Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 1:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 10:25 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Xion píše:
Nie, uz je po nom, ukoncil som ho v dlzke 17 dni. Teraz mam nejaky 9ty den navratovky, ale uz v podstate 2-3 dni normalne bastim tuky a velke porcie, nejak ma pochytila zravka. To asi preto, ze som schudol 9 kil, 7 kil mam uz naspat za 9 dni. (pre nowocayna na zamyslenie, prve 4-5 dni som jedol v podstate male davky ovocia, a pribral som skoro 5 kil... ziadne bielkoviny, tuky, ani kvanta ovocia, ani som necvicil...take efektivne je travenie a metabolizmus po poste)
Ano, chcel som sem napisat pocity, postrehy, skusenosti, v podstate som to uz napisal na vitariana, no sem som to chcel napisat inym stylom.
V skratke, najlepsie investovanych 17 dni v mojom zivote, to sa ani neda vyjadrit, ake blahodarne ucinky na telo ma post. Nic lepsie ako post alebo hladovky neexistuje. Ani bastenie surovej stravy, ani MMS kura, ani ocista pecene, ani sanka... to su vsetko slabe odvary, ktore by sa mali uzivat ako doplnky k postu. Post sa neda nijak osidit, ani nicim nahradit, proste je jeden jediny a najlepsi, a nic lepsie neexistuje. Riesi to problemy fyzickeho tela, ale aj psychicke, emocne a duchovne, vsetko v jednom, akurat ludia vzdy spekuluju a vzdy si najdu dovody, preco nie, alebo preco radsej nieco ine.
Naucilo ma to vela. Urcite chcem v buducnosti pokracovat v dzusovom poste znovu, aspon 21 dnovy, tentoraz este mensie porcie stiav, a neskor, po dokladnej ociste pecene, urcite chcem vyskusat dlhsie hladovky, to su 7 dnove a dlhsie.
Viac pripisem neskor, hlavne tie postrehy a skusenosti.

To je fajn ten dzusovy post. Určite to raz vyskúšam(myslým dlhší).
Ovocné štavy milujem, takže to pre mna bude celkom chutná záležitost.
Možem sa sa spýtat aké vizuálne zmeny ste postrehli?
Myslým napr. kvalita vlasov,miznutie vrások atd.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 10:45 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Mat píše:
To je fajn ten dzusovy post. Určite to raz vyskúšam(myslým dlhší).
Ovocné štavy milujem, takže to pre mna bude celkom chutná záležitost.
Možem sa sa spýtat aké vizuálne zmeny ste postrehli?
Myslým napr. kvalita vlasov,miznutie vrások atd.
Ďakujem

Tak na toto ti neviem odpovedat, ja vnimam len vnutorne zmeny. Robil som to kvoli traviacim problemom, tie to z velkej casti vyriesilo, citim sa lepsie. Fyzicke zmeny ma nezaujimaju, to by vedeli posudit iny ludia. Ked sa pozriem do zrkadla, proste si pripadam, ze viac ziarim, ale to je proste tym, ze sa tak aj citim, mam viac energie. A mam lepsiu naladu, niekedy sa pristihnem, ze sa v autobuse usmievam len tak, vacsinou som jediny.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: pát dub 09, 2010 8:44 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Xion píše:
Tak na toto ti neviem odpovedat, ja vnimam len vnutorne zmeny. Robil som to kvoli traviacim problemom, tie to z velkej casti vyriesilo, citim sa lepsie. Fyzicke zmeny ma nezaujimaju, to by vedeli posudit iny ludia. Ked sa pozriem do zrkadla, proste si pripadam, ze viac ziarim, ale to je proste tym, ze sa tak aj citim, mam viac energie. A mam lepsiu naladu, niekedy sa pristihnem, ze sa v autobuse usmievam len tak, vacsinou som jediny.

Aj to sa samozrejme počíta.
Na to usmievanie pozor, aby si nahodou niekto nepomyslel, že sa usmievate bez príčiny...)
Vela úspechov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: sob dub 10, 2010 1:17 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Mat píše:
Aj to sa samozrejme počíta.
Na to usmievanie pozor, aby si nahodou niekto nepomyslel, že sa usmievate bez príčiny...)
Vela úspechov.

Zdravy clovek sa ma usmievat, takze to neriesim. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 5:49 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Jarda píše:
Čerstvou šťávu dám do mixéru, přidám práškový vitamín C, zhruba 7-8000 mg na 1 litr, promixuji a naliji do plných PET lahví. Podle dosavadních pokusů to vydrží prakticky beze změn i celý den, což jsem zkoušel na jablečné šťávě, která za celý den ani nezhnědla.

Toto som hľadal, nemohol som si spomenúť koľko toho vitamínu C tam pridať, aj keď sa mi čosi marilo že okolo 8g. Ešte že tu je tá funkcia "Hledat".
Idem to teda dnes večer vyskúšať, nakoľko na zajtra sa mi nepodarilo vybaviť v práci dovolenku a do cca 18h mam popíjať pred jaternou očistou len jablkovú štavu.
Teda odštaviť -> do mixéra -> pridať 8g kyseliny l-askorbovej, dobre rozmixovať-> preliať do PET flaše až úplne po horný okraj (najlepšie keď pár kvapiek preteče \":D\" ) -> šup do chladničky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 8:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Toto som hľadal, nemohol som si spomenúť koľko toho vitamínu C tam pridať, aj keď sa mi čosi marilo že okolo 8g. Ešte že tu je tá funkcia "Hledat".
Idem to teda dnes večer vyskúšať, nakoľko na zajtra sa mi nepodarilo vybaviť v práci dovolenku a do cca 18h mam popíjať pred jaternou očistou len jablkovú štavu.
Teda odštaviť -> do mixéra -> pridať 8g kyseliny l-askorbovej, dobre rozmixovať-> preliať do PET flaše až úplne po horný okraj (najlepšie keď pár kvapiek preteče \":D\" ) -> šup do chladničky.

S tím céčkem se to ani chladit nemusí a také není nutné mít plnou láhev, ale oboje nijak neuškodí i když je to i tak velice stabilní a žádné zkáze to nepodléhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 12:14 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Po dobrych skusenostiach z minuleho roka, i tento rok som podstupil dzusovy post. Latku som posunul o trochu vyssie, a skusam 21 dni, teda 3 tyzdne. 20 dni mam uz za sebou, cize uz len zajtra.

Caka ma navratova faza, chcem zacat naparenou zeleninou, potom dat par dni ovocie, a potom ryzovu kuru. Nie celu 36 dnovu, ale nejaku skratenu tyzdennu verziu. Chcel som ju vzdy vyskusat aspon na par dni.

Schudol som menej, nez minuly rok. Minuly rok som schudol 9 kil za 17 dni. Teraz som schudol 6,5 kil za 20 dni. Vacsinu na zaciatku. Posledny tyzden som schudol 1 kilogram, takze vacsina isla dole nazaciatku. Z toho vidno, ze metabolizmus sa mi od minuleho roka vylepsil. Co sa tyka fyzickej energie, tak citim, ze to telo znasa lepsie, nez minuly rok.

Do navratovej fazy, niekedy pocas ryzovej kury, pridam aj nachvilu MMS.

Jarda, Vas sa chcem opytat, myslite, ze by male mnozstvo HCL mohlo pomoct pri takomto poste, napriklad 1 kvapka 3,5% roztoku spolu so stavou, 3x denne. Do navratovej fazy by som chcel HCL uz zaradit, ale zaujima ma, ci to vidite vhodne ku postu. (moja produkcia HCL mi vysla prakticky nulova, tak ma napadlo, ze by vstrebatelnost zivin zo stavy mohla vystupit.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 7:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Po dobrych skusenostiach z minuleho roka, i tento rok som podstupil dzusovy post. Latku som posunul o trochu vyssie, a skusam 21 dni, teda 3 tyzdne. 20 dni mam uz za sebou, cize uz len zajtra.

Caka ma navratova faza, chcem zacat naparenou zeleninou, potom dat par dni ovocie, a potom ryzovu kuru. Nie celu 36 dnovu, ale nejaku skratenu tyzdennu verziu. Chcel som ju vzdy vyskusat aspon na par dni.

Schudol som menej, nez minuly rok. Minuly rok som schudol 9 kil za 17 dni. Teraz som schudol 6,5 kil za 20 dni. Vacsinu na zaciatku. Posledny tyzden som schudol 1 kilogram, takze vacsina isla dole nazaciatku. Z toho vidno, ze metabolizmus sa mi od minuleho roka vylepsil. Co sa tyka fyzickej energie, tak citim, ze to telo znasa lepsie, nez minuly rok.

Do navratovej fazy, niekedy pocas ryzovej kury, pridam aj nachvilu MMS.

Jarda, Vas sa chcem opytat, myslite, ze by male mnozstvo HCL mohlo pomoct pri takomto poste, napriklad 1 kvapka 3,5% roztoku spolu so stavou, 3x denne. Do navratovej fazy by som chcel HCL uz zaradit, ale zaujima ma, ci to vidite vhodne ku postu. (moja produkcia HCL mi vysla prakticky nulova, tak ma napadlo, ze by vstrebatelnost zivin zo stavy mohla vystupit.

Pokud krkací test vykazuje nedostatek kyseliny, je opravdu vhodné ji dodávat. Ona se dá dodávat i nalačno, čili s tím zase takový problém není a působí velice dobře na celé tělo, dokonce prodlužuje dlouhověkost a to určitě není k zahození.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 9:05 am 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
A je to dost jedna kapka? Myslim, ze jste doporucoval 10 kapek do 1/2 deci vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
sokol píše:
A je to dost jedna kapka? Myslim, ze jste doporucoval 10 kapek do 1/2 deci vody.

To ano, ale ne při půstu, tam se kyselinou nemůžete napájet bez rozmyslu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 2:26 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
To ano, ale ne při půstu, tam se kyselinou nemůžete napájet bez rozmyslu.

Presne tak, napriklad, pocas postu minuly rok mi hnacku vyvolavalo 50mg chloridu horecnateho (polovica tej malej lyzicky, co je k vitaminu C). Nizsie som uz davku nevedel namerat, to by som musel pod lupou oddelovat zrnka, a snad by sa podarilo trafit 25mg, tak som sa na to vykaslal. Pochopil som to tak, a myslim, ze spravne, ze telo cez post nechce nic doplnat a vstrebatelnost je tak vysoka, ze i mala davka moze rozladit organizmus tak, ako obrovska davka pocas jedla. Takisto viem, ze pri postoch je clovek ovela citlivejsi na lieky a ak nejake bere, mal by ich po takom tyzdnovom poste zredukovat na 1/10 (cize iba desatinove mnozstvo).
Preto by som si neodvazil naliat do stavy 10 kvapiek HcL po 2 tyzdnoch nejedenia, to mi pripada take dobre mnozstvo po poriadnom steaku.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 8:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Presne tak, napriklad, pocas postu minuly rok mi hnacku vyvolavalo 50mg chloridu horecnateho (polovica tej malej lyzicky, co je k vitaminu C). Nizsie som uz davku nevedel namerat, to by som musel pod lupou oddelovat zrnka, a snad by sa podarilo trafit 25mg, tak som sa na to vykaslal. Pochopil som to tak, a myslim, ze spravne, ze telo cez post nechce nic doplnat a vstrebatelnost je tak vysoka, ze i mala davka moze rozladit organizmus tak, ako obrovska davka pocas jedla. Takisto viem, ze pri postoch je clovek ovela citlivejsi na lieky a ak nejake bere, mal by ich po takom tyzdnovom poste zredukovat na 1/10 (cize iba desatinove mnozstvo).
Preto by som si neodvazil naliat do stavy 10 kvapiek HcL po 2 tyzdnoch nejedenia, to mi pripada take dobre mnozstvo po poriadnom steaku.

Tak to máte pravdu, tam je potřeba dávkovat cokoliv velice citlivě a tělo reaguje jak na megadávky při normálním režimu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: pát zář 02, 2011 8:31 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Zdravím!
Zajímalo by mě jestli jsou při džusovém půstu nějaká omezení v množství šťávy.Zkoušel jsem půl dne a je to OK,ale musím dávat pulitr každou půlhodinku dokud do sebe nenaleju tak 2,5 litru jablečné nebo hruškové šťávy.Po tomto množství jsem docela sytý a vydržim i 5 hodin jen o vodě.Není toto množství moc když se jedná o půst?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2011 10:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Zdravím!
Zajímalo by mě jestli jsou při džusovém půstu nějaká omezení v množství šťávy.Zkoušel jsem půl dne a je to OK,ale musím dávat pulitr každou půlhodinku dokud do sebe nenaleju tak 2,5 litru jablečné nebo hruškové šťávy.Po tomto množství jsem docela sytý a vydržim i 5 hodin jen o vodě.Není toto množství moc když se jedná o půst?

Tak on to vlastně není půst, ale specifická dieta, čili zde bych množství šťávy asi neřešil, pokud vám to nepůsobí nějaké trávicí potíže, ale u konkrétních půstů se používají pouze určité šťávy a ve velice přesně vymezeném množství. Šťávy, které jste uvedl se určitě nepoužívají, mají velký obsah sacharidů a z pohledu kvasinek jsou tedy v takto velkém množství pro velké procento nemocných lidí mnohdy i vyloženě nevhodné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: čtv úno 09, 2012 12:23 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Může takovýto půst pomoct odstranit candidu ? Přecejenom to vysoké pH při šťávách jí musí solidně ničit, navíc i když to budou ovocné šťávy, tak nemůžou nikde kvasit, takže ji nebudou ani krmit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz