Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: úte srp 10, 2010 7:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Inka píše:
Prosím o vysvětlení, jsem trochu zmatená. V příspěvku o fungování přístroje na živou a mrtvou vodu z 5 června 2010 je uvedeno následující:
„Po uvedené době a upři uvedeném množství a vodě která byla použita,
má živá (zásaditá) voda ph cca 3, mrtvá (kyselá) voda má ph cca 8-11.
To je prakticky maximum intenzity ph jaké lze dosáhnout.“

Já myslela, že ph 0-7 znamená kyselost, a naopak pH větší než 7 zásaditost, ale zde je to uvedeno obráceně, tak nevím, zda jsem si to zapamatovala špatně či zda je překlep v příspěvku. Děkuji moc.

To nemáte zmatek, ale správně jste si všimla, že tam je napsaná blbost, prostě se autor při psaní přepsal a opravdu je to tak, že pod 7 pH je kyselá a nad 7 pH je zásaditá. Jinak dosažitelné maximální hodnoty jsou správně a opravdu nejkyselejší se dá vyrobit cca 2,5 pH a nejalkaličtější cca 11 pH. Záleží dost na tvrdosti vody a konkrétně z naší tvrdé vody to při 220 V = trvá cca 14-15 minut na jednu várku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: živá voda-množstvo
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 10:09 pm 
Offline

Registrován: stř čer 16, 2010 9:48 pm
Příspěvky: 43
Dobrý deň,

prosím Vás, neviete niekto poradiť správne užívanie živej vody vnútorne(koľko ml denne je možné vypiť)? Skúsenosti s vonkajším potieraním bradavíc mám výborné, tak by to malo fungovať i vnútorne.

Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: živá voda-množstvo
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 9:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
nety píše:
Dobrý deň,

prosím Vás, neviete niekto poradiť správne užívanie živej vody vnútorne(koľko ml denne je možné vypiť)? Skúsenosti s vonkajším potieraním bradavíc mám výborné, tak by to malo fungovať i vnútorne.

Ďakujem.

Podle mých zkušeností se jí dá vypít i 1,5 liru denně a možná i více, to jsem již nezkoušel, ale ničemu by to vadit nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: stř lis 17, 2010 8:17 pm 
Offline

Registrován: stř lis 17, 2010 7:52 pm
Příspěvky: 2
U nás doma si vyrábíme mrtvou a živou vodu již minimálně 20 let. Máme přístroj, který vyráběl náš známý. Zrovna včera jsem u něho byl. Žádal jsem ho o zhotovení ještě jednoho, starý už se rozpadá. Už je moc nedělá, ale slíbil, že ho vyrobí. Přístroj využívá membránu s celofánu. Jen ten celofán je někdy problém sehnat. Vždy dělám několik dávek naráz, protože pak při uklizení přístroje a jeho opětovném použití je celofán rezaví a utrhne se.

S užíváním mrtvé vody máme pozitivní zkušenost. Živou moc nevyužíváme. Mrtvou používáme jako dezinfekci. Znám pár lidí co si s ní úspěšně léčili zánět žaludku (3dcl vody po ránu na lačno – nebo to aspoň tvrdili). Osobně jsem měl také zdravotní problémy, hrozila mě operace konečníku a dnes už to vypadá, že se bez operace obejdu. Neříkám, že mě vyléčila pouze mrtvá voda. Samozřejmě jsem při tom změnil životní styl. Ale rozhodně mě asi neuškodila, i kdyby to měla být pomoc pouze psychická.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 9:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
stejzi píše:
U nás doma si vyrábíme mrtvou a živou vodu již minimálně 20 let. Máme přístroj, který vyráběl náš známý. Zrovna včera jsem u něho byl. Žádal jsem ho o zhotovení ještě jednoho, starý už se rozpadá. Už je moc nedělá, ale slíbil, že ho vyrobí. Přístroj využívá membránu s celofánu. Jen ten celofán je někdy problém sehnat. Vždy dělám několik dávek naráz, protože pak při uklizení přístroje a jeho opětovném použití je celofán rezaví a utrhne se.

S užíváním mrtvé vody máme pozitivní zkušenost. Živou moc nevyužíváme. Mrtvou používáme jako dezinfekci. Znám pár lidí co si s ní úspěšně léčili zánět žaludku (3dcl vody po ránu na lačno – nebo to aspoň tvrdili). Osobně jsem měl také zdravotní problémy, hrozila mě operace konečníku a dnes už to vypadá, že se bez operace obejdu. Neříkám, že mě vyléčila pouze mrtvá voda. Samozřejmě jsem při tom změnil životní styl. Ale rozhodně mě asi neuškodila, i kdyby to měla být pomoc pouze psychická.

Mrtvá i živá voda nejsou o psychice, to je celkem jasná biofyzika a biochemie a jejich vlastnosti jsou opravdu unikátní. Tyto vody jsou schopné měnit naše vnitřní prostředí po stránce elektrochemických vlastností a to velice podstatně. Možná by někoho potěšilo foto toho přístroje a pokud jde o jednoduchou konstrukci, tak by si ho mnoho lidí možná doma vyrobilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 6:00 pm 
Offline

Registrován: stř lis 17, 2010 7:52 pm
Příspěvky: 2
Obrázek
Obrázek

tady je pár fotek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
stejzi píše:
Obrázek
Obrázek

tady je pár fotek

To je zajímavé a velice zdařilé řešení a poměrně i jednoduché na výrobu. Ono evidentně asi stále platí „Zlaté české ručičky“, ale ti mladí už bohužel tuto dobrou schopnost dost postrádají, holt škola reálného socializmu byla nad jiné dobrá a naučila lidi vyrobit cokoliv i z ničeho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř zář 28, 2011 9:53 pm 
Offline

Registrován: stř bře 09, 2011 12:28 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den pane Jardo,

na stránkách http://www.zivavoda.cz/e-shop/ jsou k dispozici 3 přístroje. Uvažuji o koupi modelu "Eden" (18588 Kč). Zajímalo by mě, jestli vadí, že neumí PH pod 4,5 - jestli voda s PH třeba 2,5 má výrazně lepší čistící a dezinfekční účinky. Dále by mě zajímalo jakou nastavovat na přístroji hodnotu ORP (oxidačně redukční potenciál) - tento přístroj umí až -665 - ale nevím jestli taková hodnota třeba není pro tělo už nezdravá - podle čeho se řídit při nastavování ORP? Dále bych se chtěl zeptat na jakou hodnotu nastavovat PH vody z tohoto přístroje - čistě podle náměřu PH moče a pokud budu překyselený - tak hodnotu PH vody zvyšovat?

Vím, že takový přístroj doma nemáte - ale doufám, že mi přesto poradíte...

Děkuji moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 9:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
porek10 píše:
Dobrý den pane Jardo,

na stránkách http://www.zivavoda.cz/e-shop/ jsou k dispozici 3 přístroje. Uvažuji o koupi modelu "Eden" (18588 Kč). Zajímalo by mě, jestli vadí, že neumí PH pod 4,5 - jestli voda s PH třeba 2,5 má výrazně lepší čistící a dezinfekční účinky. Dále by mě zajímalo jakou nastavovat na přístroji hodnotu ORP (oxidačně redukční potenciál) - tento přístroj umí až -665 - ale nevím jestli taková hodnota třeba není pro tělo už nezdravá - podle čeho se řídit při nastavování ORP? Dále bych se chtěl zeptat na jakou hodnotu nastavovat PH vody z tohoto přístroje - čistě podle náměřu PH moče a pokud budu překyselený - tak hodnotu PH vody zvyšovat?

Vím, že takový přístroj doma nemáte - ale doufám, že mi přesto poradíte...

Děkuji moc

To podle mého názoru nijak zásadně vadit nemůže, protože mrtvá voda se běžně nepoužívá, to je spíše dezinfekční prostředek, třeba na mytí podlah, nebo na obklady nějakých zranění. Excelentní je třeba na bércové vředy, nebo jiná otevřená zranění a tam vám to uvedené pH bude rozhodně stačit. Také je otázkou jaké opravdu reálné nejnižší pH vám ten přístroj vyrobí, protože to dost záleží na tvrdosti vstupní vody. Pokud se týká pH i ORP, tak zpočátku určitě to nejvyšší, tím organizmu pouze pomůžete a po nějaké době vám zkušenost ukáže, co tělo potřebuje. U pH živé vody k pití bych se řídil pouze vlastním pH moče a pokud ho máte nízké, tak pochopitelně také nastavit na doraz. Ten přístroj, pokud vím, za určitých podmínek umí i 11,5 pH, ale ne z každé vody. Jinak už ani není pravda, že uvedený přístroj nemám, právě včera jsem obdržel variantu Violet, ale dosud ji nemám zapojenou, čili praktické poznatky sem zatím napsat nemohu. Pořídil jsem ho hlavně kvůli manželce a dceři, pro jednoduchou a praktickou obsluhu. Mě vyhovovala ta moje, sice velice levná, ale smrtelně nebezpečná varianta za cca 200,-Kč, kterou jsem si kdysi ukutil, ale manželka s dcerou to musely obcházet z uctivé vzdálenosti, protože ono 220V stejnosměrného proudu ve vodě na to si sáhnete většinou jenom jednou a je zpravidla vyřešíno. Jak si to trochu osahám, tak sem dám nějaké praktické poznatky a doufám, že jenom pozitivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 1:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 29, 2011 1:13 pm
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha
porek10 píše:
Dobrý den pane Jardo,

na stránkách http://www.zivavoda.cz/e-shop/ jsou k dispozici 3 přístroje. Uvažuji o koupi modelu "Eden" (18588 Kč). Zajímalo by mě, jestli vadí, že neumí PH pod 4,5 - jestli voda s PH třeba 2,5 má výrazně lepší čistící a dezinfekční účinky. Dále by mě zajímalo jakou nastavovat na přístroji hodnotu ORP (oxidačně redukční potenciál) - tento přístroj umí až -665 - ale nevím jestli taková hodnota třeba není pro tělo už nezdravá - podle čeho se řídit při nastavování ORP? Dále bych se chtěl zeptat na jakou hodnotu nastavovat PH vody z tohoto přístroje - čistě podle náměřu PH moče a pokud budu překyselený - tak hodnotu PH vody zvyšovat?

Vím, že takový přístroj doma nemáte - ale doufám, že mi přesto poradíte...

Děkuji moc

Dobry den,

pokud mohu poradit tak diky zhruba rocnimu vlastnictvi pristroje Miracle jsem nabyl nasledujici poznatky:

1] Pristroj sam, podle Vami nastavene hodnoty pH urcuje ORP. Takze pokud si nastavite napr. vodu na piti s pH 9,5 tak se pohybujete kolem -800 az -900. V pripade vody s nizkym pH jste na opacnem konci spektra ORP. Mam za to, ze vysledek urcuje predevsim kvalita / tvrdost vstupni vody. Na displayi si muzete prepinat aktualni informace o hodnotach, menit lze vsak smerem nahoru a dolu pH. ORP se ridi samo.

2] Ted ke kvalite vstupni vody. Bydlime v Praze, kde kvalita vody neni nic extra. Nicmene predfiltraci jsem kvuli potencialne slozite instalaci a asi i lenosti neporizoval a nevadi to. Na zivotnost filtru to vliv take nemelo takze predfiltraci ani porizovat do budoucna nebudu.

3] Moje zena pouziva vodu s nizkym pH (2,5) na myti, dale v ni desinfikuje kuchynske houbicky a namaci do ni uterky, ktere smrdi. Smrad to z nich zarucene odstrani a udajne tato (mrtva) voda v radech sekund zabiji veskere bakterie. Ja, jako chlap, vodu s nizkym pH pouzivam sporadicky, da se rici, ze temer vubec.

4] Za celou dobu pouzivani vody s pH 9,5 a ORP kolem -900 se citim skvele. Nemohu rici, ze bych mel pocit, ze by tyto hodnoty byly pro telo nezdrave, vlastne jsem pristroj poridil na zaklade popudu pana Zajicka a funguje to na jednicku, lepe nez cokoliv co jsem zatim vyzkousel.

5] Hodnotu pH si nastavite podle toho, ktera Vam bude zrejme vice vyhovovat. Ze zacatku by se melo zacinat od pH 8,5 a to zhruba tyden. Pote muzete prejit na vyssi hodnoty. Je to ale dosti individualni, rekl bych, ze si telo rekne samo.. samozrejme logicky cim vyssi pH, tim rychlejsi korekce pH moci a vnitrniho prekyseleni..

Jeste doplnim, ze vyssi hodnoty pH nez doporucene vyrobcem pro piti (tj. nad 10) jsem nezkousel. Verim, ze to muze pomoci jeste lepe nez ziva voda s pH do 9,5, ovsem nemel jsem odvahu to zkouset a hlavne nebyl duvod. Vodu s pH 10,8 pouzivame k desinfekci potravin (pred konzumaci ci pred uskladnenim).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 12:06 am 
Offline

Registrován: stř bře 09, 2011 12:28 pm
Příspěvky: 4
.. panu Jardovi i Whitemagicovi moc děkuji za odpovědi. Jenom se chci ještě zeptat pana Jardy - vím, že jste tady kdysi pití živé vody moc nedoporučoval (říkal jste, že to není úplně přirozené) - v novějších příspěvcích ji ale doporučujete - mám to tedy chápat tak, že jde o určitý názorový vývoj? Jinými slovy - dříve jste spíše doporučoval vodu z reverzní osmózy a nyní spíše živou, je to tak?

Děkuji moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 9:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
porek10 píše:
.. panu Jardovi i Whitemagicovi moc děkuji za odpovědi. Jenom se chci ještě zeptat pana Jardy - vím, že jste tady kdysi pití živé vody moc nedoporučoval (říkal jste, že to není úplně přirozené) - v novějších příspěvcích ji ale doporučujete - mám to tedy chápat tak, že jde o určitý názorový vývoj? Jinými slovy - dříve jste spíše doporučoval vodu z reverzní osmózy a nyní spíše živou, je to tak?

Děkuji moc

Tak možná trochu ano, ale zásadní změnu v názoru, to bych neřekl. Já jsem zde vždy doporučoval co nejkvalitnější vodu a cenově dostupná je ta z reverzní osmózy, která bohužel nemá správné pH, ale to se dá správnou remineralizací vyřešit. Je to sice dost blbnutí a hrajete si u toho na chemika, ale jde to. Pokud se týká živé vody, tak jak se zde v minulosti probírala, tou se rovná pH organizmu a zde jsem vždy podporoval pití čerstvých ovocných a zeleninových šťáv, čili toto možnost jsem odsouval trochu do pozadí a to ze dvou důvodů. Jednou je cena tohoto bezpečného zařízení a pokud jdete na samovýrobu levného přístroje, tak i relativně vysoká nebezpečnost, které jsem si vědom a nerad bych někomu způsobil vážný problém, nebo dokonce smrtelný úraz. Také je potřeba vzít v potaz ta různá udělátka, která zde byla uvedena u nichž se může mnohdy do vody uvolňovat solidní bordel a tím si člověk spíše škodí, než prospívá a z kameniny zase chuťově žádná sláva. Jinak proti živé vodě v zásadě nic nemám a určitě jsem se zde zmiňoval, že jednoduchý přístroj a výrobu živé vody mám vyrobený a mnoho let používám, ovšem také jsem dodával, že ji míchám s vodou z reverzní osmózy, čímž snížím vyrobené pH cca 11,5 na přijatelné hodnoty pro denní aplikaci. Ono totiž pokud by člověk chtěl opravdu kvalitní vodu jako z přírody, tak by musel jít ještě mnohem dál než kam dosáhnou možnosti i toto relativně velice dobrého zařízení. Na to si prostudujte třeba práce Viktora Schaubergera, zrovna nedávno vyšla dobrá kniha http://knihy.abz.cz/prodej/tajuplna-a-leciva-sila-vody . S údivem zjistíte co všechno voda umí a pak nějaký posun v názoru není zase tak nereálný. Nicméně i přes všechno uvedené jde u tohoto zařízení o solidní kompromis, který poskytuje člověku relativně velký komfort za slušnou cenu a na zdraví člověka to má zásadní pozitivní vliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon říj 17, 2011 10:11 am 
Offline

Registrován: stř bře 31, 2010 9:51 am
Příspěvky: 21
Ačkoliv na stránkách prodejce je informace o instalaci ionizátoru, moje představivost zde pokulhává.
Vodu se odebírá přímo z přístroje, nebo ho lze připojit k baterii u dřezu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 7:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Lukáš píše:
Ačkoliv na stránkách prodejce je informace o instalaci ionizátoru, moje představivost zde pokulhává.
Voda se odebírá přímo z přístroje, nebo ho lze připojit k baterii u dřezu?

Voda teče z takové té formovatelné spirálové trubice umístěné na vrchní části přístroje a jde o zcela samostatné zařízení, které může jak stát na kuchyňské lince, nebo i viset na zdi nad dřezem, jako třeba ohřívač vody. Navíc má výhodu, že instalace je domyšlena tak, že nepotřebuje žádné úpravy na vodovodní instalaci, ani odpadech, což je uživatelsky docela příjemné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 7:44 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Zdravím. Nevíte kde sehnat nerezové nemagnetické elektrody zhruba 10x10 na sestavení přístroje zmiňovaného v návodu na začátku? Předem díky za rady

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz