Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv kvě 02, 2024 4:49 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 12:04 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Som v tretom dni dzusoveho postu (piju sa len cerstvo vytlacene ovocno-zeleninove stavy). Chcem sa opytat, ci je potrebna po tomto druhu postu navratova faza, hlavne ked to presiahne 3 dni. Alebo sa moze prijimat tuha strava vo forme suroveho ovocia a zeleniny normalne? Ako je to s tukmi, predpokladam, ze napr. po 6 dnoch bez tukov (3 dni predtym som bol len cisto na ovoci a zelenine) je lepsie rozbiehat sa s tukmi opatrne. Napadlo ma nakonci prihodit trochu kokosoveho masla do stavy, respektive zopar mandli do odstavovaca - teda male mnozstvo orechoveho mlieka/masla do stavy. Je vhodnejsie zaradit i taketo male mnozstvo tuku az po prechode na pevnu stravu?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 1:46 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
V knizke Meyerowitz Steve - Juice Fasting and Detoxification, na strane 32 autor doporucuje pit stavu v objeme 8-16 ounces, maximalne vsak 20 ounces. V prepocte na ml to priblizne vychadza 230ml - 470ml, maximalne vsak 590ml. Mysli sa na jednu porciu. Dnes, v tretom dni sa mi podarilo vystavit 5,5 deci a veruze citim, ze to bolo dost. Takze oplati sa drzat do pol litra. Asi najidealnejsie by bolo pocas dna 5 x 3 deci - 5 x 4 deci.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 4:43 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Este sa chcem opytat, ci povazujete za vhodne zjest aj tu kasovitu drt, co ostane na sitku na Angeli. Normalne to zoskrabem lyzickou, ale nejde uz o pevnu stravu, ktora by dzusovy post narusala?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Som v tretom dni dzusoveho postu (piju sa len cerstvo vytlacene ovocno-zeleninove stavy). Chcem sa opytat, ci je potrebna po tomto druhu postu navratova faza, hlavne ked to presiahne 3 dni. Alebo sa moze prijimat tuha strava vo forme suroveho ovocia a zeleniny normalne? Ako je to s tukmi, predpokladam, ze napr. po 6 dnoch bez tukov (3 dni predtym som bol len cisto na ovoci a zelenine) je lepsie rozbiehat sa s tukmi opatrne. Napadlo ma nakonci prihodit trochu kokosoveho masla do stavy, respektive zopar mandli do odstavovaca - teda male mnozstvo orechoveho mlieka/masla do stavy. Je vhodnejsie zaradit i taketo male mnozstvo tuku az po prechode na pevnu stravu?

Při tomto druhu půstu se trávení nevypíná a start by měl být tedy snazší. Sám s tím osobní zkušenost mám takovou, že jsem se rozjídal syrovou zeleninou a po týdnu tohoto režimu jsem s tím neměl problém, ale zda to tak je správně opravdu netuším. Ty tuky opravdu pomalu a také s tím ořechovým mlékem opatrně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 9:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
V knizke Meyerowitz Steve - Juice Fasting and Detoxification, na strane 32 autor doporucuje pit stavu v objeme 8-16 ounces, maximalne vsak 20 ounces. V prepocte na ml to priblizne vychadza 230ml - 470ml, maximalne vsak 590ml. Mysli sa na jednu porciu. Dnes, v tretom dni sa mi podarilo vystavit 5,5 deci a veruze citim, ze to bolo dost. Takze oplati sa drzat do pol litra. Asi najidealnejsie by bolo pocas dna 5 x 3 deci - 5 x 4 deci.

Já jsem to pil cca po 2-3 dcl a většinou pouze zeleninové šťávy, ovocné jsem prakticky nepoužíval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Este sa chcem opytat, ci povazujete za vhodne zjest aj tu kasovitu drt, co ostane na sitku na Angeli. Normalne to zoskrabem lyzickou, ale nejde uz o pevnu stravu, ktora by dzusovy post narusala?

To je otázka i v té šťávě je tolik vlákniny, že určitě o půst nejde, ale dá se to považovat za velice přísnou dietu. Pokud budete pít cca dva litry těchto šťáv denně, tak bude normálně chodit i defekace, čili je to prostě jídlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 10:12 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
S tym tukom som myslel fakt velmi opatrne mnozstvo. Napriklad 10 gramov kokosoveho masla za den, alebo prihodit 5-6 kuskov mandli k mrkve. Je toto v poriadku, ked zaradim napriklad v 5-ty den dzusoveho postu? Pri takom malom mnozstve tuku sa mozno ani nebude musiet vylucit zlc.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
S tym tukom som myslel fakt velmi opatrne mnozstvo. Napriklad 10 gramov kokosoveho masla za den, alebo prihodit 5-6 kuskov mandli k mrkve. Je toto v poriadku, ked zaradim napriklad v 5-ty den dzusoveho postu? Pri takom malom mnozstve tuku sa mozno ani nebude musiet vylucit zlc.

To by asi vadit nemělo, ale to se blbě odhaduje, já jsem tuk v průběhu tohoto postupu nikdy nepoužíval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 9:14 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Nejak pri tom dzusovom poste absolutne nemam chut na MMS. Neviem, ci je to teda dobra kombinacia, telo akoby si hovorilo, ze sa uz beztak dost cisti samo. Horkotazko sa prekonam vecer na zopar kvapiek. A pritom, podla logiky by bolo telo na tejto strave maximalne odlahcene, a MMS by malo mat najvacsi ucinok.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 9:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Nejak pri tom dzusovom poste absolutne nemam chut na MMS. Neviem, ci je to teda dobra kombinacia, telo akoby si hovorilo, ze sa uz beztak dost cisti samo. Horkotazko sa prekonam vecer na zopar kvapiek. A pritom, podla logiky by bolo telo na tejto strave maximalne odlahcene, a MMS by malo mat najvacsi ucinok.

Tak to nevím, já osobně bych to při půstu raději nepoužíval, ale toto není půst, pouze specifická dieta, čili je to otázka zda je to vhodné, či nikoliv. Osobně to vyzkoušené nemám, to se pak těžko radí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 1:45 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Myslite, ze je pocas dzusoveho postu vhodne zaradit do stavy cesnak? Teoreticky by to malo byt dobre, na vyhladovanych parazitov, len neviem, ci to nebude moc silna kava.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 7:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Myslite, ze je pocas dzusoveho postu vhodne zaradit do stavy cesnak? Teoreticky by to malo byt dobre, na vyhladovanych parazitov, len neviem, ci to nebude moc silna kava.

Jíst ho je asi blbost, na to jsou při půstu sliznice dost citlivé, ale možná v nějakém rozumném množství jako součást šťávy to nebude takový problém. Já jsem ho takto kdysi používal a nic mi to nedělalo, ale může to být značně individuální u každého člověka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 11:30 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Jíst ho je asi blbost, na to jsou při půstu sliznice dost citlivé, ale možná v nějakém rozumném množství jako součást šťávy to nebude takový problém. Já jsem ho takto kdysi používal a nic mi to nedělalo, ale může to být značně individuální u každého člověka.

No jasne, myslel som do odstavovaca prihodit 1 strucik cesnaku. Alebo na zaciatok radsej pol struciku. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2010 6:34 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Pre vsetkych milovnikov kombinovania ovocnych stiav, dnes som skusil kombinaciu jablko-kiwi-cervene hrozno, nielenze to vyborne chutilo, ale perfektne sa to stravilo a hned to davalo energiu. Takze, ide o vhodnu kombinaciu hrozna. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: pát bře 19, 2010 1:21 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda, ked chcem po dzusovom poste previest dalsiu ocistu pecene, ako by som mal postupovat. Predpokladam, ze zlc sa prestala tvorit v takom rozsahu, a keby som po takto dlhej pauze bez tuku vypil 120ml oleja, nebolo by to dobre.
Po ukonceni povedzme 10 dnoveho dzusoveho postu, by ste ako postupovali, kym by ste podstupili dalsiu ocistu pecene.
Dalej sa chcem opytat, aky efekt mal dzusovy post zaradeni medzi ocisty pecene na posuvanie kamienkov, ci to tomu prospelo, alebo skor nie. Predsalen, dal som ho kratko po ociste pecene, cize odvtedy telo vobec nemuselo travit tuky, teda ani vypustat zlc.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz