Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:59 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 8:14 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Filip08 píše:
Zdravím. Nevíte kde sehnat nerezové nemagnetické elektrody zhruba 10x10 na sestavení přístroje zmiňovaného v návodu na začátku? Předem díky za rady

Napriklad ve firme AKROS s.r.o.

http://www.akros.cz/

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2011 8:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Filip08 píše:
Zdravím. Nevíte kde sehnat nerezové nemagnetické elektrody zhruba 10x10 na sestavení přístroje zmiňovaného v návodu na začátku? Předem díky za rady

Třeba u té firmy jak píše člen inženýr, ale jednodušší bude podívat se v nějakém zámečnictví ve vašem okolí, takto velké kousky jsou již většinou odpad a často si je řemeslníci schovávají pro strýčka příhodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2011 6:43 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Zdravíčko. Dneska jsem konečně postavil ten "přístroj" zmiňovaný na začátku tohoto topicu a zdá se, že vše funguje jak má. Měl bych, ale ještě pár technických dotazů: (jestli už to tu někde zaznělo tak se omlouvám. Nenašel jsem je tady) 1) Někde jsem slyšel, že je lepší pít vodu z glazurované keramiky. V návodu se píše o keramice neglazurované. Bude tedy nějaký rozdíl v kvalitě vody? A dá se vůbec ta voda připravovat v glazurované keramice? 2) Četl jsem tady, že se voda má nechat 24h odstát v pet lahvi aby si škodlivé látky usadily na dno. Zajímalo by mne jestli by nebylo vhodnější místo pet lahve použít např. sklo nebo glazurovanou keramiku? Jde mi o to, aby se zase nějaké škodliviny neuvolňovali z pet lahve. 3) Je možné pít živou vodu neomezeně?! Vzhledem k tomu, že mám překyselený organismus. Předpokládám, že ano. Předem díky za odpovědi

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2011 6:45 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Jinak nerezové elektrody (potravinářskou ocel) 10x10cm šířka 0,5cm jsem na radu pana Jardy sehnal v jedné konzervárně. Dali mi je zadarmo

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: úte říj 25, 2011 8:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Filip08 píše:
Zdravíčko. Dneska jsem konečně postavil ten "přístroj" zmiňovaný na začátku tohoto topicu a zdá se, že vše funguje jak má. Měl bych, ale ještě pár technických dotazů: (jestli už to tu někde zaznělo tak se omlouvám. Nenašel jsem je tady) 1) Někde jsem slyšel, že je lepší pít vodu z glazurované keramiky. V návodu se píše o keramice neglazurované. Bude tedy nějaký rozdíl v kvalitě vody? A dá se vůbec ta voda připravovat v glazurované keramice? 2) Četl jsem tady, že se voda má nechat 24h odstát v pet lahvi aby si škodlivé látky usadily na dno. Zajímalo by mne jestli by nebylo vhodnější místo pet lahve použít např. sklo nebo glazurovanou keramiku? Jde mi o to, aby se zase nějaké škodliviny neuvolňovali z pet lahve. 3) Je možné pít živou vodu neomezeně?! Vzhledem k tomu, že mám překyselený organismus. Předpokládám, že ano. Předem díky za odpovědi

1)Stěna vnitřní nádoby musí být lehce propustná a to keramika s glazurou není, čili je na tento účel nepoužitelná.
2)Toho odstátí v PET lahvi se bát nemusíte, nejde o hladovou vodu a nic tedy do sebe nesaje i když v jiných nádobách to půjde také.
3)Dá se jí pít i několik litrů denně, pouze si musíte hlídat pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: sob říj 29, 2011 6:03 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Náhodně jsem narazil na http://www.puresystem.cz/eshop/zarizeni ... 1000s.html
Mohlo by to být řešení pro majitele RO (což jsem i já), a za relativně příznivý peníz ...
V pondělí zjistím podrobnosti u dodavatele ... kdybyste někdo měl s tímto zařízením zkušenost, dejte vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: sob říj 29, 2011 10:29 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
catcher píše:
Náhodně jsem narazil na http://www.puresystem.cz/eshop/zarizeni ... 1000s.html
Mohlo by to být řešení pro majitele RO (což jsem i já), a za relativně příznivý peníz ...
V pondělí zjistím podrobnosti u dodavatele ... kdybyste někdo měl s tímto zařízením zkušenost, dejte vědět.

Zkusenosti s timto zarizenim nemam, ale nejak mi to, co pisou k tomuto zarizeni, nedava moc smysl. Pokud uz mate k dispozici RO, tak jeste pred ni mate zarazeny mechanicky predfiltr a predfiltr s aktivnim uhlim, coz toto zarizeni obsahuje podle toho mini obrazku take. O dalsich vrstvach filtru je mozne se pouze dohadovat, co to asi je, nejspis mineralizatory. Takze podle mne jediny efekt to pro Vas bude mit v tom, ze to za RO bude vodu mineralizovat, protoze mechanicky filtr a filtr s aktivnim uhlim uz na cistou vodu, ktera uz jednou prosla mechanickym filtrem, filtrem s aktivnim uhlim a RO nema zadny vliv. O nejake ionizaci vody v tomto pripade podle mne vubec nejde, zasaditost vody se dosahuje mineralizaci a ne ionizaci. Ono totiz ionizovat cistou vodu dost dobre nejde. Cim je voda cistsi, tim se vic blizi neutralnimu PH = 7 a tim ma mensi vodivost. Dokonale cista voda sice neni uplne neutralni, dosahuje obsah iontu 10-7.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Autoionizace_vody

Zajimave by bylo zjistit, cim dosahuji filtraci na urovni 0,2 az 0,3 mikronu, ja mam pred RO keramicky filtr a ten dosahuje pouze 1,0 mikronu.

Jen pro zajimavost jsem zmeril PH vody co mi tece z vodovodniho radu, pak co mi tece za keramickym filtrem a co mi tece za RO. RO mam zapojenou za keramickym filtrem.

Vodovodni rad PH = 7,12
Keramicky filtr PH = 7,08
Reverzni osmoza PH = 6,82

Za RO bych logicky cekal nejcistsi vodu takze PH = 7. Z toho mi vychazi, ze asi nemam uplne presne zkalibrovany PH metr. \":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: ned říj 30, 2011 8:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
catcher píše:
Náhodně jsem narazil na http://www.puresystem.cz/eshop/zarizeni ... 1000s.html
Mohlo by to být řešení pro majitele RO (což jsem i já), a za relativně příznivý peníz ...
V pondělí zjistím podrobnosti u dodavatele ... kdybyste někdo měl s tímto zařízením zkušenost, dejte vědět.

Člen inzenyr vám to píše správně, logika toho zařízení připojeného k reverzní osmóze se mě také zrovna nezdá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: živá zásaditá voda
PříspěvekNapsal: pát lis 04, 2011 8:47 pm 
Offline

Registrován: pát lis 04, 2011 8:28 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den pane Jardo,
máte nějaké osobní zkušenosti s užíváním tzv. živé zásadité vody, která se získá z ionizátorů? Mám na mysli ionizátory z http://www.zivavoda.cz. Nejde v této vodě o mrtvé minerály, které tělo bude muset někam uložit? Nebo je tato voda prospěšná i pro dlouhodobé pití? Na těchto stránkách se o živé zásadité vodě píše moc pěkně, ale je to všechno pravda? Opravdu může tato voda postupně odstranit z těla uložené kyselé odpady? Předem za odpověď děkuji. Kufir


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: živá zásaditá voda
PříspěvekNapsal: sob lis 05, 2011 10:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
kufir píše:
Dobrý den pane Jardo,
máte nějaké osobní zkušenosti s užíváním tzv. živé zásadité vody, která se získá z ionizátorů? Mám na mysli ionizátory z http://www.zivavoda.cz. Nejde v této vodě o mrtvé minerály, které tělo bude muset někam uložit? Nebo je tato voda prospěšná i pro dlouhodobé pití? Na těchto stránkách se o živé zásadité vodě píše moc pěkně, ale je to všechno pravda? Opravdu může tato voda postupně odstranit z těla uložené kyselé odpady? Předem za odpověď děkuji. Kufir

Ano, zkušenosti s živou vodou mám celkem bohaté a používám ji několik let. Zmíněný přístroj sice vlastním krátce, před tím jsem si ji vyráběl pomocí takového kutilského zařízení, které je sice životu nebezpečné, ale plně funkční a mimo trochu horší cihlovou příchuť jsem s tím neměl problém. Pokud mohu vyhodnotit uvedené zařízení, mám tu nejkomfortnější variantu, tak přístroj je uživatelsky velice komfortní, absolutně bezpečný a voda vysoce kvalitní. Umí toho opravdu dost a pokud vezmu v úvahu osazení platinou a tedy naprostou nezničitelnost, tak asi vyhovuje i cena, protože cena za zdraví se vyčíslit nedá. Pokud jde o čištění těla a úpravu tělního pH, to berte jako samozřejmost, prostě čisté čistí a špinavé špiní, což dělá ten sajrajt, který nám běžně draho dodávají vodárenské společnosti a s názvem pitná voda to nemá nic společného. Této živé vody se dá pít i velké množství, já ji piji prakticky jeden až dva litry denně, ale můžete ji používat i jako jedinou tekutinu. Dříve jsem to dělal tak, že jsem si vyráběl živou vodu s pH 11,5 a tu jsem pak míchal s vodou z reverzní osmózy, což jsem zde také někde popisoval. Tím vznikala dosti složitě kvalitní voda na denní spotřebu. To u tohoto přístroje vymýšlet nemusíte, zde si prostě nastavíte, aby teklo to, co chcete pít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2011 9:05 pm 
Offline

Registrován: pát lis 04, 2011 8:28 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den pane Jardo,
donedávna jsem si myslel, že minerály vhodné pro tělo jsou výhradně organické a že je umí vyrobit pouze rostliny, takto to uvádí spousta autorů. Domníval jsem se, že z vody je tedy nutné anorganické minerály vždy odstranit. Stále nechápu, jak je to u živé zásadité vody vyrobené ionizátorem s minerály, které již tělo údajně dokáže využít. Ionizátor přece není živá rostlina. Předem za odpověď děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2011 10:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
kufir píše:
Dobrý den pane Jardo,
donedávna jsem si myslel, že minerály vhodné pro tělo jsou výhradně organické a že je umí vyrobit pouze rostliny, takto to uvádí spousta autorů. Domníval jsem se, že z vody je tedy nutné anorganické minerály vždy odstranit. Stále nechápu, jak je to u živé zásadité vody vyrobené ionizátorem s minerály, které již tělo údajně dokáže využít. Ionizátor přece není živá rostlina. Předem za odpověď děkuji.

To je sice pravda, ale pouze částečně. Tělo člověka dokáže i transmutaci, tedy za určitých podmínek a při velkém nedostatku si některé minerálie a látky přímo vyrábíme, ale je to zbytečně náročné a odsává nám to množství energie. Jednoznačné pořadí využitelnosti je tedy přímo ze šťáv, nebo rostlin za syrova, pak asi srovnatelné bude využití z vařené stravy a živé vody, kde se přímo třídí ionty a jde tedy o velice malé částice a pak polykání třeba dolomitu, nebo jiných typů hornin, což ale funguje také a není pravda, že si z toho tělo nevezme nic, pouze to využívá málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: stř pro 21, 2011 12:32 am 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Dobrý večer,
poprosil bych o radu.Rozhodl jsem se ke koupi ionizátoru vody.
Rozhoduji se mezi dvěma:
http://www.suncity.sk/ph-miracle®-ionizer-mark-i-ionizator-vody-p-408.html
http://www.zivavoda.cz/e-shop/ (VIOLET za 26.988 Kč)
Co si myslíte Vy?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv pro 22, 2011 9:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Dobrý večer,
poprosil bych o radu.Rozhodl jsem se ke koupi ionizátoru vody.
Rozhoduji se mezi dvěma:
http://www.suncity.sk/ph-miracle®-ionizer-mark-i-ionizator-vody-p-408.html
http://www.zivavoda.cz/e-shop/ (VIOLET za 26.988 Kč)
Co si myslíte Vy?
Děkuji

Nejsem na to sice odborník, ale pokud vím tak první uvedená varianta dobíhá a přestane se vyrábět, čili teoreticky by to mohlo v případě poruchy znamenat problém s dodávkou náhradních dílů. Ten druhý je z tohoto pohledu bez problémů a sám jsem ho zde měl možnost testovat, přičemž mě plně vyhovoval. Nicméně nyní provozuji od stejného prodejce tu variantu Miracle, která je dražší a jsem opravdu spokojen. Jinak v soukromé zprávě máte doplňující informace, tak se na ně podívejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv pro 22, 2011 9:01 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Sikora píše:
Dobrý večer,
poprosil bych o radu.Rozhodl jsem se ke koupi ionizátoru vody.
Rozhoduji se mezi dvěma:
http://www.suncity.sk/ph-miracle®-ionizer-mark-i-ionizator-vody-p-408.html
http://www.zivavoda.cz/e-shop/ (VIOLET za 26.988 Kč)
Co si myslíte Vy?
Děkuji


no já zvažuju tento:

http://craftgen.cz/sqcshop/index.php/io ... y-vody-a34


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz