NEvitamínu A?), super zravotné procedúry, hodina dychových cvičení denne, atď, atp.....mohol by som pokračovať... A aj napriek tomu mám problémy....

Mohli by sme to zhodiť na moju psychiku a "NEvitamín A" z toho dôvodu škrtnúť, lenže to by bolo veľmi skreslené, pretože JA MÁM DEPRESÍVNE LEN MOMENTY, nie celé dni. Ja si viem zapnúť "vysokotónovú" pesničku a som v eufórií, vysmiaty ako lečo, so slzami v očiach od radosti si pomaly tancujem (vtedy cítim, akoby som sa napojil na jednotu, aspoň na pár sekúnd)...... Hnev vedome cítim pár sekúnd denne, smútok vedome cítim pár sekúnd denne....... ÁNO, AJ PSYCHIKA MÁ VPLYV NA MOJE ZDRAVIE (že nie je dokonalé), ale pravdepodobne má na to vplyv aj prebytok NEvitamínu A, a ja to idem zistiť. Dáva mi to logiku.
Vitamínu A sa nezbavím úplne, rozhodol som sa, že budem denne jesť nejakých 120g mliečneho tuku v BIO kvalite, a zbytok tuku zo svaloviny mäsa (mäso čo najlepšej kvality), nie bravčové (to nejem celé roky). Všetko ostáva, vylúčim len vajíčka, vnútornosti, sardinky (Jód budem dopĺňať pomocou lugolovho roztoku, nakoľko nepoužívam kuchynskú soľ na solenie).....
A uvidím čo sa stane o pár mesiacov.... Dám tomu kľudne rok. Vitamínu A budem mať aj tak dosť (z toho masla), ale oveľa menej, než keby som ešte používal v strave v priemere denne 5 vajec, a k tomu v priemere denne 30g hovädzej pečene a v priemere denne 300g napr. hovädzieho srdca či 250g sardiniek (bryndzu nerátam, tej keby som si dal 300g, to je ako dať si okolo 75g masla, čo sa vitamínu A týka, takže to by patrilo do dávky "mliečneho tuku", ktorého chcem denne 120g).

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2021 3:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Ufff... Znova žongluješ s realitou, ohýbaš ju, nepočúvaš. Preto sa ťa opýtam na rovinu: chceš, aby ťa nevalcovali psychické problémy? Ak áno, musíš byť otvorený novému - to nie je príjemný stav, väčšinu ľudí to zúskostňuje (lebo to znamená, že to, čomu veria, nemusí byť pravda - a potom čo je pravda?? je to evolučne ohrozujúci pocit). Znova si začal vyťahovať z rukáva výhovorky, preto na teba nebudem tlačiť, napíšem niekoľko poznámok (mohlo by to zaujímať niekoho iného)...

Všimni si niekoľko indícií:
-- odpoveď pánovi Jardovi začínaš "Pán Jarda, ale tu ide o o to". To je jasný protiútok, pomocou ktorého oznamuješ, že "hovorte si čo chcete, ALE [tvoja hypotéza]". Keď za tých 10-15 rokov, čo si tu, nie si schopný vnímať, že sa s ľuďmi dosť často hádaš a že ti to robí dobre (konečne sa niečo deje, už nie je nuda alebo [dosaď si]), tak ti nepomôže ani ponáranie sa do vody s 40 % soľou ani uzemňovanie ani David Icke \":mrgreen:\".

-- a čo je horšie, vitamín A si pomenoval ako "NEvitamín A" a všade na internete píšeš o údajnom NEvitamíne A. Rozhodol si sa, že to takto proste je! Nebudem komentovať, že niekto môže prečítať, že vitamín A je toxický a ublíži si tým, že prestane konzumovať zdroj vitamínu A. Uvedomuješ si, že svojím správaním môžeš nepriamo ublížiť ľuďom??? To si fakt taký ZLÝ človek??? Inými slovami robíš propagandu novej ideológii. Šíriš novú hypotézu (nenapíšem nepravda, aby si sa neurazil) bez toho, aby si sa presvedčil, že je to naozaj tak. Si dosť inteligentný človek, aby si vedel pochopiť, o čom píšem.

Schopnosti uvedomiť si, že niečo robím a neprospieva mi to, sa nadáva náhľad. Nevyrieši to síce tvoje problémy, ale aspoň o nich vieš. Môžeš trénovať nerobiť to. Môžeš sa rozhodnúť. Nebude to samozrejme príjemné. Ale nebudeš už šimpanz, ktorého ovládajú impulzy. Budeš človek.

Niečo ťa podľa mňa nutí presviedčať ľudí o tvojej pravde - možno pocit moci a kontroly. Na to musíš prísť sám, čo je príčinou. Ale zbav sa tohto zlozvyku, pretože - čávo - na konci je priekopa. Často nenaplnená potreba - uznania? Dostával si od matky? Pochválila ťa niekedy? Čo povedala na tvoju postavu? lebo to je tiež priestor na uznanie - evidentne makáš na postave 2x denne, čo nie je málo.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2021 4:18 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
neti píše:
Ufff... Znova žongluješ s realitou, ohýbaš ju, nepočúvaš. Preto sa ťa opýtam na rovinu: chceš, aby ťa nevalcovali psychické problémy? Ak áno, musíš byť otvorený novému - to nie je príjemný stav, väčšinu ľudí to zúskostňuje (lebo to znamená, že to, čomu veria, nemusí byť pravda - a potom čo je pravda?? je to evolučne ohrozujúci pocit). Znova si začal vyťahovať z rukáva výhovorky, preto na teba nebudem tlačiť, napíšem niekoľko poznámok (mohlo by to zaujímať niekoho iného)...

Všimni si niekoľko indícií:
-- odpoveď pánovi Jardovi začínaš "Pán Jarda, ale tu ide o o to". To je jasný protiútok, pomocou ktorého oznamuješ, že "hovorte si čo chcete, ALE [tvoja hypotéza]". Keď za tých 10-15 rokov, čo si tu, nie si schopný vnímať, že sa s ľuďmi dosť často hádaš a že ti to robí dobre (konečne sa niečo deje, už nie je nuda alebo [dosaď si]), tak ti nepomôže ani ponáranie sa do vody s 40 % soľou ani uzemňovanie ani David Icke \":mrgreen:\".

-- a čo je horšie, vitamín A si pomenoval ako "NEvitamín A" a všade na internete píšeš o údajnom NEvitamíne A. Rozhodol si sa, že to takto proste je! Nebudem komentovať, že niekto môže prečítať, že vitamín A je toxický a ublíži si tým, že prestane konzumovať zdroj vitamínu A. Uvedomuješ si, že svojím správaním môžeš nepriamo ublížiť ľuďom??? To si fakt taký ZLÝ človek??? Inými slovami robíš propagandu novej ideológii. Šíriš novú hypotézu (nenapíšem nepravda, aby si sa neurazil) bez toho, aby si sa presvedčil, že je to naozaj tak. Si dosť inteligentný človek, aby si vedel pochopiť, o čom píšem.

Schopnosti uvedomiť si, že niečo robím a neprospieva mi to, sa nadáva náhľad. Nevyrieši to síce tvoje problémy, ale aspoň o nich vieš. Môžeš trénovať nerobiť to. Môžeš sa rozhodnúť. Nebude to samozrejme príjemné. Ale nebudeš už šimpanz, ktorého ovládajú impulzy. Budeš človek.

Niečo ťa podľa mňa nutí presviedčať ľudí o tvojej pravde - možno pocit moci a kontroly. Na to musíš prísť sám, čo je príčinou. Ale zbav sa tohto zlozvyku, pretože - čávo - na konci je priekopa. Často nenaplnená potreba - uznania? Dostával si od matky? Pochválila ťa niekedy? Čo povedala na tvoju postavu? lebo to je tiež priestor na uznanie - evidentne makáš na postave 2x denne, čo nie je málo.

"NEvitamín A" nie je názov, ktorý som vymyslel, ale bol spomenutý v článku. Ak je článok založený na realite, tak je to trefné pomenovanie.
Píšeš, že niekomu môžem uškodiť týmito informáciami o vitamíne A & NEvitamíne A....... Fakt? A neškodilo toto fórum prvých pár rokov ľuďom ohľadom stravy? Prvých pár rokov (2008 -2010) to tu bol samí vitarián, vegán a ich sympatizanti.
Ja som popísal čo budem jesť poučený "NEvitamínom A" (ak je to o ňom pravda), čo mi ANI NÁHODOU nezabezpečí DEFICIT "NEvitamínu A", pretože denne zjem okolo 120g mliečneho tuku + nejaký tuk z kvalitného kuracieho a kvalitného hovädzieho mäsa. Tak o akom nebezpečenstve hovoríš? Nie je ŽIADNE, očakávam v tomto zmysle pravý opak - že zredukovaním "NEvitamínu A" vo svojej strave si zdravotne prospejem.

Ďalej si napísal nezmysel - mne o pocit moci absolútne nejde, už len predstava že nad niekym vládnem (ale ani v opačnom garde) mi je nepríjemná. To, že píšem o čom som presvedčený (teraz nemyslím hypotézu "NEvitamín A") a píšem to niekoľko rokov neznamená, že to ľuďom nanucujem a že najradšej by som bol, keby boli do toho o čom píšem prinútení. To nemá nič s potrebou vládnuť. Kebyže mám potrebu vládnuť, splodím dieťa a vládnem mu rôznym spôsobom (toto rob, toto nerob, na toto zabudni, toto musíš, atď) kým nebude v puberte alebo dospelý, alebo si kúpim psa a rozkazujem mu. Nič z toho sa ma netýka.
Moja mamka mi povedala X krát (sama od seba), keď som sa jej v kraťasoch alebo v boxerkách napumpovaný ukázal (keďže cvičím doma), že mám perfektnú postavu, a bolo vidieť, že je to myslené úprimne (moja mamka je jemnocitná, nemá najmenšie problémy vyjadrovať city).

Neti, a čo sa teraz deje? Tvoje ego súperí s mojim egom, moje ego súperí s tvojim egom. Obaja máme ďaleko k prejavenej duchovnej dokonalosti (môže v nás byť obsiahnutá, ale je jej znemožnené prejavovať sa), a handrkujeme sa tu ako dvaja kohúti (hoci už bez nejakých nadávok).....

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2021 6:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Uráža ma, že so mnou manipuluješ.
-- je nepodstatné, ktorý debil vymyslel ten pojem. Dôležité je, že ho používaš akoby to bola pravda
-- nezaujímajú ma vegáni, ktorí tu písali pred 13 rokmi - vyjadrujem sa k tvojmu spravaniu, na čo mi odpovedáš niečo v zmysle "áno, zavraždil som ženu, ale nevadí, lebo pred 13 rokmi tiež zavraždili ženu"
-- nehandrkujem sa s tebou. Vyjadril som sa jasne, čo mi prekáža - je to v slovenčine, buď si z toho niečo vezmeš na vedomie alebo nie. Rozhodnutie je na tebe.

Ocenil by som, keby si každú chvíľu nepresvedčoval agresívne ľudí na fóre o nejakých tvojich pravdách. Ponúkni to tak, ako to robia všetci. A kto chce, ten ťa vypočuje - ak to, čo ponúkneš, bude pre niekoho zaujímavé. Prekáža mi tvoja pasívna agresivita.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2021 8:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xrazovy_nick píše:
Neti : Prečítaj si to čo som písal pozornejšie. O čo ide? Ak je "vitamín A" v skutočnosti škodlivý (a nie je to vitamín, ale nejaký antinutrient) a v minulosti, v období bez chémie v (poľno)hospodárstve sa ho ľudia vedeli prirodzene zbaviť (nezostával im v prebytkoch pečeni a neničil jej funkciu), tak mohli skvelo profitovať na strave, ktorá popri "vitamíne A & NEvitamíne A" obsahuje množstvo výživných látok (D, E, K2, rôzne minerály, bielkoviny, kvalitné tuky, rôzne B-čka, atď), a len profitovať z toho mohli aj pred menej než 100 rokmi. Ak sa ale pokazila schopnosť vylučovať "NEvitamín A" z tela (alebo sa ho vylučuje oveľa menej než by sa malo), tak zrazu potraviny, ktoré prirodzene obsahujú množstvo tohto NEvitamínu (ak je to naozaj antinutrient) sa razom stávajú pre človeka (žijúceho v súčasnosti a v civilizácii) škodlivé, ak ich konzumuje pravidelne.
Nepíšem, že mám 100% istotu že je to pravda. Píšem, že môj problém s lupinami (teraz ich mám oveľa menej, pretože som vystrihaný na 5mm), suchou kožou (keď si umyjem tvár, musím sa hneď nakrémovať, inak mi trochu zošupinatie koža - týka sa to len tváre), nedobrou pokožkou na tvári (vyzerám síce zdravo, ale to AJ NAPRIEK tej pokožke), občasnou migrénou (raz mesačne, ale bez zvracania...mimochodom WI-FI už nepoužívam pár mesiacov, máme ho doma vypnuté) a hlavne veľmi prectlivelým zrakom na silné svetlo (nemôžem sa ani na sekundu pozrieť na odraz slnka na parketách v kuchyni, a na monitore musím mať NONSTOP zapnuté silné potlačenie "modrého svetla") má PRAVDEPODOBNE spojitosť s priotrávaním sa vitamínom A.
Veď mám za sebou množstvo detoxu (možno sa zle detoxikujem kvôli prebytku NEvitamínu A?), super zravotné procedúry, hodina dychových cvičení denne, atď, atp.....mohol by som pokračovať... A aj napriek tomu mám problémy....

Mohli by sme to zhodiť na moju psychiku a "NEvitamín A" z toho dôvodu škrtnúť, lenže to by bolo veľmi skreslené, pretože JA MÁM DEPRESÍVNE LEN MOMENTY, nie celé dni. Ja si viem zapnúť "vysokotónovú" pesničku a som v eufórií, vysmiaty ako lečo, so slzami v očiach od radosti si pomaly tancujem (vtedy cítim, akoby som sa napojil na jednotu, aspoň na pár sekúnd)...... Hnev vedome cítim pár sekúnd denne, smútok vedome cítim pár sekúnd denne....... ÁNO, AJ PSYCHIKA MÁ VPLYV NA MOJE ZDRAVIE (že nie je dokonalé), ale pravdepodobne má na to vplyv aj prebytok NEvitamínu A, a ja to idem zistiť. Dáva mi to logiku.
Vitamínu A sa nezbavím úplne, rozhodol som sa, že budem denne jesť nejakých 120g mliečneho tuku v BIO kvalite, a zbytok tuku zo svaloviny mäsa (mäso čo najlepšej kvality), nie bravčové (to nejem celé roky). Všetko ostáva, vylúčim len vajíčka, vnútornosti, sardinky (Jód budem dopĺňať pomocou lugolovho roztoku, nakoľko nepoužívam kuchynskú soľ na solenie).....
A uvidím čo sa stane o pár mesiacov.... Dám tomu kľudne rok. Vitamínu A budem mať aj tak dosť (z toho masla), ale oveľa menej, než keby som ešte používal v strave v priemere denne 5 vajec, a k tomu v priemere denne 30g hovädzej pečene a v priemere denne 300g napr. hovädzieho srdca či 250g sardiniek (bryndzu nerátam, tej keby som si dal 300g, to je ako dať si okolo 75g masla, čo sa vitamínu A týka, takže to by patrilo do dávky "mliečneho tuku", ktorého chcem denne 120g).

Než to budete realizovat nastudujte si jak funguje tvorba ceruloplazminu bez kterého se určitě dostanete do problémů dříve, nebo později. Ovládá hospodaření s mědí a železem ve vašem těle a mít otravu mědí, nebo železem není zrovna ideální stav. Pokud to chcete i tak realizovat doporučuji se orientovat dle laboratorních výsledků a nesundávat vitamín A pod polovinu referenčního rozpětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 05, 2021 1:29 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Jarda píše:
Než to budete realizovat nastudujte si jak funguje tvorba ceruloplazminu bez kterého se určitě dostanete do problémů dříve, nebo později. Ovládá hospodaření s mědí a železem ve vašem těle a mít otravu mědí, nebo železem není zrovna ideální stav. Pokud to chcete i tak realizovat doporučuji se orientovat dle laboratorních výsledků a nesundávat vitamín A pod polovinu referenčního rozpětí.

Síce vylučujem sardinky (jediné ryby aké jedávam), býčie vnútornosti (jediné aké jedávam) a vajíčka ako zdroje "vitamínu A", ale ponechávam nakoniec 150g BIO masla. Tam rozhodne málo "vitamínu/NEvitamínu A" nebude.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 05, 2021 1:41 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
neti píše:
Uráža ma, že so mnou manipuluješ.
-- je nepodstatné, ktorý debil vymyslel ten pojem. Dôležité je, že ho používaš akoby to bola pravda
-- nezaujímajú ma vegáni, ktorí tu písali pred 13 rokmi - vyjadrujem sa k tvojmu spravaniu, na čo mi odpovedáš niečo v zmysle "áno, zavraždil som ženu, ale nevadí, lebo pred 13 rokmi tiež zavraždili ženu"
-- nehandrkujem sa s tebou. Vyjadril som sa jasne, čo mi prekáža - je to v slovenčine, buď si z toho niečo vezmeš na vedomie alebo nie. Rozhodnutie je na tebe.

Ocenil by som, keby si každú chvíľu nepresvedčoval agresívne ľudí na fóre o nejakých tvojich pravdách. Ponúkni to tak, ako to robia všetci. A kto chce, ten ťa vypočuje - ak to, čo ponúkneš, bude pre niekoho zaujímavé. Prekáža mi tvoja pasívna agresivita.

Neti, stále viac a viac ma presviedčaš, že si vyslovene chorý na hlavu. Správaš sa ako PANOVNÍK, pritom ale nemáš žiadnu moc, tak sa nepokúšaj svoju "iluzórnu moc" uplatňovať na mne. Nereaguj už na mňa a nevyčítaj mi to, čo ty sám robíš dvoj-trojnásobne intenzívnejšie v porovnaní so mnou. Ale budeš stále obťažovať? Ak áno, tak si TYRAN. So syndrómom panovníka. Gratulujem, jasný znak neexistujúcej duchovnosti a utápania sa v pocite vlastnej dôležitosti toho najvyššieho levelu, aký som kedy mohol u niekoho vnímať... kde sa ja teba hrabem... Už stačilo. Fakt už nereaguj na nič čo píšem....na žiaden môj komentár. Nebudem ani ja na teba. Ja som na teba reagoval len keď ty si reagoval na mňa (možno jedna výnimka sa stala), ty na mňa reaguješ vkuse, aj keď sa moje príspevky vôbec netýkajú teba. Píšeš, že som manipulátor, ale ty si X KRÁT VäČŠÍ. Neti, si nebezpečný človek, a mať teba za reálneho nepriateľa je nebezpečné - pretože je v tebe ZLO. Xion sa vyjadril jasne keď to pred pár týždňami napísal. Dohovoril som.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 05, 2021 2:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
De javu... A tým xionom si to zabil \":mrgreen:\" \":mrgreen:\" Keď sa ti to hodí do karát, tak ste suppa kamaráti, ale inak je podľa teba Truhlík. Nebudem na teba reagovať, deal, a ty nebuď agresívny. A pozor na nechtíky \":roll:\" \":roll:\". That's all.

----------------------------------------
Myslím, že démonizácia vitamínu A - čiže pre ľudský organizmus esenciálna molekula(y), ktorú si nevie vytvoriť - je spôsobená
-- snahou démonizovať živočíšne potraviny vegánskymi fanatikmi (vitamín A aka Retinol sa nachádza iba živ. potr., v rastlinných je jeho prekurzor beta-karotén)
-- veľa ľudí má polymorfizmus (SNP), ktorý spôsobuje, že nie sú schopní efektívne konvertovať prekurzor v rastlinnej forme na vitamín A (Retinol) - čo im spôsobuje zdrav. komplikácie + beta-karotén sa hromadí? v tele

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz