Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 3:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2012 9:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
smajliss píše:
Může takovýto půst pomoct odstranit candidu ? Přecejenom to vysoké pH při šťávách jí musí solidně ničit, navíc i když to budou ovocné šťávy, tak nemůžou nikde kvasit, takže ji nebudou ani krmit.

U ovocných není možné říci s jistotou ano, ale u bezsacharidových zeleninových šťáv fungovat patrně bude, i když jak u koho a také to není půst, jde pouze o dietu, kdy se trávení nezastavuje a nedá se bez rizika držet dlouhou dobu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: ned bře 04, 2012 7:45 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Jarda píše:
U ovocných není možné říci s jistotou ano, ale u bezsacharidových zeleninových šťáv fungovat patrně bude, i když jak u koho a také to není půst, jde pouze o dietu, kdy se trávení nezastavuje a nedá se bez rizika držet dlouhou dobu.

Tak jsem to vyzkoušel a moje poznatky jsou: Ovocné šťávy krásně čistí střeva od bordelu, ale na candidu neumí (šťávy ji dokážou vyplavit, pokud se nedrží moc pevně, ale to je efektivní pouze v prvních dnech očisty, poté už se žádný bordel neuvolňoval). Zeleninové šťávy jsem neměl v takových velkých množstvích, abych z toho mohl dělat závěry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: ned bře 04, 2012 8:15 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
smajliss píše:
Tak jsem to vyzkoušel a moje poznatky jsou: Ovocné šťávy krásně čistí střeva od bordelu, ale na candidu neumí (šťávy ji dokážou vyplavit, pokud se nedrží moc pevně, ale to je efektivní pouze v prvních dnech očisty, poté už se žádný bordel neuvolňoval). Zeleninové šťávy jsem neměl v takových velkých množstvích, abych z toho mohl dělat závěry.

Jak douho jste testoval? Jake stavy pil? Byl jste jen na stavach nebo v kombinaci se stravou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: ned bře 04, 2012 8:27 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
sakul píše:
Jak douho jste testoval? Jake stavy pil? Byl jste jen na stavach nebo v kombinaci se stravou?

14 dní čistě na šťávách. Poté jsem již viděl, že to nemá progresivní účinky a skončil jsem. Pil jsem více ovocné, než zeleninové (zeleninové by byly zřejmě efektivnější). Nejvíce jsem pil tyto: Mrkev,Jablko,Okurka,Hruška,Grep; ... Po této dietě jsem přešel na bezsacharidovou dietu, kterou jsem zakončil klasickým půstem a tam byly výsledky mnohem, mnohem efektivnější. Dnes jsem již skoro vyléčený (příznaky candidy už téměř nemám). To vše za 1 měsíc. Nyní chci pomalu přecházet na teorii tady tohoto pána http://www.regenerateyourlife.org/blog/eliminate-candida-with-sugar/ .. Tedy vitariánství s převahou ovoce (argumentuje tím, že ovoce začne vyživovat zdravé buňky - tím se zvýší imunita .. pak argumentuje tím, že candida je anaerobní organismus, takže kyslík z ovoce je pro něho toxický, dále doporučuje být aktivní, pozitivně naladěný, namísto "zabití" candidy doporučuje posílit sebe "nikdy nemáme zabíjet nemoc, ale posílovat sebe",)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: úte bře 06, 2012 10:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
smajliss píše:
14 dní čistě na šťávách. Poté jsem již viděl, že to nemá progresivní účinky a skončil jsem. Pil jsem více ovocné, než zeleninové (zeleninové by byly zřejmě efektivnější). Nejvíce jsem pil tyto: Mrkev,Jablko,Okurka,Hruška,Grep; ... Po této dietě jsem přešel na bezsacharidovou dietu, kterou jsem zakončil klasickým půstem a tam byly výsledky mnohem, mnohem efektivnější. Dnes jsem již skoro vyléčený (příznaky candidy už téměř nemám). To vše za 1 měsíc. Nyní chci pomalu přecházet na teorii tady tohoto pána http://www.regenerateyourlife.org/blog/eliminate-candida-with-sugar/ .. Tedy vitariánství s převahou ovoce (argumentuje tím, že ovoce začne vyživovat zdravé buňky - tím se zvýší imunita .. pak argumentuje tím, že candida je anaerobní organismus, takže kyslík z ovoce je pro něho toxický, dále doporučuje být aktivní, pozitivně naladěný, namísto "zabití" candidy doporučuje posílit sebe "nikdy nemáme zabíjet nemoc, ale posílovat sebe",)

Velice přínosné poznatky a další plán také dobrý, ten pán má určitě pravdu, nicméně bacha na jedno úskalí, tu pozitivní naladěnost se v našem kocourkově moc nedaří udržet. Ty jeho poznatky si zde může dovolit aplikovat spíše nějaký bohatý rentiér, který má na sebe neomezené množství času a prostředků, nebo mnich, který z principu nevlastní nic a má tedy svobodnou mysl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: úte bře 06, 2012 9:15 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
smajliss píše:
14 dní čistě na šťávách. Poté jsem již viděl, že to nemá progresivní účinky a skončil jsem. Pil jsem více ovocné, než zeleninové (zeleninové by byly zřejmě efektivnější). Nejvíce jsem pil tyto: Mrkev,Jablko,Okurka,Hruška,Grep; ... Po této dietě jsem přešel na bezsacharidovou dietu, kterou jsem zakončil klasickým půstem a tam byly výsledky mnohem, mnohem efektivnější. Dnes jsem již skoro vyléčený (příznaky candidy už téměř nemám). To vše za 1 měsíc. Nyní chci pomalu přecházet na teorii tady tohoto pána http://www.regenerateyourlife.org/blog/eliminate-candida-with-sugar/ .. Tedy vitariánství s převahou ovoce (argumentuje tím, že ovoce začne vyživovat zdravé buňky - tím se zvýší imunita .. pak argumentuje tím, že candida je anaerobní organismus, takže kyslík z ovoce je pro něho toxický, dále doporučuje být aktivní, pozitivně naladěný, namísto "zabití" candidy doporučuje posílit sebe "nikdy nemáme zabíjet nemoc, ale posílovat sebe",)

Tak to mne zajímá, protože v brzké době také plánuji zkušební přechod na výživu buněk přes ovoce a zelené saláty. To o čem mluví ten chlapík je v podstatě Grahamův princip 80-10-10, kdy většina příjmu energie je právě z jednoduchých cukrů z ovoce.

Je to opak nízkosacahridové diety o které se tu bavíme a kterou už delší dobu praktikuji. To že vede k jednorázové redukci kvasinky je nepochybné, i u mne má zatím značný úspěch a pomalu mi mizí celoživotní ekzém, což je v mém případě v podstatě zázrak.

Nicméně mám pocit že to není systémové řešení a hledám takové, které nastartuje imunitu, obnoví přirozené mechanismy těla a zajistí, že si tělo poradí zcela samo. Kromě výživy k tomu patří, a to shodnu s oním chlapíkem, přirozená aktivita, psychická pohoda, les, slunce, vyřešení svých traumat a bloků, pohyb, práce s energiemi a vše k čemu bylo naše tělo i mysl předurčeno.

Jíst k tomu takto přirozenou stravu mi přijde logické a dává to smysl. Bude třeba to ale pořádně prozkoušet. Bude zajímavé sledovat jak se moje tělo bude vyvíjet po tak dlouhé době na fungicidech a nízkosacharidové stravě, když začnu masivně přecházet na ovoce a trochu zeleniny. Rozhodně dejte vědět jak si vedete vy ať můžeme výsledky srovnat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: čtv bře 08, 2012 12:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Tak to mne zajímá, protože v brzké době také plánuji zkušební přechod na výživu buněk přes ovoce a zelené saláty. To o čem mluví ten chlapík je v podstatě Grahamův princip 80-10-10, kdy většina příjmu energie je právě z jednoduchých cukrů z ovoce.

Je to opak nízkosacahridové diety o které se tu bavíme a kterou už delší dobu praktikuji. To že vede k jednorázové redukci kvasinky je nepochybné, i u mne má zatím značný úspěch a pomalu mi mizí celoživotní ekzém, což je v mém případě v podstatě zázrak.

Nicméně mám pocit že to není systémové řešení a hledám takové, které nastartuje imunitu, obnoví přirozené mechanismy těla a zajistí, že si tělo poradí zcela samo. Kromě výživy k tomu patří, a to shodnu s oním chlapíkem, přirozená aktivita, psychická pohoda, les, slunce, vyřešení svých traumat a bloků, pohyb, práce s energiemi a vše k čemu bylo naše tělo i mysl předurčeno.

Jíst k tomu takto přirozenou stravu mi přijde logické a dává to smysl. Bude třeba to ale pořádně prozkoušet. Bude zajímavé sledovat jak se moje tělo bude vyvíjet po tak dlouhé době na fungicidech a nízkosacharidové stravě, když začnu masivně přecházet na ovoce a trochu zeleniny. Rozhodně dejte vědět jak si vedete vy ať můžeme výsledky srovnat

Zde si dost dávejte pozor v jakém klimatickém pásmu žije autor toho či onoho návodu pro vylepšení zdraví, ono to má na vhodnost daného postupu pro našince dost zásadní vliv a ne vše se dá přebírat bez ohledu na klimatické pásmo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dzusovy post
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 10:27 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
smajliss píše:
14 dní čistě na šťávách. Poté jsem již viděl, že to nemá progresivní účinky a skončil jsem.

Tak po 14tom dni to akurat zacina. U mna sa pri oboch dzusovych postoch precistilo telo az niekedy medzi 10-14 dnom, a dalsie dni som citil, ze mali obrovsky prinos. Tych prvych 14 dni sa akurat cisti crevo, a spomaluje metabolizmus, a efekt naozaj nieje nejaky zavratny. Takze ja naozaj velmi doporucujem po tych 14 dnoch zaradit aspon tyzden navyse, respektive idealne su 2, kedy trva cela ocista mesiac. Ta je uz velmi ucinna. Samozrejme, este idealnejsia je 40 dnova ocista, na jednom type stavy. Napriklad, Bruessova kura je taky typ ocisty, a mal s nou dobre vysledky pri lieceni rakoviny.
Je to vsak jeden z najnarocnejsich dzusovych postov... pije sa iba 0,5 litra jedneho druhu stavy denne po dobu 42 dni, a ta stava nieje nejak velmi chutna.

Pit sa moze samozrejme aj 2,5 litra stavy denne, ale po tyzdni je toto mnozstvo zbytocne, telo je tak precistene, ze v pohode si vystaci s 1-1,5 litra stavy, ale kludne aj 0,5 litra stavy denne.
Uz ked som bol po 10tom dni, a dal som si viac ako liter stavy, citil som, ze ma to zatazilo, a telo s tym bojovalo niekolko hodin. Asi slinivka musela odstanit ten napor cukrov.

Ani 22 dnovy dzusovy post nestacil na kandidu, takze vysledky su rovnake. Samozrejme zredukovalo ju to, ale po poste postupne naberala vplyv na kazdom "nezvladnutom" jedle.
Bruessova ocistna hladovka by ale myslim si na kandidu stacila.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz