Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 2:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2013 12:12 pm 
Offline

Registrován: pon lis 19, 2012 1:43 pm
Příspěvky: 17
Dĺžka trvania ciklu Ionizacie závisi od toho aky výsledok očakavate, všetko je v tej tabulke PDF kde som uviedol aj link na predajcu. Ja davam 19-20 minut (časovač), je pravda že 0,7l je male množstvo ale uvedomujem si aj to že zatu cenu sa asi viac očakávať neda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2013 12:20 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Iwanp píše:
Dĺžka trvania ciklu Ionizacie závisi od toho aky výsledok očakavate, všetko je v tej tabulke PDF kde som uviedol aj link na predajcu. Ja davam 19-20 minut (časovač), je pravda že 0,7l je male množstvo ale uvedomujem si aj to že zatu cenu sa asi viac očakávať neda.

A kolik má z PTV-KL ta živá zásaditá voda pH po 20 minutách výroby ...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2013 2:26 pm 
Offline

Registrován: pon lis 19, 2012 1:43 pm
Příspěvky: 17
Citace:
A kolik má z PTV-KL ta živá zásaditá voda pH po 20 minutách výroby ...?

Meriam to len papierikmi a PH je okolo 10 +/- ked kupim digitalny merač, uvediem v pripade potreby presnejšie udaje. Zatial som iny Ionizator nemal a ani som nemal možnosť stretnuť niekoho osobne kto by ho mal, takže nedokaže z vlastnej skusenosti ani porovnať kvalitu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: sob dub 13, 2013 2:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:28 am
Příspěvky: 40
[quote="muflon":1ujlfb67]...aha v Česku je teď na aukru NOVÝ v akci za cca 6.500:

_________________
S pozdravem a přáním krásného dne,
Ing. Petr Hamtil


Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
kA==


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: sob dub 13, 2013 5:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:28 am
Příspěvky: 40
muflon píše:
Jaký kdo používáte přístroj na ž+m vodu, z těch levnějších... ?
(příbuzní chtějí zkusit..., váhají nad tím podomácku vyrobeným, koupil jste někdo něco přes e-shop nebo jinde ?)

Jinak cimirek z forumupramene je stále ochoten vyrobit na požádání z květináče...

U podomácku vyráběných elektrických ionizátorů dávejte velký poroz na bezpečnost a kvalitu elektrod.
Jedna věc je jednoduchý princip, druhá pak bezpečnost a kvalita.
Snadno může dojít ke smrtelnému zranění, neopatrnosti při používání nebo zapomenutí (viz níže) a pokud přístroj tuto lidskou chybku nezvládne, může dojít i k požáru atd...
Doporučuji tedy, aby kupovaný přístroj měl vždy aspoň časovač pro automatické odpojení napájení a kontrolu uzavření přístroje.

Z těch nejlevnějších můžu doporučit PTV-AL, případně PTV-KL.
(Dřív byla verze PTV-A /bez časovače/, kterou však výrobce přestal vyrábět, jelikož lidé často zapomínali přístroj vypnout a voda po delší době práce přístroje byla vařicí a v důsledku s následnou manipulací docházelo k popálení.)

Dobrou a bezpečnou alternativou je AlkaStream, jenž je vhodný pro celou rodinu, jelikož je průtokový a neelektrický.

_________________
S pozdravem a přáním krásného dne,
Ing. Petr Hamtil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 5:04 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Mohl bych znát váš názor na tenhle ionizátor http://www.puresystem.cz/eshop/zarizeni ... s-903.html.
Zdá se mi být dost dobrý za ty peníze v porovnání s jinými 2-3x dražšími přístroji. Dá se zapojit přímo na řad, mají i přístroje s připojením na baterii, ale ty mně nepřijdou praktický. ORP to umí až -850mV, tady asi bude záležet na lokalitě, nevím jaká je optimální hodnota redoxu, někde jsem četl, že -300mV už je pro tělo pozitivní .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 5:06 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Luban píše:
Mohl bych znát váš názor na tenhle ionizátor http://www.puresystem.cz/eshop/zarizeni ... s-903.html.
Zdá se mi být dost dobrý za ty peníze v porovnání s jinými 2-3x dražšími přístroji. Dá se zapojit přímo na řad, mají i přístroje s připojením na baterii, ale ty mně nepřijdou praktický. ORP to umí až -850mV, tady asi bude záležet na lokalitě, nevím jaká je optimální hodnota redoxu, někde jsem četl, že -300mV už je pro tělo pozitivní .

jo a náhradní filtr do toho stojí necelých 1200,-Kč


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2013 11:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Noel píše:
takže to je vlastně takovej bonus, že se můžeme při výrobě Ž/M vody prostřednictvým kalů zbavit ve vodě obsaženého a ne zrovna tělu prospěšného (např.) vápníku?

Ano i tak to funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2013 12:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Pontiac07 píše:
Zdravim,
mohu se optat, jak dlouho má asi tak průměrně trvat, než se tělo odkyseli?
Piju asi půl litru zeleninové šťávy a asi litr živé vody denně a stále mám ranní moč kolem 5,2.
Takto to trvá už asi tak odhadem půl roku, musím v sobě asi mít nákladní vlak kyselin, vůbec se to nehnulo \":-)\"
Nejsem žádný tlouštík, že bych měl v těle nějaký rezervoár tukových nebo jiných zásob, mám řekl bych průměrnou postavu.
Lze to takto zpaušalizovat a odhadnout + - jak jde okdyselení rychle? \":-)\"
Díky za případnou odpověď.

Dobře vám odpovídá člen Igi, velice záleží na jídle stresu a mnoha dalších faktorech, na uvedený dotaz není možno dát paušální odpověď. Správné pH se dá docílit i v řádu hodin, alespoň mě se to u lidí s rakovinou daří, pokud u nich potřebuji pH rychle zlomit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2013 1:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
Mohl bych znát váš názor na tenhle ionizátor http://www.puresystem.cz/eshop/zarizeni ... s-903.html.
Zdá se mi být dost dobrý za ty peníze v porovnání s jinými 2-3x dražšími přístroji. Dá se zapojit přímo na řad, mají i přístroje s připojením na baterii, ale ty mně nepřijdou praktický. ORP to umí až -850mV, tady asi bude záležet na lokalitě, nevím jaká je optimální hodnota redoxu, někde jsem četl, že -300mV už je pro tělo pozitivní .

Nedovedu posoudit, nejsem v dané oblasti odborník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: sob kvě 04, 2013 9:27 am 
Offline

Registrován: pon lis 19, 2012 1:43 pm
Příspěvky: 17
Inak použivate niekto Ionizovanu vodu aj na varenie ? napr zeleninova polievka , čaj apod ? Neviem či bude mať po prevareni napr. v zeleninovej polievke nejake plus a či to ma nejaky význam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: sob kvě 04, 2013 1:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:28 am
Příspěvky: 40
Iwanp píše:
Inak použivate niekto Ionizovanu vodu aj na varenie ? napr zeleninova polievka , čaj apod ? Neviem či bude mať po prevareni napr. v zeleninovej polievke nejake plus a či to ma nejaky význam.

Ano, používám. Má to také svoje pozitiva, stále platí, že i po převaření je voda lepší než ta z vodovodu. \":wink:\"

_________________
S pozdravem a přáním krásného dne,
Ing. Petr Hamtil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon kvě 06, 2013 10:51 am 
Offline

Registrován: pon lis 19, 2012 1:43 pm
Příspěvky: 17
alkastream píše:
Ano, používám. Má to také svoje pozitiva, stále platí, že i po převaření je voda lepší než ta z vodovodu.

Tiež si myslim \":)\" Inak cca 2 týždne dozadu sa mi stala taka vec že som si dal po dlhšej dobe čistu prefiltrovanu vodu, a keď som citil tu kyslu chuť a chuť akoby kriedy s ktorou žiaci pišu na tabulu (tak som to citil \":)\" ) tak ma celkovo dosť prešla chuť piť niečo ine ako Ionizovanu vodu. Možno som len moc fajnovi ale ta obyčajna voda mi proste nechutila \":)\" Neviem inak či robim správne že pijem iba Ionizovanu vodu, aky je nato Vaš názor ? čiastočne to riešim zeleninovou polievkou, s vačšim obsahom zeleniny ako bežne polievka obsahuje... Viem že tím potrebne minerali organizmu nedodam, ale aspom niečo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 11:13 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:28 am
Příspěvky: 40
Iwanp píše:
Tiež si myslim \":)\" Inak cca 2 týždne dozadu sa mi stala taka vec že som si dal po dlhšej dobe čistu prefiltrovanu vodu, a keď som citil tu kyslu chuť a chuť akoby kriedy s ktorou žiaci pišu na tabulu (tak som to citil \":)\" ) tak ma celkovo dosť prešla chuť piť niečo ine ako Ionizovanu vodu. Možno som len moc fajnovi ale ta obyčajna voda mi proste nechutila \":)\" Neviem inak či robim správne že pijem iba Ionizovanu vodu, aky je nato Vaš názor ? čiastočne to riešim zeleninovou polievkou, s vačšim obsahom zeleniny ako bežne polievka obsahuje... Viem že tím potrebne minerali organizmu nedodam, ale aspom niečo.

Pití pouze ionizované vody není nic špatného ba naopak, mnoho lidí pije pouze tu. Základem je to, že ionizovaná voda obsahuje pro tělo dobré minerály a naopak kyselá voda, která se nepije obsahuje látky, které pro tělo dobré nejsou. Tedy co do minerálů má ionizovaná voda více prospěšných minerálů než voda obyčejná, z které se ionizovaná voda dělá.

Již odmalička malé děti musí pít dostupnou vodu, která je k dispozici a v horším případě pijí balené kupované sycené vody (o coca-cole, energetyckých nápojích atd ani nemluvě).
Mnoho dětí vodu z vodovodu nechce ani pít... Je to přirozená obrana těla, že chce pít pouze čerstvou, čistou a dobrou vodu.
(sycená voda nebo sladké nápoje uměle přebíjejí pravou chuť vody, přitom pro tělo z hlediska překyselení nejsou vůbec zdravé)
Máme zkušenosti a odezvu, že např. voda z AlkaStreamu (ionizovaná voda) dětem chutná a není třeba je nutit, ikdyž obyčejnou vodu nechtějí. To je jeden z přirozených ukazatelů prospěšnosti a kvality ionizované vody.

Vaše chuťové buňky se tedy vzpamatovali a získali zpět svou rozpoznávací vlastnost. Nyní tedy vnímáte jak normální voda z kohoutku opravdu chutná.. Je to trochu rozdíl než voda ze studánky apod.. \":)\"

_________________
S pozdravem a přáním krásného dne,
Ing. Petr Hamtil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 10:18 pm 
Offline

Registrován: pon lis 19, 2012 1:43 pm
Příspěvky: 17
alkastream píše:
Vaše chuťové buňky se tedy vzpamatovali a získali zpět svou rozpoznávací vlastnost. Nyní tedy vnímáte jak normální voda z kohoutku opravdu chutná.. Je to trochu rozdíl než voda ze studánky apod.. \":)\"

Nuž vystihli ste to uplne presne \":)\" Už len donutiť chuťove budnky aby odmietali sladkosti a bude to ešte lepšie \":)\" Inak pisalo sa tu vo fore že niekto do vody pridava kuchynsku soľ , aby zlepšil hodnoty vody. Ma to nejaky význam ak vstupna voda ma PH 8,0 - 8,2 a výstupna ma po 20minutovej Ionizacií 10,8 - 10,9 ? a nezmeni ta soľ chuť vody ? Hodnoty ktore uvadzam som nameral digitalnym PH metrom, zaujimave je že PH papieriky ukazovali hodnoty podstatne nižšie a pritom mali rozpatie 5 - 11. Neviem teda čomu viac veriť, PH Meter je nakalibrovany spravne a podla výrobcu je maximalna odchilka 0,1.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz