Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 4:55 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 7:46 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Prosím pomoc!
Konečně jsem se zmohla na Omegu 8006 a po asi měsíci téměř denního používání slyším jakési popiskování pravidelně při otáčkách šneku. Je to jako když tam někde dře guma,šnek nešmajdá,jde lehce nasadit,jinde problém nevidím.
Akorát mi vadí,že k tomu dávají kovové sítko na šťávu-přes kov dochází ke ztrátě vitamínů-ne?-používám raději plastové nebo žádné-jestli není horší ten plast?
Taky mám dilema-dávám si na ráno do práce šťávu do sklenice-vstávám 4,30-a zavírám plastovým víčkem-jak bývaly kdysi třeba na skleničce zavináčů,neboje lepší použít klasické kovové zavařovací víčko? Ale se šťávou by bylo v kontaktu.
Moc děkuji za rady.

Jarda odpověděl-Na to pískání odpovědět nedovedu, uvedený přístroj nemám a ani jsem jej nikdy zblízka neviděl, to by chtělo radu od někoho kdo ho vlastní. Pokud jde o sítka v tom bych zase tolik problémů nehledal, sice ten kov něco asi opravdu zlikviduje, ale zase za pár vteřin to nebude takové katastrofa a déle ta šťáva asi neprotéká. Pokud jde o vhodný přepravní obal, který je ideálně těsný a nerozbitný, tak ideální je PET lahev, tu asi ničím jiným nenahradíte.

Já preferuji sklo-k petkám nemám moc důvěru ze zdravotního hlediska-přeci jen šťáva v obalu je přes noc a mohly by se nějaké škodliviny do ní vylouhovat-ne? Vy vidíte plast v tomto jako bezpečný? Navíc lahev se špatně vymývá a taky žádné nápoje v plastu nekupuji,tak kde ty petky pořád brát?
Sklenici nedávám plnou,aby mezi plastem a šťávou byla malá mezírka-to moc vadí?-moc to do rána zoxiduje? Anebo opravdu dávat kyselinu ascorbovou? Ale to už bych se toho plastu bála ještě víc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 9:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
Prosím pomoc!
Konečně jsem se zmohla na Omegu 8006 a po asi měsíci téměř denního používání slyším jakési popiskování pravidelně při otáčkách šneku. Je to jako když tam někde dře guma,šnek nešmajdá,jde lehce nasadit,jinde problém nevidím.
Akorát mi vadí,že k tomu dávají kovové sítko na šťávu-přes kov dochází ke ztrátě vitamínů-ne?-používám raději plastové nebo žádné-jestli není horší ten plast?
Taky mám dilema-dávám si na ráno do práce šťávu do sklenice-vstávám 4,30-a zavírám plastovým víčkem-jak bývaly kdysi třeba na skleničce zavináčů,neboje lepší použít klasické kovové zavařovací víčko? Ale se šťávou by bylo v kontaktu.
Moc děkuji za rady.

Jarda odpověděl-Na to pískání odpovědět nedovedu, uvedený přístroj nemám a ani jsem jej nikdy zblízka neviděl, to by chtělo radu od někoho kdo ho vlastní. Pokud jde o sítka v tom bych zase tolik problémů nehledal, sice ten kov něco asi opravdu zlikviduje, ale zase za pár vteřin to nebude takové katastrofa a déle ta šťáva asi neprotéká. Pokud jde o vhodný přepravní obal, který je ideálně těsný a nerozbitný, tak ideální je PET lahev, tu asi ničím jiným nenahradíte.

Já preferuji sklo-k petkám nemám moc důvěru ze zdravotního hlediska-přeci jen šťáva v obalu je přes noc a mohly by se nějaké škodliviny do ní vylouhovat-ne? Vy vidíte plast v tomto jako bezpečný? Navíc lahev se špatně vymývá a taky žádné nápoje v plastu nekupuji,tak kde ty petky pořád brát?
Sklenici nedávám plnou,aby mezi plastem a šťávou byla malá mezírka-to moc vadí?-moc to do rána zoxiduje? Anebo opravdu dávat kyselinu ascorbovou? Ale to už bych se toho plastu bála ještě víc

Nemyslím si že by tam byl zásadní problém, PET pokud je v pokojové teplotě, nebo v ledničce, je obecně bezpečný, problém nastává třeba na slunci, nebo ve vysoké teplotě třeba v autě, to je určitě špatné. Jinak se dělají i PP lahve, ty jsou vysoce bezpečné, těch bych se určitě nebál a jednou za čas do ní dáte SAVO na studny a máte ji zase jako novou. Pokud jde o naplnění lahve, tak čím méně vzduchu, tím menší problém s oxidací. Rozumné množství kyseliny askorbové PET flašce nijak nevadí, předpokládám že ji snese i ve vysoké koncentraci, není problém v ní přepravovat i ostrou kyselinu chlorovodíkovou a ta je nesrovnatelně agresivnější. Co určitě PET plast nesnese dlouhodobě jsou louhy, ale tím se není třeba trápit, ty používat nebudete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 9:24 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
jajda22 píše:
Prosím pomoc!
Konečně jsem se zmohla na Omegu 8006 a po asi měsíci téměř denního používání slyším jakési popiskování pravidelně při otáčkách šneku. Je to jako když tam někde dře guma,šnek nešmajdá,jde lehce nasadit,jinde problém nevidím.
Akorát mi vadí,že k tomu dávají kovové sítko na šťávu-přes kov dochází ke ztrátě vitamínů-ne?-používám raději plastové nebo žádné-jestli není horší ten plast?
Taky mám dilema-dávám si na ráno do práce šťávu do sklenice-vstávám 4,30-a zavírám plastovým víčkem-jak bývaly kdysi třeba na skleničce zavináčů,neboje lepší použít klasické kovové zavařovací víčko? Ale se šťávou by bylo v kontaktu.
Moc děkuji za rady.

Jarda-Na to pískání odpovědět nedovedu, uvedený přístroj nemám a ani jsem jej nikdy zblízka neviděl, to by chtělo radu od někoho kdo ho vlastní. Pokud jde o sítka v tom bych zase tolik problémů nehledal, sice ten kov něco asi opravdu zlikviduje, ale zase za pár vteřin to nebude takové katastrofa a déle ta šťáva asi neprotéká. Pokud jde o vhodný přepravní obal, který je ideálně těsný a nerozbitný, tak ideální je PET lahev, tu asi ničím jiným nenahradíte.

Preferuji sklo-k petkám nemám moc důvěru ze zdravotního hlediska-přeci jen šťáva v obalu je přes noc a mohly by se nějaké škodliviny do ní vylouhovat-ne? Vy vidíte plast v tomto jako bezpečný? Navíc lahev se špatně vymývá a taky žádné nápoje v plastu nekupuji,tak kde ty petky pořád brát?
Sklenici nedávám plnou,aby mezi plastem a šťávou byla malá mezírka-to moc vadí?-moc to do rána zoxiduje? Anebo opravdu dávat kyselinu ascorbovou? Ale to už bych se toho plastu bála ještě víc

ad1) odšťavňovač - je to jen stroj a také je nějak navržen a vyroben, dokonalý být nemůže. Chlap by to rozebral, zjistil příčinu, opravil nebo vyhodil. Žena to vrátí do krámu a hotovo.
ad2) kov sítka je úplně fuk, vypijte to a mějte dobrý pocit
ad3) plastové víčko není fuk, ale většina víček musí splňovat nějaké normy a bude to jistě v pořádku. Kovové víčko na zavařovačkách je jen vaší iluzí, potravina se setká především s plastovým těsněním a vnitřním plastovým potahem kovového víčka.
ad4) PETky jsou bezpečné, berte jen ty od vody nebo nové (ty ale vymyjte a nechte odležet, odvětrat), vzduchová mezera mezi náplní a hrdlem vám do rána pravděpodobně nezpůsobí vůbec nic.
ad5) PETek můžete mít kvanta - známí jistě vodu kupují. A PETky se běžně vyrábějí, nakupte si nové a mějte je jen pro sebe, v množství aformátech, jaké potřebujete.
Celkově - nebuďte tak úzkostlivá a úzkoprsá a vystrašená. Strach z materiálů spotřebičů a flašek a přílišné přemýšlení o organisaci celého procesu a o všech souvislostech vám to pití šťav a jejich účinky spolehlivě degraduje.

Jinak - k plastům - jde o opravdu jedovaté věci, pokud se ocitnou v nestandardních podmínkách. Nám nedávno hořel cedník (připletl se k vařiči) a zaplnil celý dům tak hustým hnusným dýmem s obsahem neznámých látek a sloučenin, že nám bylo hodně špatně, vpravdě se jednalo o bojové plyny a substance navazující se na hemoglobin a vytvářející v dýchacích a trávicích cestách velmi nepříjemné reakce, s následky v řádu týdnů. Před deseti lety nám zase podobně shořela rychlovarka zapomenutá na svém soklu, která se nevypnula a celá vyšuměla a roztekla se a přiškvařila, s podobnými následky. Každému hrozí podobné věci, ty krámy se rozbíjejí a vy u toho zrovna nebudete stát .... PETky rozžhavené sluníčkem jsou jistě jiné než PETky ve sklepe, ve 4°C. Stejně tak se bude (v menším měřítku) chovat plast, který se potká s kyselinou, zásadou či tukem. Nedá se nic dělat, tak to jest a bude a je na každém, do jaké míry si to pustí k tělu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 7:54 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Jo,díky,Martina 72,nebudu to tak prožívat a pitvat-říká mi to víc lidí,ale já to nějak nevidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 8:01 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Úzkoprsost a touha po alternativním způsobu života.
Jde o dosebezahleděnost, která zavírá vrátka ke světu, jaký jest.
Nakonec to vede k obžerství.
Co jiného jest drogování se projekcemi o účinku nějakých šťav a o důležitosti detailní funkce přístrojů, které naše babičky vůbec nepotřebovaly?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob dub 09, 2016 8:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
martina72 píše:
Úzkoprsost a touha po alternativním způsobu života.
Jde o dosebezahleděnost, která zavírá vrátka ke světu, jaký jest.
Nakonec to vede k obžerství.
Co jiného jest drogování se projekcemi o účinku nějakých šťav a o důležitosti detailní funkce přístrojů, které naše babičky vůbec nepotřebovaly?

To je sice pravda, ale pouze částečná, dnes je v potravinách tak málo živin, že je prakticky nutné ty živiny nějak vytěžit a koncentrovat. Pochopitelně se bavím o jídle z hypersupermarketů, ne o zelenině biologicky pěstované na normálním hnojem hnojené půdě, tam živiny pochopitelně jsou stále, pokud ovšem člověk nepěstuje nějaké přešlechtěné druhy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon kvě 22, 2017 1:13 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Pane Jardo, pijete šťávy vždy s olejem? Např. s olivovým? Kvůli vitamínům rozpustných v tucích?

Děkuji Vám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř kvě 24, 2017 12:14 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
S jakým ovocem a zeleninou je možné kombinovat mrkvovou šťávu? Lze šťávy ředit koupenou kojeneckou vodou, nebo to zničí vitamíny, enzymy atd.?

Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř kvě 24, 2017 2:37 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
krasnagadgetka píše:
S jakým ovocem a zeleninou je možné kombinovat mrkvovou šťávu? Lze šťávy ředit koupenou kojeneckou vodou, nebo to zničí vitamíny, enzymy atd.?

Moc děkuji.

K mrkvi je ideální červená řepa a ředit to netřeba. Na silné šťávy, jako např. na pícniny, trávy a pod. driáky, postačí běžná pitná voda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát čer 02, 2017 12:38 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
pecador píše:
K mrkvi je ideální červená řepa a ředit to netřeba. Na silné šťávy, jako např. na pícniny, trávy a pod. driáky, postačí běžná pitná voda.

Děkuji, to vím, že k mrkvi je ideální červená řepa. Zajímalo by mě, s jakou jinou zeleninou je ještě mrkev vhodná? Mohu mrkev užívat s nějakým ovocem, třeba jeblkem, pomerančem, grepem? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát čer 02, 2017 12:33 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="krasnagadgetka":25d2cuvb]
Děkuji, to vím, že k mrkvi je ideální červená řepa. Zajímalo by mě, s jakou jinou zeleninou je ještě mrkev vhodná? Mohu mrkev užívat s nějakým ovocem, třeba jeblkem, pomerančem, grepem? Děkuji[/quote:25d2cuvb]
Odporucam precitat si nejaku knizku, tam mas vela kombinacii ako priklad.
napr.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned čer 04, 2017 7:12 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
[quote="Xion":lh29yk5i]Odporucam precitat si nejaku knizku, tam mas vela kombinacii ako priklad.
napr.

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned čer 04, 2017 10:03 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
gadget, on je každý jiný.
Musíš jíst podle sebe.
Já bych si, kupříkladu, do mrkvové a jablečné šťávy nikdy pomeranč nedal .... ale ta kombinace s citronem a zázvorem je košer, je správná .... pít to nebudu, ale kuchařské já říká, že to bude velmi dobré. Rozdíl činí ten zázvor, víme?
Do kombinace s okurkou bych zase přidal čerstvě hrubě mletý pepř.
S ananasem bude mrkev prostě skvělá. Ostatně - ananas není ovoce, alébrž zelenina.
A opět to mé klišé - nepřemýšlej, nenanalyzuj,spíše se řiď citem ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte čer 06, 2017 11:46 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Vyskusal som vsetky tie stavy, nerobili mi problem. Citrusove plody sa lepsie znasaju so zeleninou, problem kombinacie zelenina-ovocie je skor u sladkych veci. takisto mrkva sa dobre znasa s niektorymi druhmi ovocia. Delena strava to potom upresnuje, ktore kombinacie sa mozu, to ze sa nema kombinovat zelenina a ovocie je len vseobecne pravidlo, ale su vyminky a pri odstavovani su potom este dalsie vynimky. A takisto, listova zelenina sa s ovocim moze napriklad.... atd... rovnako to plati aj u stiav, ze zelene ide odstavit prakticky do vsetkeho.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv čer 08, 2017 1:00 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Vitamín C se dává do šťávy, kterou chcete uchovat k okamžité spotřebě v řádu několika hodin, maximálně jednoho dne. Pokud chcete šťávu zmrazit, tak se nepřidává, to se mě zdá zbytečné, ale škodit tam v žádném případě nemůže.

Když chci přidat do šťávy vitamín C, znamená to, že do ní můžu nakapat trochu citronu? Jak rychle se mají vypít zmražené ovocné a zeleninové šťávy po rozmražení?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz