Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv kvě 30, 2013 9:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:28 am
Příspěvky: 40
alkastream píše:
Igi píše:

To by se mi taky hodilo. Takže kdybych si objednal tyto věci, tak už stačí jen do každé nádoby ponořit elektrodu? Mám totiž taky podomácku vyrobonej ionizer, ale často se mi protrhává celofánová membrána a i to někdy špatně těsní, tak mě to už nebaví měnit. Jak dlouho vydrží ty vaše membrány? Až dodělám školu, tak až na to našetřím, tak mám v plánu koupit nějaký ionizér, který lze připevnit přímo na vodovnodní řád, aby stačilo jen bezpracně otočit kohoutkem a tekla z toho živá voda.

Předpokládám, že ano.
Od celého přístroje se to pak bude lišit pouze v absenci "hlavy" (kterou máte vlastní) s elektrodami, které zapadnou každá do jedné části nádoby.
Pozor ovšem na bezpečnost.

Membrány se mění pouze při mechanickém poškození nebo při delší době. Už ani nevím, kdy jsem ji naposledy měnil. Takže pouze odhadem řeknu, že jedna vydrží 1-4 měsíce.
V balení jich je 20.

Ještě bych doporučil novou knihu "Ionizovaná voda - cesta ke zdraví" http://eshop.ionizator-vody.cz/detail_produktu/p:15887
Na obrázku je stále kroužková vazba, ale vím, že je ve skladu již nová V2ková vazba. (Po první várce se doslova zaprášilo. \":-)\" )

Vřele doporučuji.

_________________
S pozdravem a přáním krásného dne,
Ing. Petr Hamtil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: ned črc 07, 2013 8:58 pm 
Offline

Registrován: pon lis 19, 2012 1:43 pm
Příspěvky: 17
Inak zaujimalo by ma či je OK piť vodu ktora ma pH viac ako 11,5 ? už vo viacerých tabuľkach som zazrel že 11+ je určena na umývanie zeleniny apod. Pijem ju denne stale v rovnakej hodnote pH a problem som zatiaľ nezaznamenal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv črc 18, 2013 7:29 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
alkastream píše:
Ještě bych doporučil novou knihu "Ionizovaná voda - cesta ke zdraví" http://eshop.ionizator-vody.cz/detail_produktu/p:15887
Na obrázku je stále kroužková vazba, ale vím, že je ve skladu již nová V2ková vazba. (Po první várce se doslova zaprášilo. \":-)\" )

Vřele doporučuji.

Mohl bych se ještě prosím zeptat jestli by něčemu vadilo, kdybych ve vnitří nádobě vyráběl živou vodu a ve vnější mrtvou? Jedná se mi o to jestli povrch vnitřku vnitřní nádoby není uzpůsoben na kyselé tekutiny a zásadité by jej mohly rozpouštět apod. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv črc 18, 2013 7:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:28 am
Příspěvky: 40
Igi píše:
Mohl bych se ještě prosím zeptat jestli by něčemu vadilo, kdybych ve vnitří nádobě vyráběl živou vodu a ve vnější mrtvou? Jedná se mi o to jestli povrch vnitřku vnitřní nádoby není uzpůsoben na kyselé tekutiny a zásadité by jej mohly rozpouštět apod. Děkuji.

Určitě nevadilo... Vnitřní a vnější nádoba je ze stejného materiálu a lze vyrábět v nádobě dle potřeby.

_________________
S pozdravem a přáním krásného dne,
Ing. Petr Hamtil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv črc 18, 2013 7:58 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Když už tady řešíte vodu, rád bych znal názor některých místních na to, že v obci máme velmi silný pramen (údajně posvátný a požehnaný) vody, která je životodárná. Včera jsem zas někomu pomáhal plnit mnohoamnoholitrové kanystry, lidé jsou jak splašení.
Co s takovou vodou, pokud ji máte doma uskladněnou, neproudící, řadu dnů?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv črc 18, 2013 8:21 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
alkastream píše:
Určitě nevadilo... Vnitřní a vnější nádoba je ze stejného materiálu a lze vyrábět v nádobě dle potřeby.

Děkuji za bleskovou odpověď. Ještě poslední dotaz: Vnitřní nádoba ionizátorů PTV je 0,7l a AQ je 0,3l ? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv črc 18, 2013 8:22 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
martina72 píše:
Když už tady řešíte vodu, rád bych znal názor některých místních na to, že v obci máme velmi silný pramen (údajně posvátný a požehnaný) vody, která je životodárná. Včera jsem zas někomu pomáhal plnit mnohoamnoholitrové kanystry, lidé jsou jak splašení.
Co s takovou vodou, pokud ji máte doma uskladněnou, neproudící, řadu dnů?

Tak možná zmrazit, minimálně ji mít na tmavém místě při nízké teplotě, např. v ledničce. Jinak když máte ten pramen přímo v obci, tak by neměl být problém si chodit denně pro čerstvou, ne? Mimochodem, nechodíte náhodou na hudebniforum?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pát črc 19, 2013 8:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:28 am
Příspěvky: 40
Igi píše:
Děkuji za bleskovou odpověď. Ještě poslední dotaz: Vnitřní nádoba ionizátorů PTV je 0,7l a AQ je 0,3l ? Děkuji.

Ano, přesně tak. \":-)\"

_________________
S pozdravem a přáním krásného dne,
Ing. Petr Hamtil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pát črc 19, 2013 9:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:28 am
Příspěvky: 40
martina72 píše:
Když už tady řešíte vodu, rád bych znal názor některých místních na to, že v obci máme velmi silný pramen (údajně posvátný a požehnaný) vody, která je životodárná. Včera jsem zas někomu pomáhal plnit mnohoamnoholitrové kanystry, lidé jsou jak splašení.
Co s takovou vodou, pokud ji máte doma uskladněnou, neproudící, řadu dnů?

Již jsem slyšel o podobných místech, kde je přírodní léčivá voda a mnozí se tam pro ni sjíždějí. Není nedaleko stříbrný důl, nebo naleziště stříbra?
Pokud takový pramen protéká takovým místem, dostává se stříbro do vody a má pozitivní účinek.
Taková přírodní verze PTV-KL a aQuator Silver (se stříbrnou elektrodou). \":-)\"

Vodu se stříbrem lze dobře skladovat (tmavá skleněná uzavřená nádoba) a vydrží dlouho. Ideální při nemoci apod...
Pro pravidelnou dlouhodobou konzumaci bych spíše doporučil vodu zásaditou (ionizovanou) s obsahem antioxidantů. (nelze dlouhodobě skladovat)

_________________
S pozdravem a přáním krásného dne,
Ing. Petr Hamtil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: ned srp 18, 2013 9:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
schejk píše:
Dobrý den,
zjistil jsem pozorováním sám sebe a pokusy na sobě, že mám překyselený organismus . Ph moči dostat na 7 je problém . Zkoušel jsem zásadité potraviny šťávy a všechno možné s nevalným úspěchem. Zjistil jsem je to tři dny ,že když se "předávkuji "ALKALOU asi trojnásobným množstvím cítím se jako znovu narozený. Hlavní problém ,který mě trápil byl krevní tlak. Nyní jako zázrakem je tlak v pořádku. Jím dá se říct zdravě sportuji jsem štíhlý. Pokouším se vyrobit živou vodu ,která by asi byla pro mne vhodnější. Nemůžu dosáhnou vyššího Ph. Voda ubude jak má, zápach má správný ale po půl hodině se začne zahřívat a je hotovo . Někde dělám jako ti soudruzi v NDR chybu ,ale kde? Mám nerezové elektrody květináč můstek na usměrnění . Může mi někdo poradit nebo pomoci.(jsem z Brna)

Tak chybu dělat nemusíte, ono velice záleží na tvrdosti vstupní vody. Obecně se dá říci, že z měkké vody nic moc nevyrazíte, ale u tvrdé vody se dostanete i na 12 pH. Vyzkoušejte ji třeba pouze přisolit, mnohdy to pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: ned srp 18, 2013 9:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Iwanp píše:
Inak zaujimalo by ma či je OK piť vodu ktora ma pH viac ako 11,5 ? už vo viacerých tabuľkach som zazrel že 11+ je určena na umývanie zeleniny apod. Pijem ju denne stale v rovnakej hodnote pH a problem som zatiaľ nezaznamenal.

Uvedené vysoké pH je tvořeno konkrétní minerální skladbou a pak je logické, že některé minerály předávkováváte, což se po nějaké době nemusí tělu líbit, ale je také možné, že vám zrovna to vaše složení plně vyhovuje a tělo ho potřebuje, to posoudit nedovedu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: ned srp 18, 2013 9:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
martina72 píše:
Když už tady řešíte vodu, rád bych znal názor některých místních na to, že v obci máme velmi silný pramen (údajně posvátný a požehnaný) vody, která je životodárná. Včera jsem zas někomu pomáhal plnit mnohoamnoholitrové kanystry, lidé jsou jak splašení.
Co s takovou vodou, pokud ji máte doma uskladněnou, neproudící, řadu dnů?

To je většinou blbost, voda pokud není v pohybu rychle ztrácí svoje pozitivní vlastnosti a naopak může tělu i škodit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon bře 24, 2014 10:57 pm 
Offline

Registrován: pon bře 24, 2014 10:35 pm
Příspěvky: 1
Dobrý večer,
Rád bych si koupil ionizátor vody. V jedné z předchozích odpovědí z roku 2011 jste psal, že používáte Miracle od Chanson Water (http://www.zivavoda.cz/e-shop/produkt/4-miracle-max). Máte ho stále a můžete mi ho doporučit? Pokud ne tak jaký doporučujete. Lze Miracle se sehnat levněji než na www.zivavoda.cz?
Předem moc děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv bře 27, 2014 6:08 pm 
Offline

Registrován: úte črc 16, 2013 1:52 pm
Příspěvky: 8
Dobrý deň myl by som jednu otázočku, je ešte vhodnejšie živú vodu zamraziť, aby v nej vznikla správna štruktúra, poprípade vyrobiť živú vodu zo zmrazenej?
S pozdravom Jaro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 4:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pkellner píše:
Dobrý večer,
Rád bych si koupil ionizátor vody. V jedné z předchozích odpovědí z roku 2011 jste psal, že používáte Miracle od Chanson Water (http://www.zivavoda.cz/e-shop/produkt/4-miracle-max). Máte ho stále a můžete mi ho doporučit? Pokud ne tak jaký doporučujete. Lze Miracle se sehnat levněji než na http://www.zivavoda.cz?
Předem moc děkuji za odpověď.

Tak mám ho stále a nezjistil jsem na něm žádný problém. Pokud se občas projede tím plným režimem mrtvé vody, celkem dost bordelu se z něho uvolní a funguje zase jako nový. Kde se dá sehnat levněji netuším, nijak trh těchto přístrojů nesleduji, tolik času nemám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz