Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 8:39 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte čer 15, 2010 8:13 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Na stránke badatel.sk sa píše....."[i:3oeybbje]Ženy, ktoré pijú päť alebo viac pohárov obyčajnej vody z vodovodu denne, majú vysokú potratovosť a prejavujú sa vedľajšie účinky chlóru používaného na čistenie vody. Avšak nielen to, že pijeme znečistenú alebo chlórovanú vodu, má nepriaznivý vplyv na naše zdravie. Dokonca aj to, že sa sprchujeme alebo kúpeme môže byť nebezpečné.

Počas toho, ako sa kúpete v teplej vode, vaše póry sa otvárajú a telo doslova „nasáva“ chlór. Pretože vaše telo sa správa ako "špongia", ste vystavení 6 až dokonca 100 krát väčšiemu množstvu chlóru a vo vode rozptýleným jedom pri sprchovaní ako pri pití tej istej vody. Ba čo viac, chlór sa uvoľňuje v pare ako jedovatý plyn - chloroform, ktorý vdychujeme a naše pľúca ho pohlcujú, čo je zvlášť nebezpečné ak máte nejaké dýchacie problémy – a to sme nespomenuli vedľajšie chlórové produkty (THM), ktoré môžu byť smrteľne nebezpečné pre ľudí s oslabeným imunitným systémom[/i:3oeybbje]."
Zaujímalo by ma, kto každý z tejto stránky používa vodný filter "vaňový), resp. sprchový....
Tu je jeden z možných ( a cenovo dostupný, nerobím reklamu úmyselne ) :

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012)
dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 15, 2010 8:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
[quote="NOWOCAYN":2j8qhtu2]Na stránke badatel.sk sa píše....."[i:2j8qhtu2]Ženy, ktoré pijú päť alebo viac pohárov obyčajnej vody z vodovodu denne, majú vysokú potratovosť a prejavujú sa vedľajšie účinky chlóru používaného na čistenie vody. Avšak nielen to, že pijeme znečistenú alebo chlórovanú vodu, má nepriaznivý vplyv na naše zdravie. Dokonca aj to, že sa sprchujeme alebo kúpeme môže byť nebezpečné.

Počas toho, ako sa kúpete v teplej vode, vaše póry sa otvárajú a telo doslova „nasáva“ chlór. Pretože vaše telo sa správa ako "špongia", ste vystavení 6 až dokonca 100 krát väčšiemu množstvu chlóru a vo vode rozptýleným jedom pri sprchovaní ako pri pití tej istej vody. Ba čo viac, chlór sa uvoľňuje v pare ako jedovatý plyn - chloroform, ktorý vdychujeme a naše pľúca ho pohlcujú, čo je zvlášť nebezpečné ak máte nejaké dýchacie problémy – a to sme nespomenuli vedľajšie chlórové produkty (THM), ktoré môžu byť smrteľne nebezpečné pre ľudí s oslabeným imunitným systémom[/i:2j8qhtu2]."
Zaujímalo by ma, kto každý z tejto stránky používa vodný filter "vaňový), resp. sprchový....
Tu je jeden z možných ( a cenovo dostupný, nerobím reklamu úmyselne ) :

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 15, 2010 8:54 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Tělesné aroma mi stále vrtá hlavou a to srovnání sebe a (nyní už) expřítele. Vždy jsem jedla výrazně zdravěji než on, než poznal mě tak skoro nevěděl, co je to zelenina. Když jsme spolu chodili, trošku jsem ho na ní a na ovoce naučila, ale pořád jedl hodně masa (v podstatě denně, někdy i vícekrát), zatím co já byla vegetariánka a jedla ovoce a zeleniny více.

ALE - on stále jen voněl. A nemyslím tím feromony, ale prostě tělesný pach. Mohli jsme jet 3 dny na kole v horku a jeho tričko stále vonělo, zatím co já si své každý večer prala a i tak bylo nepříjemně cítit.

Takže ono to bohužel není tak jednoznačné. Ale jsem zvědavá, zdali se u mě letos něco změní, když jsem absolvovala hydrokolon a jsem z většiny na vita. Dosud jsem třeba nemohla používat parfémy s vůní po citrusech, protože by to jednoduše bylo moc kyselého najednou.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 15, 2010 9:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Tělesné aroma mi stále vrtá hlavou a to srovnání sebe a (nyní už) expřítele. Vždy jsem jedla výrazně zdravěji než on, než poznal mě tak skoro nevěděl, co je to zelenina. Když jsme spolu chodili, trošku jsem ho na ní a na ovoce naučila, ale pořád jedl hodně masa (v podstatě denně, někdy i vícekrát), zatím co já byla vegetariánka a jedla ovoce a zeleniny více.

ALE - on stále jen voněl. A nemyslím tím feromony, ale prostě tělesný pach. Mohli jsme jet 3 dny na kole v horku a jeho tričko stále vonělo, zatím co já si své každý večer prala a i tak bylo nepříjemně cítit.

Takže ono to bohužel není tak jednoznačné. Ale jsem zvědavá, zdali se u mě letos něco změní, když jsem absolvovala hydrokolon a jsem z většiny na vita. Dosud jsem třeba nemohla používat parfémy s vůní po citrusech, protože by to jednoduše bylo moc kyselého najednou.

Ono je to naprosto jednoznačné, váš přítel měl patrně trávení zatím v pořádku a vy již špatné. S tím stravovací režim příliš nesouvisí, protože i kytky ve vás mohou hnít a kvasit, zatím co jiný se narve kuří nohou a normálně tráví díky vysoce kvalitním žaludečním kyselinám. Já tam tedy rozpor nevidím, naopak se můj názor tímto potvrzuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 15, 2010 9:41 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
To bych právě taky neřekla - trpěl na všelijaké průjmy/zácpy či nadýmání stejně či dokonce více jak já. Podezřívala jsem ho z intolerance lepku. Krom toho byl také ekzematik, což také o nečem vypovídá.
Nemůže to být prostě nastavením těla? Že něčí tělo i kdyby se mělo přehltit tak to přes tu kůži nevyloučí?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 15, 2010 4:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
To bych právě taky neřekla - trpěl na všelijaké průjmy/zácpy či nadýmání stejně či dokonce více jak já. Podezřívala jsem ho z intolerance lepku. Krom toho byl také ekzematik, což také o nečem vypovídá.
Nemůže to být prostě nastavením těla? Že něčí tělo i kdyby se mělo přehltit tak to přes tu kůži nevyloučí?

Tak zde už těžko argumentovat, ale je klidně možné, že jeho tělo prostě soustředilo veškerý bordel do spodní části střeva a při průjmu vyloučilo. U muže je tento postup dost nestandardní a funguje spíše u žen, které vyloučí toxické odpady při menstruaci, což se odráží i na nižší pravděpodobnosti získat rakovinu tlustého střeva. Ty ekzémy špatná střeva opravdu potvrzují, ale že by něčí tělo prostě bordel střádalo i za cenu vlastní likvidace, to pochybuji, tyto sebevražedné sklony tělo nastavené prostě nemá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 12:05 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, odporúčate si robiť kúpeľ z Himalájskej soli (robievam to raz týždenne...), aj keď je zdrojom najmä (asi z 90% percent, opravte ma ak sa mýlim) sodíka ? Načo je dobré do tela dodávať toľko sodíka, keď ho má bežný človek nadbytok ?
Ja si už nikdy neurobím kúpeľ z Himalájskej soli. A preto dám podotázku.
Objednal som si od Vás epsomskú soľ. Koľko gramov tej soli stačí na 1 kúpeľ ?
Ďakujem za odpovede na tieto dve otázky.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, odporúčate si robiť kúpeľ z Himalájskej soli (robievam to raz týždenne...), aj keď je zdrojom najmä (asi z 90% percent, opravte ma ak sa mýlim) sodíka ? Načo je dobré do tela dodávať toľko sodíka, keď ho má bežný človek nadbytok ?
Ja si už nikdy neurobím kúpeľ z Himalájskej soli. A preto dám podotázku.
Objednal som si od Vás epsomskú soľ. Koľko gramov tej soli stačí na 1 kúpeľ ?
Ďakujem za odpovede na tieto dve otázky.

Himalájská sůl obsahuje cca 39% sodíku a tělo si ho pokožkou nemusí přijmout z koupele si vezme pouze to, co potřebuje. Koupele v epsomce se dělají stejně s použitím himalájské soli a dává se epsomská sůl, himalájská sůl a jedlá soda, od každého 30 ml do cca dvou litrů vařící vody, trochu rozmíchat a nalít do vany s vodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Problem so suchou pokozkou
PříspěvekNapsal: pon kvě 09, 2011 8:38 am 
Offline

Registrován: pon kvě 09, 2011 8:29 am
Příspěvky: 4
Dobry den,
trochu otocim temu. Rad by som sa opytal co mi viete poradit na problem so suchou pokozkou. Co by som mal doplnit do stravy aby bola moja pokozka viac hydratovana, co nemam robit aby som ju nevysusoval zbytocne, pripadne co mam robit. Ocenim akekolvek rady na tuto temu.
Znama ma psoriazu, extremne vysusene dlane - co by ste jej poradili?
Vopred Vam dakujem a prajem pekny den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem so suchou pokozkou
PříspěvekNapsal: pon kvě 09, 2011 8:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
lobr píše:
Dobry den,
trochu otocim temu. Rad by som sa opytal co mi viete poradit na problem so suchou pokozkou. Co by som mal doplnit do stravy aby bola moja pokozka viac hydratovana, co nemam robit aby som ju nevysusoval zbytocne, pripadne co mam robit. Ocenim akekolvek rady na tuto temu.
Znama ma psoriazu, extremne vysusene dlane - co by ste jej poradili?
Vopred Vam dakujem a prajem pekny den.

Základ není co mazat na povrch, ale odstranit plísně z krve a problém zmizí sám. Nicméně i na povrch se dá aplikovat mnoho přípravků od koloidního stříbra, přes různé byliny a oleje, až po MMS a hlavně koupele v MMS bych viděl jako velice dobrý nápad. Vnitřně dodat hlavně omega 3 mastné kyseliny, fungicidní byliny a potraviny a čistit krev, co to jde. Velice vhodné je vygruntovat játra a střeva, protože odtud vlastně problém začíná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem so suchou pokozkou
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2012 2:30 am 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Jarda píše:
Základ není co mazat na povrch, ale odstranit plísně z krve a problém zmizí sám. Nicméně i na povrch se dá aplikovat mnoho přípravků od koloidního stříbra, přes různé byliny a oleje, až po MMS a hlavně koupele v MMS bych viděl jako velice dobrý nápad. Vnitřně dodat hlavně omega 3 mastné kyseliny, fungicidní byliny a potraviny a čistit krev, co to jde. Velice vhodné je vygruntovat játra a střeva, protože odtud vlastně problém začíná.

Vyskúšal som nesprchovat sa cca 2 týždne a po celú dobu moje okolie nezaznamenalo zápach ani ja nie, ale človek sám seba necíti.
Áno fyzickej aktivite som sa vyhýbal, okrem chodze, a zdržoval som sa po tú dobu prevažne doma. Napadlo ma či je to vobec zdravé?
Všimol som si ale jednu vec, že to malo aspon teda vizuálne celkom pozitívny vplyv na pokožku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem so suchou pokozkou
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2012 3:50 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Mat11 píše:
Vyskúšal som nesprchovat sa cca 2 týždne a po celú dobu moje okolie nezaznamenalo zápach ani ja nie, ale človek sám seba necíti.
Áno fyzickej aktivite som sa vyhýbal, okrem chodze, a zdržoval som sa po tú dobu prevažne doma. Napadlo ma či je to vobec zdravé?
Všimol som si ale jednu vec, že to malo aspon teda vizuálne celkom pozitívny vplyv na pokožku.

Když to jde, tak sem dost fyzicky aktivní a nad mými hygienickými návyky by se asi kdekdo zděsil \":-)\" Z mý zkušenosti, čím pročištěnější tělo je, tím míň zapáchá. Před rokem můj pot fakt nesnesitelně smrděl po každý menší námaze a teď mám potřebu mejt se bůhví po kolika dnech i když se mezitím zapotím. Pot v podpaždí doslova štípal v nose, když sem ochlupení nevytrhal tak, že zůstaly jen ty nejkratší chloupky (vůbec mě to nebolelo a nezaněcovalo se to). V tom roští se totiž moc dobře daří bakteriím, který pot rozkládaj, čímž vzniká zápach. Zápachu na některách částech těla se ale dá zabránit, jak sem psal tady.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2012 5:02 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Mat11 : to si si dva týždne neumýval ani vylučovacie orgány (penis, "čoko dierka") ? ... Totiž - zvieratá v prírode sa nekúpu (väčšina zvierat), a ak áno, tak len raz za čas, lenže... pohlavné orgány si jazykom umývajú denne... Neviem ako je to u zvierat, či si umývajú aj zadok, alebo to riešia nejak inak (napríklad taký kôň, ale aj kobyla...ako sa dostane ku svojim vylučovacím orgánom ? Zaujímalo by ma... Možno v prírode sa kone umývajú jazykom navzájom, a keď samotná kobyla nemá svoj druh v stajni, tak ju umývajú ľudia hadicou...? Alebo ako to je ?...)... ale viem, že človek má špecifický zadok (dve susediace polky, ktoré sa dotýkajú jedna druhej), kde sa ešte v oblečení potí... a je rozdiel nebyť "tam dole" umytý deň-dva (dovolím si napísať, že ma vzrušuje prirodzená vôňa a chuť nejakú dobu neumytej ZDRAVEJ ženy viac, než keď sa žena pred erotikou osprchuje - lebo vtedy zdravú ženu necítiť za vzrušujúcim zrdavým samičím pachom... No na druhej strane ženu "nezdravú" cítiť aj po osrpchovaní sa - ale nevábne...), a dva týždne... \":D\" ... To je asi ako s chlebom (nejem ho, ale je to dobrý príklad...)... čerstvý nie je nič moc, taký 1-2 dňový je fajn, ale týždňový či dvojtýždňový... je už plesnivý... Rovnako je to aj so športom.... 15 minútový tréning je málo, 60 minútový je fajn, 3-4 hodinový je... skutočne zlý nápad.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2012 5:16 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Dovolím si napísať, že už len tým že človek nosí oblečenie, sa jeho prirodzený pach DEFORMUJE...
Moje spotené oblečenie má vždy nepríjemnejší pach, než moje telo... Prečo ? Lebo textílie rôzne reagujú s potom... A po nejakej dobe oblečenie môže zatuchnúť z rôznych príčin... Alebo reakcia farbiva z oblečenia spolu s potom, reakcia pracieho prášku s potom, reakcia materiálu (z ktorého je oblečenie urobené) s potom...
Doslova môžem napísať, že sám sebe voniam - na každej časti tela. Ale u oblečenia je to vždy horšie... Preto som toho názoru, že ak cítite v lete zápach v autobusoch, atď... (a nie sú tam niekoľko dní či týždňov neumytí rómovia - to nie je rasistická poznámka... a ani starí chorí dôchodcovia...), tak väčšinou je toho vynníkom oblečenie.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2012 6:33 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
NOWOCAYN píše:
Mat11 : to si si dva týždne neumýval ani vylučovacie orgány (penis, "čoko dierka") ? ... Totiž - zvieratá v prírode sa nekúpu (väčšina zvierat), a ak áno, tak len raz za čas, lenže... pohlavné orgány si jazykom umývajú denne... Neviem ako je to u zvierat, či si umývajú aj zadok, alebo to riešia nejak inak (napríklad taký kôň, ale aj kobyla...ako sa dostane ku svojim vylučovacím orgánom ? Zaujímalo by ma... Možno v prírode sa kone umývajú jazykom navzájom, a keď samotná kobyla nemá svoj druh v stajni, tak ju umývajú ľudia hadicou...? Alebo ako to je ?...)... ale viem, že človek má špecifický zadok (dve susediace polky, ktoré sa dotýkajú jedna druhej), kde sa ešte v oblečení potí... a je rozdiel nebyť "tam dole" umytý deň-dva (dovolím si napísať, že ma vzrušuje prirodzená vôňa a chuť nejakú dobu neumytej ZDRAVEJ ženy viac, než keď sa žena pred erotikou osprchuje - lebo vtedy zdravú ženu necítiť za vzrušujúcim zrdavým samičím pachom... No na druhej strane ženu "nezdravú" cítiť aj po osrpchovaní sa - ale nevábne...), a dva týždne... \":D\" ... To je asi ako s chlebom (nejem ho, ale je to dobrý príklad...)... čerstvý nie je nič moc, taký 1-2 dňový je fajn, ale týždňový či dvojtýždňový... je už plesnivý... Rovnako je to aj so športom.... 15 minútový tréning je málo, 60 minútový je fajn, 3-4 hodinový je... skutočne zlý nápad.

Samozrejme, že intímne partie áno. To neumývanie bol experiment.
Jedna vec je prirodzená vona,ženy a druhá smradlavá pi-ca, a to mi teda nevonia neviem ako Vám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz